X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTY 2025
Odpowiedz

LUTY 2025

Oceń ten wątek:
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10376 14116

    Wysłany: 1 sierpnia, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Bubu, ale pisałaś chyba ostatnio, że Bobas wyszedł 2 dni starszy, a nawet patrząc na Twój suwaczek w poniedziałek będziesz już 11+3 więc nie powinno być problemu :)
    No tak, był dwa dni starszy 😁 więc mam nadzieję, że będzie to 11+4 i będzie wystarczająco 😁

    annikana lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1129 503

    Wysłany: 1 sierpnia, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efforts też jutro masz prenatalne. Trzymam kciuki, oby bez większego stresu 😙

    preg.png
  • Everka Ekspertka
    Postów: 188 120

    Wysłany: 1 sierpnia, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Boziu Wy już połówkowe a ja mam 💩 na samą myśl o pierwszych prenatalnych 😅 mam nadzieję, że maluszek tam nadal jest i ma się dobrze 🥰
    Ani mi nie mów 😂 ja mam 5 i myślałam że USG to był stres . Jeszcze pierwszy raz z będzie partner ze mną. To już wogole kombo .

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10376 14116

    Wysłany: 1 sierpnia, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Everka wrote:
    Ani mi nie mów 😂 ja mam 5 i myślałam że USG to był stres . Jeszcze pierwszy raz z będzie partner ze mną. To już wogole kombo .
    No ja też mam 5go i już jajko znoszę 😅 ale jutro już piątek 😅 w sobotę mamy gości, niedzielę jedziemy odpoczywać a w poniedziałek już badanie ☺️ a przynajmniej mam nadzieję, że to tak zleci 😅 już obejrzałam 3 sezony Bridgertonów, cały serial Królowa Charlotta, jutro zaczynam serial Cesarzowa Sisi 😅

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • misia2025 Autorytet
    Postów: 289 238

    Wysłany: 1 sierpnia, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    No ja też mam 5go i już jajko znoszę 😅 ale jutro już piątek 😅 w sobotę mamy gości, niedzielę jedziemy odpoczywać a w poniedziałek już badanie ☺️ a przynajmniej mam nadzieję, że to tak zleci 😅 już obejrzałam 3 sezony Bridgertonów, cały serial Królowa Charlotta, jutro zaczynam serial Cesarzowa Sisi 😅

    Tylko nie sprzątaj przypadkiem przed wizytą gości! ☺️

    Ja też mam w poniedziałek prenatalne. Dzisiaj lekarz powiedział, że przezierność karkowa jest w porządku, to chociaż trochę spokojniejsza jestem. Ale wiadomo, USG prenatalne będzie jeszcze bardziej szczegółowe. Z jednej strony nie mogę się doczekać a z drugiej 💩 w gacie.

    A fakt USG połówkowego to już w ogóle dla mnie kosmos! Kiedy ten czas tak mija? Za chwilę będziemy tulić maluchy!

    2008💙
    2013🩷
    preg.png
  • misia2025 Autorytet
    Postów: 289 238

    Wysłany: 1 sierpnia, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ccarolinaa jak się czujesz?

    2008💙
    2013🩷
    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 10376 14116

    Wysłany: 1 sierpnia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia2025 wrote:
    Tylko nie sprzątaj przypadkiem przed wizytą gości! ☺️

    Ja też mam w poniedziałek prenatalne. Dzisiaj lekarz powiedział, że przezierność karkowa jest w porządku, to chociaż trochę spokojniejsza jestem. Ale wiadomo, USG prenatalne będzie jeszcze bardziej szczegółowe. Z jednej strony nie mogę się doczekać a z drugiej 💩 w gacie.

    A fakt USG połówkowego to już w ogóle dla mnie kosmos! Kiedy ten czas tak mija? Za chwilę będziemy tulić maluchy!
    Nie sprzątam, mama była w weekend to mi posprzątała, a co ja nabrudze sama jak siedzę w domu, a mąż jak go nie ma ? 😅 Puści się odkurzacz i tyle sprzątania 😅

    misia2025 lubi tę wiadomość

    34 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    On 34l.👨‍🦱

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️ 10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔

    Naturalny cud 🥹 ❤️🍀🙏 (34 CS)
    🔹10.06 12 dpo nieśmiałe ⏸️ -> 11.06 ⏸️ -> 12.06 ⏸️
    🔹14.06 126,27 prog. 42,12->16.06 263,26 prog. 38,46, 17.06 339.86, prog. 50.3 -> 19.06 948,19 prog.52.01
    🔹22.06 5+0 pęcherzyk ciążowy w macicy GS 7mm z echem zarodka 🥰
    🔹02.07 6+4 0.69 cm cudu z ❤️
    🔹16.07 8+3 1.91 cm Misia Haribo
    🔹27.07 10+2 krwawienie, szpital 3.44 cm łobuza 🥰
    🔹05.08 11+5 prenatalne 5.26 cm zdrowego synka 💙
    🔹13.08 12+6 6.5 cm akrobaty 💙
    🔹03.09 15+6 (wg USG 16+6) 11 cm i 151 g śpiocha 💙

    Walcz maluszku 🙏❤️🫶
    preg.png
  • kropeleczka Przyjaciółka
    Postów: 68 24

    Wysłany: 1 sierpnia, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja8906 wrote:
    Hej dziewczyny 🫶 wybaczcie że się tak „wbijam” w temat ale chciałam zapytać czy może któraś z Was czuję się czasami przytłoczona ciążą? Myślałam że będę czuć non stop szczęście że będę mama i dzielnie znosić wszelkie niedogodności ale dzisiejszy dzień mnie pokonał. Czuję się winna że często narzekam bliskim czy mężowi. Od paru dni wygląda jakby odpuściły mi mdłości ale doszły ogromne wahania nastroju, płaczliwość poczucie beznadzieji ☹️ wróciłam po prawie 3tyg L4 do pracy i już widzę że będzie ciężko. Mam mocno stresującą pracę, jest duża presja czasu i mimo że szef super wyrozumiały to jednak trzeba „pilnować” zespołu. Równocześnie jak byłam na L4 to dni mijały mi głównie na spaniu i mdłościach więc też nie wspominam tego czasu dobrze 🤨 przepraszam za to użalanie się nad sobą ale czuję że dzisiaj mi się ulewa i nie wiem co mam ze sobą zrobić 🤷🏻‍♀️

    Mam to samo. Ja też chodzę jak zakręcona. Wahania nastroju i różne stany emocjonalne. Od początku ciąży zdążyłam wyczerpać chyba wszystkie możliwosci. Mąż już nie może ze mną wytrzymać ( tylko on wie o ciąży). Na początku strach , pozniej moment szczęścia i radości. Teraz jestem na etapie paniki o dziecko , czy wszystko ok. Zblizam się do prenatalnych , widzę ,że dziewczyny nie mogą się doczekać , ja jestem przerażona. Niedawno dowiedziałam się ,że jestem zapisana do jakiegoś gburowatego , nieprzyjemnego lekarza na te badania i to jeszcze bardziej potęguje moje odczucia strachu. Nie wiem jak to będzie. Tak samo jak ty jestem przytłoczona tym wszystkim, chyba mnie to przerosło pomimo ,że to moja 4 ciąża ( jedna stracona) . Chyba za bardzo sobie wszystko wzielam do głowy.

    Kaja8906 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • efforts_⭐️ Autorytet
    Postów: 604 497

    Wysłany: 1 sierpnia, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka wrote:
    Efforts też jutro masz prenatalne. Trzymam kciuki, oby bez większego stresu 😙

    Pisałam wcześniej, że mi przełożyli i miałam dzisiaj 😁

    Trzymam kciuki za Ciebie i czekam na dobre wieści 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia, 23:50

    preg.png
  • Palcia Autorytet
    Postów: 366 290

    Wysłany: 2 sierpnia, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po prenatalnych i na ten moment wszystko dobrze z moją maleńką królewną ❤️ Nie mogliśmy się z mężem na nią napatrzeć i czekam już na kolejną wizytę za dwa tygodnie.

    Ja kupowałam Nifty przez Geneplanet i dostałam smsa, że wyniki już na mailu. Plik był zabezpieczony numerem zlecenia, który dostałam przy pobraniu od pielęgniarki.

    A propos łożyska na przedniej ścianie to nie jest to nic niepokojącego, tylko nie można tego mylić z łożyskiem przodującym, bo to jest niebezpieczny stan. W poprzedniej ciąży miałam łożysko na tylnej ścianie i poczułam ruchy w 17. tygodniu. Teraz nie zapytałam lekarza jak to łożysko się ułożyło, ale już się nie mogę doczekać kopniaczków ☺️

    Gratuluję Dziewczyny udanych wizyt. Obyśmy wszystkie słyszały zawsze tylko dobre nowiny 😁

    Paulina1106, Nicia, Agata@, Animka, AgaKa800, dealie, OldMe-NewMe, flower 🌸, martysiaczki, xmadziax lubią tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Nicia Ekspertka
    Postów: 209 171

    Wysłany: 2 sierpnia, 03:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropeleczka wrote:
    Mam to samo. Ja też chodzę jak zakręcona. Wahania nastroju i różne stany emocjonalne. Od początku ciąży zdążyłam wyczerpać chyba wszystkie możliwosci. Mąż już nie może ze mną wytrzymać ( tylko on wie o ciąży). Na początku strach , pozniej moment szczęścia i radości. Teraz jestem na etapie paniki o dziecko , czy wszystko ok. Zblizam się do prenatalnych , widzę ,że dziewczyny nie mogą się doczekać , ja jestem przerażona. Niedawno dowiedziałam się ,że jestem zapisana do jakiegoś gburowatego , nieprzyjemnego lekarza na te badania i to jeszcze bardziej potęguje moje odczucia strachu. Nie wiem jak to będzie. Tak samo jak ty jestem przytłoczona tym wszystkim, chyba mnie to przerosło pomimo ,że to moja 4 ciąża ( jedna stracona) . Chyba za bardzo sobie wszystko wzielam do głowy.

    Dziewczyny. Nadprodukcja hormonów to normalny stan. Wasze obawy to tylko znak, że bardzo pragniecie tego dziecka.
    Kaja chyba każda z nas narzekała na mdlosci, na zmęczenie. Wydaje mi się to normalnym etapem. Ja tez miałam chwilę płaczu bo ta ciaza nie jest dla mnie łatwa fizycznie. Zawsze byłam aktywna, teraz jak zrobię kilka kroków to już mam zadyszkę.
    Jestem przykładem osoby ktorej stan viazowy nie służy. Nie czuje się kobieco.
    I się śmiałam, że chciałabym mieć dziecko, ale żeby ktoś je za mnie ponosił te 9 mcy.
    Ale ciągle sobie powtarzam jeszcze chwila, szybko zleci :)

    Kropeleczka w jakim wieku masz dzieci ? Ja w przyszłym roku będę miała 40l i nie uważam żeby wiek miał aż takie znaczenie. Znam kobiety które urodziły grubo po 40 i mają cudowne dzieciaki.
    Co do lekarza to może spróbuj się umówić do kogoś innego.?
    Z drugiej strony rozumiem Twoj strach. Dlatego ja mam wizyty tak często, na szczęście mój lekarz rozumie ten stan. Jak on to mówi " ma pani u mnie wilczy bilet, proszę przychodzić nawet codziennie" :)

    annikana, Kaja8906 lubią tę wiadomość

  • Hach Autorytet
    Postów: 950 901

    Wysłany: 2 sierpnia, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annikana wrote:
    Bubu, tak, na krztusiec też się będę szczepić. Myślisz, że też może być problem z dostępnością szczepionek w naszym okienku?
    Z krztusiecem prędzej. Z rsv wątpię, bo szczepionka kosztuje powyzej 1000 zł i nie jest tak popularne raczej.

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 950 901

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fabregasowa wrote:
    Jak byłam u pielęgniarki o 11 jeszcze na czczo i bez kawy to miałam 85/65 🤣 taka moja uroda chyba. Ale dzisiaj 105 na coś tam więc lepiej, ale ja z niskociśnieniowców 🙂

    I ja po wizycie dzisiaj, bobas 2.49cm, serduszko bije poprawnie 😍 chyba się oswajam z tematem że ta ciąża jednak przetrwa, co prawda dzisiaj znowu data z usg o 2 dni mniej ale też była wykonywana na innym sprzęcie, jest taka możliwość rozbieżności?

    Ile powinien bobas rosnąć dzienne? Martwię się bo mam prenatalne 22.08 i jak wychodzi ze 1mm dziennie to w sumie będzie ok 4.5xm tak na styk... a wy tu piszecie o 7cm 🫣

    Oczywiście, że rozbieżności są i będą. Tak mówił lekarz. Raz wyjdzie, że starsze raz że młodsze. Dlatego w pewnym momencie patrzy się na termin z OM i z wcześniejszego usg przez tym prenatalnych. Pono im mniejsze dziecko, tym łatwiej jest ocenić jego "wiek". Jeśli to sie waha do kilku dni, a nie tygodni to raczej normalne. Myślę z nie masz co się bać.

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Hach Autorytet
    Postów: 950 901

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati96 wrote:
    Ja mam teraz w ciąży cały czas takie ciśnienie. Teraz nawet zmierzyłam to 100/71. Ale ja to czuję ,że mam niższe ,bo ciągle mi słabo ,spać się chce itd.
    Rety, ja mam ciśnienie 140 zazwyczaj. Ale miałam też takie przed ciaza... I jakby lekarze stwierdzili, że to normalne i mam sie nie bac

    Starania od: grudnia 2022
    Droznosc jajowodów ✅ 09.2023r.
    Badanie na trombofilie
    Trimbofilia ✅
    Mutacja MTHR ❌
    PAI I ❌
    KIR ✅
    Wymazy MUCHA ✅
    ⏸ 13.06.2024 w 1️⃣9️⃣ CS
    Beta 14.06.2024 1576
    Prog 14.4 14.06.2024
    15.06 pęcherzyk ciazowy 4.6 mm
    16.06 betq 3676
    Prog 20.7
    Zarodek 7 mm z ❤ 134/min
    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1129 503

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efforts_⭐️ wrote:
    Pisałam wcześniej, że mi przełożyli i miałam dzisiaj 😁

    Trzymam kciuki za Ciebie i czekam na dobre wieści 😊

    To się zakręciłam przecież czytałam 🤣
    Wybacz 😁

    preg.png
  • Animka Autorytet
    Postów: 1129 503

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palcia wrote:
    Ja już po prenatalnych i na ten moment wszystko dobrze z moją maleńką królewną ❤️ Nie mogliśmy się z mężem na nią napatrzeć i czekam już na kolejną wizytę za dwa tygodnie.

    Ja kupowałam Nifty przez Geneplanet i dostałam smsa, że wyniki już na mailu. Plik był zabezpieczony numerem zlecenia, który dostałam przy pobraniu od pielęgniarki.

    A propos łożyska na przedniej ścianie to nie jest to nic niepokojącego, tylko nie można tego mylić z łożyskiem przodującym, bo to jest niebezpieczny stan. W poprzedniej ciąży miałam łożysko na tylnej ścianie i poczułam ruchy w 17. tygodniu. Teraz nie zapytałam lekarza jak to łożysko się ułożyło, ale już się nie mogę doczekać kopniaczków ☺️

    Gratuluję Dziewczyny udanych wizyt. Obyśmy wszystkie słyszały zawsze tylko dobre nowiny 😁

    Gratuluję 🥰🥰

    Palcia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kropeleczka Przyjaciółka
    Postów: 68 24

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Kropeleczka w jakim wieku masz dzieci ? Ja w przyszłym roku będę miała 40l i nie uważam żeby wiek miał aż takie znaczenie. Znam kobiety które urodziły grubo po 40 i mają cudowne dzieciaki.
    Co do lekarza to może spróbuj się umówić do kogoś innego.?
    Z drugiej strony rozumiem Twoj strach. Dlatego ja mam wizyty tak często, na szczęście mój lekarz rozumie ten stan. Jak on to mówi " ma pani u mnie wilczy bilet, proszę przychodzić nawet codziennie" :)[/QUOTE]

    Ja niedawno miałam 37 urodziny. Mam dwoje dzieci 11 łatkę i i 7 latka. Bardzo się cieszymy ,że będzie kolejne ale jakoś nie umiemy tego okazywać. Wynika to z tego ,że rok temu straciłam aniołka i chyba teraz podchodzimy do tej ciąży bardzo ostrożnie. Czuję ,że to dlatego teraz jestem w takim ogromnym strachu. Boje się o wszystko. Czy donoszę ,czy wszystko będzie ok ,czy dziecko zdrowe. Też znam mnóstwo kobiet które urodziły po 40 i mają cudowne dzieci , teraz wiek rozrodczy poszedł bardzo w górę. Ja tylko mam nadzieję,że faktycznie to hormony tak na mnie działają i jak już będę po najwaznieszchych badaniach będę się mogła cieszyć tą ciąża ... Inaczej wykorkuje 😉 jeszcze nikomu nie mówiliśmy o ciąży , dzisiaj jestem już w 11 TC , zawsze zaraz mówiliśmy jak się dowiedzieliśmy. A jak u was? Rodzina już wie?

    Nicia lubi tę wiadomość

    preg.png
  • annikana Autorytet
    Postów: 512 435

    Wysłany: 2 sierpnia, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hach wrote:
    Rety, ja mam ciśnienie 140 zazwyczaj. Ale miałam też takie przed ciaza... I jakby lekarze stwierdzili, że to normalne i mam sie nie bac

    Ja przed pierwszą ciążą zawsze miałam niskie ciśnienie, a od ciąży, i potem po, już cały czas podwyższone. I zawsze jak mierzę w przychodni to jeszcze syndrom białego fartucha więc czasami mam naprawdę wysokie te wartości 🙈 Ale lekarz również powiedział, że to nie jest niebezpieczne, ale dla jego i mojego spokoju mam w domu mierzyć ciśnienie.


    Co do szczepionek to nic, najwyżej będę jeździć po całej Polsce za nimi 🙈 Nic mnie nie powstrzyma:)

    marzec 2023 - nasza wymarzona R. ❤️
    luty 2024 - 18 tc H. 💔


    01.06 - 13 dpo - ⏸️ beta 195 U/l, prog 27,95 mg/ml
    03.06 - beta 466 U/l
    7.06 - pęcherzyk ciążowy prawidłowo umiejscowiony
    17.06 - beta 18175 U/l
    21.06 - 0,93 cm Małego Człowieka ❤️
    11.07 - 3,23 cm Bejbika ❤️
    SANCO - niskie ryzyka - chłopiec 🩵 31.07 - I prenatalne - 7cm pięknego chłopca 🩵
    28.08 - 188g Bobsona 🩵
    🔜 13.09 - wizyta, 25.09 - USG połówkowe



    preg.png
  • Nicia Ekspertka
    Postów: 209 171

    Wysłany: 2 sierpnia, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest moja 7 ciaza. O pierwsze dziecko staraliśmy się 5 lat. Moi rodzice i siostra zawsze wiedzieli od ok 6-8tyg. Reszta rodziny nie zna mojej historii.
    U mnie też ciężko ukrywać bo mama to ma taki radar, nic przed nią nie ukryje ;)
    Teraz wiedzą oni i szef. Tyle, że mnie ardzo wysadziło, nie da się ukryć więc jak pojade do rodziny to raczej sami zauważa, mam im zamiar powiedzieć. Jestem w 13+3

  • Everka Ekspertka
    Postów: 188 120

    Wysłany: 2 sierpnia, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny wczoraj patrzyłam jakie dodatki do przysługują po urodzeniu dziecka .;) i wiecie co ? W tym Kraju lepiej być patologia co nie pracuje ,pije i rodzi jedno po drugim . Nic nam się nie należy ,prócz 800 plus . Nawet becikowe ,bo na ile może dochos przekraczać 1900 zł .

‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ