X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak piszecie o tych łzach i myślę sobie że chyba jestem zbyt praktyczna, bo mnie to w ogole nie rusza, tylko sobie myślę o jak dobrze, same jej sie oczy oczyszczają, już nie muszę tą solą przemywać 😁

    Soleil, Ana.Ta, Malinka2021, Zosiek lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z kąpielą to u nas jest tak, że mała uwielbia, ale nie wieczorem. Wtedy juz jest rozdrażniona i chce spać. Problem polega na tym że przy obecnej pogodzie spędzamy czas na zewnątrz żeby sie synu wybiegał i na tą kąpiel wiecznie nie ma czasu. Chyba będę kąpać rano.
    Pytanie czy albo jak dlugo po kąpieli możemy wyjść na pole. Czy jak jest cieplo to ma to w ogóle jakieś znaczenie jeszcze ?

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak jeszcze uderzając do tematu główki ja bardzo zwracam uwagę, żeby mała miała głowę raz na prawym boczku, a raz na lewym. Z synem miałam problem, ze miał spłaszczona mocno z jednej strony i teraz tego bardzo pilnuje i jej przekręcać główkę. A ostatnio wypralam jej podusie z wózka i nie miałam co położyć, to dałam tam poduszke motylek i w tym motylku nawet trzyma główkę prosto. Kilka razy nawet tak zasnęła, wiec jej odpowiada ten motyl.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi oby dzieciątku szybko przeszlo i też akceptowało męża- musi byc kurcze dzielny psychicznie w tym temacie. Byloby ci lżej raz na x razy, bo wiadomo ze w wiekszosi razy tylko cyc pomoże 🤦‍♀️ U mnie mąż juz kilka razy awarii zażegnał, ale często dziecko kończy i mnie lub poprostu go nie ma.

    Wydaje mi sie ze ja troche sposob znalazlam na to moje dziecko. Ale jak bedzie coraz wieksze gabarytowo takie lulanie bedzie hardcorowe (pod wplywem wagi) - mam nadzieje ze znajde inne sposoby bo teraz duzo razy pomaga bujanie w rozku na rekach. 🙈

    A ja spalam od 20:35 i czekam jak moj kopciuszek obudzi sie o północy. Juz bylo wiercenie na kupe i jest mlaskanie przez sen - juz sie sni mleczko😂 i was tez dzieci zaczynają ruszac buzia przez sen?
    Mialam poogarniac wieczorem ale mąż mial w dupie i mnie nie obudzil mimo ze go prosilam. A szkoda bo chcialam sobie z nim wieczorem posiedziec. I dostal lekki opiernicz. Musialam sie kąpac na speedzie po 23.00 bo mala sie juz wiercila.

    U mnie tez pytają na wizytach o mm ale u mnie same kazaly wprowadzic bo mialam spadek wagi i problemy z ilościa pokarmu. Teaz na nastepnej bede mogla sie pochwalic że mm tylko awaryjnie.

    Zosiek lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna z tą kąpielą to wydaje mi sie ze przy myciu glowy czy zachlapaniu uszek moze miec znaczenie zeby chwile odczekac jak bedzie wietrznie czy chłodniej...

    U mnie tez z tym kàpaniem czesto odpada bo o 18.00-19.00 dla nas jeszcze za wczesnie. A jak mezowi cos wypadnie po 19.00 do zrobienia (ma swoją firme i przyjezdzaja klienci) często nie dotrwam z karmieniem i lulaniem i o 20.00 czesto juz za pozno bo zasypia. Wtedy jej juz nie budzimy. Sama jeszcze boje sie kąpac. Ale z reguly co te dwa dni kąpiemy. A nawet codziennie, tylko nie mamy stałych pór. Ale raczej chce zeby to bylo pozniej i mala miala sygnal ze teraz juz spimy dluzej😂

    Dobra czas dzialac. Pampers nabity jak niewiem co. Niech ma stałą porę wstawania🥴 wy tez czasem rozbudzacie hmm ? Moja ewidentnie kręci sie co chwile na mleko.

    Leksa ja wlasnie tez staram sie pilnowac tych stron, nawet nam to wychodzi, choc czasem nie zapamiętuje która teraz 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 23:56

    Leksa lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odkladam młodą na tą stronę na której karmie, ale przestaje to miec powoli znaczenie, bo przekreca sie sama gdzie chce. Musze przyobserwowac czy sie przekreca na 1 bok czy po prostu lata po lozeczku. Juz teraz nie będzie latwo, bo podstawianie pod plecki nie daje nic. Strasznie sie kreci.

    Ana.Ta, u nas doskonale wie kiedy noc, wiec ta reguralnosc kąpieli chyba jej nje potrzebna. Glowke myjemy za kazdym razem, wiec moze jak odczekam godzinke przed wyjsciem to bedzie ok...
    Co do rozbudzania, ja tego nie robie, ale tez nieczesto mam okazję. Mała tez nie cmoka przez sen. Jedyne co robi to puszcza bąki.
    A jak czesto przewijacie w nocy (szczegolnie pytanie do mam ktore karmia często)? Ja 2 razy i czasem ten pampers dosc mocno nabity, ale jakos nie mam sumienia częściej, bo mloda wtedy wrzeszczy, w nocy tylko chce jesc i spać, nic innego.

    Ana.Ta, oj zdecydowanie pomysl o innym sposobie, chyba ze chcesz sobie wyrobic mięśnie ;)
    Ja z moim klockiem juz wymiękam przy noszeniu, a zdarza mi sie bardzo rzadko...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 03:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna ja powiem szczerze, że raz może 3 razy przebieram. Teraz mam problem, bo widzę, że mokry i nabity pampersy, ale małemu nie przeszkadza, a będzie się darł jak przebiorę i nie wiem co robić. W ogóle po ciężkim wieczorze nastała noc, nie wiem jak dalej będzie, ale zasypiając z małym wspomniałam do męża, że po takich cyrkach może pospi dłużej mały, do 2 byłoby spoko, a tu niespodzianka do 2.30 pospać, czyli prawie 4h. Zobaczymy ile teraz będzie, bi zazwyczaj pierwszy sen jest dłuższy, a te następne słabe to chyba lwestia tego, że bardzo długo je wieczorem, a w nocy to po 10-15 min I śpi I później się budzi szybko po dokładkę.

    U nas taka duchota, że mały śpi w pampersie i odkryty, bo jak się tulimy to nie chce żeby za gorąco było

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spalam z małą na sobie do 4:00, pojadla ale strasznie sie wiercila na kupe, zeszlam z nią otuloną w rou do kuchni dac termofor Na brzuch i kropelki- mala wtedy zasypala mnie uśmieszkami spod zamkniętych oczow. Jakie to bylo cudowne. 🙈
    Zanim doszla przysnela, troche sie wierci co jakis cZas ale śpi 🤭

    Ja sie ogarniam bo ok 10.00 beda teściowie😂 wole nie ryzykować 😂 a i chce z malutką dac prezent tatusiowi przed jego pracą. Kiko że mnie wczoraj wkurzyl. No coż🤐

    Kasjanna czasem usypia prZy cycu- to bylby najlepszy sposob ale jak ją coś „gniecie” narazie sprawdza sie tylko lulanie na stojąco 🥴 jakie macie inne patenty? Moze cos sie przyda 😎

    Ja przebieram max 2 razy. Czasem i nie, ale u Nas przewaznie 2 pobudki. Zmienim wtedy jak pampers jest naprawdę nabity, czuć lub dziecko i tak nie spi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 05:06

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym do zmiany na pewno nie wybudzala, tylko ze u nas i tak sie budzi, ale zmiana pampersa ja rozdrażnia i wolalabym tego nie robic. Raz mi juz przesikala (nie ze bokiem poszlo, tylko naprawdę juz sie nie zmiescilo).
    Ana.Ta, u mnie przy cycu usypia w nocy, ale w dzien przestała bo miedzy jedzeniem a spaniem ma swoje aktywnosci. Wtedy przytulam ją w pozycji żabki i bujamy sie na fotelu bujanym. I spiewam kołysankę, "na Wojtusia z popielnika" jest ewidentnym hitem :🙂. Ewentualnie chusta idzie w ruch.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przebieram zawsze jak Mala sie budzi, bo czasem sie zastanawiam czy nie bufzi sie właśnie z tego powodu. U nas dzisisj nawet nie najgorsza noc, Mala usnela po 21 i pierwsza pobudkę zrobiła o 1 a druga przed 5. O ile ta pierwsza byla spokojna o tyle teraz bylo troche walkibi slychac ze gazy ją męczą, dalam espumisan ale nie wiem czy mi pośpi jeszcze, ona czasem ma takie dni ze juz wstaje o tej porze. Tak czy inaczej ja znowu pod laktatorem. Majetta pisala o gorsecie do laktagorsi powiem szczerze ze to moje odkrycie. Mam wolne rece i mogę poczytac ksiazke, wypic kawe czy zjesc sniadanie. Poza tym mam wrazenie ze lepiej ściąga bo lejki sa bardziej dociśnięte odpowiednio. Nie wiem jak dlugo uda mi sie to pociagnac ale na pewno trochę to ulatwia sprawe.

    Kasjanna, Malinka2021, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Wojtuś też lubi kołysankę 'Na Wojtusia z popielnika' 😄 tylko ze mnie marny śpiewak 😆 ale coraz więcej mam piosenek w repertuarze 😅 wczoraj opanowane 'było morze w morzu kołek' 😄 a jak włączyłam hakuna matata to tak się zaczął cudnie uśmiechać 🥰 ale tylko za 1 razem xd
    Piszecie o łzach a u nas jeszcze się nie pojawiły.. Czy wszystkie już zaobserwowałyscie łzy u swoich niemowlakow?

    Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uhu aż się boję co dzisiaj w dzień będzie, bo mały spał 2 razy po 4h w nocy. Mąż poszedl do pracy na 12h wiec jestem sama.
    Ciekawe czy bobek mi da ugotować obiad dzisiaj.
    Ja kołysanek nie znam za bardzo, śpiewam jakieś głupoty, albo jakieś piosenki co znam, najczęściej kryzysowa narzeczona wjeżdża w repertuar 😁 mogłam iść siku przed karmieniem, bo mały taki wygłodniały, że wisi, a ja zdycham z bólu pęcherza

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo u mnie tez zdecydowanie do spiewania wlatuja piosenki z bajek. Z herkulesa, króla lwa, zaplątanych a ostatnio nawet krsina lodu :P Oczywiście zaczęło sie id mojego ulubionego 'Magicznego miecza', wgl zna ktos z Was taka bajke? Bo co kogos pytalam to kazdy sie ze mnie kiedys smial ze nie ma takiej bajki a ja jako dziecko mialam ja na kasecie i uwielbialam baaardzo. Kolysanek w ogole nie znam. Spiewam Malej jedna zapętloną ;) u nas znowu ranek z kolkami czy gazami sama nie wiem. Noc za to mieliśmy fajna, czuje sie zdecydowanie lepiej niz wczoraj :)
    Megsi, znam ten bol. Teraz jak Mala zaczyna plakac to lece najpierw do toalety, bo nigdy nie wiadomo ile to potrwa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 08:39

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Mnie są juz lzy 🙈

    Moja Misia śpi rano max 30 min - 1h 🤐 albo kupa albo jedzenie. Za to moze przespi wizyte dziadkow 😂

    Ja tez spiewam glupoty raczej, ale kurcze musze zacząc kolysanki spiewac. Zrobie karaoke na youtube. U mnie są uśmuechy kiedy poje, daje cieply termofor i jak wkladam do bujaczka😂i oczywiscie do tatusia bo mnie juz ma pewnie dosc a jego slabo slyszy 😂

    Dziewczyny to dobre mialysmy noce nawet - z dlugimi przerwami 👍

    Ps. Tatus zachwycony prezentem. Ale troche mu sie glupio zrobilo ze ja nic nie dostalam 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 08:44

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende nie znam ale z chęcią się zapoznam jak ją znajde bo to moze jakas limitowana edycja byla tylko dla wybranych😂 kurcze kasety... to byly czasy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2022, 08:46

    Vende lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta a co kupilaś? 🙂
    Ja czekam na kuriera, zazwyczaj jest po 9 a mały właśnie zaczął drugie śniadanko. Siedze w samych gatkach, ciekawe jak to ogarne 😅

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, moze lzy sie nie pojawily bo Wojtus nie ma powodu 😁

    U nas tez prezsnt dany, ale glupio munsie za dzień matki chyba nie zrobilo. Cóż...

    I magicznego miecza nie znam, a w ogole piosenki z bajek slabo ogarniam... Jedyne na co mnie stac to refren z Muminków, wiecie to Papa mama 😁

    Ana.Ta, Malinka2021, Zosiek lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie noc była ok, poszłam spać po północy, a pobudka przed 6 , ale zacznijmy od początku … po godz 20 wykapalam Olgę, potem dałam jej to moje rozmrożone mleko (mleko było z pierwszych dni laktacj). Zachowywała się po nim jakby skoczek chciała połknąć i co chwile wydawała jakies głosy. Koniec końców zasnęła po 23. Byłam pewna, ze obudził się ok. 3-4 jak zawsze, a ona wstała przed 6 dopiero. Miała przerwe w jedzeniu ponad 9 godzin 🤦🏼‍♀️ Bardzo się wystraszyłam, ze to za długo i zaczęłam się zastanawiac czy z nią jest wszystko ok…

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaLinka u Mnie ostatnio przez te gatki listonosz awiza pozostawial 😂z kurierem bo raczej dzwoni mozna sie dogadac zeby zostawil pod drzwiami😂 kupilam drewnianą zawieszke do auta bo on duzo jezdzi „tatusiu jedź ostrożnie bo w domu jest ktoś kto kocha, tęskni i czeka. „I imie córki plus podwojny zestaw fiizanek do espresso bo mu sie marzyly (jeszcze jaramy sie ekspresem do kawy hehe).

    Malinka2021, Leksa lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoras z was pisała ze te witaminy dha to 70 zl miesiecznie. Jak cos to wlasnie zamowilam na allegro mamadha za 23 zl.

    Pytanie o karmienie- karmie w pozycji klasycznej, tylko powinno byc brzuch do brzucha, a ona mi sie wiecznie na plecy odwraca i lezy do mnie bokiem. Im wieksza tym trudniej ja utrzymac. Myslicie ze to ma duze znaczenie? Ma wtedy glowke bokiem, ale nie wyglada zeby jej to w czyms przeszkadzalo...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 478 479 480 481 482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ