X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze coś wam napisze ze prowadzenie diety wogole mi nie wychodzi więc już nie staram się wbić w stare rzeczy tylko nowe dzisiaj pozamawiam 😀 I problem z głowy a o siebie też trzeba zadbać bo mam dosłownie kilka rzeczy dobrych do noszenia 🙃 Kiedyś uda się zrzucić te zbędne kg 😉 Przynajmniej mam taka nadzieję 😄

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci, pewnie ze nie ma sie co katowac dietami, szczegolnie teraz jak się karmi i w ogole tyle jest na glowie...

    A z ta glowka, moze da sie ja jakos przyblokowac zeby nie odwracala? Te poduszki czy po prostu cos podlozyc? Ja mialam ten problem z synem i ma plaska glowke trochę, wiec warto interweniowac...

    Merci92 lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci, ja chcialam zrobić to samo ale szczerze nie moge trafić w rozmiary... Z tej chelsey zamówiłam za male (swoja droga jak nie wroce do kp w ciagu tygodnia to bede miala do sprzedania te koszulki, a sa fajne) a dzisiaj przyszły mi 3 rzeczy z h&m i tylko jedna dobra, a pozostale dwie ogromne. Nie moge utrafic i chyba najlepiej byłoby przejechac sie gdzies na miejscu kupic ale to ciężka sprawa...
    Kasjanna, jaki jest u Ciebie problem z glowka przypomnij mi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 11:20

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, u mnie też od wczoraj okłady z dziecka na piersiach, cała noc praktycznie tak spaliśmy tak chciałam żeby po prostu spał.. Drzemki w dzień fatalne tylko co odejdę to się budzi, nie wiem co się dzieje, ale serio mam mocne zmęczenie organizmu. Jeszcze mąż mnie wczoraj dobił, jemu udaje się uspać małego szybciej ode nie ale i tak co uśpi i odłoży to mały się budził.. Jak ja usypiałam to darł się w nieboglosy a mój mąż sie wkurzał jakbym swojego dziecka nie umiała uspać. Wiecie ja wiem ze on nie chciał źle ale tak mnie dobił tym wczoraj, że zabrałam dziecko ia poszlam do salonu spać na kanapę..

    Merci92 u mnie waga już przedciążowa ale jeansybwssysykie do wymiany...cisną że hej. Dobrze ze rozmiar buta się nie zmienił bo słyszałam że potrafi 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 11:25

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mimo ze dalej mam +6kg to w niektóre spodnie sie zmieściłam, duzo gorzej z góra, jednak brzuch dalej mam :(
    Soleil współczuję, dobrze ze moj mąż tak nie gada, chociaz on z zalozeniw po 12h w pracy kładzie sie na te 5-6h w drugim pokoju. Ale dzieki temu chociaz jedno ma sile jak drugie jej nie ma ;)

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil może to skok u twojego małego? Mój się tak zachowywał i od wczoraj jest lepiej.

    Wczoraj 2x w ciągu dnia miał aktywny czas, leżał sam na macie trochę, dużo z nami tez. Nie płakał u męża. Do spania dalej nie daje się odłożyć w dzień, w nocy na spróbowanie położyłam go dalej u nas w łóżku, ale na płasko obok mnie, to niestety spał dużo gorzej. Stękał sapal i cała noc musiałam go masować, ale już trochę rzadziej je.

    U nas byl skok, bo dziecko się strasznie zachowywało z tymi cyckami i płaczem, a teraz więcej spokoju i mały się rozgląda i nawet uśmiecha czasem do mnie 😄

    Mąż wlasnie mu kupuje jakieś nowe książki do czytania, bo te co mamy już przerobiłam tyle razy, że nie dam rady więcej 😛

    Co do wagi tobmam extra kg, ale to w cyckach w sumie. Jeansów nie zakładałam, bo nie mam gdzie i po co. Chodzę w krótkich spodenkach i koszulkach do karmienia. Zaniedbałam trochę spacery tez, bo 2 dni nie byliśmy. Dzisiaj musze skoczyć

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi ja też myślę że to skok
    Serio u nas praktycznie to samo się dzieje w tym samym czasie 😜 u mnie wczoraj dziecko też na macie samo leżało i patrzyło się na boki tak koło 10minut śmiało, trzymało smoka i bardzo próbowało gugać. Dzisiaj z rana też się ładnie uśmiechał, chciał mi chyba podziękować za pozwolenie za spanie na sobie😅 mam nadzieję że mu na dniach przejdzie ta mamoza i tato a. Zauważyłam też ze ma niektóre bolące Bąki bo jak puści tk momentalnie oczy jak 5zł i płacz. Muszę chyba dać więcej espumisan bo narazie to tak na próbę 2 razy dziennie po 5 kropelek

  • Provitamina Autorytet
    Postów: 683 1298

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion 3. Drogie te witaminy dla kobiet. 70 zł jedno opakowanie które starcza na miesiąc.

    U mnie dzieci mówią, że Tymek u taty jest spokojny a u mnie płacze 🙈 tylko nie rozumieją że tata nie ma piersi. U mnie odrazu wyczuwa jedzenie, więc sygnalizuje że chce zaspokoić swojego małego gloda 😜
    Mój mąż ma duże ręce więc mały czuję się komfortowo, na twarzy odrazu maluje się błogostan 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 12:46

    Soleil lubi tę wiadomość

    Starania od kwietnia 2020 roku
    👫 OBOJE 35+

    Prolaktyna: 23,34 ng/ml ✅
    AMH: 1,48 (norma 35 l.- 39 l. : 0,147 - 7,49 ng/ml)
    Testosteron wolny: 3,08 (0,10 - 6,30 pg/ml✅
    Androstendion: 3,29 (0,30 - 3,30 ng/ml✅
    Estradiol: 223,10 (21 - 312 pg/ml) ✅
    TSH: 0,708 (0,350 - 4,940)✅
    FT3: 4,15 pmol/l (2,63 - 5,70)
    FT4: 1,02 ng/dl (0,70 - 1,48)
    Anty TPO < 3,00 IU/ml (0,00 - 5,61)✅
    DHEA-SO4: 281,60 ✅
    FSH: 6,70 mIU/ml (3,03 - 8,08)
    LH: 4,65 mIU/ml (1,80 - 11,78)
    Drożność jajowodów ✅
    Histeroskopia - sierpień 2021r. - OK

    3 x IUI [IV, V, VI 2021r] - brak ciąży

    Sierpień 2021r. IN VITRO
    06.09.2021r. punkcja, pobrano 2 komórki, tylko jedna się zapłodniła - mąż: metoda selekcji plemników PICSI
    09.09.2021r. transfer 8aa + Ebryoglue
    11 dpt: Beta 467,87 / 13 dpt: Beta 953,59 / 15 dpt: Beta 1632,94 / 18 dpt: 3929,93
    Pierwsze USG: 4 październik 21r.: 25 dpt - jest serduszko.
    7470ugpj1funw5wd.png
  • justka87 Przyjaciółka
    Postów: 357 47

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy piorąc ubranka dodajecie płyń do plukania czy tylko do prania produkty? A plukaniu już bez niczego?

    Leksa lubi tę wiadomość

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justka87 wrote:
    Dziewczyny czy piorąc ubranka dodajecie płyń do plukania czy tylko do prania produkty? A plukaniu już bez niczego?
    Ja do płukania też dodaję

    My dzisiaj mamy usg bioderek ciekawe jak wyjdzie..

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justka87 wrote:
    Dziewczyny czy piorąc ubranka dodajecie płyń do plukania czy tylko do prania produkty? A plukaniu już bez niczego?

    Ja również daje plyn do płukania

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justka, ja tez dodaje plyn do plukania.
    Vende, u malej glowka jest troche wydłużona, ale bez tragedii, 1 pediatra mowila ze mozna poduszke, drugi ze on w ogole nienwidzi problemu i dzieci tak maja. Ale wlasnie jestem z tym taka przewrażliwiona, bo syn odwracal glowke na jedna strone i teraz ma tam spłaszczone. Na łyso się nie obetnie ;)

    Cos z tym odrzucaniem cyca na spanie chyba jest faktycznie...


    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, pytam bo ja znowu uslyszalsm u rehabilitantki ze jeszcze za wczesnie zeby z tym pracować. Mam ja tylko zachęcac do trzymania tej głowy na prosto jak ma czas aktywności, pokazywac jej cos nad nia itp.
    Misiaa daj znac jak wyszło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 14:11

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, a utrzymuje ci ta glowe na prosto na twardym podlozu? Bo u mnie nie bardzo, chyba ze o cos oprze albo właśnie w tej poduszce. Ten drugi lekarz tez mi powiedzila ze sie wyrobi, zeby sie nie przejmowac. Tez wydaje mi sie ze jest lepiej. Tylko przy synu tez mowili ze podchodzic do dziecka z dwoch stron i bedzie ok, ciagle mi zwiększali ilosc witaminy D - nie wiem co to ma do rzeczy, a w koncu i tak mu zostala taka nierowna glowka.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna witamina D ma wzmocnić tkankę kostną i wspiera ją w budowie, tak mi tłumaczył wczoraj lekarz na USG, bo jak wyjdzie coś źle w 5-6 miesiącu na ponownym USG bioderek to zwiększają dawki, ale moim zdaniem jak już jest zniekształcona główka to na witaminę za późno.
    U nas też nie trzyma główki prosto.🙃 Ale zmienia nawet boczki, staram się tego pilnować.

    Przyszła do nas mata, niania elektroniczna i zabawki co zamówiłam z bonu od firmy, czuje się jakby przyszedł do mnie Mikołaj.🤣

    Soleil, Malinka2021, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, nie trzyma, a jak juz to doslownie na kilka sekund. Nie wiem co mam ci powiedziec, ja chyba poslucham rehabilitantki i zaczekam.
    Zosiek super :D u mnie tez pelno paczek przychodzi, ale ja zdecydowanie przesadzam. ;)

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne macie te paczki. Ja też coś na okrągło zamawiam, dzisiaj np płyny do prania dla dzieciaczka. Po pampersy też nie chodzę kupuję pudla na cały miesiąc 🙈🤪

    Co do główki mój też nie trzyma prosto, jak ma skierowana na nasze prawo i idzie ku środkowi to mu później leci na lewo, ale jak ma skierowana główkę w lewą stronę to bardzo Rzadko udaje mu się przewrócić na prawo ale oczywiście proboje. Na spacerach mu podkładam co raz cos tam.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dla malej za duzo dziedziczonych rzeczy żeby kupować, ale mnie ucieszylo nawet jak mi kurier wczoraj przyniosl kasze gryczana i płatki owsiane. Duzo mi do szczescia nie potrzeba ;)

    No nic, ja przy tej poduszce zostane przynajmniej w bujaku, bo mysle ze bez niej nie bylby taki atrakcyjny...

    Malinka2021, Soleil lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dodaje plynu do plukania.m

    Ja od dzis oprocz spiewania zaczelam czytac ksiazki, usiadlam z nią na kolanach w fotelu i mega mnie to zajaralo 😂 musze dokupic cos fajnegoni zamowic wiersze brzechwy i tuwima- ja sie na nich wychowslam i znalam na pamięć:D

    Wgl wyczytalam ze 6tygodniowemu bobasowi pasuje wprowadzac rutyne🤔 ale czy to sie juz da 🤷‍♀️ U mnie przeroznie jeszcze z tymi wyjsciami na spacer bo czasem przeszkadza kupa albo zachlannosc na mleczko 🤷‍♀️ Lub to ze jest niegondolowa (mam nadzieje ze to minie)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 16:01

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mnie tym bardziej ucieszyło, że nie z moich pieniędzy.🤣
    Ale racja każda paczka cieszy.😁

    U nas drugi raz w leżaczku pojawiła się kupa, muszę częściej ją tam wkładać, magia.🤣

    Z ta rutyna ciekawe czy się da w tym wieku 😁

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
‹‹ 476 477 478 479 480 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ