X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kisielek Przyjaciółka
    Postów: 104 58

    Wysłany: 22 września 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam dziś wizytę na NFZ. Cała wizyta trwała może 15 min. 🤦‍♀️ Usg dopiero w przyszłym tygodniu 🙈 dał mi skierowanie na badania, cytologię i potwierdził ze to na pewno ciąża 🤣
    No wiec dalej czekam 🤷‍♀️

  • madzix Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 22 września 2021, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Zosia1111 my z poprzedniej ciąży kupiliśmy szampana i zrobiłam kartkę z napisem "kochani rodzice... zostaniecie dziadkami" i dołączyłam do tego skan usg. Z racji tego, że był to dzień sylwestra, to szampan nie zrobić na moich rodzicach żadnego wrażenia. A jak zobaczyli koperte, to myśleli, że pewnie to jakiś prezent noworoczny (jakich voucher czy cos) :-D Także totalnie ich zaskoczyliśmy :-)

    Ale my tą ciąże straciliśmy i teraz już nie pospiesze się tak szybko z nowiną. Później wszyscy na nas patrzeli z litością. I w pracy i w szkole. Nie pomagali zapomnieć.
    Oczywiście to jest raczej sprawa indywidulana, ale te "bardziej doświadczone" kobiety nie będą sie spieszyć z tą wiadomością. U mnie wie tylko mąż i przyjaciółka. Dopiero po nifty i prenatalnym jak bedzie wszystko ok, to powiemy rodzinie.

    w57v3e3kp17ks3s5.png
  • blick3 Koleżanka
    Postów: 49 106

    Wysłany: 22 września 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😊 Czy mogę do Was dołączyć? Jestem w 7 tygodniu ciąży, a termin porodu wg ostatniej miesiączki to 15.05. Nie byłam jeszcze u lekarza, na wizytę wybieram się 27.09. Mam już córeczkę, a w pierwszą ciążę zaszłam dzięki inseminacji. W tym miesiącu mieliśmy postarać się o rodzeństwo dla niej, ale los tak chciał, że w sierpniu udało się naturalnie. Biorę Duphaston (dostałam w sierpniu od lekarza, kiedy byłam na monitoringu owulacji). Z objawów ciążowych mam mdłości, czasem wymiotuję, ogólnie jestem zmęczona, senna i niestety nerwowa 😑 Pobolewa mnie też brzuch i ogólnie mam nastrój trochę depresyjny… Dodatkowo nadwrażliwość na zapachy i wzdęty, zaokrąglony brzuszek, zwłaszcza wieczorem. W pierwszej ciąży brzuszek zaczął być widoczny około 12 tygodnia… Bardzo się cieszę, że jestem w ciąży, a jednocześnie strasznie się boję, jak dam sobie radę z dwójką takich maluszków. Między dziećmi będzie niecałe 2 lata różnicy… Teraz czekam jak na szpilkach na wizytę u lekarza, żeby zobaczyć czy wszystko jest ok ;) pozdrawiam Was serdecznie ;)

    Tysia :), Malinka2021 lubią tę wiadomość

    dhi443r8hw3j791d.png
    jox6io4pk40vsg83.png
  • madzix Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 22 września 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o brzuch to u mnie też nic nie widac, ale mi sie wydaje, że już sie troche zaokrąglił. Staram się na razie chodzić w ulubionych jeansach, bo później to już tylko dresy wjadą :D

    Witaj @Serengeti :)
    Ja problemów z tarczycą raczej nigdy nie miałam. Ale też jestem po szeregu badań i u mnie właśnie tsh wyszło poniżej normy, bo 0,27. Ja ogolnie nigdy nie miałam tsh wyzszego niż 1,2. Jutro jadę powtórzyć wynik i dodatkowo robie ft3 i ft4. Mam nadzieję, że wyjdzie ok, bo słyszałam, że na początku ciąży tsh spada, ale czy aż tak mocno?

    Witaj @Agaka :) nie jesteś sama, sporo kobiet jest po stratach i ma nadzieje, że tym razem bedzie inaczej :-*

    w57v3e3kp17ks3s5.png
  • madzix Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 22 września 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @aswariatka ja odczuwam bardzo zapachy. Te przyjemne i te nieprzyjemne ze zdwojoną siłłą. Pod prysznicem to wącham wszystkie zapachy, bo mi ładnie pachną jak nigdy :D
    Za to do kuchnii czasem nie wchodzę, a najgorszy jest zapach gotowanego mięsa...
    od razu przyprawia o mdłości. Ja od kilku tygodni praktycznie nie gotuje, bo wszystko mi śmierdzi w kuchni. Problem też co zjeść, czesto konczy sie na chlebie z masłem, tak jak pisała poprzednio któraś kobietka :)

    aswariatka, Tysia :) lubią tę wiadomość

    w57v3e3kp17ks3s5.png
  • aswariatka Ekspertka
    Postów: 202 240

    Wysłany: 22 września 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blick3 wrote:
    Cześć Dziewczyny 😊 Czy mogę do Was dołączyć? Jestem w 7 tygodniu ciąży, a termin porodu wg ostatniej miesiączki to 15.05. Nie byłam jeszcze u lekarza, na wizytę wybieram się 27.09. Mam już córeczkę, a w pierwszą ciążę zaszłam dzięki inseminacji. W tym miesiącu mieliśmy postarać się o rodzeństwo dla niej, ale los tak chciał, że w sierpniu udało się naturalnie. Biorę Duphaston (dostałam w sierpniu od lekarza, kiedy byłam na monitoringu owulacji). Z objawów ciążowych mam mdłości, czasem wymiotuję, ogólnie jestem zmęczona, senna i niestety nerwowa 😑 Pobolewa mnie też brzuch i ogólnie mam nastrój trochę depresyjny… Dodatkowo nadwrażliwość na zapachy i wzdęty, zaokrąglony brzuszek, zwłaszcza wieczorem. W pierwszej ciąży brzuszek zaczął być widoczny około 12 tygodnia… Bardzo się cieszę, że jestem w ciąży, a jednocześnie strasznie się boję, jak dam sobie radę z dwójką takich maluszków. Między dziećmi będzie niecałe 2 lata różnicy… Teraz czekam jak na szpilkach na wizytę u lekarza, żeby zobaczyć czy wszystko jest ok ;) pozdrawiam Was serdecznie ;)


    Witamy Witamy! Im nas więcej tym lepiej! Z objawów przybijam Ci piątkę! wszystko mam to samo i ledwo już żyję, a to dopiero początek, ale jak mi tak najgorzej to wspominam z wczorajszej wizyty bicie serduszka i tą małą fasolkę na ekranie i trochę mi lepiej <3 <3 <3

    Dasz sobie z dwójką radę, chwila i będą się razem bawić, ja czekam na trzecie i też staram się tak siebie samą pocieszać :D

    blick3 lubi tę wiadomość

    2fwas65gx6qqidvv.png
    Hanka 6,5 l
    Emilka 3 l
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 września 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz pracując z domu postanowiłam wstawić zmywarkę tylko chciałam dorzucić jedną rzecz i jak mi buchnął zapaszek tak ledwo dobiegłam do toalety i zwróciłam obiad

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 22 września 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy wszystkie nowe panie ☺️

    Ja dziś czuje się okropnie, rano mnie mdliło, pierwszy raz wymiotowałam. Głowa mi pęka. Czasem wystarczy że otworze lodówkę i od razu mnie mdli, dużo zapachów mi przeszkadza. Też bywam nerwowa i nie do zniesienia 😂

    Właśnie się zastanawiam czy powiedzieć rodzicom w październiku czy poczekać do listopada na prenatalne. Chyba powiemy wcześniej niż w listopadzie, chociażby z tego względu że trzeba będzie z kimś zostawić małego jak będziemy jechsc do Warszawy, a badania mam o 8 rano to zaraz będzie a po co jedziesz, a to to a to tamto, milion pytań i podejrzeń. Ostatnio wystarczyło że się zapytałam o jakies 12 tys na drugie dziecko o co z tym chodzi, bo ja nie oglądam telewizji bo nie mam na to czasu, to już było że w ciąży jestem bo zapytać nie wolno 🤦‍♀️

    W październiku mamy też roczek mojej chrześnicy, to też zaraz będzie że nie pije alkoholu bo w ciąży jestem ( już tak było na jej chrzcinach kiedy to staraliśmy się o dziecko i nie piłam alkoholu, podczas imprezy milion pytań czemu nie pije, że chyba w ciąży jestem, no masakra). Poza tym tortu też nie zjem bo mam cukrzycę ciążowa... A jak nagle zacznie mnie mdlić i będzie chciało mi się wymiotować to już w ogóle będzie. Więc rodzicom chyba powiemy na początku października, a reszcie rodziny na roczku.

    Ja też będę miała dwóch brzdąców, różnica wiekowa to 3 lata. Też myślę jak damy radę, ale musimy 🙂 na pewno będziemy musieli zmienić samochód na większy, mieszkanie mamy malutkie, bo 2 pokoje, my śpimy w salonie, a mały przejął sypialnie, którą przerobiliśmy na jego pokój, ale maleństwo będzie początkowo chyba spało z nami w salonie w jakimś małym przenośnym łóżeczku. A później we dwoje będą spać w drugim pokoju 🙂

    @ Tysia, jesli możesz, to zmień mi PTP na 11 maja i dopisz nowe dziewczyny, bo kilka doszło ❤️

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 22 września 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Ja teraz pracując z domu postanowiłam wstawić zmywarkę tylko chciałam dorzucić jedną rzecz i jak mi buchnął zapaszek tak ledwo dobiegłam do toalety i zwróciłam obiad


    Oo tak, zapach ze zmywarki jest najlepszy 🤮🤮🤮
    Ja jeszcze czuje smród jak się ,, pierze '' i stoję obok 😂😂

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 września 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia1111 wrote:
    Oo tak, zapach ze zmywarki jest najlepszy 🤮🤮🤮
    Ja jeszcze czuje smród jak się ,, pierze '' i stoję obok 😂😂

    Ostatnio mąż wstawił zmywarę na noc i potem wstawał jak się kończyło prać (pika) i poczułam ten zapach rozpuszczonej kapsułki koło 2 w nocy bleee

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Lulu33 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 22 września 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do brzuszka to czuje ze ciut większy ale u mnie ogólnie po dwóch ciążach niestety została oponka.

    3jgxdqk3348m169c.png
  • blick3 Koleżanka
    Postów: 49 106

    Wysłany: 22 września 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zapach ze zmywarki to masakra… Ja ogólnie ciągle jestem głodna, ale nie mogę jeść, bo jak poczuję jakiś zapach, to… 🤢 W pierwszej ciąży bardziej o siebie dbałam, lepiej jadłam, więcej odpoczywałam… Teraz na stanie 15-miesięczne dziecko, dodatkowo aktualnie chore, więc nie mam na nic czasu, więc może stąd ta frustracja i poddenerwowanie u mnie. Teraz mam zaległy urlop wypoczynkowy, a od 4.10. powinnam wrócić do pracy, ale mam nadzieję, że nie będę musiała…

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    dhi443r8hw3j791d.png
    jox6io4pk40vsg83.png
  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 22 września 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Ostatnio mąż wstawił zmywarę na noc i potem wstawał jak się kończyło prać (pika) i poczułam ten zapach rozpuszczonej kapsułki koło 2 w nocy bleee

    A nie daj Boże jak szklanka przesiąknie tą kapsułka 💊 🤮🤮

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 22 września 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blick3 wrote:
    Tak, zapach ze zmywarki to masakra… Ja ogólnie ciągle jestem głodna, ale nie mogę jeść, bo jak poczuję jakiś zapach, to… 🤢 W pierwszej ciąży bardziej o siebie dbałam, lepiej jadłam, więcej odpoczywałam… Teraz na stanie 15-miesięczne dziecko, dodatkowo aktualnie chore, więc nie mam na nic czasu, więc może stąd ta frustracja i poddenerwowanie u mnie. Teraz mam zaległy urlop wypoczynkowy, a od 4.10. powinnam wrócić do pracy, ale mam nadzieję, że nie będę musiała…


    Ja też jestem zdenerwowana, bo czuje się w tym wszystkim sama. Mąż jak wyszedł do pracy o 7 to jeszcze nie wrócił, a dziś się źle czuje, mój 2.5 latek daje mi popalić, jestem wykonczona na maksa, do tego w nocy kiepsko śpię, budzę się co chwilę, albo nie mogę usnąć. Mieliśmy jechać dziś na zakupy, ale po nocach nie będę jeździć, poza tym chyba nie czuje się na siłach ☹️

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 22 września 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia1111 wrote:
    Witamy wszystkie nowe panie ☺️

    Ja dziś czuje się okropnie, rano mnie mdliło, pierwszy raz wymiotowałam. Głowa mi pęka. Czasem wystarczy że otworze lodówkę i od razu mnie mdli, dużo zapachów mi przeszkadza. Też bywam nerwowa i nie do zniesienia 😂

    Właśnie się zastanawiam czy powiedzieć rodzicom w październiku czy poczekać do listopada na prenatalne. Chyba powiemy wcześniej niż w listopadzie, chociażby z tego względu że trzeba będzie z kimś zostawić małego jak będziemy jechsc do Warszawy, a badania mam o 8 rano to zaraz będzie a po co jedziesz, a to to a to tamto, milion pytań i podejrzeń. Ostatnio wystarczyło że się zapytałam o jakies 12 tys na drugie dziecko o co z tym chodzi, bo ja nie oglądam telewizji bo nie mam na to czasu, to już było że w ciąży jestem bo zapytać nie wolno 🤦‍♀️

    W październiku mamy też roczek mojej chrześnicy, to też zaraz będzie że nie pije alkoholu bo w ciąży jestem ( już tak było na jej chrzcinach kiedy to staraliśmy się o dziecko i nie piłam alkoholu, podczas imprezy milion pytań czemu nie pije, że chyba w ciąży jestem, no masakra). Poza tym tortu też nie zjem bo mam cukrzycę ciążowa... A jak nagle zacznie mnie mdlić i będzie chciało mi się wymiotować to już w ogóle będzie. Więc rodzicom chyba powiemy na początku października, a reszcie rodziny na roczku.

    Ja też będę miała dwóch brzdąców, różnica wiekowa to 3 lata. Też myślę jak damy radę, ale musimy 🙂 na pewno będziemy musieli zmienić samochód na większy, mieszkanie mamy malutkie, bo 2 pokoje, my śpimy w salonie, a mały przejął sypialnie, którą przerobiliśmy na jego pokój, ale maleństwo będzie początkowo chyba spało z nami w salonie w jakimś małym przenośnym łóżeczku. A później we dwoje będą spać w drugim pokoju 🙂

    @ Tysia, jesli możesz, to zmień mi PTP na 11 maja i dopisz nowe dziewczyny, bo kilka doszło ❤️

    Zaraz zmienię , nie nadążam za forum niestety bo jestem chora i ledwo żyje , a jak wieczorem sprawdzam to już 2 kolejne strony są zapelnione :D
    Jak mnie dłużej nie ma albo kogoś mijam to musicie się przypominać bo mi to znika :)

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • Tysia :) Autorytet
    Postów: 759 156

    Wysłany: 22 września 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blick3 wrote:
    Tak, zapach ze zmywarki to masakra… Ja ogólnie ciągle jestem głodna, ale nie mogę jeść, bo jak poczuję jakiś zapach, to… 🤢 W pierwszej ciąży bardziej o siebie dbałam, lepiej jadłam, więcej odpoczywałam… Teraz na stanie 15-miesięczne dziecko, dodatkowo aktualnie chore, więc nie mam na nic czasu, więc może stąd ta frustracja i poddenerwowanie u mnie. Teraz mam zaległy urlop wypoczynkowy, a od 4.10. powinnam wrócić do pracy, ale mam nadzieję, że nie będę musiała…

    Mam to samo , w brzuchu mi burczy , głodna jestem max a schodzę na dół i to mi nie pasuje to tez nie , to śmierdzi i wychodzi na to ze nie mam co jeść bo wszystko jest ohydne . Jak w końcu coś zjem to później mnie mdli pół dnia , do momentu aż znowu nie zgłodnieje . Nienawidzę tego uczucia , niestety ja gotować muszę bo dzieci ale tyle ile razy leciałam do kosza bo myślałam ze do kibelka nie zdążę to chyba nie zliczę na wszystkich palcach u rak 😊

    Tysia :) eiktflw12fwpveux.png
  • Lulu33 Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 22 września 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia :) wrote:
    Zaraz zmienię , nie nadążam za forum niestety bo jestem chora i ledwo żyje , a jak wieczorem sprawdzam to już 2 kolejne strony są zapelnione :D
    Jak mnie dłużej nie ma albo kogoś mijam to musicie się przypominać bo mi to znika :)
    Tysia i mnie proszę dopisz 13 maj😊

    Tysia :) lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3348m169c.png
  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 22 września 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz taki czas, u nas tez cała rodzina chora, najgorzej jak dziecko zakatarzone, kaszle i nie może spać… chodze jak zombie, a do trgo sama mam zawalone zatoki i łeb mi pęka. Mały od 3 dni nie ma drzemki w ciągu dnia a to od zawsze był mój taki jedyny czas dla siebie. Jestem sfrustrowana czy w ogóle ogarnę dwójkę jak tak czasem ciężko mi i z jednym. Boje się…
    W ogóle zupełnie ta kolejna ciąża wyglada niż pierwsza. W pierwszej człowiek jest nastawiony sam na siebie, celebruje każda chwile a jak już się ma małego brzdąca w Donu to nie ma się nawet czasu pomyśleć o tym ze jest się w ciąży.
    Dlatego dziewczyny w 1 ciąży korzystajcie!!!! Skupcie się na sobie bo ta 1 ciąża to zdecydowanie najpiękniejszy czas 🤍🤍🤍

    Tysia :), madzix lubią tę wiadomość


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 22 września 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie objawów póki co większych brak. W pierwszej ciąży tak też miałam, w drugiej mdłości pojawily się później Ale nie było źle. Za to mam totalny brak energii. Wkurzam się sama na siebie, bo mój mąż wczoraj wyjechał na 3 miesiące do pracy, a ją zostałam sama z dwoma synkami i powiem szczerze że łatwo nie jest, starszy niby ma 4,5 roku a boi się ostatnia wszystkiego i nawet siku muszę z nim chodzic poza tym lubi się bawić tylko z kimś... Młodszy ma roczek, potrafi się pobawić sam, nawet pójść do pokoju brata i tam bawić się samlchodami, na to.iast pół dnia wisi na mnie, nie daje mi czasami nawet spokojnie ugotować, tylko trzyma się kurczowo łydek. O drzemce mogę pomarzyć... Młodszy zapisany jest do żłobka Ale od września był raptem 3 dni bo ma ciągle katar. Na szczescie3 powoli katar przechodzi i mam nadzieję że od poniedziałku już pójdzie.
    Ja3 ogólnie mam duży dylemat. Na początku września skończył misie macierzyński, teraz jestem na urlopie. Do pracy miałam wrócić 2 listopada i powiem szczerze że chciałabym wrócić bo jestem w.domu od 4 stycznia 2020 r. Bo poszłam na zwolnienie zaraz po zajęciu w ciążę z młodszym synem. Nie wiem co powie mój szef... najlepsze jest to że dwa dni przed zrobieniem testy byłam na imieninach w pracy i jeszcze rozmawiałam z szefem że nie planuje dzieci więcej:P

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. W poprzednich ciążach też była tragedia na zapachy a teraz tak dziwnie bo te objawy ciąży naprawdę tak jakby zanikały. Aż się boję i jutro idę do lekarza bo dłużej nie wytrzymam. Mam takiego stracha ze spać nawet nie mogę.

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ