X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dzis dostalam paczke z pracy - To mega miłe💛 i jeszcze kartka z gratulacjami na pamiątkę👍

    Też robi kupy w bujaczku😂 i podczas karmienia rzecz jasna. A jak lezy na twardym wtedy czesto skubana obraca sie na brzuszek i wymachuje nogami 🙈 szkoda że na macie jest ryk... nie wytrzyma nawet 5 min... oby z bioderkami bylo ok, bo u nas średnio z ćwiczeniem. A jak u Was?...

    Ja narazie ciesze sie ze usypia ok 9.00 rano, bardzo mi na tym zalezy bo chcemy teraz gdy jest cieplo chodzic o tej porze do kosciola z gondolą w ramach spaceru 😂 i ogolnie chcialabym w upaly zaliczac rano spacer. Oby sie udawalo.

    Dzisiaj bylysmy tylko marne 30 min na zewnatrz bo nie chciala usnąć i pozniej byl wnerw. Nie lubi lezec w wozku nawet jak gniecie kupe.. zeby ją wlozyc bez ryku musi byc twardy sen . Z rykiem nie probowalam, pieron wie czy by sie uspokoila :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 16:38

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mi położna powiedziala ze na początku nie powinno się dziecku dawać do prania płynu do płukania bo to ma podrażniać skórę hmm nie słyszałam i tym wcześniej ale w razie w nie daje😋

    Bylam dzis na kontroli u gin. Wszystko się ładnie obkurczylo, blizna ladnie zagijona. Miesniaki które ukazały się podczas cesarki tez sie zmniejszyły ale hest ich 4...gin powiedzial ze jak chcemy kolejne dzieciątko to po pół roku powinniśmy się zacząć starać bo potem może być z tym problem właśnie przez mięśniaki 😔
    Ehh 2 lata temu usuwałam przeciez i wiedzialam ze mogą odrosnąć ale ze tak szybko😏
    Pamiętam że któraś z Was też pisala ze ma mięśniaki tylko nie pamiętam ktora🙈
    Czy planujesz też szybko zachodzić w ciążę?
    Ja póki co to nawet nie wiem czy chce kolejne dziecko...ale predzej czy później mięśniaki urosną i może być już problem z zajsciem ehh

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcialam dziecko rok po roku... ale teraz mi przeszło 😂 ale kto wie... moze końcem roku jak mala bedzie „wieksza” pomysle 🤷‍♀️🤔 pytanie czy karmienie nie przeszkadza w ciazy :/

    na pewno chcialbym max 3 lata różnicg wieku wiec i tak nie unikne tej powtorki z rozrywki 🙈 pocieszam sie ze z drugim juz prosciej hihi

    Smok bibs dzisla! Nie pluje- ależ jestem w szoku😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 18:48

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta raczej karmienie nie przeszkadza 🙂 nie raz czytałam gdzieś, że będąc w ciąży jeszcze dalej dziewczyny karmiły starsze dziecko 😄 więc zajście podczas karmienia jest jak najbardziej możliwe 🙂

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka à ponowne operacja w celu wycięcia nie wchodzi już w grę? Ja też mam mięśniak jeden usunięty a teraz co się dzieje dowiem się dopiero po wizycie w lipcu. Ogólnie mięśniaki to żaden wyrok... One też potrafią zniknąć, dużo od diety też zależy (kiedyś czytałam na
    https://www.pepsieliot.com) ja piłam też ziola na mięśniaki ale nigdy nie byłam regularna. One rosną pod wpływem wysokiego poziomu estrogenów. Ja nie wiem czemu ale liczę że jak zacznę brać tabletki anty to jest szansa że się poobkurcza to co mam ale narazie słabo to widzę one lubią cukier à ja je dożywiam.. Zmęczenie rekompensuje słodyczami

    A dzieci kolejne czy planuję kiedyś pewnie tak, ale nie predko 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 19:09

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja slyszalam ze poki sie karmi wylacznie piersia, to szanse na ciaze sa niskie, ale jak juz sie dokarmia i laktacja jest nizsza to szanse wzrastaja. Trzeba probowac.

    Plyn do prania faktycznie moze podrażniać, ale u nas nie podraznia, wiec sie nie przejmuje.

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ czuje zmęczenie. Moje szczęście właśnie raczyło zasnąć i to w dobrej pozycji (główka w dobra stronę i bez literki D), może i mi uda się zdrzemnąć 🥰 tyle że mąż zaraz wraca z pracy a z nim też chciałabym spędzić chwilę 🥺
    Ja chciałabym drugiego szkraba, a nawet 3 😅 mimo, że po porodzie nie miałam ochoty na żadnego 😆 ale szybko się zapomina i już bym się cieszyła z drugiej ciąży 🙂 mały odstęp czasu ma wiele plusów, mimo że na pewno lekko by nie było, ale Wojtuś nie musiałby iść do żłobka, a i mi do pracy niekoniecznie chce się wracać (póki co 😆), tyle że trzeba pierw ogarnąć większe lokum 😄
    Eh zanim skończyłam pisać, moje szczęście skończyło drzemkę 😪

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka czyli życie zweryfikowalo co powinnaś robić 😂 jednak przywitasz męża hihi

    Ja tak sobie mysle że z kolejną ciążą pewnie tak bedzie... jesli sie uda to ok, jesli nie wszystko przyjdzie w swoim czasie☺️
    Do pracy niby jeszcze nie chce wracac, ale z 2 strony też mi sie troche teskni Za tym moim biurowym światem i kawą przy biureczku 🙈
    Czy marzą mi się wakacje za granicą, a za rok z „podrośnietym” dzieckiem sie uda.

    Chyba w tej kwestii pojdziemy z mężem na żywioł. Kiedy się uda to będzie 😘 ja jestem już spełniona bo mam to jedno swoje szczęście i w sumie fajnie byloby jej dluzej poświęcać swojego 100% cZasu. 😍

    Malinka2021, Leksa lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja drugie dziecko tez chce mieć w miarę szybko, właśnie przez to, że tak ciężko mi z niemowlakiem. Chce właśnie odbębnić to, żeby po kilku latach znowu się w to nie bawić, a chciałabym mieć drugie dziecko. Rodzeństwo to fajna sprawa.

    Używam płynu do płukania, a ostatnio nawet prałam kilka jego bodziaków w naszych kapsułkach, bo ten dla dzieci nie spierał mi kupy.

    Malinka2021, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałabym miec drugie dziecko, ale jak mysle o ciazy to chyba nie mam na to więcej chęci, wiec najwyzej Ala będzie jedynaczką. Ciąże wspominam masakrycznie i nie wyobrażam sobie przerabiać tego ponownie i to jeszcze majac przy sobie wieksze dziecko.
    Jestem dzisiaj jakas nie do zycia na szczęście Mala usnela i chyba juz takim snem nocnym wiwx teraz tylko laktator, prysznic i chyba od razu do lozka bo jak znowu sie ksiezniczka do 2 wyspi to bedzie ciezko...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta taak xd ni3 ma co się zastanawiać nad przysloscia, życie samo weryfikuje 😅

    Też używam płynu do płukania.

    1.Czy podanie mm konsultowalyscie wcześniej z pediatra?
    2. Czy na wizycie u pediatry, pytali Was czemu podajecie mm?

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, w pracy miałam taką znajomą co po pierwszym dziecku za nic nie chciała drugiego, tak ją przeorało. Nawet wózek szybko sprzedała, ale jednak coś ją skłoniło do drugiej ciąży, ktora byla o 180 stopni inna, a dziecko anioł 😄 także nic się nie przewidzi i nie ma reguły, może i druga ciąża trafić się wymagająca jak i dziecko. Mam nadzieję, że jeżeli się zdecydujecie to pójdzie wszystko bardziej gładko 😊😘

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakże ja Wam zazdroszcze...zawsze mi sie marzylo miec 2 dzieci w odstepie max 2 lat..
    Malinka mnie pytali czemu dokarmialam mm malego u pediatry wiec powiedzialam tak jak bylo ze w szpitalu mi kazali a teraz jest juz tylko na moim mleku

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam powiem ze po 1 dziecku tez nie w głowie mi bylo drugie, zdecydowalismy sie glownie dlatego ze nie chcialam żeby syn byl jedynakiem, ale teraz, przy drugim, to mowiac szczerze marzy mi sie trzecie. Tylko raczej nie chcialabym ciagiem, a jak zrobie za duzy odstęp to moge nie zdazyc. Juz ta ciaza byla geriatryczna :/
    Ale moj mąż od zawsze mówił że dwoje dzieci to max, wiec raczej sie nie nastawiam...

    Malinka2021, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również nie chciałam drugiego dziecka. Jak zaszłam w ciąże w 2019 to wyłam jak bóbr, ze jestem w ciąży. Wizja porodu, wymiotów i ciągłych infekcji intymnych mnie przerosła. Jednak szybko oswoiłam się z mysla, ze będzie dwójka i się cieszyłam. Na wizytę szlam pełna pozytywnych emocji i tak było. Jednak życie szybko to zweryfikowało i nie mogłam sobie darować, ze nie umiałam się na początku cieszyć. W grudniu 2019 zaczęliśmy starania o trzecia ciąże. Były to długie starania- 21 miesięcy i się udało. Trzecia ciąża trochę inna była niż pierwsza, ale strach już był do końca. I z trzeciej mamy Olgę 🥰

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również nie chciałam drugiego dziecka. Jak zaszłam w ciąże w 2019 to wyłam jak bóbr, ze jestem w ciąży. Wizja porodu, wymiotów i ciągłych infekcji intymnych mnie przerosła. Jednak szybko oswoiłam się z mysla, ze będzie dwójka i się cieszyłam. Na wizytę szlam pełna pozytywnych emocji i tak było. Jednak życie szybko to zweryfikowało i nie mogłam sobie darować, ze nie umiałam się na początku cieszyć. W grudniu 2019 zaczęliśmy starania o trzecia ciąże. Były to długie starania- 21 miesięcy i się udało. Trzecia ciąża trochę inna była niż pierwsza, ale strach już był do końca. I z trzeciej mamy Olgę 🥰

    Klara_1985, Malinka2021, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam jedno po drugim, ale nie wyszło, jest 3,5 roku różnicy. Może to i dobrze, bo jedno po drugim to jednak hardcore. Teraz czekam aż Hania trochę podrośnie i będą obydwie takie do dogadania się. Chciałabym trzecie, ale jestem już za stara i kolejna ciąża mnie przeraża. Powiedziałam do męża, że zamykany produkcję. To i tak cud, że mamy dzieci, bo według lekarzy nie było na to szans.

    Leksa, Malinka2021, Zosiek, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u nas też nie wiadomo, czy uda się więcej niż 1, bo o pierwsze starania trwały 3 lata, pewnie znowu bez pomocy medycznej się nie uda. I jak sobie przypomnę swoje samopoczucie, frustrację, zastrzyki, monitoringi, leki i ile kasy na to poszło.. No zobaczymy co to będzie 🙂 jeden plus taki, że antykoncepcji nie musimy stosować 😅

    Zosiek, Ana.Ta, Klara_1985 lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh widze ze każda z nas jest tu po jakichs przejściach i z tymi kolejnymi dziećmi moze byc roznie🙂no nic czas pokaże, zobaczymy co życie przyniesie, póki co ciesze się moją Alą i chce się jej poświęcić w 100% a nad kolejnym dzieckiem będę się ewentualnie zastanawiać za jakiś czas🙂

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie tak mówię, że chce ale życie zweryfikuje czy będzie nam dane. Z tym nam zeszło i mimo, że czadu mam sporo jeszcze na 2 dziecko to też nie chcemy zwlekać. Liczymy na to, że się uda, a jak nie to cieszymy się, że chociaż jedno mamy.
    Tego jednego hajnida, który dzisiaj znowu wyssał że mnie moc.
    Po wczorajszym dobrym dniu dzisiejszy jest mocno słaby. Ciągle u mnie na rękach albo u męża. Spał tylko na spacerze, a tak to marudzenie, już nie wiem co jest nie tak.
    Kąpiel była dzisiaj na szybko, bo jego to nie relaksuje, zazwyczaj akceptuje w miarę, ale bez szału, a dzisiaj ryk.
    Odkąd mu się łzy pojawiły to ja średnio znoszę jego płacz, zaraz sama chce płakać, bo mi go szkoda. Męża naprawdę moje dziecko nie akceptuje, strasznie mi go szkoda (męża) bo stara się jak może, nosi śpiewa przebiera przytula, a ten się drze. Ja go biorę na ręce i przestaje płakać, mąż tego nie pokazuje po sobie, ale czasem jest mu przykro i źle się czuje z tym, że mały go odrzuca. Rozumiemy oboje skąd to się bierze, ale to jest ciężkie dla nas.

    Malinka ja nie dokarmiam mm, ale i tak na każdej wizycie pytają czy daje. Jak wspominam, że dostaje butle z moim mlekiem to dopytują po co ściągam i czemu dostaje butle... dziwne to.
    Również czepiają się mnie o kapturki.
    W dzień raczej nie używam, w nocy już tez mniej, czasem daje po 15 min, jak małemu pierś wypada i się denerwuje, bo już nie może złapać, czasem walczę i się udaje przystawić, a jak nie to poprostu zakładam kapturek i lecimy. Denerwowanie siebie i dziecka w nocy to ostatnie co chce, ale położne się trochę czepiają o to, że używam

    Soleil, Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

‹‹ 477 478 479 480 481 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ