X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Moj między 9 a 11 a potem 16-19. A powiedzcie czy wasze dzieci maja idealnie gładkie pupy? U nas pośladki ładne ale przy samym odbycie często jest zaczerwienienie. U was jak to wyglada?

    Mój miał idealna pupkę ale od kiedy więcej sika ma czerwona

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Mój ma często zamknięte piąstki, ale ani położna ani pediatra nic o tym nie mówili... Położna sama podkreśliła, że z napięciem wg niej ok. Mnie już zaczyna przytłaczać natłok tych info. Kiedyś nie było takiej wiedzy, a większości z nas nic nie jest... Jak nieraz mówię o czymś mamie, to patrzy ze zdziwieniem...

    Mam to samo. Np mały akurat pięknie je i super przybiera, ma podcięte to wędzidełko a wczoraj położna ze delikatnie nie wywija dolnej wargi przy jedzeniu i ze można pomyśleć o neurologopedzie 🤦🏻‍♀️ Pytam się czy coś poważnego a ona ze drobiazg ale takie ćwiczenia to inwestycja w zdrowie. Potem ze napięcie super ale ze delikatnie ma napięta obręcz barkowa i ze może fizjo. Według 2 pediatrów dziecko zdrowe jak ryba oprócz tych kołek nic mu nie jest.
    No przecież nie dajmy się zwariować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 07:57

    Frufru lubi tę wiadomość

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    U nas znów wieczorne wrzaski, w dzień to jeszcze jakoś znoszę, bo płacze głównie kiedy mu znikam, ale wieczorem to jest masakra. Najedzony, czysty, utulony a wrzask i płacz taki, że robi się czerwony, drga mu warga, i nieraz aż traci głos. Nic nie pomaga. Dostaje espumisan, niby już się tak nie pręży przy robieniu kupy, więc coś tam lepiej, ale nie mam pojęcia co robić, by go wyciszyć i uspokoić. Czas do spania a tu jakby go afera jakby go wrzątkiem polewali...

    A w jakiej dawcę dajesz Kochana? Może za mała?
    Ja za szybko się pochwalilam ze krople super bo wczoraj był maruda i płacz a w nocy pojekiwal ale nie płakał. Zobaczymy dziś.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Ulewają Wasze Maluchy? Mój strasznie, wręcz chlusta, dziś koszmarna noc, niespokojnie jadł, kupy nie mógł zrobić i chyba wszystko co zjadł ulał, zwymiotował, masakra, nie mogę na to patrzeć

    Mój chlustal ale zmieniłam wit D i po problemie, teraz czasami delikatnie uleje.

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daje 30 kropel dziennie łącznie. Ale mi się wydaje cały czas, że on nie ma kolek...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Mój chlustal ale zmieniłam wit D i po problemie, teraz czasami delikatnie uleje.
    A jaka brał a teraz jaka dajesz?

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilly. wrote:
    Mam to samo. Np mały akurat pięknie je i super przybiera, ma podcięte to wędzidełko a wczoraj położna ze delikatnie nie wywija dolnej wargi przy jedzeniu i ze można pomyśleć o neurologopedzie 🤦🏻‍♀️ Pytam się czy coś poważnego a ona ze drobiazg ale takie ćwiczenia to inwestycja w zdrowie. Potem ze napięcie super ale ze delikatnie ma napięta obręcz barkowa i ze może fizjo. Według 2 pediatrów dziecko zdrowe jak ryba oprócz tych kołek nic mu nie jest.
    No przecież nie dajmy się zwariować.

    Cooo? Tak a jak ma jedno oko lekko przymrużone to do okulisty 🤦🏼‍♀️ Te położne to też niektóre się nadają...
    My wyruszyliśmy w trasę ale Rumunia z pakowaniem łącznie z psem w bagażniku bo do hotelu go odwozimy. Jakieś 600 km przed nami z przystankami u teściów w Poznaniu. Młody po pełnej butli tak nabity, że nie szło go dopiąć a teraz ulewa w aucie. Ja zabieram się za laktator... Ahoj przygodo 😂

    Frufru, lilly., Niki2803 lubią tę wiadomość

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas prawie od początku wieczory są bardziej wymagające.
    Cuduje przy cycu. Niby zmęczona, ale zaraz się wybudza. Stęka, kręci się.

    Wczoraj odkryłam, że jedynie na brzuchu potrafi zasnąć wieczorem. 👍

    Aż się boję co będzie gdy przekroczymy ten magiczny okres noworodkowy. 😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 09:17

  • Jeffcia Autorytet
    Postów: 310 287

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mało się odzywam, i pewnie już nie nadrobię zaległości, bo dużo się działo. 28 maja urodziłam przez cc, wskazanie bo mały zbyt duży, na usg ok4200-4400, i faktycznie urodził się 4270 i 57 cm.ale zdrowy i już tydz minal:) laktacja ruszyła z opóźnieniem, co kosztowało mnie wiele nerwów, ale po 4- 5 dniach pojawiła się. Pozdrawiam Mamuski:)

    Karolllla, Frufru, PLPaulina, Andzia86, Ajka, lilly., Carla, Niki2803, Korna lubią tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy od 2014r.
    Pierwsza ciąża-listopad 2018 - puste jajo
    3cs
    16.09.19 - pozytywny test:)
    Maksymilian 👶 28.05.2020
    Pozytywny test II 13.01.2023
    preg.png[/
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj pierwsza proba butli z moim mlekiem:D
    Matka ma wychodne do fryzjera i albo butla sie sprawdzi albo mąż bedzie jechal do mnie na sygnale, trzymajcie kciuki ;)

    Karolllla, lilly. lubią tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dałam butle raz, napierw popił i super. Od taty nie chciał 😂 potem już ode mnie też nie... Więc mój jest anty wszystko totalnie... Łóżeczko, smoczek, butelka...

    lilly. lubi tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadę na laktatorze w aucie i pierwszy raz tak ładnie idzie, cieszę się jak dziecko może cała porcje uzbieram :) czyli podziałała ta stymulacja laktatorem. Mój łapie każda butle, smok co się da, szalony jakiś.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do pediatry. Muszę odstawic całkowicie nabiał. I dostanę skierowanie na USG brzucha. Maciuś od 4 rano do teraz płakał. Szukał cyca a jak przystawiam to dwa łyki i wisk nie do uspokojenia. Ulewał okrutnie twarogiem i mlekiem w dużych ilościach, mimo odbekiwania. 5 kup zrobił w nocy do teraz, ostatnia z pianą. Mam go dopoic woda aby się nie odwodnił, muszę odciągnąć mleko i dieta rystrykcyjna od teraz tym bardziej że sama miałam skazę białkowa i siostry syn też. Maciuś też ma jakieś suche placki na czole od 2 dni. Jak do wieczora będzie źle to szpital, i na wizytę też idę o 16. Jestem załamana :( a i mam mu kupić delicol- enzym laktazy. Wg Pani doktor Espumisan słabo działa. W sumie też nie zauważyłam na naszą dolegliwość pomocy podając Espumisan.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pierwsze co to delicol dawaliśmy, ja nie zauważyłam różnicy w zachowaniu, przez to ten espumisan wszedł. Kurcze, może też bym spróbowała nabiał wyeliminować...

    Skomplikowane jest rozszyfrowanie takiego noworodka...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas te ulewanie treści strasznie śmierdzą kwasem żołądkowym. Jest też specjalne mleko mm bez laktozy, dziś nim nakarmię małego a z cycków spuszcze. Minimum 2 tygodnie taka dieta musi trwać aby były efekty.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze szybkie pytanko;p Ile na takie posiedzenie jedno sciagac mleka?:D
    syn byl antybutelkowy wiec jestem totalnym mugolem w tym temacie ;)

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endi1990 wrote:
    jeszcze szybkie pytanko;p Ile na takie posiedzenie jedno sciagac mleka?:D
    syn byl antybutelkowy wiec jestem totalnym mugolem w tym temacie ;)

    Z 90-110 ml bym ściągnęła.

    Jeheria masakra, biedny dawaj znać co wyjdzie. Ja nie jem nabiału wege jestem, bardzo rzadko ale to chyba nie to bo Lilly pamiętam jest wegan i mimo wszystko też coś tam się chyba brzuszkowo dzieje. Ja bym jeszcze strączki obstawiała, też wyeliminowałam i jest spokój ale to gdybanie oczywiście.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślicie, że czekolada może źle wpływać na dziecko? Bo sobie uświadomiłam że codziennie jem coś z czekoladą 🤦‍♀️

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    A myślicie, że czekolada może źle wpływać na dziecko? Bo sobie uświadomiłam że codziennie jem coś z czekoladą 🤦‍♀️

    Może być jasne, ja prawie nie jem ale np. po mega czekoladowym brownie nic się nie działo. Ale tak na codzień nie jem.

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Endi1990 Autorytet
    Postów: 1180 1240

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    A myślicie, że czekolada może źle wpływać na dziecko? Bo sobie uświadomiłam że codziennie jem coś z czekoladą 🤦‍♀️
    ja też codziennie musze coś slodkiego i z czekolada a u nas poki co spokoj z kolkami tfuuu tfuuu lekkie steki ale pieknie sobie radzi.

    lilly. lubi tę wiadomość

    3i49krhm3xdgyxl2.png
    atdc3e5ejs2gv10p.png
‹‹ 944 945 946 947 948 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ