X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil zgadzam się z Merci! :)

    Misiaa to może faktycznie od szczepionki skoro przed szczepieniem wyniki były ok. Jakby nie patrzeć to wszczepia się wirusa. Mocno wierze, ze to nic poważnego i tylko efekt szczepienia z którym Bartus sobie poradzi sam. A zamierzasz jeszcze powtórzyć te badanie ??

    Merci92, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Merci. Mam nadzieję że to zaraz minie bo jak nie to depresja murowana

    Kasjanna równo 13, chciałabym żeby to był skok

    Merci92 lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może jest. Glowa do gory, dasz rade!

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solei, u mnie ostatnio podobnie. Wczoraj łzy mi z bezsilności poleciały, akurat wrócił mój mąż i stwierdził, że dramatyzuje. Awantura gotowa. Później sam został z młodą i nie wiedział, co robić, trochę głupio mu się zrobiło. Nie zmienia to faktu, że mnie bardzo rozczarowuje taki brak empatii.
    W gorszych chwilach powtarzam sobie, że to wszystko minie.

    Zosiek, Leksa, Soleil lubią tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil dużo siły kochana 😘 jesteś wspaniała mamą i kto sobie da rade jak nie Ty 😉 u nas też są takie dni, ja już nie walczę żeby uspać. Rozumiem Twoja niemoc bo niedosc że bolą plecy od noszenia to psychicznie człowiek jest wypruty. Ja się poddałam i usypia na piersi albo w wózku na te 20 minut. Jeśli w ogóle 🙃
    Właśnie te turbodrzemki mnie przerażają bo moja budzi się niewyspana i z wrzaskiem, nie dam rady wszelkimi sposobami ich przedłużyć. Jedynie w samochodzie jest w stanie pospac z godzinę oczywiście z pobudkami.
    Może skok może mu coś dolega, pamiętaj minie ten czas 😘

    Leksa, Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil u mnie też 13 tydzień dzisiaj i sluchaj. Wczoraj młodego pochwaliłam i dziecko się zepsuło. Wzielam go na drzemke, no zmęczony, a on wył i się wkurzyłam i w złości powiedziałam, że idzie do bujaka i niech sobie wyje, bo ja go nosić nie będę.

    Juz miałam kulminację bólu pleców, wsadziłam go i odwróciłam w ogóle od siebie i szok mlody siedział tam 20 min u się gapil w książki i ogólnie regał. Po 20 min wzielam go znowu i zasnął mi na piłce nawet nie wiem kiedy.

    Za to wieczorem 40 min bujałam go i oczy mu leciały ale twardo nie chciał zasnąć.
    Mąż po pracy już był i grał na komputerze, co jest super okej potrzebował relaksu i cieszyłam się, że w końcu znalazł sobie coś fajnego, ale wkurzył mnie jak przyszedł już do nas spać i rzucił tekstem "FAJNIE SZYBKO MALY ZASNĄŁ" myślałam, że wyjdę z siebie, po godzinnym bujaniu na rękach.

    Soleil lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i pochwaliłam się, że moje dziecko śpi w nocy i dzisiaj miałam pobudki rowno co 2h...

    Soleil lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam takie pytanie, czy zauważyłyście u siebie jakieś znaczące zmiany po ciąży, porodzie? Oczywiście poza tymi w głowie, gdzie maluch wjechał na najwyższe podium w priorytetach dnia codziennego😁

    Ja np. zauważyłam mega zmianę w odczuwaniu temperatury. Kiedyś byłam absolutnym zmarzluchem, lato było mi niestraszne, potrafiłam w najbardziej upalny dzień jak głupek wybrać się w samo południe na rower😁 i ogólnie zwykle się bardziej ubierałam niż rozbierałam.
    A teraz jest coś strasznego, jest mi ciągle gorąco i to pomijam fale upałów co rusz teraz, ale nawet jak dzień jest chłodniejszy, ja nie daje rady tak mi ciepło😲 ja otwieram okna, mąż mi zamyka😆
    Zastanawiam się czy to nadal jeszcze hormony się stabilizują, czy tak już mi zostanie. Przed ciążą i w trakcie leczyłam niedoczynność tarczycy, ale po porodzie wróciłam do dawki z przed ciąży na stałe, więc raczej tu jest stabilnie i nie upatruje wpływu. Wage też mam taką jak przed ciążą, czyli chyba też to nie jest powodem.
    Jak to jest u Was?

    Miłego dzionka, oby nam dzieciaki nie dały dziś popalić za bardzo 😜

    Ana.Ta, Soleil lubią tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wlasnie tez tak z tymi pięściami walczy, jak nie glód bo sie odrywa od cyca, a marudzi podejrzewam ze od dziseł;/ dostałam w prezencie fajny gryzak ośmiornicę i zdarza się że po niego sięga 👍

    Leksa, Soleil tekie odchyly w zachowaniu zazwyczaj są przez skoki lub dziecko coś pobolewa w tym momencie. Musimy sie uzbroić w cierpliwość... A moze to upaly...
    Napewno to minie- bądzcie silne 😘 u mnie tez tamten tydzien byl taki ciezki. W tym poprostu dalam malej wiecej swobody, o wiele mniej spi.. Mimo że ziewa.... Ale jak nie na afer to jakoś funkcjonujemy...

    Jak jest ryk podczas lulania na piłce (tak robie w dzień) - wkładam do gondoli i sie wyglupiam nad nią - jak jest interakcja to poprostu sie z nią chwile bawie (u nas hit to brrrrr- dziala w dwie strony) albo ide pod krzaka i pokazuje liście. Jak po czasie ziewa, trze oczy, zarzuca pieluchą, wygina sie to usnie w ogrodzie przy wozeniu. A jak jest wrzak na samo odlozenie- sprawdzam czy nie chodzi o mleko (tu czasem 10 min wczesniej nie chce, a pozniej rzuca sie jak piesek) - jak nie cyc to ide na pilke i juz zazwyczaj uśnie. Tylko wczesniej musze ją jeszcze czymś zmęczyć.

    Zazwyczaj takie odlozenie jej, czy zmiana pozycji na brzuch dziala jak kubel zimnej wody. Dlugie noszenie/lulanie kompletnie nie dzialalo:/
    U mnie noszenie przodem do siebie jak nie da sie odlozyc mega ją uspokaja (to odkrylam dopiero 3 dni temu) - jak sie wyciszy, probuje lulac...ciezkie te procesy 😂

    Dziewczyny tylko nie depresja ! Damy rade!

    Leksa, Soleil lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja mi gorąco tez jest :D A byłam zmarzlakiem zawsze ;) i moje libido podniosło się o 100%. Akurat ta kwestia mezowi bardzo odpowiada 😂

    Monja lubi tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek sama bym taki weekend chciala- a tu chrzciny 😂 i caly wrzesien mąż zaplanowal, jeszcze jakies grille, jego rodzina, troche masakra. A z 2 str może faktycznie niech to dziecko widzi tez innych🤷‍♀️ jakos to bedzie...

    Vende to piękna nocka. Trzymam kciuki za rehabilitacje ✊
    U mnie 21:00 - 2:00- 5:00 i 7:00 jakos tak zaczela sie krecic ostatnio po tej pierwszej dluzszej przerwie. Niestety czesto sie wtedy wyoroznia i co jej zrobie. Dobrze ze usypia ok 21:00 moge cos tam nadrobic.

    Klara, Megsi oni zawsze tacy mądrzy a jak przyjdzie co do czego to trzęsą portkami bo nie maja cyca hihi Mój mąż juz przezywa bo w przyszlym tyg mam dluzszy wyjazd do lekarza 🤷‍♀️

    Niewiem czy u Was sie sprawdzi ale u mnie pomaga przyspieszyc uśnięcie brzuszek na łóżku- rozkladam jej karty kontrastowe, i ona sie tak wierci, gada, poniej drugi raz je, az wkoncu jest gotowa albo do polulania albo usnie przy jedzeniu
    Kiedys tez chodziłam z nią i bujałam ponad godzine i tylko sie frustrowalam... i ja i ona

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 13:03

    Klara_1985 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa a moje libido spadlo do zera. Jestem tym przerazona. Mąż sie nie odzywa juz, ale wierzę ze mu to przeszkadza... Czy ktos ma tak jak ja? Zmuszacie sie? Czy dajecie sobie czas? Ja juz nie wiem, staram sie o tym nie myslec...

    Z innych rzeczy i zmian to widze ze bardziej sie poce, ciągle mi goraco... Ale u mnie to moga byc hormony bo wszystko kazali mi odstawic po ciąży i sprawdzić dopiero po pol roku...

    Soleil, wirtualnie przytulam. U mnie zwykle mala jest pogodna ale usypianie na drzemke w wiekszosci przypadków tez to jest przeprawa, bo Mala wpada w histerie i az zanosi sie od placzu. Co pomaga? Roznie... Czasem ta pilka i smoczek, czasem mleko, czasem nic z takich rzeczy... Placz na moment uspokaja jak dmuchne jej lekko w twarz. Podobnie jak Ana.ta- jak jest juz turbo histeria to próbuje odłożyć. Czasem sie uda ze o to właśnie jej chodzi a czasem wscieknie sie jeszcze bardziej. I tez czesto cos co dzialalo wczoraj dzis juz nie działa. Trzymaj sie, jestes silna kobietą, będzie lepiej :)

    My po rehabilitacji, Mala coraz piękniej ćwiczy dzis przeplakala tylko 15 minut z 45min :P to nasz sukces bo pierwsze zajecia przewyła całe. Powiem Wam ze patrze jak ona ćwiczy i nie wierze ze juz tak wiele potrafi.

    I btw- odsylam juz 5 sukienke ktora zamówiłam na chrzciny. Masakra. Dobrze ze mam jeszcze miesiac...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 13:07

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja to bycie zmarzlakiem Ci wróci 😁 miałam to samo w 1 ciąży, wszystko się jeszcze normuje. Ja mam dodatkowo w tej jeszcze uderzenia gorąca i po połogu już na szczęście coraz tego mniej.
    U mnie problem ostatnio jest z nogami. Miałam po porodzie straszny ból pachwin, teraz bolą mnie całe nogi po siedzeniu czy leżeniu, idę przez chwilę jak babcia 🤦 nie wiem któraś też tak ma?

    U nas to noszenie przodem ale jak pokazuje mamafizjoterapeuta, trochę bokiem jeszcze też uspokaja. Ale ile można nosić takiego kloca 🙃

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja z tym goràcem to ci powiem jak sie ochlodzi, ale za to zmienila sie jedna rzecz: Mam wilczy apetyt! Nigdy nie jadlam w nocy, a teraz dojadam przed 12:00, wczoraj po 22 poszlam zerwac jablka bo juz nie mialam nic slodkiego.
    Plusem jest to ze mam -2kg niz przed porodem. Nie pytajcie - nie wiem czemu, bo mąż świadkiem jem przynajmniej pół większe porcje i w międzyczasie duzo więcej dojadam 🤷‍♀️

    Ale moze zamiast 8h przed biureczkiem wjechalo skakanie na pilce, czy spacery i to poprostu nieodczuwalny ruch...

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende moje libido tez raczej 0. Ja tylko dbam o męża. Dopiero ide na kontrole wiec temat bliskosci u nas jest pomijany. Ja zadowolona bo mi narazie nie brakuje 🤷‍♀️ A wygojone krocze nie ułatwia bo wczesniej juz czulam dyskomfort. To co bedzie teraz...

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende u mnie ochota czasem jest, ale ból pleców i ogólny brak okazji zabija całkowicie libido. Ostatnio próbowaliśmy jak mały spał obok I dzięki Bogu coś tam stękał pod nosem co chwile i przestaliśmy, bo jakoś nie mogłam się odblokować.
    Kp też nie pomaga. Mam takie niefajne różowe sutki, że ręcznikiem ciężko się wytrzeć, a co dopiero coś więcej.
    Powoli małego odkładam do łóżeczka to pewnie będzie więcej okazji, ale nie ukrywam, że jest blokada.

    Ja się dużo bardziej pocę i jest mi z tym źle

  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende Super że już jest lepiej! 😃 To pewnie kwestia przyzwyczajenia ☺ A jakie to są ćwiczenia? Bo to ciekawe co z takim maluszkiem się robi ☺

    6056198c02.png
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek ja też tak mam z tymi nogami. Ale jakby ból koncentruje się głównie w kolanach a nie pachwinach. Ale też chodze jak babcia. Najgorzej jak w nocy po leżeniu muszę wstać do małego. Mam nadzieję że to minie ale zastanawiam się czy go nie jakieś stanowe problemu i czy nie pójść z tym gdzieś do lekarza

  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z seksem powiem tak że jest ale nie zbyt regularnie ☺ No ale jest jakiś☺ Musi wytrzymać 🤭 Moje 6kg na plusie też swoje robią jednak trzeba czuć się też atrakcyjnie a u mnie przejście z XS na M nie pomaga 😒 Rower stacjonarny dzisiaj zamawiam i niea bata muszę przejść na zdrowsza dietę i ruch ☺

    Laura właśnie sama zasnęła przy mnie ze smokiem w buzi na łóżeczku przy włączonej karuzeli 😃 Jak to się stało to sama nie wiem 😃🤔 Szczęśliwy przypadek! Trzeba świętować małe sukcesy ☺

    Leksa lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy mi bardziej goraco bo ogólnie jest gorąco...
    Ana.Ta, ja jak ty, jem wszystko w kazdej ilosci, ale waga ok. Tylko ten brzuch zostal taki flakowaty (nie zebym przed ciąża miala sześciopak). Robicie cos z tym brzuchem? Tez tak macie?

    Ja przez ten łatwy porod to od dawna czuje sie calkiem normalnie, juz zapomnialam o pologu, ale akurat libido mojego męża spadło do 0, więc cóż...

    Vende, odsylasz sukienki swoje czy Alicji?

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 586 587 588 589 590 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ