X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dzieć przekręcił się z brzucha na bok. Przecież on ma dopiero 3 tygodnie. To nie za szybko?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ruda może tak być, na pewno robi to jeszcze nieświadomie. Pytanie czy jest po prostu silny czy jak będzie się to powtarzać to nie lepiej skonsultować z fizjoterapeutą, bo czasem może być to objaw wzmożonego napięcia. Jak będziesz na wizycie u pediatry to podpytaj ☺Ale póki co byłabym spokojna. Nasz od początku wędruje po łóżeczku, nie można go zostawiać na kanapie, bo zaraz nie tyle się przekręca co właśnie tak rusza, że przesuwa się na plecach w inne miejsce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2021, 13:52

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Mój dzieć przekręcił się z brzucha na bok. Przecież on ma dopiero 3 tygodnie. To nie za szybko?

    Mój też tak zrobił ale jest to nieprawidłowy przewrót bo idzie z głowy i wycina się w tył i dlatego leci. Pierwszy powinnien być przekręt z pleców na brzuch obrót z brzucha na plecy jest później i powinnien iść z podciagnietwej nogi. Ja mam fizjo za 3 tygodnie bo też się pręży i mam wrażenie że ma napięcie w obręczy barokowej. On ciągle noszony jak płacze wygina mi się tak mocno w tył i to z taką siłą że ciężko utrzymać.
    Edit
    Neurolog mówi że to jeszcze maluszek i aby nie panikować nosić i pielęgnować prawidłowo aby nie pogłębiać. Ale to było ponad tydzień temu i jeszcze się nie przekręcał tak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2021, 14:10

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! U nas od wczoraj chyba zaczynają się kolki.. Młody budzi się na karmienie koło 3/4 w nocy i wtedy po jedzeniu zaczyna się spinać i płakać. Mąż kupił biogaie i delicol ale nie wiem czy to pomoże.
    Mały mi też woli leżeć główka w jedną stronę bardziej i sam ta główkę w tym kierunku najczęściej przekręca. Odchyla też główkę do tyłu przy odbijaniu i się właśnie zastanawiam czy to nie jest jakieś napięcie. Jak leżał na brzuszku to się przekręcił na bok ale trochę mu w tym pomógł dołek na kanapie. Wizytę mam 24 czerwca więc będę o tym rozmawiać z pediatra. My mamy jeszcze małe krostki na buziaku ale wygląda mi to na trądzik niemowlęcy.
    Ja jeszcze mam plamienia po cc a krwawienia miałam tak do 2 tygodni po. Ja się zdecyduje na tabletki albo plastry, wcześniej brałam tabletki i nic się nieplanowanego nie zdarzyło.
    Co do wagi to już mam mniej niż przed ciąża ale to przez dietę cukrzycową, teraz mam apetyt jak koń, choć trochę się uspokoiłam ostatnio🙈😂

    qdkki09kzl1i271j.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą główką na jedną stronę to jeszcze nie ma co panikować, bo o utrwalonej asymetrii to mówi się dopiero koło chyba 3 miesiąca, ale wiadomo warto być czujnym, tak samo jak właśnie z tym przekręcaniem czy wycinaniem.

    A plamienie takie brązowe to chyba normalne co? Bo teraz mam takie brązowawe. A druga rzecz czy czuliście bardzo obkurczanie macicy? Bo ja troszkę tylko an początku, ale to bardzo minimalnie, a teraz nic.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc ja wogóle nie czułam obkurczania macicy.

    Ja jeszcze plamię a minęły ponad 4 tygodnie.

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też długo plamiłam. Byłam w środę u lekarza i w sumie nawet mnie za bardzo nie pooglądał ale stwierdził, że wszystko ok. Jutro mamy szczepienie 6w1, rotawirusy i pneumokoki. Trochę się boję jak Mikołaj to zniesie.
    U nas też preferencja jednej strony, 10 lipca mamy wizytę w poradni rehabilitacyjnej, trafiłam na super pediatre, ktora dala skierowanie bo zauwazyla, że robi się minimalne spolszczenie. Ja staram się kłaść synka też na drugą stronę. No i musiałam założyć ochraniacze na łóżeczko i kupić kokon bo też lata po całym łóżku i wklada raczki/ nogi a nawet głowę między szczeble. Prężenie i odginanie głowy u nas też jest bo małemu ciągle się cofa. Jeszcze laktacja mi się nie ustabilizowala i mam ciągle rzekę mleka więc przy karmieniu jest sporo nerwów.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother84, brązowe jest ok.

    Obkurczania macicy po pierwszym porodzie nie czułam w ogóle. Teraz bolało okrutnie jak mała ssała pierś, ale na szczęście tylko przez jakieś 3 pierwsze doby.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 13 czerwca 2021, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy pierwszym porodzie też jakoś nie czułam obkurczania przy 2 już pamiętam a przy 3 to już była masakra przez 3 dni potem juz spoko bardziej bolały piersi pogryzione 🙈

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj znowu kolka a już kilka dni spokoju było 😫😫
    Chyba siada mi kręgosłup tak mnie boli a jeszcze Maje muszę nosić non stop i w nocy śpi na mnie bo nigdzie indziej nie chce.. położna twierdzi że do 3 miesiąca powinno jej to minąć niby to taki kryzys że musi mnie i moje mleko czuć 🙈🙈

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które decydują się na szczepionkę 6w1 - bierzecie Infanrix Hexa czy Hexacimę? My dla synka kupowaliśmy Hexacimę i teraz chciałam tak samo, ale pediatra mnie namówiła na Infanrix, bo ma rejestrację do 3r.ż. (Hexacima do 2r.ż.) co może być korzystne w przypadku ewentualnego przestoju w szczepieniach (covid itd.). Wzięliśmy receptę, a w aptece się okazuje, że kiepsko z dostępnością Infanrixu i w ogóle potem ma być jakiś przestój w produkcji prawdopodobnie do września, może dłużej... Wiecie coś na ten temat?

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tragedia... pisałam Wam kiedyś na FB, że mała nie przeszła trzykrotnie w szpitalu badania słuchu. Dziś jesteśmy po badaniu ze skierowania i też wynik jest nieprawidłowy, zarówno w lewym i prawym. Dodatkowo w lewym nie ma żadnego zapisu. W środę mamy badanie ABR czyli podpięte elektrody i badanie w czasie snu. Płaczę non stop, nie mogę się z tym ogarnąć. Dlaczego tak może być 😭

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami.91 dzisiaj szczepiliśmy się Infanrixem heksą, obdzwoniłam kilka aptek i udało się zarezerwować w jednej. Ogólnie w hurtowniach jest ciężko i w przychodni powiedzieli żebym spróbowała już teraz zarezerwować kolejne dawki. Strasznie przeżywam szczepienie. Synek został zaszczepiony jeszcze na pneumokoki i rotawirusy dzisiaj. Po 5h obudził się z krzykiem i tak płakał ok godziny. Ja już przed oczami wszystko co najgorsze ale podałam paracetamol i udało się go uspokoić, mam nadzieję że to tylko nóżki mu dokuczają po szczepieniu, ale chyba nie zasnę dzisiaj że stresu.

    Ala_Ala trzymam kciuki za jak najkorzystniejszą diagnozę.❤dużo siły dla Ciebie.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala Ala przykro mi, że musicie przez to przychodzić. Nam przy pierwszym dziecku jedno badanie wyszło źle, ale drugi już było ok, tłumaczyli to, że wody płodowe w uszach zalegały i stąd źle wychodziły pomiary, u Was tyle badań i taka diagnoza, więc nie ma co się dziwić, że się martwicie. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Trzymaj się😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 12:19

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogóle nie czuje obkurczania macicy ale jestem 3 tygodnie po porodzie i nadal mam brzuch,a już bym chciała żeby był bardziej płaski.
    Starszy syn był szczepiony infanrixem i młodszego też chciałam, u nas w przychodni mają szczepionki więc jestem ciekawa jak z dostępnością będzie. Z tą szczepionka na rota jak robiłyście? Bo mi mówiła piguła, że to jest doustna szczepionka i w czasie karmienia się ją podaje. Teraz się zastanawiam czy ja mam zacząć karmić chwilę przed szczepieniem czy jak?
    A kiedy macie usg bioderek? Bo u mnie pod koniec 2 mca był termin dopiero i się zastanawiam czy nie za późno to jest.
    Jak karmicie piersią to trzymacie jakąś specjalna dietę? Niby słyszałam, że nie ma diety matki karmiącej a moja położna mówi co innego.
    Maja Wasze maluchy jakieś krostki na buźce? Mojemu wyskakują i wygląda to jak trądzik niemowlęcy.
    Ala Ala mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!

    qdkki09kzl1i271j.png
  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala współczuję bardzo. Nie ma nic gorszego niż zmartwienia związane z naszymi dziećmi ☹️ Trzymam kciuki żeby było dobrze. Ja jutro wizytuję w poradni neonatologicznej i też się stresuje, żeby wszystko dobrze wyszło.

    Ja szczepię hexacimą. U mnie szczepionki zapewnia przychodnia i ja nie wykupuję nic sama w aptece. Co do rotawirusów to nam kazali żeby przed szczepieniem mały 2 godziny nie jadł. Szczepionka jest doustna i tłumaczą tym, że dziecko głodne chętnie ją zje.

    U nas też jest trądzik niemowlęcy. Z córką też tak mialam w okolicach 4 tygodnia.

    Usg bioderek mamy w czwartek. Mały będzie miał równo miesiąc. Wizyty są w poradni przyszpitalnej i termin i godzina od razu i nas ustalony na wypisie ze szpitala.

    Ja po porodzie 4 tygodnie i brzucha nie mam wcale tylko trochę zbędnego tłuszczyku. W ciuchy już wszystkie wchodzę, chociaż nie wszystko wygląda na mnie tak jak bym chciała. Na plusie zostało 7 kg.

    Ja też mocno denerwuję się szczepieniami. Pamiętam tę ulgę z córką jak w okolicach 1,5 roku kończą się szczepienia i zostają tylko jakieś dawki przypominające. A tu teraz od nowa to samo.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rotarix pielęgniarka podawała strzykawka do buzi po parę kropelek. Podobno jest całkiem smaczna, bo ma glukozę w skladzie :). Mój syniu standardowo obrzygał kozetkę na dzień dobry :D. Usg bioderek robilisny w 6 tyg ale to prywatnie. Co do diety to mam zalecone żeby zrezygnować z nabialu, kakao, soi, ryb, jaj, cytrusów i orzechów, z naciskiem na białko mleka krowiego czyli nabial i wołowina/cielęcina. Buzia całą w krostkach, chociaż już powoli schodzą, no i okropna ciemieniucha a do tego problemy brzuszkowe. Myślałam, że po diecie cukrzycowej już będę mogła pojeść ale teraz jest chyba jeszcze gorzej :D.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 04:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży stresu jest niemało, a po porodzie to już w ogóle. I tak się będziemy przejmować czymś już zawsze jeśli chodzi o nasze dzieci.

    Trądzik moja mała też ma. Synek miał. Minie 🙂. Coś kojarzę, że przy synku położna polecała smarowanie buźki Bepanthenem Sensiderm.

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rotawirusa szczepionkę podaje się doustnie i przez30 minut po nie można karmić z tego co ja pamiętam.
    My hexacima szczepimy tak jak poprzednio synków.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala Ala strasznie mi przykro mogę tylko się domyślać jaki to stres. Kciuki za korzystna diagnozę w dzisiejszych czasach jest dużo różnych metod na wady i nawet brak słuchu trzymaj się kochana ❤️

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



‹‹ 524 525 526 527 528 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ