X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faceci to inny gatunek, mój też wziął tydzien wolnego po porodzie a jezdzil do pracy na 2h a potem w ogrodzie pracował, taka pomoc... a w nocy jak proszę zeby odbił albo zmienił pampersa bo usypiam Maciusia juz 2 h to udaje że nie słyszy... i niby dziecko wystarane, przygotowani bylismy ale życie swoje.

    Bylismy u pediatry. Ja to psychiczna jestem jednak... wystarczy jedna kiepska noc jak dzis - mało jadł i już sobie wkręciłam że nie bedzie przybierał... wązy 3800 a wiec wychodzi 200g tygodniowo, Boże jak tu wyluzować? Piwo by się przydało :D

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój odbije przebierze w nocy itd. ale muszę go budzić bo jak kamień śpi i sam fakt, że muszę budzić i już mnie krew zalewa 😂

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Fru co do plamienia to mi dziś wróciło lekko a leci 7 tydzień plus mam infekcję więc wypas...Rodziłam z infekcją wiec wydaje mi się, że wróciła niezaleczona, dziś mam kontrolę wieczorem u gina na szczęście.

    Chciałam iść za tydz do kontroli ale nie wiem czy jeśli. Plamienie nadal będzie, to iść...

    A czapeczkę rzadko zakładam bo mały nie lubi, wierci się i mu spada, a wiązanych nie preferuję. Jedynie tak na przejście, w wózku raczej. Zdejmuje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 15:34

    lilly. lubi tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Mój odbije przebierze w nocy itd. ale muszę go budzić bo jak kamień śpi i sam fakt, że muszę budzić i już mnie krew zalewa 😂

    ja mojemu daje spac w nocy... za to wieczorem jak wraca z pracy wreczam mu dziecko i sie chowam w wannie... małz tez sprzata i robi zakupy

    on generalnie jest zachwycony dzieckiem i chce pomagac... tylko nie w nocy...

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o ciuchy w domu Weronika chodzi zwykle w cienkim pajacyku... a na dwór zwyczajnie biore dwa kocyki i rozkladam bude, jak chodze po sloncu to bez kocyków...w cieniu kocyk... drugiego jak dotad nie uzyłam

    2020 :)
    2023 :)
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ciuchów to kuzwa nie wiem jak ubierać. Alan urodził się pod koniec października ten majowy . Gdzie tak naprawdę chyba to jest pierwszy dzień ciepły. Boję się że będę go przegrzewać 🤦‍♀️ dzisiaj niby ciepło ale ja od tego wiatru mega zmarzłam. U mnie pod blokiem to tak wieje że leďwo wózek trzymałam.
    Młody ma na sobie spodenki, skarpetki, body i bluzę. Niczym nie jest przykryty. Jak mega wieje to nakrywam kocykiem

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynyyy,ale mnie młody dziś masakruje....zerknęłam sibie tylko na poprzednia stronę postów,więcej nie dam rady ogarnac,nadrobie później,ale widzę że i u was cześć dzieci odbija sobie dzien dziecka na swój sposób...Wojtek zaczął o 4,generalnie cały czas ma fazę na cyca + jak spać to tylko na rękach u mamusi,nieodkładalność 100%. Jestem mega zmęczona. Zaczynam po cichutku marzyć o dniu,kiedy zakończę karmienie piersią. Jeszcze teściowa mnie wkurzyła,wie że mamy problem z wymagającym dzieckiem,a kurde wczoraj dzwoni do małża i prosi,by pomógł dziś w transporcie rzeczy z magazynu rodzin wielodzietnych (No kurnaaa,to może niech inne z jej wielu dzieci pomoże, akurat musi zlecać to synowi,któremu właśnie się dziecko urodziło i ma sajgon w domu?! Nie wiem,może jestem samolubna,ale odbieram to jako bardzo słabą akcję:/).
    Eh,lecę,Wojtek znowu daje czadu...pół h spokoju właśnie się skończyło....

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cer1 wrote:
    Dziewczynyyy,ale mnie młody dziś masakruje....zerknęłam sibie tylko na poprzednia stronę postów,więcej nie dam rady ogarnac,nadrobie później,ale widzę że i u was cześć dzieci odbija sobie dzien dziecka na swój sposób...Wojtek zaczął o 4,generalnie cały czas ma fazę na cyca + jak spać to tylko na rękach u mamusi,nieodkładalność 100%. Jestem mega zmęczona. Zaczynam po cichutku marzyć o dniu,kiedy zakończę karmienie piersią. Jeszcze teściowa mnie wkurzyła,wie że mamy problem z wymagającym dzieckiem,a kurde wczoraj dzwoni do małża i prosi,by pomógł dziś w transporcie rzeczy z magazynu rodzin wielodzietnych (No kurnaaa,to może niech inne z jej wielu dzieci pomoże, akurat musi zlecać to synowi,któremu właśnie się dziecko urodziło i ma sajgon w domu?! Nie wiem,może jestem samolubna,ale odbieram to jako bardzo słabą akcję:/).
    Eh,lecę,Wojtek znowu daje czadu...pół h spokoju właśnie się skończyło....

    u mnie to samo tyle ze od 9... moge dac butelke, ale mamy strajk butelkowy... nie wiem co robic z cyca jest za malo butli nie chce

    2020 :)
    2023 :)
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez przebierze itp ale tez muszę budzić i czasami nie budzę a on rano ze super noc a ja zombie. A jak czymś się przejmuje to ze problemu szukam i narzekam. A ja mega ogarniam, tu pranie, tu śniadanie jedna ręka, tu coś. Raz na jakiś czas mam gorszy moment i ze narzekam. Ciekawe co by powiedział jakbym baby bluesa miała.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no mój oprócz tego też i sprząta i obiadki mi serwuje ale to, ze śpi jak kamień mnie wkurza 😂 Chłopaki właśnie pojechali sami na usg bioderek (Ajka tam gdzie Ty zwolnił się termin na dziś) ja skichana w domu, że sami są 🤦🏼‍♀️ Ale ja na 20:00 do gina więc lepiej było się rozdzielić.

    Ajka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za obie wizyty!

    Karolllla lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Faceci to inny gatunek, mój też wziął tydzien wolnego po porodzie a jezdzil do pracy na 2h a potem w ogrodzie pracował, taka pomoc... a w nocy jak proszę zeby odbił albo zmienił pampersa bo usypiam Maciusia juz 2 h to udaje że nie słyszy... i niby dziecko wystarane, przygotowani bylismy ale życie swoje.

    Bylismy u pediatry. Ja to psychiczna jestem jednak... wystarczy jedna kiepska noc jak dzis - mało jadł i już sobie wkręciłam że nie bedzie przybierał... wązy 3800 a wiec wychodzi 200g tygodniowo, Boże jak tu wyluzować? Piwo by się przydało :D

    Mój to samo. Dziecko ma 9 dni a ani razu go nie przewinął. Tydzień urlopu i w tym czasie praca, telefony z pracy i sprowadził mi do tego uwaga: dwa dni przed porodem i dalej to trwa pana, który ogarnia nam ogrodzenie ... także mieszanie betonu, stukanie i pukanie na ogrodzie. Poza tym kur.. co dwa dni trzeba kosić trawę. Co tam noworodek i 4 latek w pakiecie ... w sumie to czy on jest na urlopie czy w pracy (a później kosi trawę itp.) jak dzieci są na mojej głowie. Ja w tym czasie układam, piorę, sprzątam i robię milion rzeczy. Nie wspomnę o nocy, cóż tylko ja słyszę jak młody się przebudza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 18:53

    Carla
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bioderka super doktor powiedział, że można na brzuszek zacząć kłaść to M. się zaśmiał, że to jego jedyna i słuszna pozycja od urodzenia 🙈

    Jeheria, lilly., Cer1, Ajka, PLPaulina lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka może butelkę zmień?
    My byliśmy dziś u rodziców i tam była dwójka dzieci mojej siostry- 2 lata i 5 lat. Masakra. Gdybym miała mieć taką trójkę samobója bym strzeliła 😂 tamci non stop się tłuką 🤦
    Próbowałam uspać Małego u rodziców to 5 razy się wybudzał. Oczywiście zasypiał tylko przy cycu, to chyba standard 😂

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carla wrote:
    Mój to samo. Dziecko ma 9 dni a ani razu go nie przewinął. Tydzień urlopu i w tym czasie praca, telefony z pracy i sprowadził mi do tego uwaga: dwa dni przed porodem i dalej to trwa pana, który ogarnia nam ogrodzenie ... także mieszanie betonu, stukanie i pukanie na ogrodzie. Poza tym kur.. co dwa dni trzeba kosić trawę. Co tam noworodek i 4 latek w pakiecie ... w sumie to czy on jest na urlopie czy w pracy (a później kosi trawę itp.) jak dzieci są na mojej głowie. Ja w tym czasie układam, piorę, sprzątam i robię milion rzeczy. Nie wspomnę o nocy, cóż tylko ja słyszę jak młody się przebudza.
    Mój chociaż kąpie i ubiera po 😁 a codziennie kąpiemy, tak to zakupy robi i ogród ogarnia bo mamy duży warzywniak i foliak. Ale w nocy mnie wkurza strasznie. 2h usypiam młodego bo wybudza się mógłby go ponosić tym bardziej że widzę że u niego szybko się uspokaja, ode mnie chyba tylko cyca chce, z tym mu się kojarzę 🤦

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, odnośnie do ciąży i kp, to to, co Ajka powiedziała, mam mieć krio, więc karmienie odpada, a poza tym jednak spora część medyków uważa, że przy kp jest za duzy poziom prolaktyny, żeby doszło do ciąży, a ja i tak sama z siebie mam hiperproalktynemię.

    Ech, ja też dzisiaj zaliczyłam płacz, że naszemu dziecku jest z nami źle. :( Wczoraj walczyliśmy do 5 rano, a mała dosłownie darła się tak, że nie szło jej utulić. Ogólnie wieczorami odstawia mi takie tańce na cycu, że jestem tym przerażona. Niby rzuca się na niego lapczywie, ale źle chwyta i po chwili się denerwuje, macha łapkami i strasznie płacze, wtedy oczywiście nie ma już mowy o jakimkolwiek prawidłowym przystawieniu, więc robi się błędne koło. Próby wyciszenia jej skutkują tylko ma chwilę. Już kilka razy skończyło się tym, że sobie odciagnelam mleko, zeby podac jej z butli, bo inaczej była glodna. Ale wczoraj nie chodziło też o to... Najgorsza jest ta bezradność. :(

    O mężu nie mogę złego słowa powiedzieć: walczy ze mną ramię w ramię: nosi, buja, przewija, tylko karmić z cyca nie może.

    Paula, a takie mam pytanie: Twoim zdaniem większą krzywdę zrobi jakiś tam w miarę ergonomiczny bujaczek, czy wielogodzinne noszenie na rękach dziecka zawinietego w pieluchę? Ta pozycja też nie wydaje mi się dobra dla jej kręgosłupa i dlatego zdecydowalismy się kupić coś z nadziej, że zadziała, trochę nas odciazy, a małą szybciej ulula.

    Aha, Mimi, z tymi trampolinami tak świeżo po porodzie, to bym uważała: mamy zmasakrowane mięśnie dna miednicy, które muszą dojść do siebie, a taki sprzęt strasznie je obciąża. Ogólnie, jeszcze nie wiem, jak wytłumaczę to mojej córce, ale ona nie będzie miała na ogrodzie takiej trampoliny jak wszystkie dzieci ze względu na naszą wrodzoną elastopatię. Gdybym ja miała coś takiego jako dziecko, to pewnie bym miała jeszcze większe problemy niż mam teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2020, 19:50

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, dobre pytanie. Ja tez i hamaka amazonas i baby bjorn nie kupię obu bo ceny kosmiczne. a apropo robienia krzywdy - podkładacie coś maluchom pod główkę jak karmicie? Mój mam wrażenie ma na bokach głowy wgniecenia od moich przedramion.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh opóźnienie mam u lekarza, chłopaki wrócili z badania, a młody oczy jak 5 zł w jedna i druga stronę nic mu nie spał w aucie i sobie obczajał świat, kumaty się już robi fajnie 🤗
    Lilly czasami podkładam ale rzadko i głowę ma wyjątkowo kształtną nawet dziś o tym gadaliśmy, więc to może od tego jak śpi bardziej niż od karmienia?
    Szatanka napewno jej z Wami dobrze tylko nie umie powiedzieć co jej jest :/ Nie zadręczaj się tak! Na pewno jesteś super mamą!

    lilly. lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka jeszcze trochę i o wszystkim zapomnisz, dzieciaczki tak szybko rosną, ani się obejrzymy będziemy nasze pierwsze tygodnie wspominać z utęsknieniem. Będzie tylko lepiej!

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, to nie jest tak ze robicie coś zle, albo dzieci są nieszczęśliwe, moj syn jest grzeczny, płacze jak go coś boli, ale mało spi lubi jak się nim zajmujemy. To nie moja zasługa ze nie wyje albo się nie złości, poprostu taki jest. Wy jestescie wielkie ze radzicie sobie z takimi wymagającymi brzdacami. Chylę czoła, i my z grzecznymi dziećmi dostaniemy w końcu w kość 🤗🙂❤️

    Frufru, Catlady lubią tę wiadomość

‹‹ 940 941 942 943 944 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ