X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam sporo 56. I nie sądzę byśmy to zbytnio długo nosiły. 🤣

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam długonogiego chudzinka więc 56 musiałam dokupić ale zaczyna być za krótkie na nogi a na klacie wisi cały czas :) Ale już ładnie nadrobił po tygodniu, wczoraj dostał tylko dwie butle mm, dzisiaj jeszcze żadnej, a mi cycki spuchły, że aż boli jedna także ruszyło. W ogóle jak Was czytam o tych problemach brzuszkowych to wyjątkowo z tym u nas się udało o dziwo, pomimo że tak szybko przyszedł na świat 37+0 i jeszcze nie przybierał. Ciekawe to od czego te nieszczęsne kolki :/

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam długą chudzinke. 😁 Starsza to samo. Dlatego staram się patrzeć co kupuję. Na takie ciałka fajnie leży h&m, Primark. Niektóre KappAhl.

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie u pediatry.
    Cer nie wiem gdzie zapisałaś Wojtka ale my mieliśmy wizytę face to face.
    Leon waży 4630g hmm trochę za dużo przybrał 🤦‍♀️ ale co ja mogę jak On by tylko cyca miał w buzi🤷‍♀️
    Niestety u nas chyba też kolki się zaczęły 😪😪😪😪
    Młody ma dużo gazów w brzuszku.
    Zakupiłam rurki do pupy zobaczymy czy pomoże 🙏 kupę jak mi strzelił to wszystko w gów...było😬 Ma lekką przepuklinę i wodniaczki w jąderkach ale podobno na tym etapie nie ma co się stresować.
    Generalnie Pani dr. Zachwycona Leonem w szoku była, że On ma dopiero 2 tyg. On taki kumaty patrzył na nią, spokojniutki 🤗🤗🤗🤗

    A nie mówiłam nie kupujcie za.duzo ubranek na 56.
    Ja to miałam 4 komplety 56 A Leon urodził się 59. W 56 był tylko w szpitalu. W domu już wskoczył w 62.

    Szatanka z tą trampoliną żartowałam. Zawiozłam tylko Młodego na nie z okazji Dnia dziecka. Ja bym się nie odważyła skakać bo ledwo chodzę:(
    Nie wiem ile to jeszcze potrwa...

    szatanka lubi tę wiadomość

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    A nie mówiłam nie kupujcie za.duzo ubranek na 56.
    Ja to miałam 4 komplety 56 A Leon urodził się 59. W 56 był tylko w szpitalu. W domu już wskoczył w 62.

    Ty rodzisz dość duże dzieci, około 1kg więcej niż taki przeciętny noworodek. 😁👍

    Moje są mniejsze. Więc kupiłam na 56 trochę bo starsza bardzo dług nosiła. 😊
    Nie sądziłam że urodzę teraz Dziecko 58 cm. Które po razie wszystko ubierze tylko.🤦🏻‍♀️

    A nie chcialam mieć wszystko po starszej. Trochę frajdy z zakupu nowych rzeczy dla głowy dobrze robi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2020, 20:59

    Mimi1987, Mania25 lubią tę wiadomość

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przy moim 2870 g i 54 cm to 56 rozmiar do dziś nosimy 😏 Tylko dół 62 zaczynamy bo nogi bardzo długie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2020, 21:35

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja urodziła się 56 i wciskałam ją wtedy w 50, ale tylko przez kilka dni. Teraz nosimy 56 i jakoś nie zanosi się na szybki przeskok, śpiochy i body na 62 wydają mi się bardzo duże. Dzisiaj było ważenie i od spadku wagi 18 dni temu przybrała już 600 g (dziś równe 4 kg), czyli 33g dziennie, tak że nieźle koksi.

    U nas jest coraz spokojniej, ale jedna rzecz mnie bardzo martwi: dlaczego moja Lilka jest taka niespokojna nawet we śnie, miota nią jak szatan. Nie mówię już o histeriach jakie odstawia wieczorami przy cycu, praktycznie nie jestem w stanie jej nakarmić, ale nawet jak zaśnie, to tak jakby ciągle ją coś męczyło.

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi my jesteśmy zapisani do przychodni na Sieciechowskiej. Ale chyba i tak już się tam raczej nie pojawię, bo lekarz z Medicoveru okazał się bardzo spoko i raczej tam się przerzucimy. Młody na wizycie zrobił mi niezły chrzest bojowy,przy zdejmowaniu pieluchy okazało się że zrobił małego kleksa,a jak go ogarniałam,to jeszcze mnie olał:D Ale dostaliśmy bez problemu skierowanie na usg bioderek,zapisy z terminem elegancko przez net,także ja chyba zrezygnuje na razie z NFZ,nie na moje nerwy:p W każdym razie, Wojtek już ponad 4 kg,także tankowanie mleczka robi swoje:)
    Ale teraz grzecznie spi,mogłam sobie na spokojnie sporo spraw zaległych pozałatwiać:) szkoda że tak nie jest zawsze;)

  • Kat20maj2020 Przyjaciółka
    Postów: 100 68

    Wysłany: 2 czerwca 2020, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po od razu po porodzie zanim zaczęli mnie zszywacze dostałam tabletkę pod język. Wiecie moze co to było? Wtedy było mi to wszystko jedno teraz szperacza po wypisie że szpitala i nie mogę nic do tego dopasować... Wszystko co wpisane jako podane mi było faktycznie podane a ta tabletka..? Może któraś wie?

  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat20maj2020 wrote:
    Dziewczyny po od razu po porodzie zanim zaczęli mnie zszywacze dostałam tabletkę pod język. Wiecie moze co to było? Wtedy było mi to wszystko jedno teraz szperacza po wypisie że szpitala i nie mogę nic do tego dopasować... Wszystko co wpisane jako podane mi było faktycznie podane a ta tabletka..? Może któraś wie?


    Pod język??? To mi się kojarzy tylko z nitrogliceryną. Ta tabletka rozszerza naczynia krwionośne .

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 01:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    U nas jest coraz spokojniej, ale jedna rzecz mnie bardzo martwi: dlaczego moja Lilka jest taka niespokojna nawet we śnie, miota nią jak szatan. Nie mówię już o histeriach jakie odstawia wieczorami przy cycu, praktycznie nie jestem w stanie jej nakarmić, ale nawet jak zaśnie, to tak jakby ciągle ją coś męczyło.
    Dzieciaki są takie niespokojne w nocy.
    Bo one wszystko jakby przerabiają przez sen.😁

    Moja córka uczyła się siadać, raczkować przez sen.
    Jak śpi to nadal lata po całym łóżku.

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fru fru ja mam mega pozytywne doświadczenia z osteopata, moi znajomi również, zarówno oni jak i ich dzieci.

    Szatanka a dajesz coś na kolki?
    Mój dziś spał 5h pierwszy raz i go wybudziłam na karmienie bo aż przerażona byłam czy wszystko ok 🤣 wiec już po kilku podaniach stwierdzam ze Bobotic działa cuda 😍

    Frufru lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ja mam długonogiego chudzinka więc 56 musiałam dokupić ale zaczyna być za krótkie na nogi a na klacie wisi cały czas :) Ale już ładnie nadrobił po tygodniu, wczoraj dostał tylko dwie butle mm, dzisiaj jeszcze żadnej, a mi cycki spuchły, że aż boli jedna także ruszyło. W ogóle jak Was czytam o tych problemach brzuszkowych to wyjątkowo z tym u nas się udało o dziwo, pomimo że tak szybko przyszedł na świat 37+0 i jeszcze nie przybierał. Ciekawe to od czego te nieszczęsne kolki :/

    Karolla mam to samo 🙈 w większości się topi ale w kroku dopiąć nie mogę 🤣

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Karolla mam to samo 🙈 w większości się topi ale w kroku dopiąć nie mogę 🤣

    Ja mu dokuczam, że ma klatę Schwarzenegera 🤪

    lilly. lubi tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropos rozmiarów... to chyba zależy od producenta... Weronika miał 55cm jak się urodziła... Miałam bodziaki primark 50 i dotąd się w miarę nadają. Pajacyki miałam 56 i 50 i niektóre 50 były większe niz te 56... bądź tu madry...

    W kazdym razie po 2 tygodniach wszystko poza bodziakami musiało być 62... bo nogawki za krótkie...

    Teraz nadal chodzimy w 62, ale nogawki istopki są juz za krótkie tylko, przy zgietych nogach nie jest to za wielki problem... natomiast 62 z primark jest nadal za duże...

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj syn wazy już sporo ponad 5 kg urodził się 58 cm, a dalej niektóre 56 pasują, a mam 62 które są małe.. ewidentnie hm ma największa rozmiarówkę

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka Mój też lubi cyrki przy cycu ćwiczyć, płacze okrutnie, taka histeria, wyciszam go pionizujac i dopiero wtedy mogę nakarmić bo strasznie dużo powietrza łyka tak wiszcząc. Wczoraj równa godzinę płakał. U mnie to się dzieje ok 9-10. Dziś na zaś położyłam go na termofor to zrobił kupę. Ale też miał potem atak płaczu. Chyba to ze zmęczenia mi się wydaje bo co go odkładam to się wybudza.
    U mnie śpiochy to 62 już bo nogi na długie. Body też niektóre na styk 56. A urodził się 55. Pampersy już 2 bo 1 za ciasne w pachwinach odbijały się czerwone pręgi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2020, 15:28

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Carla Autorytet
    Postów: 288 303

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy Wasze maluchy są najbardziej aktywne ? Jaka pora dnia ?

    Mój 10 Dniowy Julek od początku zauważyłam, że tak 18-22 na czuwaniu, patrzeniu się dookoła i jedzeniu oczywiście ... myślicie, że taki już zostanie czy to charakterystyczne dla noworodków ?

    Carla
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj między 9 a 11 a potem 16-19. A powiedzcie czy wasze dzieci maja idealnie gładkie pupy? U nas pośladki ładne ale przy samym odbycie często jest zaczerwienienie. U was jak to wyglada?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolla, czy Twój Oli też mam prawie cały czas piąstki zamkniete...

    Wczoraj mnie pediatra przestraszyła, ze Weronika ma ewidentnie wzmozone napięcie mieśniowe w konczynach, a wnioskuje to na podstawie zamkniętych dłoni... Weronika od jakiegoś czasu je raz na jakis czas otwiera, jak śpi albo sie karmi to z reguły zostawia otwarte na dłużej a tak normalnie to zaraz z powrotem zamyka... wedlug internetów to zupełnie w normie, wiec nie wiem co myslec o tym co mówila pediatra i dlatego sie zastanawiam jak jest u Ciebie...

    rehabilitanta bedziemy ogladac dopiero za 3 tygodnie...

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 942 943 944 945 946 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ