X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 17 września 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulala93 wrote:
    Wizytę mam we wtorek 22.09 więc może wtedy każe mi odstawiać. Jak ja wytrzymam do wtorku... 😞

    A może zadzwoń do lekarza?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Mona3939 Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 17 września 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karenira wrote:
    Przypomniało mi się, że lekarz kazał mi kupić sobie aparat do mierzenia ciśnienia i sprawdzać raz na tydzień. Też dostałyście takie zalecenia? Powiedział mi, że teraz w dobie korony nie mierzą w gabinetach, bo nie ma jak tego odkażać.
    Ja byłam w zeszłą sobotę na wizycie 1 szej i pielęgniarka odrazu przed wejściem mierzyła ciśnienie.
    A propo ciśnienia - jestem po zawale serca, które przeszłam 2 lata temu i mam stałe leki 2 tabletki dziennie na serducho i regulacje ciśnienia biorę codziennie - lekarz powiedział żebym narazie brała tak jak do tej pory i co mnie zdziwiło dodał - najwyżej dzieciątko urodzi się troszkę mniejsze 🧐muszę zapytać na kolejnej wizycie o co mu chodziło 🤔ps(dostałam też luteinę, ale ze względu na na leki na ciśnienie luteina jest dopochwowo 2 razy dziennie - rano i wieczór.

  • Mama_Honorci Autorytet
    Postów: 346 265

    Wysłany: 17 września 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goldlemon wrote:
    Zadzwoń do lekarza najlepiej spytaj
    Dokładnie innej opcji nie widze

    Mama Honoratki po 7 latach <3 - 19.11.2019
    Mama Natalki 27.04.2021
    Mamo czuwaj nad nami <3 [*] 21.10.2019
  • SzczęśliwaMama Debiutantka
    Postów: 6 12

    Wysłany: 17 września 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Nareszcie znalazłam chwilę zeby cos wiecej napisać o sobie ☺

    Jestem po 4 porodach sn i 1cc (przedostatni poród) z powodu zaniku tętna u małej. Wszystkie ciążę bezproblemowe. Ostatnie 2 to nawet schudłam zamiast przybrać na wadze 😁 w jednej 13 kg w drugiej 15 😁 niestety po porodzie nastąpił efekt jojo 😕 i moja waga znacznie podskoczyła w górę. Z tego tez powodu u mnie za szybko nie bedzie widać ciąży z czego sie oczywiście cieszę bo im pozniej tym lepiej. O ostatniej ciąży rodzina dowiedziała sie dopiero w 7 miesiącu 😂 tylko mama wiedziała wcześniej. W tej ciąży też nie mam zamiaru sie chwalić. Mieszkamy koło malego miasteczka i dla większości ludzi ciąża 4+... To już temat na jezyki.

    Po macierzyńskim wzielam pól roku urlopu wychowawczego i dalej zaległy urlop wypoczynkowy. Planowałam wrócić do pracy ale niestety w tym wypadku od października ide na L4.

    AJrin, jusella lubią tę wiadomość

  • Mona3939 Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 17 września 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzczęśliwaMama wrote:
    Dzień dobry. Nareszcie znalazłam chwilę zeby cos wiecej napisać o sobie ☺

    Jestem po 4 porodach sn i 1cc (przedostatni poród) z powodu zaniku tętna u małej. Wszystkie ciążę bezproblemowe. Ostatnie 2 to nawet schudłam zamiast przybrać na wadze 😁 w jednej 13 kg w drugiej 15 😁 niestety po porodzie nastąpił efekt jojo 😕 i moja waga znacznie podskoczyła w górę. Z tego tez powodu u mnie za szybko nie bedzie widać ciąży z czego sie oczywiście cieszę bo im pozniej tym lepiej. O ostatniej ciąży rodzina dowiedziała sie dopiero w 7 miesiącu 😂 tylko mama wiedziała wcześniej. W tej ciąży też nie mam zamiaru sie chwalić. Mieszkamy koło malego miasteczka i dla większości ludzi ciąża 4+... To już temat na jezyki.

    Po macierzyńskim wzielam pól roku urlopu wychowawczego i dalej zaległy urlop wypoczynkowy. Planowałam wrócić do pracy ale niestety w tym wypadku od października ide na L4.
    No proszę.. Jak miło - też mam już 4 dzieci i 5 w drodze 🙃

    SzczęśliwaMama lubi tę wiadomość

  • Paulala93 Koleżanka
    Postów: 44 31

    Wysłany: 17 września 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goldlemon wrote:
    Zadzwoń do lekarza najlepiej spytaj
    Dzięki dziewczyny.
    Dzwoniłam ,dostałam zwrot na odpowiedź żeby zadzwonić wieczorem.
    😞

  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 17 września 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak się dzisiaj czujecie? Mnie dopadła senność. Tak mi się chce spać, że zasypiam w pracy przy biurku. Normalnie tragedia

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Mama_Honorci Autorytet
    Postów: 346 265

    Wysłany: 17 września 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Dziewczyny jak się dzisiaj czujecie? Mnie dopadła senność. Tak mi się chce spać, że zasypiam w pracy przy biurku. Normalnie tragedia

    Czasem mnie mdli. I wieczorem o 21 w łóżku jestem ale pozatym dobrze się czuje

    Mama Honoratki po 7 latach <3 - 19.11.2019
    Mama Natalki 27.04.2021
    Mamo czuwaj nad nami <3 [*] 21.10.2019
  • Karenira Autorytet
    Postów: 1042 1260

    Wysłany: 17 września 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie dopadła senność. Musiałam się położyć, nie dałam rady wysiedzieć przed biurkiem. Chwilę się zdrzemnęłam, a teraz leżę bo mi niedobrze.

    36 lat
    28.08.2020 ⏸️ Chłopiec
    26.04.2021 3070g, 52cm
  • Venice Autorytet
    Postów: 477 627

    Wysłany: 17 września 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Czy mogłabym do Was dołączyć?

    W weekend robiłam dwa testy ciążowe, które wyszły pozytywnie. Wczoraj Beta wyszła 578.
    Zorientowałam się, że coś jest nie tak, bo czuję się bardzo senna i nie miałam siły na treningi (bieganie).

    To moja trzecia ciąża, dwie były planowane, a ta kompletnie mnie zaskoczyła.Planowaliśmy zacząć starania dopiero po komunii córki, która ma być w maju. Przepłakałam pół dnia, bo martwię się tym, że mogę być nieobecna na tej uroczystości. Poza tym nie mamy nawet teraz warunków dla trzeciego dziecka. Kupiliśmy działkę i zaczynamy budowę w przyszłym roku.
    Przez kilka dni nie mogłam dojść do siebie i nie potrafiłam się cieszyć, ale od wczoraj jakoś mi lepiej i nie mogę doczekać się wizyty u lekarza. Narazie nic nikomu nie mówimy. Aplikacja ciążowa pokazuje, że dzisiaj zaczął się 6 tydzień.


    p19us65gm2vs5uf6.png
  • Karenira Autorytet
    Postów: 1042 1260

    Wysłany: 17 września 2020, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Venice ;) Gratulacje :) Skoro masz dwójkę to i z trzecim szczęściem sobie poradzisz. Głowa do góry.
    Czy mogę spytać przy jakiej metodzie antykoncepcji tak Cię znienacka ciąża zaskoczyła? Zawsze się zastanawiam :)

    36 lat
    28.08.2020 ⏸️ Chłopiec
    26.04.2021 3070g, 52cm
  • Venice Autorytet
    Postów: 477 627

    Wysłany: 17 września 2020, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle obliczyłam dni płodne...za dużo wina :) Wychodzi na to, że zaszłam w ciążę 9 dniu cyklu. Wcześniej miałam cykl 22 dniowy, dlatego to przesunięcie.

    p19us65gm2vs5uf6.png
  • Karenira Autorytet
    Postów: 1042 1260

    Wysłany: 17 września 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi, pewnie dlatego mówią że organizm ludzki to nie szwajcarski zegarek i takie odchyły lubią się zdarzyć :) My przez te wszystkie lata zanim podjęliśmy starania zabezpieczaliśmy się gumami i żaden sprytny pływak się nie prześlizgnął. A może szkoda... :P
    Nie martw się :) My planowaliśmy w przyszłym roku kupić działkę i zabrać się za budowę. Pewnie byłoby fajnie rodzić dopiero po wszystkim, no ale nie robię się młodsza. Szczerze mówiąc i tak jestem w szoku, że zaszłam w 3 cyklu starań. Tyle się wcześniej zdążyłam naczytać, że po 35 roku spada płodność, a ja niedawno przekroczyłam.

    36 lat
    28.08.2020 ⏸️ Chłopiec
    26.04.2021 3070g, 52cm
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 17 września 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Venice gratulacje i witamy :) ja też się boję, że sobie nie poradzimy. Dom sie buduje, po nowym roku mamy się urządzać i wprowadzać. Nie wiem jak to ogarniemy również finansowo. No ale takie obawy są normalne. Na pewno sobie poradzicie i wszystko będzie dobrze

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 17 września 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas ma pewnie jakieś obawy. Grunt, żeby dzieci przyszły na ten świat całe i zdrowe 🙂.

    Hazzel, AJrin, wisienka94, Skowronek lubią tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • liwi Autorytet
    Postów: 1314 1565

    Wysłany: 17 września 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie marzenie żeby mi mój smak wrócił. Nie moge nic wachac. Moje ulubione perfumy, moje ulubione jedzenie, kawa, a nawet mąż i dzieci, wszytsko mi tak smierdzi, ze wymiękam.

    8p3oikgn0sqp2ob1.png
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 17 września 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liwi, oj to współczuję. A w poprzednich ciążach też tak miałaś?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 17 września 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Mnie już dopadły mdłości. Najgorzej było rano, bo jeszcze muszę czekać z jedzeniem pół h po euthyroxie :(
    Jutro mam wizytę popołudniu. Nie mogę się doczekać, chociaż stresik jest, czy wszystko bd ok

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 17 września 2020, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie malami. 91 podpisuje się pod tym aby całe i zdrowe ❤️
    Witam Venice każdy ma obawy ja od roku namawiałam M na 3 dziecko on bardzo nie chciał a ja trochę się wahałam bo jednak właśnie argumenty miał słuszne wiek, kasa, logistyka z 3 itp. No ale 2 miesiące temu po rozmowie z przyjaciółka która straciła dziecko a ma już 2 i wpadli z 3 i zamiast płakać miała iskierka nadziei w oczach że będą się starać o kolejne i oboje tylko o tym myślą bo nie planowali ale dopiero po stracie zrozumieli jak bardzo tego chcą. Poryczalam się rozmawiając z M, że boję się że całe życie będę żałować no i tak po jednej minucie M się zgodził ♥️
    Bo to wszystko da radę ogarnąć nie ma co przesadzać a ileż będzie szczęścia więcej ❤️

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 17 września 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karenira wrote:
    Witaj Venice ;) Gratulacje :) Skoro masz dwójkę to i z trzecim szczęściem sobie poradzisz. Głowa do góry.
    Czy mogę spytać przy jakiej metodzie antykoncepcji tak Cię znienacka ciąża zaskoczyła? Zawsze się zastanawiam :)
    Nas zaskoczyła ciąża przy antykoncepcji na stosunek przerywany. Przez 10 lat stosowalismy oprócz starań o pierwsze dziecko, które trwały 9miesiecy.

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ