X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka34 Autorytet
    Postów: 354 218

    Wysłany: 22 listopada 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother, wszystkiego najlepszego dla synka 🎉🎉
    Ja mam dwoje dzieci z cc i nie mamy żadnych problemów 😊
    Też mi się kiedyś marzył poród z mężem ale małemu zanikało tętno więc szybko cc,później chciałam vbac ale znowu szybko cięcie bo miałam stan przedrzucawkowy 😐 teraz juz nie mam wyboru...

    mother84 lubi tę wiadomość

    74dij44jzgxvh1lt.png
    3jvzanli55nmnxem.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 22 listopada 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Ja urodziłam sn i chce sn. Jak widziałam kobitke na mojej sali 3 dni po cc (bez dziecka bo inkubator) to nie chciałam tego przeżywać. Później musiałam jej dziecko podawać bo nie mogła stać.
    O 14 wsadzili mi balonik o 18 wypadl, 21 odeszły wody o 1.25 urodził się młody. Poród bez znieczulenia. Dziewczyna na sali obok rodziła od rana i ona miała pierwszeństwo do znieczulenia bo tylko 1 facet do obsługi był. Ja urodziłam A ona się jeszcze męczyła. Także następny też bez znieczulenia chce. Było nacięcie.. pamiętam tylko że 6 dni po porodzie dzwoniłam po położoną z płaczem żeby mi szwy wyciągnęła bo żyć się nie dało. Co próbowałam wstać to płacz z bólu. Przyjechała, ściągnęła i jak ręką odjął.

    W piątek się dowiedzieliśmy, że mąż miał kontakt z covidem. W piątek się dziwnie czuł, wczoraj miał 37.2. Najadł się tabsow i lekko przeszło. Wieczorem znowu go wzięło. 2h temu miał 37.7. Ja się obudziłam o 4 i już koniec spania. Najbardziej się boję, że będzie miał pozytywa.. A ja 25 listopada mam amniopunkcje. Pół biedy jak do środy nie będzie miał wyniku.. pojadę z kimś innym bo nie umiem jeździć sama po Gdańsku. Jak w środę dostanie wynik to ja z automatu uziemiona. A nie mogę pozwolić sobie nie zrobić tego badania.

    Trzymam kciuki za fałszywy alarm 💪

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • megimeg Autorytet
    Postów: 587 216

    Wysłany: 22 listopada 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój urodzony Sn a podejrzenie Aspergera, muszę mu testy zrobić na Si tez bo on z kolei wrażliwy plus kiepska koordynacja ruchowa a intelektualnie do przodu, miałam go diagnozować we wrześniu ale ciąża mnie pokonała a teraz dam mu jeszcze chwilę, trochę się boje ze jest wcześnie i zaszufladkować go z aspergerem, mojej kuzynki dwoch synów ma i teraz obawa czy ten mój w brzuchu tez będzie miał jak cos

    oar83e3k7nkpecth.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 22 listopada 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megimeg wrote:
    Mój urodzony Sn a podejrzenie Aspergera, muszę mu testy zrobić na Si tez bo on z kolei wrażliwy plus kiepska koordynacja ruchowa a intelektualnie do przodu, miałam go diagnozować we wrześniu ale ciąża mnie pokonała a teraz dam mu jeszcze chwilę, trochę się boje ze jest wcześnie i zaszufladkować go z aspergerem, mojej kuzynki dwoch synów ma i teraz obawa czy ten mój w brzuchu tez będzie miał jak cos

    Megimeg, a mogę Cię zapytać w jakim jesteś wieku? Bo kolejna rzecz teraz to, jak często szuka się zespołu Aspergera, to z reguły u „starszych mam”. Teraz też wszystko łatwo „podpiąć” pod autyzm... coraz więcej obserwuje takich „diagnoz i opinii”. Ja będę mieć 34 przy porodzie i już najmłodsza nie będę.

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 22 listopada 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_Ala wrote:
    Megimeg, a mogę Cię zapytać w jakim jesteś wieku? Bo kolejna rzecz teraz to, jak często szuka się zespołu Aspergera, to z reguły u „starszych mam”. Teraz też wszystko łatwo „podpiąć” pod autyzm... coraz więcej obserwuje takich „diagnoz i opinii”. Ja będę mieć 34 przy porodzie i już najmłodsza nie będę.

    Ja starszaka rodziłam mając 34 młodszego 36 teraz rodzic będę 39 i powiem Ci ze przeszliśmy szereg diagnoz że starszakiem i nigdy nie padło że ma autyzm czy aspargera że względuna mój wiek

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • megimeg Autorytet
    Postów: 587 216

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_Ala wrote:
    Megimeg, a mogę Cię zapytać w jakim jesteś wieku? Bo kolejna rzecz teraz to, jak często szuka się zespołu Aspergera, to z reguły u „starszych mam”. Teraz też wszystko łatwo „podpiąć” pod autyzm... coraz więcej obserwuje takich „diagnoz i opinii”. Ja będę mieć 34 przy porodzie i już najmłodsza nie będę.
    Jak rodziłam Mikołaja to niecałe 31, teraz będę miała 35 lat skończone i pół roku do 36;)
    U nas jak wyjdzie Asperger to wysokofunkcjonujacy, on od małego szybko się uczył i zapamiętywał a fizycznie na bakier do tego dzieci w jego wieku są dla niego nieatrakcyjne do zabawy, woli starsze dzieci itd sle tez jest bardzo empatyczny co mi się bije z ZA, dlatego jeszcze chwile czekam

    oar83e3k7nkpecth.png
  • Miiniala Ekspertka
    Postów: 213 254

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_Ala wrote:
    Być może macie inne doświadczenia, ale mnie przed CC martwi tylko jedno. Obracam się wśród osób, które są terapeutami, logopedami i niesetety panuje powszechna opinia, sama widzę to wśród najbliższych dzieci po CC że mają one większe problemy jeśli chodzi o zdolności psychomotoryczne, problemy z integracją sensoryczną. Być może w Waszych przypadkach tak nie jest, nie zrozumcie mnie źle ale wśród znajomych obserwuje takie problemy wśród dzieci po CC.
    Ala, owszem panuje takie przekonanie. Natomiast zauważam coś większego w tym wszystkim. Otóż coraz więcej dzieci ma problemy z integracją sensoryczną, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, co implikuje do problemów z ośrodkowym układem nerwowym a także wiąże się opóźnionym rozwojem mowy i problemami z funkcjami prymarnymi aparatu artykulacyjnego. Coraz częściej nie ma znaczenia czy to było CC czy SN. Znam masę dzieci, które dzięki CC są w lepszym stanie niż te z SN. Także na dwoje babka wróżyła. BARDZO wiele zależy od tego jak przebiegała ciąża, jakie leki matka przyjmowała w ciąży, czy dziecko urodziło się np. SGA. Myślę, że środowisko o którym wspominasz (będące również moim środowiskiem nota bene) doskonale o tym wie, tylko żałuję, że wciąż za mało o tym mówi i po macoszemu niektórzy traktują wywiad dotyczący ciąży i porodu przy przystąpieniem do terapii. Jak miałam pogadankę z fizjoterapeutami dotyczącą dziecka urodzonego SGA/IUGR to byli zieloni i baaardzo mnie to niepokoi... Kończę, bo się rozpisuję, a to nie forum dotyczące terapii, o czym zaraz zapomnę...

    Ala_Ala, Venice lubią tę wiadomość

    ug37upjyobsofvny.png

    ⏸️ 03.09.2020 - 3+0 22dc
    🅱️ 04.09.2020-3+1, 18.55 23dc
    🅱️09.09.2020- 3+6, 426.16 28dc

    17+0, 206g.❗Won, hipotrofio. 🖕

    Pai homo
    Mthfr hetero
    Obniżone białko S

    Leki:
    Encorton 10mg
    Neoparin 0.6, od 7.12 - 0.4
    Luteina
    Letrox
    Kelp (jod)

    Córka 2014. ❤️
    Córka 2021. ❤️

    cb439623ad8e2425527c26b17f65e5c7.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 22 listopada 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam tylko wymienić doświadczenia, tym bardziej że jest nas tu dużo i każda z inną historią. Dobrze czasem opowiedzieć „swój przypadek” na luzie, a przy tym nikt nie będzie doszukiwał się złych intencji. Dzięki za Wasz odzew, chciałam posłuchać Waszych opinii 😉 Miło że możemy tak pogadkować bez spieniania się 😉😉😉

    malami.91, mother84, AJrin lubią tę wiadomość

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra ma synka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Urodziła go mając 26 lat...

    Wiecie co, najważniejsze to chyba się nie nastawiać na dany rodzaj porodu czy sposób karmienia. Bo jak coś pójdzie nie po naszej myśli to potem tylko bezsensowne wyrzuty sumienia są. Do tego dochodzi spadek tych wszystkich hormonów po porodzie i depresja gotowa.

    Ala_Ala, potwierdzam, to jest fajne, że nikt tutaj nie narzuca innym swojego zdania i że umiemy kulturalnie wymieniać się poglądami itd. Szacun dziewczyny 👍. Na innych wątkach czasem są takie burze, że szok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2020, 12:30

    Ala_Ala, mother84, squirrel, AJrin lubią tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Emimi Przyjaciółka
    Postów: 120 75

    Wysłany: 22 listopada 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😉 miałam kilka dni zawalonych pracą i mało tu zaglądałam, w końcu Was dogoniłam 😉.

    To jest super, że dzielicie się swoimi doświadczeniami nt porodu i jak to jest po. U mnie w rodzinie jest dużo dzieciaczków ale jakoś temat ciąży i porodów to chyba tylko w kuluarach był poruszany bo jestem zielona... także dzięki za info z pierwszej ręki 😃

    34bwyx8dgabmtoyk.png
  • ChillaTeqilla Autorytet
    Postów: 300 281

    Wysłany: 22 listopada 2020, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam SN i o ile porodu źle nie wspominam, to połóg przez miesiąc był dla mnie koszmarem. Na tyłku usiąść nie mogłam bez łez w oczach. Szwy miały się same rozpuścić a się okazało że zaczęły wrastać w skórę. Chyba w ostatniej chwili przed stanem zapalnym trafiłam do gina i mi je usunął i jak ręką odjął. Pierwsza ciąża, więc nie wiedziałam co i jak..

    28.V '15 - godz. 20:15
    <3 <3 <3 Natalia <3 <3 <3
    c55fyx8dwobah069.png
    bfarxzdv5l4mq6mq.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 22 listopada 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miiniala wrote:
    Ala, owszem panuje takie przekonanie. Natomiast zauważam coś większego w tym wszystkim. Otóż coraz więcej dzieci ma problemy z integracją sensoryczną, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, co implikuje do problemów z ośrodkowym układem nerwowym a także wiąże się opóźnionym rozwojem mowy i problemami z funkcjami prymarnymi aparatu artykulacyjnego. Coraz częściej nie ma znaczenia czy to było CC czy SN. Znam masę dzieci, które dzięki CC są w lepszym stanie niż te z SN. Także na dwoje babka wróżyła. BARDZO wiele zależy od tego jak przebiegała ciąża, jakie leki matka przyjmowała w ciąży, czy dziecko urodziło się np. SGA. Myślę, że środowisko o którym wspominasz (będące również moim środowiskiem nota bene) doskonale o tym wie, tylko żałuję, że wciąż za mało o tym mówi i po macoszemu niektórzy traktują wywiad dotyczący ciąży i porodu przy przystąpieniem do terapii. Jak miałam pogadankę z fizjoterapeutami dotyczącą dziecka urodzonego SGA/IUGR to byli zieloni i baaardzo mnie to niepokoi... Kończę, bo się rozpisuję, a to nie forum dotyczące terapii, o czym zaraz zapomnę...

    A pisz i napisz coś więcej o SGA/IUGR ja tam mega jestem tym tematem zainteresowana. Wiedzę jak to wpływa u dziecka na emocje na skupienie a jest bardzo bagatelizowane.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 22 listopada 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a pamiętacie jak my byłyśmy wychowywane?? Calymi dniami na dworze biegaliśmy skakaliśmy lazilismy po drzewach trzepakach itp. od małego gryzło się skórki od chleba smoczek szybko szedł w odstawkę. Chodziliśmy boso po trawie to wszytko wpływa na nasz układ nerwowy i właśnie napięcie mięśniowe i na rozwój artykułów mowy. Niestety komputery smartfony mają w tym spory udział teraz dzieciaki ciągle od małego przed ekranami nabodzcowane migającymi kolorami itd itd. mogłabym długo o tym pisac. Nie jestem przeciwniczką całkowita komputerów itd ale we wszytkim trzeba zachować umiar.

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 22 listopada 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale powiem wam u nas mieszkamy w domu chłopaki latają na boskaka po terakocie latem przed domem też na boskaka też nawet po ulicy jak chwilę wybiegną pozwalam ale ileż to ja się od dziadków nasłucham że kapcie założyć że zimno od terakoty 🙈 na szczęście już przy 2 odpuścili przy 3 myślę że nawet słowem się już nie zająkną 😂
    My dziś kolejna wyprawa do lasu i znowu ponad 7km zrobiliśmy oby nocka była jak wczoraj bo padli w 5 sekund i przespali u siebie cała noc do prawie 8 😂

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 22 listopada 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moich obserwacji jeśli chodzi o pracę terapeutyczną, to faktycznie więcej dzieci z różnymi trudnościami jest z ciąż leżących i ciężkich porodów ale jakby nie jest to regułą, bo i książkowe też się trafiają. No i jednak częściej są to chłopcy. Spotkałam się też z tym, że czasami rodzice nie chcą diagnozować dziecka mimo ewidentnych znaków, że trzeba to zrobić bo się boją, ale ja uważam, że nie ma czego. Opinia czy orzeczenie z poradni psych-ped wydawane są tylko na określony etap edukacyjny a bardzo ułatwia to pracę i dziecku i nauczycielom, bo mogą dostosować wymagania do dziecka. Rodzic wtedy też ma wskazówki do pracy z dzieckiem. Przysługują też dodatkowe zajęcia ze specjalistami (obowiązkowo przy orzeczeniu).
    Jeśli chodzi o podejście do rozwoju dziecka to polecam film dokumentalny „Bobasy” z 2010r. Jest tam przedstawiony cud narodzin i pierwszy rok życia dziecka w kilku różnych częściach świata. Fajnie tam widać, że pewne etapy rozwoju dziecka są uniwersalne, mimo ogromnych różnic środowiskowych, a momentami wychowywanie dziecka wśród kóz w stepowej osadzie jest bardziej rozwojowe niż w „cywilizowanym” świecie nowych technologii😄.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2020, 17:23

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 22 listopada 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się co do opinii lepiej ustalić co dziecku dolega i pracować nad rozwojem bo niejednokrotnie ładnie można dziecko wyprowadzić. Taka opinia czy orzeczenie tak naprawdę może tylko pomoc a raczej nie zaszkodzi:) dziecko będzie miało dostęp do specjalistów już znawet od przedszkola a jak rodzic zauważy szybciej to nawet wczesniej

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • Rio Autorytet
    Postów: 285 173

    Wysłany: 22 listopada 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma ma 4 letnią córkę i w przedszkolu stwierdzili ,że może mieć Aspergera. Rodzice jednak stwierdzili ,że nie będą jej diagnozować bo jest za mała i ,że jak będzie błędną to przylgnie do niej już łatka ,,takiego dziecka''.

  • Agnieszka34 Autorytet
    Postów: 354 218

    Wysłany: 22 listopada 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Alan był w przedszkolu w 2 gr to też mi panie mówiły, że mam iść z nim do psychologa bo ich nie słucha, tzn one go wołają a on nic.zamiast tego najpierw poszłam do laryngologa gdzie wyszło, że ma wielki migdałek i on mu zatyka uszy, dlatego nie słyszy. Po operacji było wszystko ok. Babki nawet mnie przepraszały za jakieś podejrzenia ale ja nie miałam pretensji.myslę,że to nawet dobrze ze zwracają uwagę jak coś złego się dzieje 😊 Syn ma problemy z matematyką i co rok chodzimy do poradni na badania,na szczęście nic nie wyszło tylko ma inne wymagania w szkole. To żaden wstyd iść z dzieckiem do ppp, u syna w klasie co drugi ma opinię 😱

    74dij44jzgxvh1lt.png
    3jvzanli55nmnxem.png
  • megimeg Autorytet
    Postów: 587 216

    Wysłany: 22 listopada 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rio wrote:
    Moja znajoma ma 4 letnią córkę i w przedszkolu stwierdzili ,że może mieć Aspergera. Rodzice jednak stwierdzili ,że nie będą jej diagnozować bo jest za mała i ,że jak będzie błędną to przylgnie do niej już łatka ,,takiego dziecka''.
    No ja mojego luty/marzec chce diagnozować mimo ze tez się boje ze może ma tylko pewne cechy a będzie już do końca życia z etykieta ZA, ale wiem z doświadczenia mojej kuzynki se lepiej to zrobić wcześniej bo jej syn został zdiagnozowany dopiero gdy poszedł do szkoły i zaczęła się okropna agresja

    oar83e3k7nkpecth.png
  • Basia87 Koleżanka
    Postów: 31 52

    Wysłany: 22 listopada 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam cc i mam zdrowego synka. Spokojny, żadnych zaburzen. Siostra rodziła sn i dziecko ma jakis psychiczny problem, trochę jak autyzm. Druga siostra 2 cc i dwoje zdrowych dzieci. Dwie kolezanki - sn a dzieci z dużymi problemami SI. Ciaze lezace. Mysle ze sam przebieg ciazy ma większe znaczenie niz porod. Ja po cc czulam sie swietnie, mialam planowaną a podczas porodu okazalo sie ze dziecko bylo owiniete dwukrotnie pepowina i nie urodziłoby sie naturalnie albo byloby niedotlenione. A tak wszystko bylo ok. Dostalam dziecko do opieki,od razu kp. Karmilam dopoki sie nie dowiedziałam, ze jestem w 2 ciazy. Wiadomo ze cc to powazna operacja ale w moim przypadku to byl dobry wybór i zadnych wad. Lezalam obok kobiety ktora urodzila sn, dziecko bylo fioletowe a kobieta ciezko sie poruszala. Obok byla dziewczyna po cc i bardzo zle psychicznie zniosla porod,a ja siedzialam uśmiechnięta i szczesliwa.;)

    Michałek 2019
    Kubuś 2021


‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ