X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 września 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszka2200 wrote:
    Spoko ja z ierwszej ciąży do dziś mam koeznaki;) jak chcecie nie ma problemu ;) tylko się spytałam;)
    Jestempewna ze za jakiś czas juz będą zainteresowane 😉

    Xoxo lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 16 września 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do mojej wizyty, to mamy serduszko :))
    Pani dr młoda, ale bardzo sympatyczna, bardzo dokładnie zbadala i odpowiedziała na wszystkie pytania. Dzidzia ma 7 mm, wg komp ciąża jest młodsza czyli 6t4d, ale tym nie kazała się martwić, bo nie odbiega znacznie wielkością od tego, jaki być powinien w 6t6d. Z innej perspektywy wychodziło jej że dzidzia ma 6 mm, też tu wskazywała na błąd pomiaru czyli zwykły czynnik ludzki. Pęcherzyk żółtkowy 5 mm, pęcherzyk ciążowy 2.1 cm. Powiedziała, że jest zadowolona. Mam przyjść za dwa tyg na kolejną wizytę, to wtedy wyznaczy termin porodu, prawdopodobnie kilka dni później niż 5 maja. Dla mnie żadna różnica:) byleby zdrowe było.
    No i na samo hasło że ciąża z in vitro absolutnie zwolnienie, że przecież in vitro nie robią ludzie 'zdrowi'.
    Małż widział na USG bijące serce ") chyba już uwierzył. A mi po prostu łzy poleciały. Tyle tych emocji...

    joana_aska89, locus, Rafka, Ajka, lilly., Natikka123, Takmala lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasciwie forum moze orzeczytac kazdy,wg mnie.niech sobie czyta nie pisze tu nic niestosownego ani tajnego,a po loginie to za wiele sie nikt nie dowie,a kto ile ma lat i z jakiego jest wojewodztwa to zaden trop :)

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 16 września 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewYork wrote:
    Wlasciwie forum moze orzeczytac kazdy,wg mnie.niech sobie czyta nie pisze tu nic niestosownego ani tajnego,a po loginie to za wiele sie nikt nie dowie,a kto ile ma lat i z jakiego jest wojewodztwa to zaden trop :)

    Dokładnie. Ja się nie chce jeszcze publicznie chwalić i mi takie grupy na fb niepotrzebne ale jeśli Wy chcecie to czemu nie.
    Byłam dziś u rodzinnego, zmieniła mi leki na ciśnienie, mam tydz zwolnienia. Odpoczywam... Jutro wizyta u giną, stresik już jest...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 16 września 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia 82 wrote:
    dziewczynki ja niestety się żegnam... nie mamy serduszka... już chyba swoje wyryczałam dziś...
    nie trzymajcie się tak tych objawów- ja nadal mam i co z tego?
    powodzenia dla Wszystkich
    Bardzo mi przykro ściskam Cię mocno

    bv5tg9v.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 16 września 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    A co do mojej wizyty, to mamy serduszko :))
    Pani dr młoda, ale bardzo sympatyczna, bardzo dokładnie zbadala i odpowiedziała na wszystkie pytania. Dzidzia ma 7 mm, wg komp ciąża jest młodsza czyli 6t4d, ale tym nie kazała się martwić, bo nie odbiega znacznie wielkością od tego, jaki być powinien w 6t6d. Z innej perspektywy wychodziło jej że dzidzia ma 6 mm, też tu wskazywała na błąd pomiaru czyli zwykły czynnik ludzki. Pęcherzyk żółtkowy 5 mm, pęcherzyk ciążowy 2.1 cm. Powiedziała, że jest zadowolona. Mam przyjść za dwa tyg na kolejną wizytę, to wtedy wyznaczy termin porodu, prawdopodobnie kilka dni później niż 5 maja. Dla mnie żadna różnica:) byleby zdrowe było.
    No i na samo hasło że ciąża z in vitro absolutnie zwolnienie, że przecież in vitro nie robią ludzie 'zdrowi'.
    Małż widział na USG bijące serce ") chyba już uwierzył. A mi po prostu łzy poleciały. Tyle tych emocji...
    To pocieszyłaś mnie bo też wyszło mi młodsza. Ale moja gin niedokładna bo jak się jej zapytałam 7 tydzień i ile dni? To ona co za różnica 1mm w to lub w to. Czyli na tym etapie serce najważniejsze a crl potem wygodniej się mierzy kiedy dzidzia jest większa

    sayuri lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 16 września 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Dokładnie. Ja się nie chce jeszcze publicznie chwalić i mi takie grupy na fb niepotrzebne ale jeśli Wy chcecie to czemu nie.
    Byłam dziś u rodzinnego, zmieniła mi leki na ciśnienie, mam tydz zwolnienia. Odpoczywam... Jutro wizyta u giną, stresik już jest...
    Trzymam kciuki za wizytę ✊ Super że masz zwolnienie 😊

    Frufru lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • locus Koleżanka
    Postów: 39 71

    Wysłany: 16 września 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    A co do mojej wizyty, to mamy serduszko :))
    Pani dr młoda, ale bardzo sympatyczna, bardzo dokładnie zbadala i odpowiedziała na wszystkie pytania. Dzidzia ma 7 mm, wg komp ciąża jest młodsza czyli 6t4d, ale tym nie kazała się martwić, bo nie odbiega znacznie wielkością od tego, jaki być powinien w 6t6d. Z innej perspektywy wychodziło jej że dzidzia ma 6 mm, też tu wskazywała na błąd pomiaru czyli zwykły czynnik ludzki. Pęcherzyk żółtkowy 5 mm, pęcherzyk ciążowy 2.1 cm. Powiedziała, że jest zadowolona. Mam przyjść za dwa tyg na kolejną wizytę, to wtedy wyznaczy termin porodu, prawdopodobnie kilka dni później niż 5 maja. Dla mnie żadna różnica:) byleby zdrowe było.
    No i na samo hasło że ciąża z in vitro absolutnie zwolnienie, że przecież in vitro nie robią ludzie 'zdrowi'.
    Małż widział na USG bijące serce ") chyba już uwierzył. A mi po prostu łzy poleciały. Tyle tych emocji...
    Ale super ♥️

    sayuri lubi tę wiadomość

    6. tydz.
    1. ciąża 1. cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sayuri, FruFru

    Gratulacje dziewczyny :)

    sayuri lubi tę wiadomość

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 16 września 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, i najważniejsze - dała do siebie numer telefonu kom. W razie gdyby coś. I numer do fizjoterapeuty kobiet ciężarnych:) już się umówiłam na jutro. Może coś poradzi na tę rwę kulszową.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 19:36

    joana_aska89, NewYork, Jeheria lubią tę wiadomość

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 16 września 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana_aska89 wrote:
    A co do grupy to narazie wole pozostac anonimowa... tym bardziej, ze narazie niewiadome jak będzie dalej u mnie....

    Powinno byc juz jak najbardziej widoczne :)

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 16 września 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NewYork wrote:
    Juz byla taka propozycja,nikt narazie nie chce isc na fb,to jest wszystko za swieze dajmy sobie czas sie lepiej poznac.... ja wole pisac tu a fejsa zalozyc krotko przed narodzinami dzieci zeby moc wrzucac fotki itd. Staram sie nie byc "więźniem" portali spolecznosciowych. Znamy sie chwile po co zaraz juz zakladac jakies poboczne watki/grupy takie jest moje zdanie,niech reszta siw wypowie

    Zgadzam sie w pełni :)

    NewYork lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Xoxo Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 16 września 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joana_aska89 wrote:
    Dziewczyny odebrałam wynik na toksoplazmoze... jest dodatni.. i to bardzo.. pisałam do lekarza, mam wizyte jutro.. jestem przerażona..
    Miałam podobna sytuacje z toxo i lepsze niż awidność jest badanie CPR. Mi przy fatalnych wynikach igg, igm i awidnosci, CPR wyszło zero! Miałam wtedy pewność ze w organizmie nie ma żadnej infekcji i nie musze brać leków.
    Konsultowałam tez wyniki ze specjalista od chorób zakaźnych. Bardzo fajny pan zreszta, mogę dać namiar, bo trafiłam wcześniej tez do paru konowałów co poprostu gadali to co w googlu sobie mogę przeczytać.
    Nie martw się. Podobno zakażenie nie trwa kilka miesięcy ale kilka tygodni tylko. Także trzymam kciuki za kolejne wyniki badań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 20:15

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

    2016 ivf :( 2016 ivf :) synek 2 lata 2019 styczeń poronienie
    Wrzesień 2019 Beta 7dpt 27, 9dpt 188, 12dpt 687
  • Xoxo Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 16 września 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foremeczka wrote:
    Hej dziewczyny,ja też szykuje się na maj. Dwa lata temu ten miesiąc przyniósł mi szczęście, urodziłam synka. Poza tym mam za sobą trzy poronienia. To podejście jest podszyte ogromnym lękiem ale jestem obstawiona lekami, trzymam diete, staram sie oszczędzać na ile to jest możliwe przy dwulatku. I mam nadzieję że tym razem sie uda. Mam termin na 24 maja.

    Hej Foremeczka 🤗

    Ja tez jestem mama 2 latka! Udał nam się zreszta dzięki IVF. Poroniłam raz później... Nie mogę się doczekać już aż zobaczę serce 🤞Ty już byłaś na usg?

    2016 ivf :( 2016 ivf :) synek 2 lata 2019 styczeń poronienie
    Wrzesień 2019 Beta 7dpt 27, 9dpt 188, 12dpt 687
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 16 września 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Ale naskrobałyście!
    Na szczęście nadrobiłam :)
    Jusia, bardzo mi przykro i tulę Cię mocno :*
    Joana, też polecam badanie CPR, zdecydowanie - jest najbardziej wiarygodne.


    Dziewczyny, widziałąm temat tsh - jak często badacie tsh w ciąży?

    Ja zbadałam tydzień po owulacjj (przy okazji badania progesteronu, by sprawdzić czy była owu), a potem razem z drugą betą - i podskoczyło mi z 1 do 1,9 praktycznie od razu po teście. Póki co jest to wynik w normie, ale zastanawiam się, czy nie zbadać sobie jeszcze ponownie tuż przed środową wizytą u ginekologa...

    joana_aska89 lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly mam nadzieje, ze jutro je zobaczę. Będę sppkojniejsza... a jeśli go nie bedzie to nie wiem 😥
    Xoxo dziękuję za te słowa.... cały czas liczę, że to zarazenie sprzed ciąży a teraz już się kończy. Pewnie jutro lekarz zleci mi awidnosc. Jak będę ja robiła to wezme i CRP. Oby było dobrze.
    Co do numeru to skąd jesteś? Bo może do lekarza miałabym jechać pół kraju 😊

    Kochane kto kolejny idzie na usg??
    Gratulacje oczywiście dzisiejszych badań ❤

    sayuri, Jeheria lubią tę wiadomość

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 16 września 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam niedoczynność więc będę badać często. Badalam przed transferem, przy 3 pozytywnej becie i dzisiaj. Pojutrze wizyta u endo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 20:23

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 września 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sayuri wrote:
    Ja mam niedoczynność więc będę badać często. Badalam przed transferem, przy 3 pozytywnej becie i dzisiaj. Pojutrze wizyta u endo.

    ja mam hashi pierwsze badanie kilka dni po pozytywnej becie... jutro kolejne (po okolo 4 tygodniach)

    2020 :)
    2023 :)
  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 16 września 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam hashi ale u mnie odczyn zapalny bardzo zmalał :) ale tsh mi wariowalo i stąd tak często badalam. Poza tym do endo wolę mieć świeży wynik a nie sprzed 3 tyg.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 16 września 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha. W ogóle nie wiem, czy wcześniej tego nie widziałam, czy teraz się pojawiły ale.... Mam włosy na brzuchu :/ w około pępka :/

‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ