X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka proboj też z paracetamolem jeśli naturalnie nie idzie. On na pewno nie zaszkodzi
    Gdzieś czytałam że może zaszkodzić ale brany codziennie przez ponad miesiąc, a tak sporadycznie, nie ma co się męczyć. Ja dużo chorowałam między 10-15 tc teraz mam na szczecie spokój

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta tak jak dziewczyny piszą można paracetamol na gorączkę czy mocny ból głowy. Na gardło jak bardzo boli polecam Tantum Verde, ja miałam tabletki do ssania. Ja jem ząbek czosnku prawie codziennie, ale przegryzam później czymś bo zgaga po nim męczy 🤣 lekarka mi mówiła że do 2/3 ząbków spokojnie można. Sok z czarnego bzu też bardzo polecam, ja mam swój ale można kupić w aptece. 😉
    Dużo zdrówka 😘

    Aspirynę też można chyba nie? Dziewczyny, które biorą jakie macie dawki?

    Gratuluję udanych wizyt! 😘🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2022, 13:42

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę aspirynę 75mg na dobre, ale ponoc i wyższe są bezpieczne w ciąży.
    Gratuluję połówkowych, chyba już wszystkie mamy to za sobą.
    Moje połówkowe tez długo nie trwaly, bo z 15 min, ale bobas naprawdę pięknie się ułożył i wszystko można było szybko i dobrze zmierzyć.
    Tak dziewczyny teraz już czas najwyższy się cieszyć i szykować na przybycie bobasow.
    Prawda jest taka, że styczeń się powoli kończy i mamy bliżej do porodu już niż do początku ciąży.
    My zamówiliśmy w piątek wózek 2+1 ma przyjść na dniach.
    Fotelik tez wybrany.
    Najgorsze jest łóżeczko, mamy kiepska sytuację, bo dostawka dla nas lepsza, ale szkoda nam kasy trochę, bo zjeżdżamy do Polski na wakacje i nawet nie będziemy tego trzymać dla bobasa drugiego. Znowu normalne łóżeczko to zbędny mebel do przewiezienia, więc tu z decyzja będzie najgorzej

    Soleil lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi a może kosz mojżesza?

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zastanawiam się czy kupować dostawke i łozeczko na raz bo dostawke wyczaiłam tak jak dziewczyny z Chicco i ona jest wielofunkcyjna to nie wiem czy łozeczko drewniane wogole się przyda przynajmniej na początek. 🤷‍♀️ Tym bardziej że z tej dostawki robi się łozeczko 😃 Czego to teraz nie wymyśla 😀
    Link podeślę może komuś się spodoba ale uprzedzam drogi jest w pieruny 🙃

    https://www.chicco.pl/produkty/8058664140503.next2me-forever-ozeczko-dostawne.odpoczynek.lozeczka-dostawne-i-dzieciece.html

    6056198c02.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za polecajki 😘 Mam nadzieję, że dzisiaj się nie zarażę bardziej:/ tak to jest jak się mieszka w więcej osób.. Dobrze że z dzieckiem będziemy już „na swoim”.

    Moja niunia też się wierciła z pępowiną, ale udało się cyknąć parę fotek. Takie to dziwne uczucie jak patrzę na ten nosek, usta 🙈

    Oj tAk myśle że trzeba powoli szperać za wyprawkami. Ja oprócz łóżeczka chicco znalazłam taki bujaczek:

    https://4toys.pl/lionelo-henny-hustawka-elektryczna-lampka-led

    Zastanawiam się co wybrać:)

    Co do zwykłego łóżeczka będę mieć w „spadku”. I jakieś ciuszki więc muszę najpierw je dostać, ułożyć i zobaczę czego mi trzeba:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2022, 14:22

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana. Ta ja też chcę z Chicco kupić te łozeczko bo można z nim wszędzie jeździć i ma fajne funkcję ☺ Kurcze a tamten bujaczek też jest ekstra 😄 Jestem w szoku. Nie byłam świadoma ile teraz jest takich rzeczy 😀🙆 Tylko ten z 4toys.pl nie jest na kołkach a szkoda ☺

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Provitamina Autorytet
    Postów: 683 1298

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy to!
    https://naforum.zapodaj.net/641e8282f52f.jpg.html

    🥰

    Malinka2021, Merci92, Soleil, Zosiek, Ana.Ta, Motyl12 lubią tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2020 roku
    👫 OBOJE 35+

    Prolaktyna: 23,34 ng/ml ✅
    AMH: 1,48 (norma 35 l.- 39 l. : 0,147 - 7,49 ng/ml)
    Testosteron wolny: 3,08 (0,10 - 6,30 pg/ml✅
    Androstendion: 3,29 (0,30 - 3,30 ng/ml✅
    Estradiol: 223,10 (21 - 312 pg/ml) ✅
    TSH: 0,708 (0,350 - 4,940)✅
    FT3: 4,15 pmol/l (2,63 - 5,70)
    FT4: 1,02 ng/dl (0,70 - 1,48)
    Anty TPO < 3,00 IU/ml (0,00 - 5,61)✅
    DHEA-SO4: 281,60 ✅
    FSH: 6,70 mIU/ml (3,03 - 8,08)
    LH: 4,65 mIU/ml (1,80 - 11,78)
    Drożność jajowodów ✅
    Histeroskopia - sierpień 2021r. - OK

    3 x IUI [IV, V, VI 2021r] - brak ciąży

    Sierpień 2021r. IN VITRO
    06.09.2021r. punkcja, pobrano 2 komórki, tylko jedna się zapłodniła - mąż: metoda selekcji plemników PICSI
    09.09.2021r. transfer 8aa + Ebryoglue
    11 dpt: Beta 467,87 / 13 dpt: Beta 953,59 / 15 dpt: Beta 1632,94 / 18 dpt: 3929,93
    Pierwsze USG: 4 październik 21r.: 25 dpt - jest serduszko.
    7470ugpj1funw5wd.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastanawiam nad tym tylko to jest faktycnzie male i służy do jakichs 7 miesięcy podobno
    https://www.megaurwis.pl/lozeczka-turystyczne/6562-chicco-next2me-magic-lozeczko-dostawne-8058664144624.html?utm_source=google&utm_medium=pricewars2_new&utm_campaign=chicco-next2me-magic-lozeczko-dostawne&gclid=EAIaIQobChMIlv3Pg_q49QIVjJGyCh1BNA6AEAQYAiABEgKEuPD_BwE
    A te co Merci92 wyslala to takie już większe nawet dla kilkulatka🙂
    Ja mam dostać łóżeczko drewniane od koleżanki wiec mysle ze na poczarek kupie ta dostawce mniejsza z Chicco a potem jak malutka będzie większa to przejdzie do tego drewnianego🙂
    Zrobilam właśnie test na covid i wyszedl niestety pozytywny😒ale czuje się ok wiec mam nadzieje ze nie przyniesie to chorubsko żadnych konsekwencji dla córci 😌

    Merci92, Klara_1985 lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka bylebyś się nie martwiła na zapas! Będzie wszystko ok 😘

    Ja zdecyduje się na dostawkę kinderkraft na początek. Cena połowę mniejsza niż chicco, nie planuje jej przestawiać do innych pomieszczeń.
    Sprawdzajcie również dostawki i inne łóżeczka na vinted czy marketplace. Dużo osób sprzedaje po 1 dziecku, wyglądają jak nowki używają chwilę, a cena zawsze niższa

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 Współczuję najważniejsze że dobrze się czujesz☺👍 Będzie dobrze ☺

    Też myslalam o tej dostawce, która wybrałaś ale ja już nie wiem sama co mam kupić czy mniejsza czy większą dostawke czy też łóżeczko dokupić ☺ Zaraz wyjdzie ze kupię wszystko a Mała Laura tylko w naszym łóżku będzie spać 😄

    6056198c02.png
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil No właśnie też patrzyłam na ta markę kinderkraft mają naprawdę fajne rzeczy i w lepszej cenie ☺ Popatrzę też na te używane bo rzeczywiście to wszystko razem wzięte mega kosztuje ☺

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Megsi a może kosz mojżesza?
    Wlasnie kosz chciałam kupić tez do salonu na teraz. Dostawki są super, ale te co mi się podobają już są trochę droższe. Bardziej mi się podobają w sumie łóżeczka szczebelkowe, zwłaszcza, że na dłużej są, ale szkoda nam płacić więcej za transport rzeczy. Do połowy lutego mam czas, żeby wybrać 😃 może na coś się zdecyduje

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze się wacham czy nie kupić 'bouncera' z kinderkraft, jest identyczny jak babybjorn a cena też połowa niższa (chociaż na vinted mnóstwo tańszych), ale to jeszcze przemyśle, w każdym razie też planuje zakup, na instagramie widzę w tym same zadowolone dzieci 😀
    A kinderkrafta również produkty sprzedaje mamaginekolog u siebie w sklepie, więc to też trochę mnie przekonuje, nie żebym była jakaś wielka jej fanką, ale myślę, że produkty w sklepie to ma przemyślane

    Majteczek szukam, jakbyście dziewczyny miały jakieś wygodne sprawdzone, będę wdzięczna za polecajki 😀 jakoś może zaczęły mnie uwierać 🤣

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 zdrowia życzę😘 u mnie na razie stabilnie, ale inni słabo się czują, ciekawe czy się „ostoję”. 🤯🤦‍♀️

    Merci92 właśnie chicco u mnie na razie też wygrywa - przez to że ma kółka i posłuży też jako siedzisko do jedzenia..
    I plus taki, że dziecko będzie wysoko.
    Ja muszę mieć coś na dół, bo nie będę chciała latać między piętrami :/

    Też szukam używanych. :)

    Co do majtek też szukam 😂🙉

    Merci92, Soleil lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi wrote:
    Wlasnie kosz chciałam kupić tez do salonu na teraz. Dostawki są super, ale te co mi się podobają już są trochę droższe. Bardziej mi się podobają w sumie łóżeczka szczebelkowe, zwłaszcza, że na dłużej są, ale szkoda nam płacić więcej za transport rzeczy. Do połowy lutego mam czas, żeby wybrać 😃 może na coś się zdecyduje

    Właśnie kosz też fajny, ale służy bardzo krótko 🤔

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję dziewczyny udanych połówkowych!

    Asiulka trzymaj się i oby bez objawów!

    Ana.Ta na gorączkę jw najlepiej paracetamol. Jak nic nie pomaga to w 2 trymestrze można ibuprofen. Prenalen syrop ale bez cukru bo jest standaryzowany na zawartość substancji. Saszetki, tabletki do ssania prenalen szkoda pieniędzy, sam cukier, to samo grypovita szkoda kasy lepiej malin pojeść i cytryny. Na gardło tantum verde, uniben, argentin t, na chrypke z prawoslazem np isla. Na katar woda morska, inhalacje. Jak baaaaaardzo ale to baaardzo doskwiera to można wyjątkowo psikacz typu sudated ha ale krótko i najwyżej kilka psikniec.
    No i oczywiście domowo miod, czosnek, sok z malin, kocyk 😉

    Aspirynę można max 150 to jest dawka kardioprotekcyjna, nie na przeziębienie , wyższej nie wolno w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2022, 17:34

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze bedzie ok, dobrze że chociaz 2 dawkami jestem zaszczepiona wiec moze gorzej już nie bedzie🙂
    Co do majtek to tak jak już pisalam , ja kupilam komplet 5 szt z h&m i jestem bardzo z nich zadowolona tylko brac rozmiar mniejszy jak cos🙂

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Leon Przyjaciółka
    Postów: 93 62

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam kinderkraft. Kupiłam od nich leżaczek i wózek. Nad dostawką do łóżka też się zastanawiałam ale ostatecznie po remoncie na razie w sypialni nie będziemy stawiać komody więc będzie trochę miejsca, żeby postawić więc na razie nie kupowałam jeszcze. Może w międzyczasie coś z początkiem marca jak już będą meble ustawione coś mi przyjdzie do głowy. Oni też mają opcje darmowej gwarancji na 10 lat jak coś się zepsuje więc myślę, że niejedno dziecko w tym czasie zdąży skorzystać z produktów.
    Też muszę kupić sobie jakąś bieliznę. Na ogół lubię chodzić w takich stanikach bez fiszbin. Ale mój ulubiony z nich coraz bardziej gniecie 🤦

    3jgxdqk3x1a7rmoo.png
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ja to miałam problem z bielizna już od początku. Nie mogę nosić żadnych z gumka bo mnie strasznie uwierają i mam wrażenie że uciskaja jakieś narządy w środku przez to 🙂 U mnie się sprawdzają majtki z intimmisimi ale koniecznie 100% bawełniane i bez szwów ☺

    6056198c02.png
‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ