X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 16 lipca 2023, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    A jak tam Wasze trzylatki się sprawują? Macie spokojny czas, czy ciągle coś? U nas teraz na tapecie jest teraz strach przed potworami, a tak poza tym to całkiem spoko.

    Hej ho :)
    Dokładnie ten sam etap mamy, strachy potwory... Nawet się wkurzałam na M, że włączył mu Maszę i to napewno z tej bajki się wzięło ale później do mnie dotarło, że to przecież rozwojowe ;)
    U Nas ciągle coś... wizyta za wizytą, wizytę pogania.... Generalnie chyba wyszliśmy w końcu na prostą z katarem i kaszlem, który towarzyszył Młodemu od połowy lutego. Początkowo myśleliśmy, że to alergiczny ale już wiemy, że to połączenie alergii(nie wiadomo na co) i przerostu 3 migdała. Teraz obecnie po proszku na obkurczenie jest spora poprawa ale zobaczymy na jak długo. Ciągle jesteśmy w trakcie diagnozy rotacji gałek ocznych, początkiem sierpnia mamy EEG a później wizytę u neurologa więc mam nadzieję, że czegoś się dowiemy. Od początku maja mieliśmy super pożegnania w przedszkolu ale po 2 tygodniowej przerwie znów wróciliśmy do dramatów, niestety zmienia się całkowicie kadra w grupie Antka i od września będzie nowy budynek a co gorsza nowe ciocie(dotychczasowe są cudowne - lepszych nie mogę sobie wyobrazić) więc widzę to czarno :(
    Z fajnych rzeczy to mamy niesamowicie samodzielne dziecko, które próbuje Nas zagadać :D
    Praktycznie codziennie pokazuje jakieś nowe umiejętności ruchowe, manualne no i od jakiegoś czasu pięknie wymawia "R" <3

    A jak tam u reszty ?

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 lipca 2023, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas powoli idzie. Weronika zrobiła się strasznie płaczliwa, każda drobnostka która nie idzie po jej myśli jest źródłem rozpaczy na szczęście tylko chwilowej. No ale w rezultacie ona i tak pół dnia lamentuje przechodząc płynnie z jednej tragedii w drugą. Myślę że trochę nie radzi sobie z emocjami, przeżywa że nie jest już jedynym dzieckiem i w ogóle...tylko w taki nieuświadomiony sposób. W mlodszej siostrze nadal zakochana.
    Od września przedszkole i zobaczymy co będzie.

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolla11185 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, musiałam założyć nowe konto bo nie pamiętałam żadnych danych do logowania, a zajrzałam co u Was.
    U nas też etap boje się i dramy o pierdoły. Nie wiedziałam, że Oli ma taką skalę głosu 🙄 Poza tym spoko, rozgadał się ale jakościowo to to nie jest, musimy z tą buzią popracować. Brzuch tez słaby ma problemy ze skakaniem ale próbuje i coraz chętniej szaleje na różnych placach zabaw bo tak to unikał, tylko rower i rower.
    Miłość, a raczej psychoza na punkcie aut trwa nadal i instrumenty go coraz bardziej interesują także się cieszę.
    W przedszkolu fazami raz super, a raz nas wzywają na dywanik ale już wiem, że trochę kadra przesadza i wyolbrzymia skalę problemu także zluzowałam.

  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 13 stycznia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Laski, co tam u Was słychać? My właśnie musimy kupić nowy fotelik, bo młoda wyrasta i zastanawiamy się, czy kupić już fotelik do jazdy przodem. Jak wozicie swoje dzieci? Lila ma 102 cm i waży 14kg, więc kupowanie przejściowego na kilka miesięcy średnio mi się uśmiecha, ale widziałam że są też takie foteliki tyłem do 125, ale to już chyba przesada z miejscem na nogi.

    Karolla, i jak z małym? Gada już normalnie? Byliście u jakiegoś fizjo?

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 25 stycznia, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Szatanka... myślałam że już nikt tu nie zagląda. Weronika ma dokładnie takie same wymiary, ale nasz fotelik jeszcze jest ok. W sensie że jeszcze głowa za bardzo nie wystaje. Myślałam że musimy już wymienić, ale w sklepie stwierdzili że do linii oczu jeszcze trochę zostało mówili że styknie jeszcze na jakiś czas.
    Wymienimy jak młodszą przesadzimy z łupiny.
    Ja już będę później chyba przodem kupować będę, widziałam takie fotelik BESAFE STRETCH, ale u nas po wyciągnieciu skasowany byłby fotel pasażera.

    Dziewczyny może jeszcze któraś zajrzy napiszcie co słychać. Jak przedszkole, chorują dzieciaki.
    Mi się trafiła jakiś w sumie nie specjalnie chorujący egzemplarz, miłe zaskoczenie... nie licząc niestety jelitówek (w okresie wrzesień - grudzień były 4) i lekkiego gila.

    Karolla jak tam Oli?

    2020 :)
    2023 :)
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 25 stycznia, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ajka,

    Ostatecznie odbyło się to tak, że poszliśmy do sklepu i kupilismy od ręki fotelik przodem marki cybex. Ma wszystkie bajery łącznie z odchyleniem do tyłu i kosztował 800 zl, więc nie było się nad czym zastanawiać. A musieliśmy wymienić, bo nie mogłam młodej już zapiąć w pasy w starym, w kombinezononie to już w ogóle.

    Lila też w ogóle nie choruje, tylko gil od czasu do czasu, niestety się jej ten gil rzuca na uszy, więc wjeżdża steryd, ale na szczęście do zapalenia ucha jeszcze nie doszło. Gorączkę tfu tfu (tfu tfu, wszak piszę to na forum) to miala ostatnio w wakacje jak ją jakaś turecka choroba dopadła.

    Tak że to jedyny aspekt macierzyństwa, który mnie zaskoczył in plus w stosunku do tego, czego się spodziewałam. 🙂

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 31 stycznia, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykrakałaś mi z tymi uszami .... bo właśnie mi dostała zapalenia uszu. To trochę moja wina bo nie dopilnowałam i na końcówce przeziębienia nurkowała w wannie i za kilka godzin ból ucha.... A fotelik tez pewnie taki kupimy. Tylko czekam żeby małą wysadzić z łupiny do aktualnego fotelika Weroniki.

    2020 :)
    2023 :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 23 lutego, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    w kwestii fotelikowej my dalej zostajemy przy RWF w jednym aucie mamy axkid minikid 1.0 do 25 kg i 125 cm a w drugim mamy wspomnianego strecha do 36 kg i 125cm - faktycznie podobno nawet dziecko o wzroście 142 cm się do niego zmieściło, u Nas Antek ma jakieś 110 cm i 18 kg więc mamy nadzieję, że jeszcze chwilę pojeździ w obecnych fotelikach.

    U Nas katar który zaczął się w lutym 2023 wreszcie skończył się 06.02.2024 wycięciem 3 migdała. Po spróbowaniu wszystkich dostępnych ścieżek leczenia, które w żaden sposób nie dawały poprawy zdecydowaliśmy się na usunięcie bo stan uszu zaczął się robić tragiczny i tak to od tego czasu Antek wkońcu zaczął dobrze spać, przestał charczeć i mieć bezdechy.

    W przedszkolu super, trafiła się nam naprawdę super placówka i świetne ciocie.
    Końcówka zeszłego roku upłynęła nam na leczeniu boreliozy i spółki u Młodego ale na szczęście się udało :)

    Ajka jak tam Dziewczyny?? Jak z podobieństwem u nich?

    Szatanka jak Lila? Planujecie rodzeństwo dla niej?

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 2 marca, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Hej Dziewczyny :)
    w kwestii fotelikowej my dalej zostajemy przy RWF w jednym aucie mamy axkid minikid 1.0 do 25 kg i 125 cm a w drugim mamy wspomnianego strecha do 36 kg i 125cm - faktycznie podobno nawet dziecko o wzroście 142 cm się do niego zmieściło, u Nas Antek ma jakieś 110 cm i 18 kg więc mamy nadzieję, że jeszcze chwilę pojeździ w obecnych fotelikach.

    U Nas katar który zaczął się w lutym 2023 wreszcie skończył się 06.02.2024 wycięciem 3 migdała. Po spróbowaniu wszystkich dostępnych ścieżek leczenia, które w żaden sposób nie dawały poprawy zdecydowaliśmy się na usunięcie bo stan uszu zaczął się robić tragiczny i tak to od tego czasu Antek wkońcu zaczął dobrze spać, przestał charczeć i mieć bezdechy.

    W przedszkolu super, trafiła się nam naprawdę super placówka i świetne ciocie.
    Końcówka zeszłego roku upłynęła nam na leczeniu boreliozy i spółki u Młodego ale na szczęście się udało :)

    Ajka jak tam Dziewczyny?? Jak z podobieństwem u nich?

    Szatanka jak Lila? Planujecie rodzeństwo dla niej?


    Dziewczyny rosną i coraz bardziej mi na głowę wchodzą. NIe są w ogole do siebie podobne. Natalka to mój sobowtór niemal, a Weronika nie jest w ogóle do mnie podobna... w sumie do taty też aż tak bardzo nie jest... tylko z kształu głowy i trochę rysów twarzy, ale to blondyna, a ja i mąż mamy ciemne włosy. Geny to jednak loteria i czasem wyjdzie coś niespodziewanego...

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 1590 1591 1592 1593 1594
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ