X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • Animka Autorytet
    Postów: 1153 512

    Wysłany: 4 lipca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też dzisiaj bolal brzuch, najpierw trochę ciągnęło, potem tak ogólnie trochę. A te okresowe miałam też w zeszłym tyg jakoś chyba w dole brzucha. Ale tak na bieżąco czytam, że każdą co jakiś czas boli, więc mam nadzieję, że wszystko ok.
    😉

    preg.png
  • Ccarolinaa Autorytet
    Postów: 1820 1733

    Wysłany: 4 lipca, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Myślę że to dobry pomysł, skoro masz się stresować. Zawsze to głowa dużo spokojniejsza. 😁

    Carolina 4-5 czerwca jakoś to musiało być.
    Ja mogłam mieć 3-4 nawet , kurczę ciężko mi powiedzieć bo ten cykl miałam totalnie gdzieś i nawet nie chciało mi się za dużo analizować

    👩🏻 34l 🧔🏻 36l

    🤵‍♂️👰‍♀️21.08.2020

    👶 11.2018

    Starania o drugie 👶
    od: 04.23

    👩 ➡️ Wit d3, kwasy omega-3,, kwas foliowy Naturell, b12 Naturell, , Resweratrol, NAC, Inosytol, wit.C sanprobi IBS, acard75
    🧑 ➡️ wit d3, kwasy omega-3, selen, konezym q10, inozytol, kompleks wit b, cynk, Inosytol, NAC, wit gr.B., wit.C

    ❌️MTHFR_1298A- hetero
    ❌️PAI-1 4G hetero

    ✅️ MUCHA- negatywna 25.03.24
    ✅️ Morfologia 8% 🧔🏻
    ✅️ Białko wolne s 78,2 %
    ✅️PPJ ANA 1 ujemne
    ✅️Komórki NK 9%
    ✅️Zespół antyfosfolipidowy - ujemny

    Badanie kariotyp - ?

    17.08.23- poronienie , puste jajo płodowe 💔
    12.23 cb 💔
    07.24 Aniołek 9+1 ( zatrzymany 6+3) 💔
  • Agata@ Przyjaciółka
    Postów: 70 88

    Wysłany: 4 lipca, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    A ja się chciałam zapytać czy któraś już wie czy skierowanie na te darmowe badania prenatalne może wystawić lekarz z prywatnej kliniki? Wiem, że już kilka osób dostało skierowanie, ale nie pisałyście chyba czy prywatnie byłyście vzy jak. Ciekawe czy nie będzie z tym problemu.

    Ja mam prywatnie lekarza i normalnie dał mi skierowania na prenatalne jak i na wszelkie badania z krwi również 😊

    28.01.2023 8tc 💔

    25.06.2024 ⏸️
    03.06.2024 pęcherzyk ciążowy
    21.06.2024 7tc ❤️ 0,83cm
    29.07.2024 12+6tc ❤️ 6,5cm

    preg.png
  • Asiex Przyjaciółka
    Postów: 70 67

    Wysłany: 4 lipca, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Mnie też dzisiaj bolal brzuch, najpierw trochę ciągnęło, potem tak ogólnie trochę. A te okresowe miałam też w zeszłym tyg jakoś chyba w dole brzucha. Ale tak na bieżąco czytam, że każdą co jakiś czas boli, więc mam nadzieję, że wszystko ok.
    😉
    Ooo ja umieram, bo tak mnie ciągnie z każdej strony, że leżę cały dzień 😵

    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 464 223

    Wysłany: 4 lipca, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey. Malo się odzywam, bo miałam odwiedziny. Ale też nie będę ukrywać miłości mnie męczą, taki ala’ kac 😵. Ale dziś się ciut lepiej czułam to nawet na 3 dni obiad dla męża zrobiłam. Troszkę was pod czytam oglądając serial 😉. Ja sobie po mału organizuję dla nas położna. Zalecenie mojej pani ginekolog. Muszę też poczytać o badaniu NIFTY. I wybrać szpital i iść na dni otwarte. Cudownego dnia dla was

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 4 lipca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Brałam tylko jedna na wieczór (wersję lek na senny bo taniej 😅) i w pierwszym dniu trochę bardziej się wybudzałam. Przestałam brać by właśnie zobaczyć status mdłości, bo zwykle wieczorem przy braniu tabletek coś czułam, a ostatnio to zniknęło. Zarówno wczoraj jak i dziś wróciły ale w znacznie mniejszym nasileniu niż były gdy zaczynałam brać leki. Myślę że te "skutki uboczne" przy odstawieniu to po prostu mdłości które byłyby bez brania leku ale człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego i jak nagle mu wszystko wraca to go może skosić. Dlatego jakbym brała więcej niż jedną to pewnie od stawiałabym stopniowo, by sprawdzić czy mdłości wciąż są "pod lekami".
    Tak właśnie będę robić, odstawiać stopniowo, ale to jeszcze nie ten etap u mnie, nadal czuję że one drzemią pod spodem uśpione 😅

  • Everka Ekspertka
    Postów: 188 120

    Wysłany: 4 lipca, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś masakrycznie się czuje . :/ jeszcze popołudniu najadłam się jak mały prosiak ,i leżę nie umiem się ruszyć . Nos Zatkany . Brzuch wzdęty. Zaparcia

  • Animka Autorytet
    Postów: 1153 512

    Wysłany: 4 lipca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że jesteśmy w tym najcięższym momencie i przyjdą lepsze dni, tego życzę wszystkim.

    OldMe-NewMe, Agata@, pp2018 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 4 lipca, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Mam nadzieję, że jesteśmy w tym najcięższym momencie i przyjdą lepsze dni, tego życzę wszystkim.
    A wiesz że pomyślałam o czymś podobnym 😊że teraz jak tu zaglądam i scroluje to przewija się „nie dobrze mi, nic nie mogę zjeść, źle się czuję, mdli mnie itp” i jedziemy na słabym wózku 😅ale z nadzieją i niecierpliwością czekam aż będą przeważać wiadomości „wrócił mi apetyt, nagle mam przypływ energii, czuję się świetnie, laski czy Wy też macie takie ekstra włosy ? 😅 wysprzątałam pół mieszkania” irp 😅czekam na ten etap

    Animka lubi tę wiadomość

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10413 14139

    Wysłany: 4 lipca, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Włosy dramat, przetłuszczają mi się tragicznie !

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1153 512

    Wysłany: 4 lipca, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie a ja dzisiaj rano wstałam i wychodzą mi pryszcze, trochę smiezne to dla mnie pikuś w porównaniu do tych mdłości, ale nadzieję mam 😅

    preg.png
  • Betty29 Autorytet
    Postów: 464 223

    Wysłany: 4 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Everka wrote:
    Ja dziś masakrycznie się czuje . :/ jeszcze popołudniu najadłam się jak mały prosiak ,i leżę nie umiem się ruszyć . Nos Zatkany . Brzuch wzdęty. Zaparcia
    Współczuję tego nosa. Mnie męczył od samej owulacji do zeszłej niedzieli. Ale mi dał popalić 😓
    Animka- jak nastolatka 😂 z pryszczami. Ja któraś nie mam problemów z cerą. Może jak BuBu włosy mi się bardziej przetłuszczają 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca, 19:41

    31.05.24- II 1-2 tc
    07.06.23- II 2-3 tc
    👩‍⚕️18.06.24 ❤️ 6+0 0,34cm 🍀
    👩‍⚕️02.07.24 8+3 1,83 cm 🍀
    TP 08.02.25 💙
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1153 512

    Wysłany: 4 lipca, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Włosy dramat, przetłuszczają mi się tragicznie !

    Przepraszam, ale miałam ochotę nie dać łapkę w górę, ale zareagować taką śmiejącą się. Chociaż ja wiem, że to nie smieszne, ale jak przeczytałam wyżej, że pieknw włosy będą pomyślałam, że moje to są w opłakanym stanie.
    Też dzisiaj znowu mam wzdęcia 🫣
    Chyba lista jest długa 🤭

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1153 512

    Wysłany: 4 lipca, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Wam zatkanego nosa.
    U mnie łzawienie z oczu alergiczne, ale zatkany nos strasznie musi wkurzać 🙄

    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10413 14139

    Wysłany: 4 lipca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam chroniczny nieżyt nosa nieznanego pochodzenia, weszłam już nawet w stan uzależnienia od kropli do nosa. Tak wstyd się przyznać, ale tak. Bo lekarze rozkładali ręce, nikt nie umiał mi pomóc a ja nie mogłam normalnej funkcjonować. No i było to pójście na łatwiznę. Jak dowiedziałam się o ciąży to nie użyłam kropli ani razu, mam wiecznie zatkany nos ale dzięki nebulizacji i irygacji jest to o tyle delikatniejsze, że nie muszę cały czas chodzić z otwartą buzią 🥰

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Asiex Przyjaciółka
    Postów: 70 67

    Wysłany: 4 lipca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie tylko moje włosy są tragiczne, aż mi ulżyło 🤣 bo zawsze słyszałam od znajomych, że ale miałam zaje*iste włosy w ciąży, a ja wyciągam je garściami i nie wiem jaką odżywkę jeszcze stosować, zeby choć 3 zostały na głowie...

    preg.png
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 4 lipca, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Ja mam chroniczny nieżyt nosa nieznanego pochodzenia, weszłam już nawet w stan uzależnienia od kropli do nosa. Tak wstyd się przyznać, ale tak. Bo lekarze rozkładali ręce, nikt nie umiał mi pomóc a ja nie mogłam normalnej funkcjonować. No i było to pójście na łatwiznę. Jak dowiedziałam się o ciąży to nie użyłam kropli ani razu, mam wiecznie zatkany nos ale dzięki nebulizacji i irygacji jest to o tyle delikatniejsze, że nie muszę cały czas chodzić z otwartą buzią 🥰
    A diagnozowałaś też pod kątem krzywej przegrody ? Mój mąż miał wiecznie zatkany nos, nie miał przepływu powietrza, łapał infekcję gardła, jak nie infekcję to gardło wiecznie wysuszone bo oddychał ustami, przeszedł różne krople, spraye, leki i nic i w końcu jeden z laryngologów go skierował na operację przegrody i jest lepiej

  • Martek&M Autorytet
    Postów: 850 702

    Wysłany: 4 lipca, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się dziewczyny z wizyty.

    Bakterię pokonane. Wszystkie wyniki w normie. Nawet glukoza o dziwo gdzie w dwóch poprzednich ciążach miałam cukrzycę ciążową :D

    Mdłości są a bez mdlosci wchodzi jedynie arbuz, truskawki i maliny. Ooo i jeszcze kefir 🤩 dzisiaj naszła mnie ochota na podsmażone ziemniaki, pokrojone w kosteczkę ze szczypiorkiem i kefirem do popicia 🙈Mięso jest ble. W każdej postaci.
    A węch psa myśliwskiego wszystkich wkurza. Wyczaiłam nawet że mąż zjadł MOJE MALINY 😜

    A dzisiaj byłam na wizycie. Mamy bijące serduszko ❤️ - 150 uderzeń i 1.1cm małego czlowieka 😍 wszystko wygląda idealnie na ten moment-dzidzia rośnie zgodnie z kalendarzem.
    USG blizny po CC miałam i też wszystko dobrze. Na macicy wogole nie widać prawie jej więc idealnie a i pęcherzyk ulokował się daleko od niej.

    Dostałam skierowanie już na krzywą cukrową, PTA (bo mamy z mężem inne przeciwciała w krwi ) i skierowanie na test Pappa na NFZ.
    Ale zastanawiam się czy nie zrobić NIFTY żeby sprawdzić dokładniej wszystko a i poznamy płeć xD a to mnie bardzo korci bo liczymy na córcie. Będzie mieć w koncu idealnych rycerskich braci ❤️

    OldMe-NewMe, BuBu90, Pati96, siesiepy, xmadziax, oloska, martysiaczki lubią tę wiadomość

    ❤️Mikuś❤️ 17.01.2020
    ❤️Michaś❤️ 26.10.2021
    ❤️Nasz aniołek 🌈 [+] 8tc 02.01.2024❤️
    ❤️czekamy na nasz 4 cud❤️ -pęcherzyk 6,6mm (5w3d)

    💉 Beta-hCG 18.06.2024 - 3157 mlU/ml
    🔜 wizyta vol. 3 - 06.08.2024
    🔜 badania prenatalne - 05.08.2024
  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 4 lipca, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiex wrote:
    Czyli nie tylko moje włosy są tragiczne, aż mi ulżyło 🤣 bo zawsze słyszałam od znajomych, że ale miałam zaje*iste włosy w ciąży, a ja wyciągam je garściami i nie wiem jaką odżywkę jeszcze stosować, zeby choć 3 zostały na głowie...
    Podobno ten etap przyjdzie później 😅podobno 🙈na razie jesteśmy na etapie sypie się co się da 🤣 wyłażą pryszcze, skóra się tłuści i włosy są do 🍑podobno etap rozkwitania i glow ma być pozniej 😅

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 4 lipca, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Melduję się dziewczyny z wizyty.

    Bakterię pokonane. Wszystkie wyniki w normie. Nawet glukoza o dziwo gdzie w dwóch poprzednich ciążach miałam cukrzycę ciążową :D

    Mdłości są a bez mdlosci wchodzi jedynie arbuz, truskawki i maliny. Ooo i jeszcze kefir 🤩 dzisiaj naszła mnie ochota na podsmażone ziemniaki, pokrojone w kosteczkę ze szczypiorkiem i kefirem do popicia 🙈Mięso jest ble. W każdej postaci.
    A węch psa myśliwskiego wszystkich wkurza. Wyczaiłam nawet że mąż zjadł MOJE MALINY 😜

    A dzisiaj byłam na wizycie. Mamy bijące serduszko ❤️ - 150 uderzeń i 1.1cm małego czlowieka 😍 wszystko wygląda idealnie na ten moment-dzidzia rośnie zgodnie z kalendarzem.
    USG blizny po CC miałam i też wszystko dobrze. Na macicy wogole nie widać prawie jej więc idealnie a i pęcherzyk ulokował się daleko od niej.

    Dostałam skierowanie już na krzywą cukrową, PTA (bo mamy z mężem inne przeciwciała w krwi ) i skierowanie na test Pappa na NFZ.
    Ale zastanawiam się czy nie zrobić NIFTY żeby sprawdzić dokładniej wszystko a i poznamy płeć xD a to mnie bardzo korci bo liczymy na córcie. Będzie mieć w koncu idealnych rycerskich braci ❤️
    Cudowne wiadomości z wizyty 💪❤️🥹 a arbuz zwłaszcza z lodówki to wchodzi jak złoto 😍

‹‹ 140 141 142 143 144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ