X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10417 14140

    Wysłany: 3 lipca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Hej. Witam się w połowie tyg wczoraj umierałam, dziś zaliczony pierwszy 🤮 w pracy. Nie jem jest 🤮 jem i też jest. Totalnie mam zaległości z Wami.
    Gratuluje wszystkich udanych wizyt i przyrostów maluchow ❤❤
    Ja też zaliczyłam dzisiaj 🤮 około 5 rano 😅 współczuję, że tak źle się czujesz ❤️

    Hach lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • oloska Autorytet
    Postów: 942 1771

    Wysłany: 3 lipca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Wam jeszcze polecę artykuł, pewnie banalny, o tym jak prawidłowp oddać mocz do badania. Ta adnotacja o prysznicu, jest w moim odczuciu najistotniejsza 😉
    P.S. całą poprzednią ciążę tak zbierałam siuśki 🙈😁

    https://mamaginekolog.pl/zdrowie/badania/mocz-do-badania/

    pp2018, Pati96, ElizKa lubią tę wiadomość

    ♀️ 34
    Badania I i II etapu ✅️
    ♂️ 32
    HBA 43% ❌️

    preg.png


    04.08.2023 Oliwia ❤️ 2960g 53 cm
    age.png
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1166 1340

    Wysłany: 3 lipca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa 🌺🙏 Wasza wiedza, doświadczenie i wsparcie są nieocenione 🤩🌺💪🥳🌞

    Paulina1106,  oldme-newme, Pati96, xmadziax, Nicia, nawet nie wiedziałam, że tyle jest wśród nas po przejściach 😇

    Ccarolinaa, nic nie brałam, bo badanie zrobilam już w ciąży i wynik przyszedł przedwczoraj. Na pewno zrobię białko s oraz białko C, żeby mnie żaden lekarz nie spławił. A czy heparyna jest konieczna? Czytałam, że ją się zaleca przy układzie homozygotycznym, a do hetero wystarczy sam acard.

    Oldme-new me, bardzo chętnie przyjmę wszelkie informacje, bo trudno mi to sobie wszystko w głowie poukładać w jakiej kolejności zalatwia się wszelkie formalności, jakie badanie wybrać dla dziecka i dla nas 🌺

    Murilega, z wdzięcznością przyjmę listę badań 🌺. Ja mam zrobione mutacje z testdna, ale wiem, że jeszcze warto białko S oraz białko C zrobić.

    Buhu, też tak myślę 💪 To że nie ujawniła się choroba w rodzinie nie znaczy, że ktoś nie jest nosicielem genu i że choroba w którymś pokoleniu się nie pojawi. Lepiej po prostu wiedzieć. Masz na myśli jakieś konkretne badania dla nas jako rodziców?

    Nicia, współczuję bardzo, sporo przeszłaś. Patrzyłam na badania jakie się robi ze strony testdna, ale może jeszcze coś mi dziewczyny podpowiedzą. My też wszystko będziemy załatwiać na własną rękę.

    Paulina1106, właśnie wczoraj lekarka na usg zwróciła uwagę, że pęcherzyk żółtkowy jest rozdęty i stąd podejrzenie, że dziecko chore. Dziękuję za potwierdzenie w związku z białkiem s i białkiem C. Zrobię to koniecznie. Nad skróconym urlopem myślę, bo wiązałoby się to z powiedzeniem w pracy, a w tle toczy się awans.

    Siesiepy, gratulacje, baaaardzo się cieszę!!! 🥰🥳🌞🌺💪 I też bardzo dziekuje za namiary na fundacje. Też wierzyłam, że dzidziutek ruszy. Myślę, że ten spokój to wielka łaska, przy czym swojej wartości, sensu życia nie pokładałam na niestabilnych fundamentach jak bycie w małżeństwie czy bycie rodzicem. Wczoraj poszliśmy z mężem na mszę podziękować za ten czas, kiedy byliśmy rodzicami i czułam za to taką wdzięczność i wolność w tym wszystkim, co nas spotkało. Wierzę, że chodzi o to, aby nie wyolbrzymiać problemów - nie chodzi też o to, aby je ignorować, ale by ich nie wyolbrzymiać, bo w życiu jest znacznie więcej dobra, piękna i miłości niż zła i trudów, tylko trzeba chcieć to dostrzec 🌞🌺 Jest teraz czas na żałowanie i smutek😪, ale też przyjdzie czas na radość i śmiech. Można sprawić, że przez swoje nastawienie życie swoje i innych staje się udręką, a może być przecież wielkim darem. Ja wybieram to drugie i mam na to wpływ. To ode mnie zależy na czym skupiam swoją uwagę i za czym podążają moje myśli, potem uczucia, działania. Jest mi smutno, ale nie jestem sama 🥰🙏

    Xmadziax, na pewno nie magne b6 forte, bo ma dwutlenek tytanu, a to jest substancja bodajże od 2021 roku zakazana do stosowania w żywności. Lek to nie żywność i stąd ciągle jest w obiegu, stąd nie polecam tego preparatu. Na strefie płodności na Ig i kilku innych kontach dziewczyny polecały glicynian magnezu albo magnez z Health Labs. Widziałam, że Formeds Prenacaps ma dedykowany magnez dla kobiet w ciąży, oni mają krótkie składy.

    Hach, to prawda. Potrzebuję to przemyśleć, bo w tle toczy się awans. Bardziej zajmuje mnie kwestia jak cało przez to przejdzie, czy będą jakieś skutki, ile czasu będę dochodzić do siebie etc.

    Martysiaczki, no wiem wiem.. razem przyszłyśmy z majowego :) 🥰🌺🌞

    Efforts, i jak się czujesz? Ja bym jechała do szpitala, to nic że byłaś jakiś czas temu.

    ElizKa, moja siostra rodziła w medicover na wilanowie. Po przebojach z Bielańskim z cesarką stwierdziła, że nie ma co. Ja zostałam z ich synkiem, kiedy jechali do szpitala i moja siostra była tak wyluzowana jakby szła na zakupy i za chwilę miała wracać... :) Rodziła w 2019 r. Bardzo sobie chwaliła, jej koleżanki i sąsiadki też tam rodziły i byly zadowolone. Ostatnia w styczniu tego roku.

    ElizKa, Gemma19, Agata@, martysiaczki lubią tę wiadomość

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS 12mm, YS 2,8mm
    🔜01.10 🩺

    KIR AA

    preg.png
  • Asiex Przyjaciółka
    Postów: 70 67

    Wysłany: 3 lipca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysiaczki wrote:
    Witam nowe dziewczyny 🥰
    Czy to wasze pierwsze ciąże?
    U mnie pierwsza, po kilku ciążach biochemicznych i długiej walce. Ale w końcu się udało i mam termin na 04.02 🤩

    pp2018, Murilega lubią tę wiadomość

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10417 14140

    Wysłany: 3 lipca, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa 🌺🙏 Wasza wiedza, doświadczenie i wsparcie są nieocenione 🤩🌺💪🥳🌞

    Paulina1106,  oldme-newme, Pati96, xmadziax, Nicia, nawet nie wiedziałam, że tyle jest wśród nas po przejściach 😇

    Ccarolinaa, nic nie brałam, bo badanie zrobilam już w ciąży i wynik przyszedł przedwczoraj. Na pewno zrobię białko s oraz białko C, żeby mnie żaden lekarz nie spławił. A czy heparyna jest konieczna? Czytałam, że ją się zaleca przy układzie homozygotycznym, a do hetero wystarczy sam acard.

    Oldme-new me, bardzo chętnie przyjmę wszelkie informacje, bo trudno mi to sobie wszystko w głowie poukładać w jakiej kolejności zalatwia się wszelkie formalności, jakie badanie wybrać dla dziecka i dla nas 🌺

    Murilega, z wdzięcznością przyjmę listę badań 🌺. Ja mam zrobione mutacje z testdna, ale wiem, że jeszcze warto białko S oraz białko C zrobić.

    Buhu, też tak myślę 💪 To że nie ujawniła się choroba w rodzinie nie znaczy, że ktoś nie jest nosicielem genu i że choroba w którymś pokoleniu się nie pojawi. Lepiej po prostu wiedzieć. Masz na myśli jakieś konkretne badania dla nas jako rodziców?

    Nicia, współczuję bardzo, sporo przeszłaś. Patrzyłam na badania jakie się robi ze strony testdna, ale może jeszcze coś mi dziewczyny podpowiedzą. My też wszystko będziemy załatwiać na własną rękę.

    Paulina1106, właśnie wczoraj lekarka na usg zwróciła uwagę, że pęcherzyk żółtkowy jest rozdęty i stąd podejrzenie, że dziecko chore. Dziękuję za potwierdzenie w związku z białkiem s i białkiem C. Zrobię to koniecznie. Nad skróconym urlopem myślę, bo wiązałoby się to z powiedzeniem w pracy, a w tle toczy się awans.

    Siesiepy, gratulacje, baaaardzo się cieszę!!! 🥰🥳🌞🌺💪 I też bardzo dziekuje za namiary na fundacje. Też wierzyłam, że dzidziutek ruszy. Myślę, że ten spokój to wielka łaska, przy czym swojej wartości, sensu życia nie pokładałam na niestabilnych fundamentach jak bycie w małżeństwie czy bycie rodzicem. Wczoraj poszliśmy z mężem na mszę podziękować za ten czas, kiedy byliśmy rodzicami i czułam za to taką wdzięczność i wolność w tym wszystkim, co nas spotkało. Wierzę, że chodzi o to, aby nie wyolbrzymiać problemów - nie chodzi też o to, aby je ignorować, ale by ich nie wyolbrzymiać, bo w życiu jest znacznie więcej dobra, piękna i miłości niż zła i trudów, tylko trzeba chcieć to dostrzec 🌞🌺 Jest teraz czas na żałowanie i smutek😪, ale też przyjdzie czas na radość i śmiech. Można sprawić, że przez swoje nastawienie życie swoje i innych staje się udręką, a może być przecież wielkim darem. Ja wybieram to drugie i mam na to wpływ. To ode mnie zależy na czym skupiam swoją uwagę i za czym podążają moje myśli, potem uczucia, działania. Jest mi smutno, ale nie jestem sama 🥰🙏

    Xmadziax, na pewno nie magne b6 forte, bo ma dwutlenek tytanu, a to jest substancja bodajże od 2021 roku zakazana do stosowania w żywności. Lek to nie żywność i stąd ciągle jest w obiegu, stąd nie polecam tego preparatu. Na strefie płodności na Ig i kilku innych kontach dziewczyny polecały glicynian magnezu albo magnez z Health Labs. Widziałam, że Formeds Prenacaps ma dedykowany magnez dla kobiet w ciąży, oni mają krótkie składy.

    Hach, to prawda. Potrzebuję to przemyśleć, bo w tle toczy się awans. Bardziej zajmuje mnie kwestia jak cało przez to przejdzie, czy będą jakieś skutki, ile czasu będę dochodzić do siebie etc.

    Martysiaczki, no wiem wiem.. razem przyszłyśmy z majowego :) 🥰🌺🌞

    Efforts, i jak się czujesz? Ja bym jechała do szpitala, to nic że byłaś jakiś czas temu.

    ElizKa, moja siostra rodziła w medicover na wilanowie. Po przebojach z Bielańskim z cesarką stwierdziła, że nie ma co. Ja zostałam z ich synkiem, kiedy jechali do szpitala i moja siostra była tak wyluzowana jakby szła na zakupy i za chwilę miała wracać... :) Rodziła w 2019 r. Bardzo sobie chwaliła, jej koleżanki i sąsiadki też tam rodziły i byly zadowolone. Ostatnia w styczniu tego roku.
    Ja mam przy hetero hepke i acard ☺️

    Na pewno kariotypy to jest taka podstawa podstaw ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 21:36

    pp2018 lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1166 1340

    Wysłany: 3 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już wróciliśmy spod Augustowa, żegnała nas coraz lepsza pogoda. Podsyłam wam wirtualnie piękny zapach sosny i śpiew ptaków :)

    20240701-173643.jpg

    ElizKa, oloska, Gemma19, Agata@, OldMe-NewMe, Animka, efforts_⭐️, martysiaczki, Hach, siesiepy, Palcia lubią tę wiadomość

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS 12mm, YS 2,8mm
    🔜01.10 🩺

    KIR AA

    preg.png
  • oloska Autorytet
    Postów: 942 1771

    Wysłany: 3 lipca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siesiepy, gratuluję Kochana, oby już była nuuuuuda 😉❤️

    Hach, przytulam, oby zaraz było lepiej, a jak nie, to pamiętaj o opcji xonvei 🫶

    pp2018, mam nadzieję, że już za chwilkę Twój nick będzie się pojawiał w kolejnym miesięcznym wątku po stronie fioletowej aż do szczęśliwego końca ❤️

    pp2018, martysiaczki, Hach, siesiepy lubią tę wiadomość

    ♀️ 34
    Badania I i II etapu ✅️
    ♂️ 32
    HBA 43% ❌️

    preg.png


    04.08.2023 Oliwia ❤️ 2960g 53 cm
    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10417 14140

    Wysłany: 3 lipca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa 🌺🙏 Wasza wiedza, doświadczenie i wsparcie są nieocenione 🤩🌺💪🥳🌞

    Paulina1106,  oldme-newme, Pati96, xmadziax, Nicia, nawet nie wiedziałam, że tyle jest wśród nas po przejściach 😇

    Ccarolinaa, nic nie brałam, bo badanie zrobilam już w ciąży i wynik przyszedł przedwczoraj. Na pewno zrobię białko s oraz białko C, żeby mnie żaden lekarz nie spławił. A czy heparyna jest konieczna? Czytałam, że ją się zaleca przy układzie homozygotycznym, a do hetero wystarczy sam acard.

    Oldme-new me, bardzo chętnie przyjmę wszelkie informacje, bo trudno mi to sobie wszystko w głowie poukładać w jakiej kolejności zalatwia się wszelkie formalności, jakie badanie wybrać dla dziecka i dla nas 🌺

    Murilega, z wdzięcznością przyjmę listę badań 🌺. Ja mam zrobione mutacje z testdna, ale wiem, że jeszcze warto białko S oraz białko C zrobić.

    Buhu, też tak myślę 💪 To że nie ujawniła się choroba w rodzinie nie znaczy, że ktoś nie jest nosicielem genu i że choroba w którymś pokoleniu się nie pojawi. Lepiej po prostu wiedzieć. Masz na myśli jakieś konkretne badania dla nas jako rodziców?

    Nicia, współczuję bardzo, sporo przeszłaś. Patrzyłam na badania jakie się robi ze strony testdna, ale może jeszcze coś mi dziewczyny podpowiedzą. My też wszystko będziemy załatwiać na własną rękę.

    Paulina1106, właśnie wczoraj lekarka na usg zwróciła uwagę, że pęcherzyk żółtkowy jest rozdęty i stąd podejrzenie, że dziecko chore. Dziękuję za potwierdzenie w związku z białkiem s i białkiem C. Zrobię to koniecznie. Nad skróconym urlopem myślę, bo wiązałoby się to z powiedzeniem w pracy, a w tle toczy się awans.

    Siesiepy, gratulacje, baaaardzo się cieszę!!! 🥰🥳🌞🌺💪 I też bardzo dziekuje za namiary na fundacje. Też wierzyłam, że dzidziutek ruszy. Myślę, że ten spokój to wielka łaska, przy czym swojej wartości, sensu życia nie pokładałam na niestabilnych fundamentach jak bycie w małżeństwie czy bycie rodzicem. Wczoraj poszliśmy z mężem na mszę podziękować za ten czas, kiedy byliśmy rodzicami i czułam za to taką wdzięczność i wolność w tym wszystkim, co nas spotkało. Wierzę, że chodzi o to, aby nie wyolbrzymiać problemów - nie chodzi też o to, aby je ignorować, ale by ich nie wyolbrzymiać, bo w życiu jest znacznie więcej dobra, piękna i miłości niż zła i trudów, tylko trzeba chcieć to dostrzec 🌞🌺 Jest teraz czas na żałowanie i smutek😪, ale też przyjdzie czas na radość i śmiech. Można sprawić, że przez swoje nastawienie życie swoje i innych staje się udręką, a może być przecież wielkim darem. Ja wybieram to drugie i mam na to wpływ. To ode mnie zależy na czym skupiam swoją uwagę i za czym podążają moje myśli, potem uczucia, działania. Jest mi smutno, ale nie jestem sama 🥰🙏

    Xmadziax, na pewno nie magne b6 forte, bo ma dwutlenek tytanu, a to jest substancja bodajże od 2021 roku zakazana do stosowania w żywności. Lek to nie żywność i stąd ciągle jest w obiegu, stąd nie polecam tego preparatu. Na strefie płodności na Ig i kilku innych kontach dziewczyny polecały glicynian magnezu albo magnez z Health Labs. Widziałam, że Formeds Prenacaps ma dedykowany magnez dla kobiet w ciąży, oni mają krótkie składy.

    Hach, to prawda. Potrzebuję to przemyśleć, bo w tle toczy się awans. Bardziej zajmuje mnie kwestia jak cało przez to przejdzie, czy będą jakieś skutki, ile czasu będę dochodzić do siebie etc.

    Martysiaczki, no wiem wiem.. razem przyszłyśmy z majowego :) 🥰🌺🌞

    Efforts, i jak się czujesz? Ja bym jechała do szpitala, to nic że byłaś jakiś czas temu.

    ElizKa, moja siostra rodziła w medicover na wilanowie. Po przebojach z Bielańskim z cesarką stwierdziła, że nie ma co. Ja zostałam z ich synkiem, kiedy jechali do szpitala i moja siostra była tak wyluzowana jakby szła na zakupy i za chwilę miała wracać... :) Rodziła w 2019 r. Bardzo sobie chwaliła, jej koleżanki i sąsiadki też tam rodziły i byly zadowolone. Ostatnia w styczniu tego roku.
    Wyczytałam cały skład magne b6 forte i nie ma nic o dwutlenku tytanu a przypuszczam, że powinna być zawarta taka informacja ☺️

    oloska lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • ElizKa Koleżanka
    Postów: 42 51

    Wysłany: 3 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Hej. Witam się w połowie tyg wczoraj umierałam, dziś zaliczony pierwszy 🤮 w pracy. Nie jem jest 🤮 jem i też jest. Totalnie mam zaległości z Wami.
    Gratuluje wszystkich udanych wizyt i przyrostów maluchow ❤❤
    Mi pomaga na mdłości woda z cytryna i bułka z serem 😊

  • Ccarolinaa Autorytet
    Postów: 1820 1733

    Wysłany: 3 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa 🌺🙏 Wasza wiedza, doświadczenie i wsparcie są nieocenione 🤩🌺💪🥳🌞

    Paulina1106,  oldme-newme, Pati96, xmadziax, Nicia, nawet nie wiedziałam, że tyle jest wśród nas po przejściach 😇

    Ccarolinaa, nic nie brałam, bo badanie zrobilam już w ciąży i wynik przyszedł przedwczoraj. Na pewno zrobię białko s oraz białko C, żeby mnie żaden lekarz nie spławił. A czy heparyna jest konieczna? Czytałam, że ją się zaleca przy układzie homozygotycznym, a do hetero wystarczy sam acard.

    Oldme-new me, bardzo chętnie przyjmę wszelkie informacje, bo trudno mi to sobie wszystko w głowie poukładać w jakiej kolejności zalatwia się wszelkie formalności, jakie badanie wybrać dla dziecka i dla nas 🌺

    Murilega, z wdzięcznością przyjmę listę badań 🌺. Ja mam zrobione mutacje z testdna, ale wiem, że jeszcze warto białko S oraz białko C zrobić.

    Buhu, też tak myślę 💪 To że nie ujawniła się choroba w rodzinie nie znaczy, że ktoś nie jest nosicielem genu i że choroba w którymś pokoleniu się nie pojawi. Lepiej po prostu wiedzieć. Masz na myśli jakieś konkretne badania dla nas jako rodziców?

    Nicia, współczuję bardzo, sporo przeszłaś. Patrzyłam na badania jakie się robi ze strony testdna, ale może jeszcze coś mi dziewczyny podpowiedzą. My też wszystko będziemy załatwiać na własną rękę.

    Paulina1106, właśnie wczoraj lekarka na usg zwróciła uwagę, że pęcherzyk żółtkowy jest rozdęty i stąd podejrzenie, że dziecko chore. Dziękuję za potwierdzenie w związku z białkiem s i białkiem C. Zrobię to koniecznie. Nad skróconym urlopem myślę, bo wiązałoby się to z powiedzeniem w pracy, a w tle toczy się awans.

    Siesiepy, gratulacje, baaaardzo się cieszę!!! 🥰🥳🌞🌺💪 I też bardzo dziekuje za namiary na fundacje. Też wierzyłam, że dzidziutek ruszy. Myślę, że ten spokój to wielka łaska, przy czym swojej wartości, sensu życia nie pokładałam na niestabilnych fundamentach jak bycie w małżeństwie czy bycie rodzicem. Wczoraj poszliśmy z mężem na mszę podziękować za ten czas, kiedy byliśmy rodzicami i czułam za to taką wdzięczność i wolność w tym wszystkim, co nas spotkało. Wierzę, że chodzi o to, aby nie wyolbrzymiać problemów - nie chodzi też o to, aby je ignorować, ale by ich nie wyolbrzymiać, bo w życiu jest znacznie więcej dobra, piękna i miłości niż zła i trudów, tylko trzeba chcieć to dostrzec 🌞🌺 Jest teraz czas na żałowanie i smutek😪, ale też przyjdzie czas na radość i śmiech. Można sprawić, że przez swoje nastawienie życie swoje i innych staje się udręką, a może być przecież wielkim darem. Ja wybieram to drugie i mam na to wpływ. To ode mnie zależy na czym skupiam swoją uwagę i za czym podążają moje myśli, potem uczucia, działania. Jest mi smutno, ale nie jestem sama 🥰🙏

    Xmadziax, na pewno nie magne b6 forte, bo ma dwutlenek tytanu, a to jest substancja bodajże od 2021 roku zakazana do stosowania w żywności. Lek to nie żywność i stąd ciągle jest w obiegu, stąd nie polecam tego preparatu. Na strefie płodności na Ig i kilku innych kontach dziewczyny polecały glicynian magnezu albo magnez z Health Labs. Widziałam, że Formeds Prenacaps ma dedykowany magnez dla kobiet w ciąży, oni mają krótkie składy.

    Hach, to prawda. Potrzebuję to przemyśleć, bo w tle toczy się awans. Bardziej zajmuje mnie kwestia jak cało przez to przejdzie, czy będą jakieś skutki, ile czasu będę dochodzić do siebie etc.

    Martysiaczki, no wiem wiem.. razem przyszłyśmy z majowego :) 🥰🌺🌞

    Efforts, i jak się czujesz? Ja bym jechała do szpitala, to nic że byłaś jakiś czas temu.

    ElizKa, moja siostra rodziła w medicover na wilanowie. Po przebojach z Bielańskim z cesarką stwierdziła, że nie ma co. Ja zostałam z ich synkiem, kiedy jechali do szpitala i moja siostra była tak wyluzowana jakby szła na zakupy i za chwilę miała wracać... :) Rodziła w 2019 r. Bardzo sobie chwaliła, jej koleżanki i sąsiadki też tam rodziły i byly zadowolone. Ostatnia w styczniu tego roku.
    Ja mam hetero i lekarz zalecił i heparynę i acard :)

    👩🏻 34l 🧔🏻 36l

    🤵‍♂️👰‍♀️21.08.2020

    👶 11.2018

    Starania o drugie 👶
    od: 04.23

    👩 ➡️ Wit d3, kwasy omega-3,, kwas foliowy Naturell, b12 Naturell, , Resweratrol, NAC, Inosytol, wit.C sanprobi IBS, acard75
    🧑 ➡️ wit d3, kwasy omega-3, selen, konezym q10, inozytol, kompleks wit b, cynk, Inosytol, NAC, wit gr.B., wit.C

    ❌️MTHFR_1298A- hetero
    ❌️PAI-1 4G hetero

    ✅️ MUCHA- negatywna 25.03.24
    ✅️ Morfologia 8% 🧔🏻
    ✅️ Białko wolne s 78,2 %
    ✅️PPJ ANA 1 ujemne
    ✅️Komórki NK 9%
    ✅️Zespół antyfosfolipidowy - ujemny

    Badanie kariotyp - ?

    17.08.23- poronienie , puste jajo płodowe 💔
    12.23 cb 💔
    07.24 Aniołek 9+1 ( zatrzymany 6+3) 💔
  • Murilega Autorytet
    Postów: 605 911

    Wysłany: 3 lipca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Murilega, z wdzięcznością przyjmę listę badań 🌺. Ja mam zrobione mutacje z testdna, ale wiem, że jeszcze warto białko S oraz białko C zrobić
    To co mi zlecono lub polecono poczta pantoflową, ale pogadałabym z lekarzem w jakiej kolejności warto, bo z własnej kieszeni to duży koszt. Części sama nie zdążyłam zrobić albo się nie zdecydowałam.

    Tarczyca (pełen komplet+ przeciwciała)
    Zespół antyfosfolipidowy
    P. Ciala przeciw glikoproteinie
    P. Ciała przeciw tkankowej transglutaminazie
    P. Ciała przeciwkardiolipinie
    Antykolugant toczniowy
    USG macicy i jajników, potencjalnie hiteroskopia
    Mikrobiom pochwy/szyjki macicy (posiew w kierunku Mycoplasma i Ureaplasma)
    Antytrombina, białko C/S
    Homocysteina
    Progesteron w 7/8 dpo inne hormony potencjalnie w 2-5 dniu cylku
    Prolaktyna
    Toksoplazmoza, rozyczka, cm
    Trombofilia wrodzona - to rozumiem że masz
    ANA1 dodatnie, jak coś wyjdzie to ANA3
    Kariotypy obojga
    NK, KIR i HLA-C, immunofenotyp
    No i dla faceta spermogram najlepiej z badaniem fragmentacji DNA

    Ja dostałam tylko Acard na moje PAI ale w sumie nie wiadomo co było przyczyną cb.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca, 21:58

    pp2018, siesiepy lubią tę wiadomość

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Paulina1106 Autorytet
    Postów: 1052 1086

    Wysłany: 3 lipca, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa 🌺🙏 Wasza wiedza, doświadczenie i wsparcie są nieocenione 🤩🌺💪🥳🌞

    Paulina1106,  oldme-newme, Pati96, xmadziax, Nicia, nawet nie wiedziałam, że tyle jest wśród nas po przejściach 😇.

    Buhu, też tak myślę 💪 To że nie ujawniła się choroba w rodzinie nie znaczy, że ktoś nie jest nosicielem genu i że choroba w którymś pokoleniu się nie pojawi. Lepiej po prostu wiedzieć. Masz na myśli jakieś konkretne badania dla nas jako rodziców?

    Nicia, współczuję bardzo, sporo przeszłaś. Patrzyłam na badania jakie się robi ze strony testdna, ale może jeszcze coś mi dziewczyny podpowiedzą. My też wszystko będziemy załatwiać na własną rękę.

    Paulina1106, właśnie wczoraj lekarka na usg zwróciła uwagę, że pęcherzyk żółtkowy jest rozdęty i stąd podejrzenie, że dziecko chore. Dziękuję za potwierdzenie w związku z białkiem s i białkiem C. Zrobię to koniecznie. Nad skróconym urlopem myślę, bo wiązałoby się to z powiedzeniem w pracy, a w tle toczy się awans. .

    Pp bije od Ciebie duży spokój…
    Ze swojej strony, mogę tylko podpowiedzieć, że jeżeli nie chcesz mówić w pracy to mogłabyś spróbować poprosić rodzinnego lub innego lekarza o l4, na czas psychiczny dojścia do siebie… o 8 tyg będzie ciężko ale może się uda tydzień lub dwa… generalnie powinnaś się spotkać ze zrozumieniem!
    Gdybyś też potrzebowała porad prawnych lub w ogóle jak do tego wszystkiego podejść to dobry kontakt jest z fundacją Ernesta.

    Niestety wiele ciąż kończy się z powodu wad genetycznych, my z mężem mamy poprawne kariotypy a przytrafiła nam się losowa trisomia…

    Mam nadzieję, że będziesz mogła szybko wrócić do starań i kolejna ciąża da Ci zdrowe dzieciątko!



    Dziewczyny gratuluję dobrych wieści na wczorajszych i dzisiejszych wizytach:)

    pp2018 lubi tę wiadomość

    👩‍💼 35
    👨‍💼 39

    08.2020 💔
    03.2022 7+5 Lilka 👼

    MTFR hetero😿 PAI homo😿
    KIR BX nieobecny: 2DS3
    Cross match -25% ➡️ 2% 🎉
    Allo mlr- 37%➡️ 55,2🎉

    14.11.2022 ⏸️ 🙏🏻
    03.08.2023 👶🏻 Izabela
    3920g, 57cm💪🏻

    age.png

    22.06.2024 ⏸️ 🙏🏻

    preg.png
  • Paulina1106 Autorytet
    Postów: 1052 1086

    Wysłany: 3 lipca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oloska wrote:
    Ja Wam jeszcze polecę artykuł, pewnie banalny, o tym jak prawidłowp oddać mocz do badania. Ta adnotacja o prysznicu, jest w moim odczuciu najistotniejsza 😉
    P.S. całą poprzednią ciążę tak zbierałam siuśki 🙈😁

    https://mamaginekolog.pl/zdrowie/badania/mocz-do-badania/

    Oloska dostałaś jakieś dodatkowe zalecenia z racji bycia KP?
    Mi kazała dorzucić lacrifer do supli, ale może Twój gin cos doradza?

    👩‍💼 35
    👨‍💼 39

    08.2020 💔
    03.2022 7+5 Lilka 👼

    MTFR hetero😿 PAI homo😿
    KIR BX nieobecny: 2DS3
    Cross match -25% ➡️ 2% 🎉
    Allo mlr- 37%➡️ 55,2🎉

    14.11.2022 ⏸️ 🙏🏻
    03.08.2023 👶🏻 Izabela
    3920g, 57cm💪🏻

    age.png

    22.06.2024 ⏸️ 🙏🏻

    preg.png
  • Agata@ Przyjaciółka
    Postów: 70 88

    Wysłany: 3 lipca, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Mocz oddajesz sama do pojemniczka z samego rana, tylko pamiętaj o higienie podmycie się i środkowy strumień moczu. Pamiętaj też żeby pojemniczek był jałowy. Zasadniczo do posiewu nie musisz być na czczo ale zawsze najpierw wstając rano robi się siusiu 😅

    Wstając to pierwsze co lodówka więc wiesz 😂 chodziło mi o poranny mocz w sumie. Nie wiem czemu myślałam o na czczo 😂😂

    28.01.2023 8tc 💔

    25.06.2024 ⏸️
    03.06.2024 pęcherzyk ciążowy
    21.06.2024 7tc ❤️ 0,83cm
    29.07.2024 12+6tc ❤️ 6,5cm

    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 763 912

    Wysłany: 3 lipca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zamówiłam ten magne B6 forte 😳

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
  • xmadziax Autorytet
    Postów: 763 912

    Wysłany: 3 lipca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Wyczytałam cały skład magne b6 forte i nie ma nic o dwutlenku tytanu a przypuszczam, że powinna być zawarta taka informacja ☺️
    A ja właśnie znalazłam...

    08.2023 - starania o pierwszego dzidziusia 🫶🏻
    11.03. ⏸️🩷🩵•12.03. (8:20) - beta HCG 1215,51/prog. 32,490•14.03. (8:46) - beta HCG 2653,44/prog. 34,590•19.03. pęcherzyk ciążowy 12mm•4.04. zarodek 13mm 🥹❤️•22.04. nasz świat się zawalił, serduszko przestało bić w 8+5 💔•23.04.2024 łyżeczkowanie 🕊️

    22.05. 1 cykl po poronieniu•17.06. skromne ⏸️🙏🏻 • 18.06. (7:50) - beta HCG 176/prog. 27,800 ✊🏻•20.06.⏸️/(7:51) beta HCG 387 (przyr.116,5%)/prog. 26,700•24.06. beta HCG: 2376/prog. 28,900•1.07. zarodek 0,26cm 🥹🤞🏼• 22.07. 2,13cm bąbelka z ❤️• 19.08. 6,28cm dzidziusia 164bmp❤️ •21.08 papp-a: niskie ryzyka ❤️•16.09. 165g chłopca 🩵•14.10 wizyta⏳
    💊Ibuvit D3 2000, prenatal duo, magne B6 forte
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami jak czytam nie wiem o jakich badaniach mówicie 🙉
    Pp2018 dużo spokoju niech z Tobą zostanie hak najdłużej 🥰 trzymam kciuki by wszystko udało się poukładać po Twojej myśli 🥰
    No i też wierzę, że szybko będziesz oczekiwać na innym wątku przez 9 miesięcy 🥰

    Ja mam podstawowe pytanie pewnie dla Was 😋 czy te toxo, różyczka trzeba naczczo? Bo wyczytałam, że grupę krwi nie muszę.

    pp2018 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1154 513

    Wysłany: 3 lipca, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    My już wróciliśmy spod Augustowa, żegnała nas coraz lepsza pogoda. Podsyłam wam wirtualnie piękny zapach sosny i śpiew ptaków :)

    20240701-173643.jpg


    Kocham taki widoczek 🥰

    pp2018 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 3 lipca, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pp2018 jakkolwiek to nie zabrzmi to piszesz o tym trudnym w bardzo wzruszający sposób i z ogromnym spokojem. Wiem w jakim jesteś teraz momencie i wiem że smutek jest ogromny. Pytałaś o badania - tu Murilega napisała wszystko w temacie :) bardzo ważny jest cały pakiet tarczycy, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia (czyli to co już masz zrobione), czystość pochwy, usg (teraz tym bardziej ważne żebyś za jakiś czws sprawdziła czy wszytsko się oczyściło (nie znoszę tego określenia, jest takie medyczne i bezduszne 😞), morfologia, sprawdź ferrytyne bo mi mocno spadła po poronieniu 😞a jest bardzo ważna pod kątem kolejnych starań bo lepiej wyrównać jej poziom przed ciążą, sprawdź też kwas foliowy, witaminę d3, witaminę b12, homocysteine, kariotypy a jeśli chodzi o badania genetyczne po poronieniu to w test DNA wychodzi najlepiej cenowo, musisz tylko odpowiednio zabezpieczyć materiał (na stronie mają instrukcje co jest potrzebne do badania). Nie chce Cię zarzucić informacjami bo wiem że to dużo dla głowy, zwłaszcza w tych pierwszych dniach 😞jeśli potrzebujesz wiedzieć więcej na temat samego procesu od strony fizjologicznej to mogę Ci też napisać na priv jak się przygotować, co będzie Ci potrzebne. Najważniejsze żebyś teraz nie miała gorączki. To jest to co nie powinno wystąpić. Mi też po poronieniu kazali co jakiś czas badać betę żeby sprawdzać czy spada.
    Od siebie dodam jak kobieta kobiecie - wsyztsko co się w Tobie / w Was teraz będzie działo w najbliższym czasie jest właściwe. Wszelkie różne emocje, które będą się mieszać są właściwe. Teraz jest na nie czas. Na smutek, na żal, na strach , na złość i wściekłość jeśli się pojawi. I najważniejsze żebyś pamiętała że to nie Wasza wina. To pierwsze co ja usłyszałam od mojej ginekolog kiedy powiedziała to co musiała powiedzieć i uważam że to były ważne słowa, bo jako kobiety czasami za dużo bierzemy na siebie, zwłaszcza jako mamy. Dajcie sobie czas na te emocje, dajcie sobie czas na pobycie w tym razem. A ja wysyłam Wam dużo dobrych myśli. Może trafić się moment kiedy nie będziecie wierzyć że będzie lepiej - ale będzie. Kiedyś będzie 😘

    Murilega, WesołaŻyrafka, pp2018, Palcia lubią tę wiadomość

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 3 lipca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pp pamiętaj że macie też prawo do pochówku. Możecie to zrobić we własnym zakresie. Tylko do tego potrzebne jest zarejstrowanie dziecka w urzędzie stanu cywilnego. Jeśli potrzebujesz w tym temacie pomocy to napisz do mnie na priv. Wytłumaczę Ci co i jak. Sama wiem że w takiej chwili czasami chciałby się żeby ktoś tak metaforycznie wziął za rękę i poprowadził przez ten cały proces. Bo jest tego sporo i można się zagubić.

    pp2018 lubi tę wiadomość

‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ