X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas od godziny mała "śpiewa" w łóżeczku. Na tyle glosno że sąsiedzi chyba tez nie śpią. Ale przynjamniej królewna sie wyspała ;)
    Juz pal licho wózek, bede chustowac do 18stego roku życie , ale z nockami musze cos zrobic, bo kawa przestaje na mnie działać, i chodze podminowana przez caly dzien.

    Miłego dnia dziewczyny. Ide do przedszkola z synem i jeszcze mily chlodek na zewnatrz :)

    Soleil, Malinka2021, Zosiek, Merci92 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, a probowalas kiedyś dac jej butelke? Ja wiem ze to moze kontrowersyjny pomysl skoro Mala je z piersi, ale moze jakbys raz odciagnela a ona sie najadla to by Ci pospala? Jak karmila piersia to Mala tez w nocy budzila sie co ok 2h, a jak tylko pierwszy raz dalam butle to przespala mi ciagiem 5h. Ja wiem ze to moze roznie sie skonczyc taka rada, ale ja bym chyba nie dala rady. Mnie laktator co 3h męczy, jakbym wstawala czesciej to chyba w ogole bym nie funkcjonowała...

    A ten pogrzeb masakra, kolezanka z oracy walczyla z rakiem, cieszylismy sie bo podobno wygrala... Wrocila do pracy. Tego samego dnia wzywali do niej pogotowie bo opadala z sil. W szpitalu stwierdzono 4 guzy w mózgu. Zmarla tydzien pozniej. Ciagle nie noge uwierzyć jak mogli do tego dopuścić i nie sprawdzic glowy...

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende, masakra z tą koleżanką, strasznie współczuję. Jak napisalas ze zmarla to mialam obraz starszej pani na ktora przyszla pora, a nie takiej tragedii...

    Z tą butlą - chodzi mi to po glowie, tyle ze po pierwsze - nie mam laktatora i nienwiem czy na tym etapie jest jeszcze sens w niego inwestować (ale moge dac mm) , po drugie mala nie lubi smoczka wiec podejrzewam że może nie umieć pić z butli (ale moze sie nauczyc), a po trzecie i najwazniejsze, ja jestem prawie pewna ze ona sie nie budzi z glodu. Przed snem jemy 2 razy, aktywnie i solidnie, a potrafi sie obudzic po godzinie, gdzie w dzien je szybkoni w pospiechu i starcza na 3 godziny. Ja nie walcze o przespanie nocy tylko chociaz tych 3 godzin jak w dzien.
    Bylam zachwycona tym szu-szaniem do ucha bez podnoszenia dziecka, udalo sie ominac kilka karmien, ale co z tego jak dzialalo jedna noc...

    Soleil lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, to nie byla jeszcze pora ani czas :(

    Kasjanna, jakbys chciala spróbować a szkoda Ci inwestować w laktator to napisz do mnie na fb wysle Ci moj zapasowy pojedynczy jakbys chciała , nie uzywam, mam nawet nowy lejek, uzywalam go w pierwszym miesiacu, a potem przeszlam na podwojny. Potem mi odeślesz, wyjdzie Ci tylko koszt wysylki ;) A próbowałaś moze rozmawiac z pediatra, położna? Sama bie wiem. Innego pomysłu nie mam, bo to naprawde dziwne na tym etapie ze budzi sie az tak często :( Kazde dziecko jest inne wiadomo, ale po 3 miesiacu to powinno sie jakos normowac, tak mi sie wydaje... Ja naszymi nocami jestem zachwycona, aktualnie Mala spi 21-4 i po karmieniu minimum do 7:30. I czasem tak jak dzis znowu zjada i dalej spi... W dzien to juz leca turbodrzemki, albo takie do 40 minut i mamy ich tak 3-4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 09:12

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Vende :) pomysle jeszcze. Pediatra mowila zeby nie karmic co druga pobudke tylko przytulac. I ze sie to unormuje jak sie mala przyzwyczai, tylko ona placze i mnie rozbiera, a ja najzwyczajniej w świecie nie mam siły na to w srodku nocy. Wierzę że konsekwencja by tu wygrala, wiem ze to tylko kilka nocy, ale na samą myśl mi słabo. Obiecuje sobie ze to zrobie i tak przekadam (obecnie wymówka są upały).
    W dzien tez mamy srednio 4 drzemki do 40 min, wiec to chyba ok.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna, a moze jednak nie chodzi o jedzenie tylko o bliskosc faktycznie... A moze spróbować dac jej do lozeczka cos co pachnie Toba? Slyszalam ze sie tak robi czasem. Moze wtedy czułaby sie bezpieczniej? No lipa ze ten smoczek odrzuca bo u mnie to dziala jak sie wybudza za wczesnie... Jak mowisz ze w dzien czasem ma przerwe 3h to o co chodzi, ze w nocy sie budzi, no wychodzi tylko na to ze brakuje jej Ciebie faktycznie. Nie zazdroszcze sytuacji :/

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie probowalam, ale jak nam sie zdarzylo spac razem to nie bylo lepiej. Ale z drugiej strony mam wrazenie ze ona sie lubi resetowac, jednego dnia cos lubi a drugiego juz nie i na odwrot, wiec moze sie akurat odmieni.

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od początku to samo. Dzień i noc karmienie co 2-2.5 godziny a my już kończyny 4 miesiąc i to wcale się nie wydluza. Nie mam go jak przeciągnąc bo on faktycznie budzi się głodny bo ssa aktywnie koło 7 min. Potem jest nieprzytomny i nie mam sposobu żeby jadł dłużej. Liczyłam na jakiś przełom po 3 miesiącu ale mija już kolejny i nic się nie zmienia. Chciałam wprowadzić butelkę przed snem ale ta historię zakończona niepowodzeniem już znacie. Pogodziłam się z tym że mam taki egzemplarz, ale to fakt wyglądam jak zoombie. Teraz liczę na to że rozszerzanie diety pomoże ale koleżanka mi mówi że wtedy zacznie się poważne ząbkowanie i część dzieci chce wtedy często ssać bo to uśmierza im ból.

    Kasjanna a może przez upały maleństwo chce pić? Koleżanka przy tak częstych pobudkach dawała parę łyków przegotowanej wody i dziecko spało dalej. Tylko że jej akceptowało butelke

    Soleil lubi tę wiadomość

  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta wrote:
    Soleil aż mi kawa zapachniala w wyobrazni, musze sie urwac z cyca😂 to juz nie te czasy gdzie bąbel chodził ze mną... urosly te nasze dzieciaki🙈

    Oglàdalam wczoraj zdj i filmiki z pierwszych dni- kosmos !
    Wiesz że mnie też wczoraj wzięło na wspominki. Jakie to były maleństwa 😱

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam mate piankowa (puzzle) i zastanawiam się czym to przetrzeć zanim małego położę?

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjanna u mnie danie butli mojego mleka przed spaniem nie pomogło w dłuższym spaniu. raz probowałam z mm i też bez efektu. Nasze dzieci teraz cały czas się intensywnie rozwijają i potrzebują naszej bliskości. Możesz próbować co drugie karmienie w nocy lulać, ja niby też mogę bo wiem że głodny nie jest.. ale widzę że go ta pierś uspokaja i mi jest tak wygodnie i w nocy tego nie zmieniam. na szczeście nie ma problemu żeby go póżniej spowrotem odłożyć ( na te 2 godziny :D ) udało się nam pospać kilka nocek po 4 godziny i nic innego nie robiłam jak robię, a narazie wszystko wróciło do normy czyli pobudki co 2 godziny. Za to widzę jakie są kroki do przodu, obroty na boczek, próby pełzania, głośne śmiechy, a wszystko co mu podam do ręki laduje w buzi.

    nie zostało nam Nic jak tylko noce przeżyć i przeczekać.. aż w końcu nasze dzieciaczki same stwierdzą, że chcą dłużej pospać ;)

    Lotos, Ana.Ta, Leksa lubią tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas w dodatku i drzemki w dzień się popsuły. każdy mały szelest małego wybudza, chodzę wpieniona, nie robiłam obiadu już od 3 dni co kompletnie mi się nie zdarzało.. no ale coż.. tylko spokój nas uratuje.. Myślę, że wszystko może poczekać bo nasze dzieci już nigdy nie będą takie malutkie

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos, jesli to kwestia upalow to wole dac cyca niz wode, i tak musze wstac. Z tym ze u nas w nocy nie jest jakos bardzo gorąco, mamy wszystkie okna pootwierane.

    Soleil, u mnie tez nie ma problemu z odlozeniem, na szczescie, tylko te pobudki mnie troche wykańczają. Dzis piekny dzien troche mi sie humor poprawil :) biore sie za porzadki. Ja tak na zmiane, albo gotuje, albo sprzątam albo robie zakupy, wszystkiego na raz sie nie da.

    Soleil, Lotos lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja nie pamiętam kiedy zrobiłam normalny obiad, także podziwiam jak któraś to ogarnia 🥰

    Malinka ja przemywałam nowa gąbka w płynie do butelek i akcesoriow niemowlęcych.

    Byliśmy na szczepieniu na rotawirusa, młoda waży 6700💪 nie potrafię opisać jak mnie to cieszy, bo dokarmien mamy mini mini już na prawdziwym wrzasku i kiedy piersi nie chce.

    Z ta butla i spaniem nocy nie ma reguły. Moja spała i po butli i po piersi. Ma taką nockę w głowie już zakodowaną. Dzisiaj spała np 21-5.
    Kasjanna współczuję 😘 Nysia pewnie potrzebuje jeszcze cycusia częściej po prostu.
    Moja tak ma w ciągu dnia i dlatego w sumie nie mam czasu na nic. 🤷

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2022, 11:56

    Soleil, Klara_1985, Malinka2021, Ana.Ta, Merci92, Megsi lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek, piekna waga :)

    Megsi, pisalas o metodzie sprzatania 5-10-15, nie umiem wygooglac, podrzucisz jakis link albo napiszesz o co chodzi? Moze i mi troche sie uda ogarnąć moj grajdolek, bo to też wplywa na samopoczucie.

    Zosiek, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek ja tak samo, jeszcze jakiś czas temu robiłam choćby na raty i miało mi to zająć wszystkie drzemki małego.. ale walnęłam się w głowe i już mi przeszło ;)
    i nocki zazdroszczę zosiek!

    malinka ja nie przemywałam

    Zosiek, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Kupiłam mate piankowa (puzzle) i zastanawiam się czym to przetrzeć zanim małego położę?

    Ja mylam szmatką z mikrofibry i rozcieńczonym w gorącej wodzie plynem dla bejbików :) ale slyszalam ze świetne są zmywarki w tym temacie 🤔

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka ja użyłam płynu do kąpieli takiego od 1 dnia bo płynu do mycia butelek nie mam na stanie. Ale to było tylko ptaków przetarcie a nie jakieś wielkie mycie

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuję za podpowiedzi 😊 na razie wietrze, bo tak było w instrukcji 😁
    Kasjanna takie coś znalazłam https://prostaorganizacja.pl/metoda-5-10-15/

    Kasjanna lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 18 sierpnia 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil wrote:
    u nas w dodatku i drzemki w dzień się popsuły. każdy mały szelest małego wybudza, chodzę wpieniona, nie robiłam obiadu już od 3 dni co kompletnie mi się nie zdarzało.. no ale coż.. tylko spokój nas uratuje.. Myślę, że wszystko może poczekać bo nasze dzieci już nigdy nie będą takie malutkie

    U mnie też drzemki w dzień tragiczne...obiad dalej na 2 dni i często po 21 jak usnie... choć wczoraj zrobilam jak akurat miala 40 min drzemke- to byla najdluzsza za caly dzien. U mnie w domu 27 stopni - chyba znam powod jedzenia co godzine. Albo to przez zeby bo ciagle pcha piesci do buzi. Jakbym nie zbierala mleka naprawde wjechala by butla 🙈
    A na usypianie nie mam sily... sprawdZa sie tylko pilka i to z wielkim trudem.. gondola w ogrodzie odpada bo tam war....
    sama zasypia tylko na nocne spanie... jak ją klade w dzien jest placz... :/


    Wlasnie zrobilam przymiarke sukienki malej. Na szczescie rozmiar trafiony. Minus taki ze ma dlugi rekaw a ma byc 27 stopni.. ale moze w lokalu bedzie w sam raz bo pewnie bedzie klima...

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
‹‹ 582 583 584 585 586 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ