X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dawno mnie nie było, urodziłam już drugie dziecko. Niestety Kuba nie najlepiej to znosi, mamy sporo awantur jak jestem sama z dwójką w domu. Jak jest też mąż to jest trochę lepiej. A szczęście. Kuba rozwojowo bardzo dobrze, mówi w zasadzie normalnie jak dorosły, czasami przekręca odmianę🙃 Generalnie teraz go w domu przechowuje , bo boje się rsv u młodszego i dlatego mamy taką masakrę z awanturami, mam nadzieję że jak do żłobka wróci to będzie już lepiej. Odpieluchowalam go na razie na dzień, na noc jeszcze sie nie odważyłam, ale pewnie po nowym roku spróbujemy. Co do prezentów to my zdecydowaliśmy się na Albika i Duplo🙂

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 17 grudnia 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka żebyś wiedziała ze odżyłam, jest taki luz w domu jak ona jest w przedszkolu a do tego często jak wraca to zamyka się w pokoju i tam sie bawi bo nie chce żeby Tadziu wchodził jej przeszkadzać. Jak jej sie znudzi to przychodzi do nas sie poprzytulać :)
    Pola śpi pod kołdrą i często sie rozkopuje niestety. No i w nocy sie budzi i wola mamę. Miałam nadzieje ze może zacznie przesypiać noce sama ale narazie nic z tego…

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 6 stycznia 2023, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wszystkiego dobrego w Nowym Roku, przede wszystkim spokoju ducha i anielskiej cierpliwości a dla maluchów dużo zdrowia :*:*:*

    Ajka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego :))

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 16 lutego 2023, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że już nie zaglądacie 😉 tylko ja z racji kolejnej ciąży ciągle jeszcze na belly

    W sumie trochę mnie ciekawi jak tam dzieciaki. A może jednak czasem wpadacie jeszcze ?

    Ja w końcu młoda odpieluchowałam brutalnie...i trochę na przypał-przekupstwem i okazało się że po kilku godzinach buntu pogodziła się z losem. Cały proces zajął niespełna jeden dzień i od tego czasu bez większych wpadek jest tylko nocnik, a nocy nie sika wcale. Nie sądziłam, że to takie proste i szybkie. Niepotrzebnie zwlekałam 😉

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 17 lutego 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem zaglądam ale nie mam weny pisać jakoś.
    Ajka zdradź swoje przekupstwo :)

    U nas etap logopedy bo nas już w żłobku ścigają, że Oli mocno odstaje od grupy :/ W dodatku jestem zła bo prawie cała jego grupa stopniowa przeszła do grupy przedprzedszkolnej, a opiekunki Oliwiera mówiły, że ma jeszcze czas, że wcale nie jest najstarszy w tej żłobkowej co został, że jest wrażliwy na zmianę cioć i tym sposobem został z samymi szczylami gdzie na pewno się będzie rozwijał…Walczę teraz, żeby go jeszcze wcisnęli do tej grupy bo się zapełniła już i nie wiadomo czy będzie miejsce. Eeehhh mam mega nauczkę, żeby słuchać intuicji swojej, a nie opiekunek. Zwłaszcza, że opiekunka która to mówiła właśnie odeszła (lub ją zwolnili) także super.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 18 lutego 2023, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądamy, zaglądamy :)

    Ajka, fajnie, że w końcu się udało. Brak pieluchy to jest to! :) A jak tam Twoja ciąża, kiedy rozwiązanie?

    Karolla, Oli odstaje tylko mową, czy jeszcze jakoś? Trzymam kciuki, żeby go przyjęli do tej grupy, bo po swojej widzę, że kontakt ze starszymi dziećmi faktycznie mocno rozwija. Lila jest teraz w grupie przedszkolnej, 24 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat, z czego w jej wieku są tylko jeszcze trzy dziewczynki, a reszta to raczej takie pełnoprawne przedszkolaki. I widzę, że ta grupa działa na nią mocno rozwijająco, teraz już jest taka samodzielna, że jeszcze ze 2 lata i się wyprowadzi z domu. ;)

    My właśnie na feriach. Młoda pobierała nauki jazdy na nartach i ku mojej nieopisanej radości bardzo złapała bakcyla i fajnie jej szło. Niedługo będziemy razem śmigać. :)

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 19 lutego 2023, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka tylko mowa, trochę olaliśmy jego płaski język bo wystarczyło nam, że w ogóle się rozgadał ale widać, że ma trudności przez ten język nawet jakby chciał mówić więcej. Ale na tle dzieci rzeczywiście mocno jest do tylu z jakością i ilością wyrazów :/
    Logopeda pocieszyła, że jest mega kontaktowy i chce mówić ale nie wie jak dlatego trzeba mu pomóc.

    Narty - super! My jedziemy za dwa dni ale Oli i narty raczej nie widzę tego choć bardzo bym chciała bo sama jeżdżę od dziecka. Jest mało chętny do takich nowości związanych z ruchem ciała niestety. On mógłby żyć w samochodzie ;) Liczę na to, ze za rok będzie gotowy bardziej na narty albo deskę.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 19 lutego 2023, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, w zasadzie to mąż tak zrobił, bo został z nią sam w pierwszym dniu na 3h i jej dawał telefon/żelki/ciasteczka jak zrobiła siusiu - nie miał innych pomysłów, a bał się że będę mieć pretensje do niego jak młoda wszystko zasika. Jak wróciłam do dqomu... to Weronika już się przekonała do nocnika... i ja nie musiałam przekupować, tylko szła sama, chociaż od taty nadal oczekiwała łapówki 😉 przez co najmniej tydzień.
    Jak ja z nią wcześniej siedziałam to uparcie nie chciała na nocnik, tylko chowała się pod prysznicem i tam sikała w majtki. 🤔

    A co do żlobka/przedszkola to myślę że lepiej starsze dzieci, żeby Oli miał więcej motywacji do mówienia.
    Ps przy takim prostym opóźnieniu mowy po 3 urodzinach często jest mega skok.

    Szatanka, to w sumie pierwsza próba odpieluchowana, więc chyba nie mogę powiedzieć że 'w koncu'... Za leniwa byłam, no ale na Świeta w końcu się za to wzięliśmy 😉

    A czuję się w sumie dobrze, ciężko mi i często nie mam na nic siły, ale tak konkretnie to w sumie nic mi nie dolega.

    A co do nart to ja nie umiem i raczej w w 3 trymestrze ciąży nie ma opcji się uczyć... więc Weronika w tym roku tylko parę razy na saneczkach z górki zhezdzała.

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 21 lutego 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało się! Załatwiłam wczoraj od przyszłego poniedziałku Oli idzie do swoich ziomków rówieśników 🤗 Mega się cieszę i dodatkowo będzie miał zajęcia z logopedą w przedszkolu od razu więc nie odczuje specjalnie, że to jakieś inne zajęcia. Uff ciśnienie zeszło

    Ajka, szatanka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 21 lutego 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka jeny kiedy to zleciało przecież Ty niedługo rodzisz 🙈

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 lutego 2023, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ajka jeny kiedy to zleciało przecież Ty niedługo rodzisz 🙈

    No wiem i jakoś tak mi się nie śpieszy to tego rodzenia :)

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej melduje tylko że urodziłam Natalkę 10pkt, 3080g i 57cm i sobie odpoczywamy... udało się vbac z indukcją 😉

    Buena88, lipcowka86 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Buena88 Ekspertka
    Postów: 134 59

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję Ajka 🙂 Niech rośnie zdrowo ❤️

    Ajka lubi tę wiadomość

    Ola, 14.05.2020r :)
  • martynkaa87 Ekspertka
    Postów: 200 131

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Ajka!
    Jak się czujesz ?
    Ale długa dziewczyna ❤️
    Ja melduje że syn mi się w końcu rozgadal. Cisza cisza a teraz pełne zdania złożone nawet z odmianą rzeczowników i życie od razu stało się prostsze 🤣

    Ajka lubi tę wiadomość

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 10 kwietnia 2023, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Ajka ❤️

    Ajka lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Hej melduje tylko że urodziłam Natalkę 10pkt, 3080g i 57cm i sobie odpoczywamy... udało się vbac z indukcją 😉


    Gratulacje!!
    Dużo zdrowia Wam życzę :*

    Ajka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 22 kwietnia 2023, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, gratulacje!!! I jak się czujecie? Jak Weronika przyjęła nową siostrzyczkę?

    Ajka lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 22 kwietnia 2023, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czujemy się bardzo dobrze, jednak nie ma porównania między SN i cc... niby po Cc czułam się dobrze, ale teraz to zwyczajnie śmigałam, pierwsze 10 dni byłam na jakimś dziwnym haju i mogłam nie spać nie jeść i być w super formie...teraz już trochę gorzej chyba skończyły się poporodowe dopalacze hormonalne.
    Niestety w szpitalu byliśmy ponad tydzień. Natalka ma konflikt grup głównych i przez to patologiczna żółtaczkę od 2 doby. Pod lampami leżała prawie 3 dni, ale teraz już nie ma śladu.
    Weronika puki co super jeśli chodzi o siostrę, ale bardzo przeżyła moja niobecność... już trochę jest pewnijsza, ale heszcze nadal często płacze z powodu pierdół i mówi że się martwi - no i nie chce się ze mna rozstać. Idzie ku lepszemu, no ale ona nie była gotowa ze mnie nie będzie tak długo.
    A w ogóle mój poród od wejścia na salę porodowa trwał 3h 50 minut... miałam prywatna położną - się kobieta ze mną nie napracowała.

    2020 :)
    2023 :)
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 24 kwietnia 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Ajka! Niech rośnie zdrowo i bezproblemowo 😁

    Oli też się rozgadał ale fafluni mocno, więc nadal trochę chiński ale jest lepiej. W przedszkolu ma logopedę raz w tygodniu. Ostatnie tygodnie dosyć ciężkie, byliśmy wezwani do dyrektorki i psycholożki bo Oli w tej nowej (starej) grupie czyli rówieśnicy zaczął być agresywny. Dużo gryzł i bił inne dzieci bez powodu, więc ostro się za niego zabrałam i zeszły tydzień była duża poprawa uffff bo już miałam schizę, że na mnie wszyscy krzywo patrzą jak tam wchodzę :)
    Czułam, że będę wzywana na dywaniki bo geny ma właściwe do robienia rozrób ale to myślałam o szkole bardziej hahahah a nie ledwo wyjście ze żłobka

    Niestety nadal pielucha, pierwszy tydzień w nowej grupie chciał jak inne dzieci na toaletę sam, a w domu nie. Tam też już mu się znudziło. Nie wiem jak się za to zabrać plus alergia go dobija i jądra mocno drapie więc ta pielucha z jednej strony chroni przed drapaniem do krwi a z drugiej kisi te jajka 🙄🙄🙄 No nic wiosna w pełni to może nam się do wakacji uda to ogarnąć.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
‹‹ 1590 1591 1592 1593 1594
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ