X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcin witamy!

    Ja na basen też planuje iść, ale po skończonym 4 miesiącu, żeby trzymał już w 100% główkę.
    Nie mogę się doczekać!

    Ja w ogóle byłam umówiona z koleżanką na spacer I normalnie stres straszny, ale jestem w szoku i pękam z dumy! Mój mały w gondoli 2h wysiedział. Troszeczkę postękał, ale smoczek go utkał 😀 jak zrobiło się gorzej to usiadłyśmy na ławce i go na rękach ululalam. Spał tyle co zawsze, obudził się jak wracałam, ale namiętnie ssał pieść.

    Zamówiłam mu dzisiaj takie śmieszne gryzaki, kukurydzę i banana, łatwe do chwytania i będzie sobie mógł je wsadzać 😀

    Przed chwilą mnie wkurzyl, bo chciałam go położyć spać, na dole skacząc na piłce się nie dało, w zaciemnionej sypialni też, aż z frustracja powiedziałam do niego, żeby się ogarnął i idzie do bujaka, bo nie mam zamiaru go nosić. Jeszcze bujak ustawiłam w stronę szafek i się gapił w nie 20 min! 🤣 najwyraźniej mu tego brakowało, bo zasnął w minute jak go wzielam.
    Wsadziłam do gondoli bo chciałam obiad zjeść, to się obudził wiec śpi mi na rękach.
    Plecy mnie dzisiaj pokonują, ale super się czuje po spacerze. Jak mlody wstanie z drzemki to karmienie kapiel i spać.

    Marmis, Soleil lubią tę wiadomość

  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tak na szybko z zapytaniem, mała wczoraj miała równo 3 miesiące i wczoraj i dziś po południu bóle brzuszka. Jest ma mm. Płacze tak, ze aż się zanosi. Możliwe, ze kolka po 3 miesiącu ? Syn miał kolki, ale on miał od 3 tyg do 4 miesiąca.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Ooo serio? Tak na pleckach? Musze sprobowac 😂
    Probuj :) tylko oczywiscie trzeba pilowac.

    U nas glowke super trzyma. Jakos sie odblokowała doslownie kilka dni temu. Nawet jak się ją podciagnie z lezacego za rece to glowka idzie razem z tulowiem. Takze basen planuje od wrzesnia, chociaz bede miala pietra tak ja wrzucic pod wode.

    Leksa, jesli wczesniej nie bylo kolek to dziwne zeby sie teraz zaczelo. A widzisz ze to od brzucha? A moze zęby?

    U mnie 1 dzien miała jakies problemy brzuszkowe i nie bylo wtedy kupy. Ale nie byly to jakies straszne płacze i może ja cos zjadlam, chociaz czy nie wylizala czegos brudnego to tez nie gwarantuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 20:20

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek Moj szczypiorek ma 5930 g 💪 Przy waszych to waga piórkowa ale z moim niejadkiem i lichymi sutkami to i tak super wynik 😃 Zosiek moja przez miesiąc tylko raz zapłakała sama na jedzenie aż się mąż przestraszył czy coś się stało 😅 z chęcią chciałabym mieć glodomorka bo u mnie ciągła walka o to żeby jadła 😌 W nocy na śpiocha ja karmie żeby nadrabiala bo wtedy się nie buntuje i super je ale czasami tak twardo śpię że przesypiam karmienie a Laura i tak się nie budzi 🤷‍♀️🙆‍♀️ Nie wiem czemu tak ma. Samo jej jakoś to przyszło. Pediatrzy mówią że jest ok to się nie martwię ☺ Chociaż cały czas mam w planach morfologię może w weekend zrobimy jak mąż będzie 🤔

    Kasjanna Super waga 😃


    Ana.Ta Córka musi mieć po Tobie temperament 😃 Nie znamy się ale z tego co piszesz to
    masz duzo energii więc i Oliwka daje czadu 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 20:41

    Leksa, Soleil, Zosiek lubią tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie basen z takim bobasem to musi być coś! Musze przeszperać gdzie u mnie jest najblizej, bo w sumie już tyle razy mieliśmy chodzić to może dziecko nas zmotywuje🤔

    Mi się dzisiaj też udało podnieść córeczkę razem z głową bez trzymania (hihi)- aż dziwnie

    Merci92 oj tak mnie często roznosi. A glowa pęka od myśli 🤣 Ja na miejscu mało co usiedze a pozniej pluje sobie w brode czemu sie nie zdrzemnelam, dlatego troche czekam na jesień/zime bo wtedy czlowiek troche stopuje... wtedy zamulam bez wyrzutów sumienia. Ale za to wjezdza pichcenie😂
    U mnie waga też ok 6kg i corka miesią temu miala juz 67 cm, ale podbródek 2 ma i fafulki. Moze inaczej sie ten tluszcz rizklada😜

    Leksa może po jakimś jedzeniu, kolki raczej powinny się kończyc 🤔 ja dzisiaj dalam 2x espumisan i kurcze (odpukać) nie jest źle. I w końcu kup mniej 😂Za to dziś ze strachu u babci bylo chyba siku x3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 20:58

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna jestem pewna, ze od brzuszka. Dam jej sab simplex (niemieckie krople na kolki) to po dłuższej chwili jest poprawa.

    Marmis witaj :)

    A co do spania to współczuje Wam tych częstych pobudek, nie wiem jak dajecie radę normalnie funkcjonować. Moja Olga zasypia ok. 22 i budzi się przed 10.

    Kasjanna ja moja na wadze domiwej wazylam dwa dni temu i wychodzi 5600g 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 21:03

    Marmis, Kasjanna, Soleil lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie jakiś kryzys dopadł...
    Doczytam Was później jak ogarne jakimś cudem siebie, kuchnie, pokój, pranie a o czekającej mnie pracy już nie wspomne😒
    Mała zamiast być coraz mniej wymagająca to jest coraz bardziej i dziś wyjątkowo mialam kiepski dzien bo wszystko robię na speedzie. Szybko czesc obiadu, szybko karmienie bo się drze, potem szybko reszta obiadu, potem coś ogarnąć domu potem znowu karmienie bo się drze w nieboglosym a na wieczór spacer gdzie ostatnio zawsze była grzeczna tak dzis w połowie drogi powrotnej ryk taki ze musialam ją nieść 😏
    A tatuś pojechal sobie na rower😐nie ma to jak takiemu😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi super z tym spacerem ! gratulacje !!! 😆
    Ja planuje we wrzesniu pojsc na takie spotkanie z dwoma przyjaciolkami. Mam nadzieje ze wspolnymi silami damy rade zahaczyc o pizze. Najwyzej zjemy na wynos😆

    Mam podejrzenia że dzieci w towarzystwie są inne, ja ostatnio rozmawialam z siostrĄ w ogrodzie - mala ewidentnie byla glodna bo szly juz dwie pięści- ale spokojna.. Gdy tylko przekroczylam prog domu byl w r z a s k 😂😂😂 w ekspresowym tempie dawalam cyca. A ze mialam zabudowaną bluzke i sztywny stanik troche mi zeszlo i uszy puchly 🤣

    Wow Leksa super spanko ma corka. U mnie bylo z pobudkami na jedzenie do 8-9, teraz niestety po 6:00 jest dluzsza przerwa. Na kupe rzecz jasna. Odkąd potrafi przekręcac sie na brzuch, gdy jest w tej pozycji budzi mnie stękaniem 🤷‍♀️ Ciesze sie ale serio ciągle tak sie budzi z drzemek. Slysze tylko takie stękanie. 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 21:06

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, moze przystopuj, moze nie wszystko musi byc zrobione. Miejmy nadzieję ze jutro bedzie lepiej :)

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Marmis 😊

    Byliśmy dzisiaj na szczepieniu i waga 6960g 🤭 skończonych równo 14 tygodni.

    Kasjanna, u nas dopiero zaczyna chlapać w wanience, ale już podłogę musiałam ścierać 😅
    Główki jeszcze nie trzyma, może niebawem 🙃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 21:11

    Leksa, Ana.Ta, Kasjanna, Soleil, Marmis lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta ja tez lubię spać, może ma to po mnie 😂 ale jak ona śpi to wcale nie oznacza, ze ja tez 😅 syn mało spał i tak zostało mu do dziś. Ma to po tacie 😏

    Malinka2021, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka87 to byl tylko gorszy dzień. Tak sobie mów. Wiem że łatwo pisać...Ale kiedy odpuścisz w glowie będzie łatwiej... 😘 też sie tego ucze.

    Ta. Faceci. Ja ostatnio zrobilam to samo. Wkurzylam sie i poszlam na rower. A co. Butla byla- byla. Dziecko spalo wiec nic mu sie nie stalo. 🤷‍♀️

    Polecam wysluchanie piosenki:
    https://m.youtube.com/watch?v=1D-H_7W6pZs

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez postanowiłam dzisiaj isc za Waszym przykładem i zważyć Małą- równe 6kg nam dzis wybiło <3
    U nnie mąż tez dzisiaj wybyl, niby z autem do warsztatu, a nie bylo go 5h i wylądował z mama w ikei. Lol. Wkurzylam sie, ale potem mi przeszło. Mowie do niego se następnym razem ja tak znikam.
    Mala dzisiaj miala dobry dzien, nie bylo tyle placzu, z karmieniem super, udawlo nam sie trzy razy zrobic przetwy ponad 2, 5h co wczesniej bylo nie do pomyslenia.

    Zapraszamy do naszej grupy, my sie na nikogo nie zamykamy :)

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa wiem wiem. Mam to samo. Dziecko spi a ja np ide teraz prasowac, a rano zazwyczaj jak cudem usnie jeszcze na chwile po 6:00 ide sie ogarniac lub coś😂
    Choc jutro chce wlasnie wyjsc po tej pobudce do Lidla... chce ranny spacer... i swieżą bułe. No ale zobaczymy. Najwyzej upieke 😂 no i zapasy slodyczy sie skończyly- zostaly tylko 2 małe marne wafelki. Ktore zaraz zjem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 21:20

    Kasjanna, Soleil lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna u nas z tym spaniem roznie.Teraz zazwyczaj 20-21 zasypia i budzi się pomiędzy 1a 3 na jedzenie. Potem tak za 3 godziny i pomiędzy 7 a 8 się budzi. Ale niestety tylko ten pierwszy sen jest taki w miarę. Potem juz tak sie rzuca w lozeczku, ze ja wcale spac nie moge i ja biore do siebie albo na siebie - to nawet częściej się zdarza. I tak spie na siedzaco. A po jedzeniu tez czesto dlugo sie jej nie odbija, wiec kładę na siebie i tak leżę i czekam az sie odbije- bo boje się odlozyc- chociaż już teraz prawie wcale nie ulewa.no i czasami mija pol godziny A czasami 1,5 - i w tym czasie oczywiscie zasypiam z nia. Prewencyjnie zawsze zabezpieczam sie poduchami- zeby nie spadla. Z usypianiem tez walczymy- bo teraz jej sie zmienilo i czesciej je butle przed kąpielą i potem na lulanie juz nie chce jesc. A butla jednak trochę pomagała. Wiec musze nosić i spiewac- bo nic innego nie działa. A w dzien mamy 2-3 drzemki po 40 minut. Ale też muszę się natrudzic przy usypianiu. A dziś mieliśmy drugie szczepienie. Helenka zniosła to.bardzo dzielnie. Stresowalam się bardzo- bo teraz jest juz mega kumata w porównaniu z pierwszym szczepieniem. Tylko to na rota jej bardzo nie smakowała i oplula panią pielęgniarkę . A wazymy 7150, więc mała kluska jest.mam nadzieję, ze po tym szczepieniu będzie wszystko ok. Ale zawsze jestem mega zestresowana i co chwile sprawdzam temperaturę i czy oddycha.

    Leksa, Soleil lubią tę wiadomość

    Marmis
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka to samo myślałam. Miało być łatwiej à wcale nie jest. U mnie dziś też kryzysowy dzień... Ale już się kończy. Oby jutro było nam lepiej :)

    Leksa u nas też się zdarzają jeszcze problemy brzuszkowe. Chyba się zaopatrzę w Sab simplex 🙄 pomogło po jednym razie?

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci to piękna waga, nie taki znów szczypiorek. 😊 Pamiętaj że my startowalysmy z wagą 4020g. Co do nocek to niektóre dzieci tak mają że śpią nocą i nie budzą się na jedzenie. U mnie obie córy takie śpiochy. Chyba po mnie 🤣

    Leksa może skok? U nas były takie ostatnio 3 dni tylko rączki, dzisiaj było już dużo lepiej. Polezała na macie nawet spokojnie 40 minut.

    Asiulka no ja bym w taki dzień męża nie puściła. 🤣🤣🤣 Jak u nas są gorsze dni to zamawiamy obiad a resztę obowiązków odwlekam, dziecię ma w takie dni pierwszeństwo stety niestety 🙃

    Malinka2021, Merci92, Asiulka87 lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil już kilka razy podałam jej doraźnie i za każdym razem pomogło.

    Zosiek, no może faktycznie skok ! Jest jakaś inna od wczoraj, wiec to by się zgadzało. Nie mogę dziś na kregoslup :( a do tego mam prawostronna przepuklinę L5-S1, jak ból pójdzie do nogi to się chyba popłacze.

    Mój syn pojechał dziś do babci do soboty, ale za to od dziś po południa do jutra wieczor mam córkę szwagra, wiec tak czy siak 2 dzieci na stanie 😂 tęsknie już za synkiem

    Malinka2021, Soleil lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i u nas gorączka po szczepieniu, oby już nie rosła, teraz 38.1 stopnia. Dałam paracetamol w czopku to po kilku minutach puścił kleksa.. Dostał drugiego czopka i teraz śpi biedactwo 😔😔

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka u nas tak było po pierwszym szczepieniu. Miała dokładnie 38,1. Ja dałam pedicetamol na zbicie

    Oby już mu nie urosła i żeby spał spokojnie

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
‹‹ 584 585 586 587 588 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ