X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MAJ 2021
Odpowiedz

MAJ 2021

Oceń ten wątek:
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My szczepiliśmy się 5w1 (Pentaxim) + pneumokoki i rotawirusy, dostaliśmy refundację ze względu wczesnego urodzenia. W przyszły wtorek idziemy na kolejną dawkę, mam nadzieje że zniesie ją równie dobrze jak pierwszą.
    Od przyszłego tygodnia zaczynam nam się też maraton po specjalistach (laryngolog, kolejne usg bioderek, ponowna kontrola u neurologa, kardiolog i czekamy jeszcze na wyznaczenie terminu do chirurga). Nic szczególnego się u nas nie dzieje prócz tej przepukliny, ale nasza pediatra mówi że Mikołaj był troszkę wcześniej urodzony i do tego bardzo malutki więc woli wszystko sprawdzić.
    Na pierwszych bioderkach byliśmy z Małym jak miał 3 tygodnie, ale takie dostaliśmy zalecenie w szpitalu ze względu na jego ułożenie pośladkowe, następne mamy po 3 miesiącach.
    Czy Wasze dzieciaczki też tak uwielbiają na was spać? 🙂 Mikołaj praktycznie codziennie nad ranem laduje na moim brzuchu i wtedy się uspokaja i śpi spokojnie przez 2h a nawet 3h 😊 I mamy już pierwsze takie świadome uśmiechy 😊 to cudowny widok 😍

  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko dobrze. Nie na już śladu po asymetrii komór bocznych. Na dzisiejszym usg przezciemiączkowym pani doktor nie dopatrzyla się żadnego poszeszenia. Na usg bioderek też wszystko ok. Co do żołtaczki to nie robili pomiaru ale doktor uspokajala ze schodzi bo została już tylko lekko żólta buzia.

    Ja więcej karmię moim mlekiem z butelki niż z piersi więc synek śpi w łóżeczku albo w wózku (szok!). Z córką karmioną wyłącznie piersią łóżeczka zaczeliśmy używać chyba po 1,5 roku. Ale noszony lubi być bo na rękach się szybko uspokaja. Ogólnie rośnie szybko bo ma już 4400g 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2021, 14:32

    AJrin lubi tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No każde dziecko inne u mnie 3 i póki co wszystkie na piersi i śpią u siebie czasem nad ranem biorę do łóżka bo już zaczyna brykać a przy mnie dospi 😂

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś już wysiadam. Mam włączony dźwięk suszarki z YT na telewizorze i chyba wszyscy sąsiedzi to słyszą. Nie wiem co się dzieje ale od jakiegoś tygodnia jest coraz gorzej przy piersi, wrzask i płacz ale ostatnie dni to już tragedia. Dzisiaj tez od poludnia marudzenie i płacz. W nocy pobudka co godzinę. Już nie mam siły nosić. Dzisiaj u nas równe 8 tygodni. Mój Mikołaj też często śpi mi na brzuchu w nocy. Ogólnie w dzień swoje 2 czasem 3 30 minutowe drzemki odbębnia w łóżeczku, ale jak zaśnie na mnie albo mężu to potrafi spać godzinę albo i dłużej. Na noc zasypia w łóżeczku. Potem biorę go z kokonem do naszego łóżka i śpi z nami:).

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 6 tygodni i nie mam siły... Mała nie chce spać nigdzie tylko na mnie.. jak ją tylko chce odłożyć zaraz płacz 😭 w nocy też na mnie śpi.. ja w dzień nic nie mogę robić.. chusta narazie nie bardzo tak powiedziała fizjoterapeutka.. ehh do tego kolki to już wgl kosmos.. kiedy będzie lepiej 😭😭

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Bruised Autorytet
    Postów: 1811 2193

    Wysłany: 15 czerwca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga też najchętniej by tylko na mnie spała. W nocy jeszcze jako tako śpi w łóżeczku, zazwyczaj od położenia spać do pierwszej pobudki na karmienie, potem ląduje u nas. Ale w dzień jak tylko odłożę jest ryk. Jedynie na spacerze zasypia w miarę ok. Kiedyś to w końcu minie, oby jak najszybciej.

    W ogóle to brakuje mi chyba kontaktu z dorosłymi ludźmi. Chętnie bym w ramach odpoczynku na parę dni do pracy wróciła 😅 Nawet nie mam teraz za bardzo z kim chociażby na kawę wyskoczyć :/

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój dzieć w dzień śpi non stop.. jak jest aktywny 2h to jest max. W nocy też spi. W dzień w łóżeczku w nocy z nami bo nie da się go odłożyć od razu ryk.. Nie wiem czemu tak.

    Wczoraj byłam na szczepieniu i dupa. Pani położna mówiła, że nie zaszczepią bo mały ma 4 tygodnie A nie 6. To ja dobrze wiem. Pani doktor z tekstem do mnie "przecież to nie jest Pani pierwsze dziecko, to czemu teraz umówione?" No bo kuzwa piguła umawiala i powiedziała, że tak może być. To chyba nie ja zarządzam terminami. Taka wycieczka 30 km w jedną stronę 🥴😕 przynajmniej go obejrzała bo jakieś gile ma. Ale wszytko ok. Lekka przepuklina się pokazała. Ma leżeć na brzuchu.

    Chyba idzie nam skok. Marudne to takie..

    Młody przybrał już 1kg od wagi wyjściowej i ma 4215 g 😱 idzie na masę 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 07:48

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj byliśmy na zajęciach z wiązania chusty i od razu wypożyczyłam chustę na tydzień. Odkąd synek znalazł się w chuscie to śpi:D a ja mam wolne ręce. Ciekawe czy na dłuższą metę zaakceptuje. Po wczorajszej masakrze przespał w nocy ciągiem 5h :D.

    malami.91, Angelaaaa lubią tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lubi się przytulać, ale żeby tak spać na mnie to niee. Bardzo dobrze jej się śpi w kokonie no i w wózku na powietrzu też. W taką pogodę to mało co do domu wchodzimy.

    Jutro mamy wizytę patronażową u pediatry. Moja klucha to już pewnie 5kg przekroczyła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 15:18

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się witamy po szczepieniu i jak na faceta przystało zrobił dramę i w domu kolejne dramy jak tylko nóżka ruszy 🙈 już zrobiłam okłady zimne z soda na chwilę zasnął. Kluska waży już 5.750 a 6 tygodni temu było 3220 więc pediatra kazała podawać smoka na szczęście już akceptuje i je ciut mniej i mniej ulewa 🤗
    U nas jak nie śpi to noście ale wczoraj był jakiś lux bo ani razu nie wpadł w histerię i było mało noszenia sporo spał w ciągu dnia i w nocy też było spoko 3 pobudki i zero awantur. No ale dziś po szczepieniu daje popalić.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak kładziecie swoje dzieci na drzemki to przykrywacie je czymś? Jest ciepło i będzie jeszcze cieplej. Mały jak śpi to jest rozgrzany. Wczoraj położyłam się na kanapie i zasnełam i powiem szczerze, że niby w domu gorąco a ja zmarzłam. Musiałam się nakryć kocem 🙈 teraz się zastanawiam czy jemu też może być chłodno mimo, że jest ciepły 🤔

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    Jak kładziecie swoje dzieci na drzemki to przykrywacie je czymś? Jest ciepło i będzie jeszcze cieplej. Mały jak śpi to jest rozgrzany. Wczoraj położyłam się na kanapie i zasnełam i powiem szczerze, że niby w domu gorąco a ja zmarzłam. Musiałam się nakryć kocem 🙈 teraz się zastanawiam czy jemu też może być chłodno mimo, że jest ciepły 🤔

    U nas Mikołaj śpi w dzień w samych bodach na krótki rękaw i na drzemkę okrywam mu szczególnie nóżki albo cieniutkim kocykiem albo pieluszka bawełniana. Tylko, że my mamy bardzo ciepło w mieszkaniu bo okna są od południa.


    A jak w ogóle ubieracie dzieciaczki na spacer w taką pogodę? Jak patrzę na mamusie u nas na osiedlu to aż mam wrażenie że ubieram Mikołaja za cienko.. wczoraj przy 28' o godz.17 miał ubrane body z krótkim rękawkiem, krótkie spodenki i skarpetki. Nie okrywałam Go niczym. Wydawało mi się że to odpowiednio, a widziałam dzieci które były pozakrywane kocykami po same uszy 🙄 może źle go ubieram?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 12:02

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Codziennie o 14 idę z wózkiem po mojego przedszkolaka. Ma body na krótki i półśpiochy i często się zdarza, że ściągam mu te spodnie. A jak stoi na podwórku to też taki zestaw i okrywam nogi pieluchą flanelową lub nawet bawełnianą.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Bruised Autorytet
    Postów: 1811 2193

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na spacery wychodzimy koło 16, żeby nie chodzić w najgorszy upał. Wczoraj Młoda miała koszulkę na krótki rękaw i leginsy. Bez czapki, bez skarpetek. Ale u mnie też mijam często dzieci poprzykrywane kocykami polarowymi, wczoraj widziałam bobasa w gondoli z pokrywą.

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podajecie już wodę do picia ? Szczególnie w taką pogodę ?

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Podajecie już wodę do picia ? Szczególnie w taką pogodę ?
    Nie i pierwsze słyszę żeby przepajać wodą ? Ale ja karmię piersią.

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruised wrote:
    My na spacery wychodzimy koło 16, żeby nie chodzić w najgorszy upał. Wczoraj Młoda miała koszulkę na krótki rękaw i leginsy. Bez czapki, bez skarpetek. Ale u mnie też mijam często dzieci poprzykrywane kocykami polarowymi, wczoraj widziałam bobasa w gondoli z pokrywą.

    Przecież tam w środku musiało być jak w pierniku 😳

    Angelaaaa nam polozna mówiła, żeby dawać wodę i to już jakiś czas temu. Podajemy ją Małemu, ale pije ją bardzo niechętnie.

    A co sądzicie o herbatkach rumiankowo-koperkowych przy dolegliwościach brzuszka? U nas wczoraj była krytyczna sytuacja z brzuszkiem. Poleciałam do apteki i farmaceutka dała mi dla Niego Espumisan i herbatkę rumiankowo-koperkowa. Dopiero w domu doczytałam, że dziecia nie zaleca się podawania takich herbatek i ostatecznie się wstrzymałam z podaniem. Daliśmy tylko 5 kropelek Espumisanu. Ogolnie po przeczytaniu informacji to aż się zdziwiłam, że farmaceutka mi ją poleciła 🤔

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3920 4515

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Przecież tam w środku musiało być jak w pierniku 😳

    Angelaaaa nam polozna mówiła, żeby dawać wodę i to już jakiś czas temu. Podajemy ją Małemu, ale pije ją bardzo niechętnie.

    A co sądzicie o herbatkach rumiankowo-koperkowych przy dolegliwościach brzuszka? U nas wczoraj była krytyczna sytuacja z brzuszkiem. Poleciałam do apteki i farmaceutka dała mi dla Niego Espumisan i herbatkę rumiankowo-koperkowa. Dopiero w domu doczytałam, że dziecia nie zaleca się podawania takich herbatek i ostatecznie się wstrzymałam z podaniem. Daliśmy tylko 5 kropelek Espumisanu. Ogolnie po przeczytaniu informacji to aż się zdziwiłam, że farmaceutka mi ją poleciła 🤔


    Moja mama jak poszła do apteki po kropelki na kolki to też polecali tą herbatkę..

    No ja właśnie nie wiem czy podawać wodę 🤔🤔 jutro mamy wizytę u pediatry to się zapytam

    Myślicie że jak wczoraj podawałam kropelki "Acolka" i już się skończyły to mogę dzisiaj podać inne ? Teściowa mi załatwiła niemieckie niby dobre 🤔

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • squirrel Autorytet
    Postów: 1291 615

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To przepajanie wodą to mi tak zalatuje taką babciną wiedzą 😀 bo chyba ,,kiedyś,, się tak robiło. Przy kp to z tego co wiem do 6 mca pokarm matki ma być dla dziecka wszystkim- piciem i jedzeniem w jednym. O mm się nie wypowiadam bo nie karmiłam.

    Polecam wam bloga Hafija. Nieoceniona wiedza 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 18:17

    Bruised, AJrin lubią tę wiadomość

    🌸 ❤️ sierpień 2018
    🐻❤️ maj 2021
  • Bruised Autorytet
    Postów: 1811 2193

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy KP nie podaje się wody, dopiero przy rozszerzaniu diety. A co do herbatek to kopru w ogóle się nie zaleca ze względu na hormony. Czytałam ostatnio artykuł na ten temat, musiałabym poszukać linka.

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
‹‹ 525 526 527 528 529 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ