X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2020
Odpowiedz

MAJ 2020

Oceń ten wątek:
  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Daje 30 kropel dziennie łącznie. Ale mi się wydaje cały czas, że on nie ma kolek...

    To bardzo malutka dawka, ja wg pediatrów mam dwa razy tyle

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    A myślicie, że czekolada może źle wpływać na dziecko? Bo sobie uświadomiłam że codziennie jem coś z czekoladą 🤦‍♀️
    Różnie bywa. Od dziecka zależy wszystko indywidualnie.

    Ja jadłam przy córce i czekoladę, kiwi, truskawki, jajka, nabiał.. a reakcja była na pomarańcze.
    A potem w testach wyszła jej alergia na soje, kiwi i jajka. 😵

  • lilly. Autorytet
    Postów: 2111 1258

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    A jaka brał a teraz jaka dajesz?

    Brał ApoD3 krople a zmieniam na Nordic naturals D3 ze względu na to ze jest na oliwie z oliwek a niektóre maluchy właśnie różnie różne oleje toleruja

    3c 05.20 40t synek 👦🏻

    4c 12.22 puste jajo
    2c 06.18 wada gen.
    1c 02.16 puste jajo
    Niedoczynność/MTHFR 677CT hetero/PAI-1 4G4/Białko S obniżone/Wysoka homocysteina/Hp
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może muszę spróbować zwiększyć dawkę. Choć nadal myślę, że u nas to nie kolki są powodem tych wrzasków...
    Aktualnie bobas śpi, na mnie oczywiście. Ale wolę tak niż słuchać znowu krzyków...

    Nie narzekam... Ale chciałabym spokojnie zrobić siku, a nie w biegu, bo dziecko płacze, że wyszlam...

    Ja daję Juvit D3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 11:10

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a orientujecie się w wypłatach macierzyńskiego? Któraś dostała już? Minęło ponad 30 dni i dalej nie mam hmm

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nakarmilam Maciusia mm bez laktozy i nie ma dziecka... Taki spokojny ale odruch ssania nadal ma więc smoka ssie

    lilly. lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Dziewczyny a orientujecie się w wypłatach macierzyńskiego? Któraś dostała już? Minęło ponad 30 dni i dalej nie mam hmm
    Ja dostałam 27 maja - w dniu wypłat w mojej pracy. Oczywiście byłam tydzień po porodzie w pracy wypełnić papiery, zadeklarować że biorę urlop macierzyński i rodzicielski oraz zgłosiłam Maciusia do ubezpieczenia.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Dziewczyny a orientujecie się w wypłatach macierzyńskiego? Któraś dostała już? Minęło ponad 30 dni i dalej nie mam hmm
    Domyślam się, że mówisz o wypłatach z zusu.. są określone dni wypłat zasiłków. To chyba z tego co pamiętam jakieś konkretne 2 dni w miesiącu.

    Bo większe zakłady pracy to normalnie wypłacają z konta firmy w dniu wypłaty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 11:46

    Karolllla lubi tę wiadomość

  • Karolllla Autorytet
    Postów: 2938 2619

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Nakarmilam Maciusia mm bez laktozy i nie ma dziecka... Taki spokojny ale odruch ssania nadal ma więc smoka ssie

    Ja też dokarmiam mm bez laktozy. Ale to pracodawca Ci wypłaca czy ZUS? U mnie taka firma zewnętrzna składała za mnie papiery do ZUSu bo ja dla tych japoncow pracuje i nie mam kadr tylko zewnętrzne biuro rachunkowe i składali pod koniec kwietnia i cisza :/

    qdkk2n0a42gt09gc.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolllla wrote:
    Ja też dokarmiam mm bez laktozy. Ale to pracodawca Ci wypłaca czy ZUS? U mnie taka firma zewnętrzna składała za mnie papiery do ZUSu bo ja dla tych japoncow pracuje i nie mam kadr tylko zewnętrzne biuro rachunkowe i składali pod koniec kwietnia i cisza :/
    Pracodawca

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria,a jaki masz smoczek?

    Bo ja właśnie zastanawiam się czy już nie wprowadzić smoka,młody nawet krótko po karmieniu ma silną potrzebę ssania i jak znowu podaje mu piers,to bardziej ciamka niż jje. Także chyba chodzi obręb odruch uspokojenia. Potrzebuję takiego smoczka,który współgra z karmieniem piersią i małego nie rozleniwi ( my stosujemy nakładki przy karmieniu,wiec ssanie musi być u niego intensywniejsze). Ktoś coś ma sprawdzonego w tym temacie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mały nie ma problemów ze ssaniem. To nie ma co się bać, że smoczek zaburzy tutaj cokolwiek.

    Cer1 lubi tę wiadomość

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cer1 wrote:
    Jeheria,a jaki masz smoczek?

    Bo ja właśnie zastanawiam się czy już nie wprowadzić smoka,młody nawet krótko po karmieniu ma silną potrzebę ssania i jak znowu podaje mu piers,to bardziej ciamka niż jje. Także chyba chodzi obręb odruch uspokojenia. Potrzebuję takiego smoczka,który współgra z karmieniem piersią i małego nie rozleniwi ( my stosujemy nakładki przy karmieniu,wiec ssanie musi być u niego intensywniejsze). Ktoś coś ma sprawdzonego w tym temacie?
    Mam Avent 0-6m.
    O taki:
    https://images.app.goo.gl/2hr1YkppoDsEGbPy9

    Cer1 lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Kat20maj2020 Przyjaciółka
    Postów: 100 68

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria wrote:
    Dzwoniłam do pediatry. Muszę odstawic całkowicie nabiał. I dostanę skierowanie na USG brzucha. Maciuś od 4 rano do teraz płakał. Szukał cyca a jak przystawiam to dwa łyki i wisk nie do uspokojenia. Ulewał okrutnie twarogiem i mlekiem w dużych ilościach, mimo odbekiwania. 5 kup zrobił w nocy do teraz, ostatnia z pianą. Mam go dopoic woda aby się nie odwodnił, muszę odciągnąć mleko i dieta rystrykcyjna od teraz tym bardziej że sama miałam skazę białkowa i siostry syn też. Maciuś też ma jakieś suche placki na czole od 2 dni. Jak do wieczora będzie źle to szpital, i na wizytę też idę o 16. Jestem załamana :( a i mam mu kupić delicol- enzym laktazy. Wg Pani doktor Espumisan słabo działa. W sumie też nie zauważyłam na naszą dolegliwość pomocy podając Espumisan.

    Powiedz mi co to znaczy dieta restrykcyjna...? Mój mały też ma ewidentnie problem z kupa... Cisnie i cisnie... Po dałabym mu espumisan ale on jest od 28 dnia życia a Ignaś ma 14..

  • Niki2803 Autorytet
    Postów: 765 643

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu udało mi się Was nagdonić😃, dziecko, dom , budowa, pomaganie mężowi w firmie i czasu brak na cokolwiek. Kurczę jak czytam jakie macie problemy z maluchami to mega współczuję i myślę że ja to mam lajcik. Czasami tylko trochę popłacze i spokój. Bardzo ładnie je, bąki i kupy robi a ja jem wszystko. Jak by ktoś widział co jem to za głowę by się łapał bo np dziś to jeszcze nawet śniadanie nie było tylko praca...
    Coś wcześniej pisałyście o ubieraniu maluchów, moja młoda to uwielbia być prawie nago, tak jest prawie cały dzień i to zarówno w domu jak i na dworze. Zakładam jej tyle samo ciuszków co sobie więc wygląda tak:
    https://naforum.zapodaj.net/b44d76ba554b.jpg.html

    Karolllla lubi tę wiadomość

    iv09sg18eb4gszsc.png
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeheria jakie kupiłaś to mleko bez laktozy?

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • Mimi1987 Autorytet
    Postów: 1387 1234

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatanka wrote:
    Uwierz mi, że już próbowałam wszystkiego, no może poza rurkami Windi, bo budzą moje kontrowersje. Ludzie dookoła dają mi setki rad i nic nie działa, jest coraz gorzej. Jedna koleżanka mówi, że jej córka też tak miała, pomógł dobiero lek debridat, ale pediatra nie chciała mi go wypisać. Karmię piersią, CDL była już dwa razy, pediatra i neonatolog też, wszyscy gadają, że to kolki, a ja już schizy dostaję. Coraz częściej myślę o przejściu na mm. Póki co, postanowiliśmy dawać tylko wieczorem, bo wieczorami wścieklizna jest największa i mała nie jest w stanie nawet chwycić cyca.


    Powiem Ci, że te rurki Windi to jest najlepsze co mogłam kupić. Więc nie wiem dlaczego w Tobie budzą one kontrowersje.
    Po tej rurce mój Leon przespał ponad 6 h 🤗 wszystkie gazy z niego wyszły . A taki miał uśmiech na twarzy więc widać że mu ulżyło 👍

    20.10.2012 👰🤵💍
    21.10.2013 👶 Alan 👪 4210 g 💪
    20.05.2020 👶 Leon 🤱👨‍👩‍👦‍👦 4230 g 💪
    25.04.2022 👶 Bruno 🤱 3970 g 💪
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam ze takim maluchom trzeba pomagać, masażami lekami itd, ale czemu chcecie eliminować nabiał? Przecież organizm takiego malucha musi mieć styczność z każdym produktem, enzymy laktazy są bardzo ważne w rozwoju, jak teraz to odrzucacie to jest duża szansa ze w przyszłości dziecko będzie miało skaze białkowa czy alergie. Ograniczać ale nie eliminować.. Moj syn tez ma wzdęcia i bóle, raczej znośne i espimisan posta ale jego jelita przygotowują się dopiero do pełnego i poprawnego trawienia i przyswajania pokarmów, dlatego wszystko co się u takich dzieci dzieje nie jest choroba a fizjologia. Rozumiem ze takie ogromne wrzaski to problem i szukacie wyjścia, to może być nawet przejedzenie, ale nie eliminujcie tak szybko produktów bo to pierwszy krok do alergii. Mam rodzine lekarska i konsultowałam to z innymi pediatrami i położnymi i wiem ze takie zmiany u dziecka to fizjologia.

    szatanka, lilly. lubią tę wiadomość

  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Ja uważam ze takim maluchom trzeba pomagać, masażami lekami itd, ale czemu chcecie eliminować nabiał? Przecież organizm takiego malucha musi mieć styczność z każdym produktem, enzymy laktazy są bardzo ważne w rozwoju, jak teraz to odrzucacie to jest duża szansa ze w przyszłości dziecko będzie miało skaze białkowa czy alergie. Ograniczać ale nie eliminować.. Moj syn tez ma wzdęcia i bóle, raczej znośne i espimisan posta ale jego jelita przygotowują się dopiero do pełnego i poprawnego trawienia i przyswajania pokarmów, dlatego wszystko co się u takich dzieci dzieje nie jest choroba a fizjologia. Rozumiem ze takie ogromne wrzaski to problem i szukacie wyjścia, to może być nawet przejedzenie, ale nie eliminujcie tak szybko produktów bo to pierwszy krok do alergii. Mam rodzine lekarska i konsultowałam to z innymi pediatrami i położnymi i wiem ze takie zmiany u dziecka to fizjologia.
    Nie zgodzę się. Syn mojej siostry nie przybierał na wadze, wręcz chudł, miał zielone kupy z krwią, był niespokojny. Siostra odstawiła kazeine i już po 5 dniach był efekt. Około roku włączyła nabiał dla syna, robiła kilka razy próby prowokacyjne.
    U mnie nie chce jeść mojego mleka z cycka. A jak coś zje wymiotuje, kupa piana.
    Myślę że właśnie leki bardziej szkodzą podawane przez długi czas np probiotyki zamiast czekać aż własny mikrobiom organizm wytworzy.
    Mojej siostrze zalecali odstawić kp 🤦

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi1987 wrote:
    Jeheria jakie kupiłaś to mleko bez laktozy?
    Enfamil

    Mimi1987 lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
‹‹ 945 946 947 948 949 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ