X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz też jestem na etapie zakupu wózka i rzeczywiście dobrze jest najpierw pójść do sklepu i zobaczyć model jak wygląda i jak jeździ ☺ Wczoraj właśnie byłam w sklepie i rzeczywiście każdy wozek jest trochę inny i trzeba pod siebie i męża wybrać. Nawet pod kontem swojego wzrostu. ☺ Takie mam przemyślenia że wozek musi być dobry dla dziecka ale też tak naprawdę trochę dla siebie go wybieramy bo to my go później będziemy pchać przez kilka dobrych lat 😅

    Leon, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waham sie juz 15 min czy wziąć paracetamol 🤯 _ bezsensu
    Zostałam jednak w domu :/

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, wybieramy wózek pod siebie 😁

    Ana.Ta tak Cię rozłożyło?

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek właśnie czuje taką „niemoc”. Na razie mam 37.8- może z niewyspania... ok zażyłam, lepiej dmuchać na zimne... ech

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta lepiej zażyć i się nie martwić. Dobrze, ze zostalas w domu. Do łóżka wskocz i będzie ci lepiej.
    Ja jestem zła na pracę, bo jest nas na działek 3 osoby(normalnie 2) jedna nowa dziewczyna do trenowania, żeby mnie zastąpić. No i ja od 6.30 na nogach lecę wszystko, a ona siedzi na tyłku i sobie robi lekka robotę 🤨 u mnie jeszcze 10 rano nie ma, a mam już 7000 kroków zrobionych i mimo, że praca lekka dla mnie tez to wolałabym sobie siedzieć na dupie a ona niech się uczy.
    W końcu jej powiedzieliśmy, że będzie lepiej jak ona się zajmie trudnieszymi rzeczami, no ale kurde sama powinna wiedzieć, ze się nie nauczy siedząc.
    To są te dni kiedy zaluje, że nie mam l4 jeszcze

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie leże i też żałuje że nie mam już L4, bo został mi jeszcze następny tydzień, teraz nie wiem, czy do końca tyg. nie posiedzę w domu i już będą krzywo patrzeć że nie szkolę:/ czy nie robie tego co miałam jeszcze w planach.

    Tylko się stresujemy ech :(

    Megsi a Ty kiedy idziesz końcem lutego czy coś mi się pomieszało? Trzyma się, bo za ciekawie to nie masz 🤦‍♀️

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja koniec marca dopiero. Także jeszcze trochę musze wytrzymać 😀 jak dzisiaj na siebie popatrzyłam w lustrze to ja chyba nawet powinnam do porodu pracować, bo inaczej sie rozleje 😂😂😂 brzucha nie było długo, q jak wyszedł już się rozlałam na całego

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta dobrze, że wziełaś, lepiej nie przekraczać 38 w ciąży. Byle Ci szybko przeszło :* staraj się nie stresować pracą, teraz najważniejsze, żebyś wyzdrowiała. ;)

    Megsi hihi, ja ostatnio stanęłam na wagę i muszę zacząć się bardziej ruszać, bo wstyd. :D

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi to faktycznie jeszcze „kupa czasu”. Życzę dużo sił, a wygląd wyglądem jak urodzimy będzie wszystko wracało do normy. Nie ma co się przejmować. Choć nie powiem dziwnie się przyzwyczaić do nowej „odsłony”.

    Ja zawsze ważyłam 58, teraz już 66... No i nie wiem gdzie to poszło... na pewno w brzuch 😂 i policzki 😂

    Zosiek no właśnie trzeba się skupić na zdrowiu bo to teraz najważniejsze😘

    Olenkaa, Leon lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie poszło w boki, cycki i pachy 🤣🤣🤣 mam 7kg na + I w sumie ważę tyle ile powinnam według obliczeń sprzed ciazy i BMI, ale tak ciężko się przestawić. Brzuszek uwielbiam, ale resztę już nie tak bardzo 🤣 dobrze, że bobasy letnie to kilometry z wózkami będziemy robić

    Olenkaa lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jeszcze poszło w cycki - a to akurat dobrze hehe

    Ja jeszcze zaczęłam szczotkować się na sucho, ale to głównie uda i pośladki. Kupiłam sobie szczotkę bambusową w Rossmanie. Jokoś tak fajnie się po tym czuje, ale musze usystematyzować 🙈 bo u ruchu teraz kompletnie nie myśle- nie mam na to sił.

    Piękne będzie lato w tym roku. Byle do wiosny i jakoś nam „poleci” 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 13:56

    Megsi lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nie mogę się doczekać tego "spalania" spacerami z wózkiem :D Ja czuję, że mi poszło też w pupę. 🙈 Niby mam 6kg+ ale ja miałam wagę przed ciążą w górnej granicy BMI, przytyłam przed zajściem w ciążę ;)

    Szczotkuję też uda i pośladki, skóra po tym jest dużo fajniejsza. :)

    Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły już w takim ciepłym okresie. Używałyście w ogóle rożków? Moja córka miała 2 rożki, ale marcowa, a tu zastanawiam się czy jest sens z 2. ;)



    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek wrote:
    Już nie mogę się doczekać tego "spalania" spacerami z wózkiem :D Ja czuję, że mi poszło też w pupę. 🙈 Niby mam 6kg+ ale ja miałam wagę przed ciążą w górnej granicy BMI, przytyłam przed zajściem w ciążę ;)

    Szczotkuję też uda i pośladki, skóra po tym jest dużo fajniejsza. :)

    Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły już w takim ciepłym okresie. Używałyście w ogóle rożków? Moja córka miała 2 rożki, ale marcowa, a tu zastanawiam się czy jest sens z 2. ;)
    Ja mam synka akurat też z maja. Mam 2 rożki i żaden nie używany. Urodziłam 15.05.

    Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Kisielek Przyjaciółka
    Postów: 104 58

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Megsi to faktycznie jeszcze „kupa czasu”. Życzę dużo sił, a wygląd wyglądem jak urodzimy będzie wszystko wracało do normy. Nie ma co się przejmować. Choć nie powiem dziwnie się przyzwyczaić do nowej „odsłony”.

    Ja zawsze ważyłam 58, teraz już 66... No i nie wiem gdzie to poszło... na pewno w brzuch 😂 i policzki 😂

    Zosiek no właśnie trzeba się skupić na zdrowiu bo to teraz najważniejsze😘
    Ana.Ta ja tez startowałam z waga 58 we wrześniu a tu już 64 dziś pokazało 😳 trochę mnie to podłamało chociaż zdaje sobie sprawę ze przybieranie w ciąży to norma 😂😂 brzucha tez już sie nie da ukryć, a dopiero co narzekałam ze jest mały w porównaniu z innymi 🙈🙈

    Rano miałam konsultacje z ortopeda (ze względu na zwichnięte biodro kilka lat temu) i najprawdopodobniej nie będzie przeciwwskazań do porodu naturalnego. Sama nie wiem czy się cieszyć 🙈🙈😅 chyba podświadomie liczyłam na cesarkę🤷‍♀️

    Miałam tez dzis pierwsze spotkanie z położną środowiskowa. Od tej pory mamy się spotykać regularnie co tydzień. Położna która wybrałam była polecana, wydaje się być spoko 🙈 zobaczymy jak będzie dalej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 15:56

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisielek to dużo dziś ogarnęłaś. A konsultacje z ortopedą robi się na prośbę prowadzącego, to jakaś standardowa procedura? Czy tylko jak w przeszłości coś się działo?

    Asiulka87 jak się czujesz? Ja właśnie zrobiłam test bo nurtował Mnie ten ból krzyża i nóg:/ i ta bezsilność :/
    No i pozytywny.. temperatura na razie stabilna. Mam nadzieje że już tak pozostanie. I dzidzi nic nie zaszkodzi :(
    Także do pracy wrócę tylko na „pożegnanie” i „poskładanie się”. No cóż- w życiu nic nie przewidzisz:/

    Dziś Mnie niesamowicie kopie- chyba mi mówi żeby ją pokołysać 😘

    Ps. To faktycznie chyba zrezygnuje z zakupu rożka 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 16:58

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja startowałam 61kg a teraz już 67.5 😜 ale ponoć nie widać 😜 ja widzę że trochę mi urosla pupa i uda. Latem to zgubimy na pewno 😀

    Ooo też myślałam o rozku czyli też nie kupuje.

    Złapało mnie zapalenie pęcherza 😔 oczywiście antybiotyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 17:21

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • Leon Przyjaciółka
    Postów: 93 62

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie właśnie leżę w wannie na chwilę, pierwszy raz od dawna. Już mnie tak bolało dziś w krzyżu, że może chociaż woda (chociaż nie gorąca) pomoże. Również dziś byłam na pierwszym spotkaniu z położną. I będę też do niech chodzić bo ma grupę co środę z zajęciami ze szkoły rodzenia. Jakoś tak spokojniej się będę czuła jak "na żywo" pokaże mi co i jak a co można robić lepiej.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3x1a7rmoo.png
  • Kisielek Przyjaciółka
    Postów: 104 58

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Kisielek to dużo dziś ogarnęłaś. A konsultacje z ortopedą robi się na prośbę prowadzącego, to jakaś standardowa procedura? Czy tylko jak w przeszłości coś się działo?

    Asiulka87 jak się czujesz? Ja właśnie zrobiłam test bo nurtował Mnie ten ból krzyża i nóg:/ i ta bezsilność :/
    No i pozytywny.. temperatura na razie stabilna. Mam nadzieje że już tak pozostanie. I dzidzi nic nie zaszkodzi :(
    Także do pracy wrócę tylko na „pożegnanie” i „poskładanie się”. No cóż- w życiu nic nie przewidzisz:/

    Dziś Mnie niesamowicie kopie- chyba mi mówi żeby ją pokołysać 😘

    Ps. To faktycznie chyba zrezygnuje z zakupu rożka 🤔
    Nie jest to standardowa procedura, u mnie ginekolog mnie wysłał na konsultacje ze względu na wypadek tj zwichnięte biodro w przeszłości. Ortopedka myślała ze ja po skierowanie na cesarkę bo nie chce rodzic naturalnie 😂😂
    W ogóle to trzymam kciuki żeby pozytywny wynik nie wiązał się z poważnymi dolegliwościami u Ciebie 🤗 nic się nie stresuj, myśl o dzidziusiu 😀

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kisielek dzięki 😘

    Dziewczyny ile paracetamolu można na dobę? Wyczytałam że bezpieczna dawka to 1000 mg. Wzielam wlasnie drugą tabletkę i troche się boje teraz co zrobie w nocy jak mi temp. wzrośnie. Teraz mam 38 :/

    Hmm co polecacie jeszcze oprócz zimnych okładów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 18:18

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Kisielek dzięki 😘

    Dziewczyny ile paracetamolu można na dobę? Wyczytałam że bezpieczna dawka to 1000 mg. Wzielam wlasnie drugą tabletkę i troche się boje teraz co zrobie w nocy jak mi temp. wzrośnie. Teraz mam 38 :/

    Hmm co polecacie jeszcze oprócz zimnych okładów?

    Moja ginekolog mówi że 4 gramy. I że jak jest temp to brać od razu 1gram.a nie pół
    Ogólnie na mamyginekolog stronie również jest napisane że bezpieczna dawka to 4g
    W drugim trymestrze również jest dozwolony ibuprofen, ale to lepiej konsultować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 19:13

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ