X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci, zazdro ja z L przeszlam na XL i to juz na prawdę mi przeszkadza :P niby na plusie tylko 3kg ale taka jakas duza sie zrobiłam w brzuchu i cyckach ze mnie to wkurza.
    My próbowaliśmy z mężem dwa razy. Nie wyszlo za zadnym. Znaczy cos tam bylo qle nie tak jakbym to widziala. Teraz po tej kuracji globułkami jeszcze w ogole. Ja troche unikam tematu i okazji szczerze mówiąc. I tak moze kontrowersyjne to zabrzmi ale ja przed ciążą rzadko dzialalam na trzezwo. Ten symboliczny kieliszek wina potrafil juz mnie wbic w inny nastrój. Teraz wiaodmo od prawie roku zero alkoholu i jakos odwagi tez brakuje :P

    Merci gratulacje :D Cieszmy sie z malych rzeczy :D Moja wlasnie lezy z golym tylkiem na macie. Wietrzymy pupe. Ale juz jest dzisiaj duzo lepiej. Nie umiem Wam opisach tych cwiczen jakie robimy, bo sa naprawdę sprecyficzne ale jak bede miala chwile to poszperam na necie i pewnie je znajde to podesle jakiegos linka :P

    A co do ruchu od jutra umowilam sie z mama ze rano schodze z Mala do niej i wchodze na bieznie a ona te pol godziny sie nia zajmie. Do konca sierpnia jest na zwolnieniu. Mam nadzieje ze mi sie to uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2022, 13:48

    Merci92, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, tak bede powtarzala te wyniki ok 10.09 aby miec swieze na wizyte prywatna..

    Vende ja tez mam libido 0...u nas seks byl raz tak zupelnie na spontanie i bez pomyslunku wiec teraz czekam za okresem jak za zbawieniem..

    Kazda z nas jest najlepsza mama dla swojego maluszka nawet jak czasami bral nam sil i cierpliwosci..jak maly ma gorszy dzien tak jak np.wczoraj to powtarzam sobie ze to minie i ze ten czas jak jest taki malutki tak szybko mija.. dzisiaj z kolei Bartus prawie caly czas spi z przerwami na jedzenie i przebranie..

    Dziewczyny czy u Was maluszki jak leza na brzuszku to tez maja rece wzdluz tulowia i podnosza nogi do gory jakby robily kolyske? Zastanawiam sie czy to prawidlowy odruch bo my u fizjo nie bylismy..

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende gratuluje postępów w rehabilitacji :)

    A ja przytyłam 1 kg, czyli mam +7 kg niż przed ciąża i powiem Wam, ze lepiej mi z tym 😊 ale w moje spodnie 34/36 się nie mieszczę 🙈 mam może z dwie pary, które są w miarę ok 😅

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa moja rece ma cofnięte, ale nie wzdłuż ciała tylko ma je zgięte w łokciach, ale tak jakby je chowała pod barki. A nóżki nieraz tez podnosi.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się na rekach podpiera, ma je z przodu, a nogi tez unosi. Daje jej między stopy taką pileczke do masazu, to sobie trzyma i masuje stopy :)

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak jak u Leksa, cofa zgięte pod barki. Znalazłam na mamafizjoterapetka jak poprawiać pozycję tych cofniętych rąk żeby ćwiczyć głowę. Może Ci to pomoże https://mamafizjoterapeuta.pl/2017/11/13/lezenie-na-brzuszku-jest-super/

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos wrote:
    U mnie tak jak u Leksa, cofa zgięte pod barki. Znalazłam na mamafizjoterapetka jak poprawiać pozycję tych cofniętych rąk żeby ćwiczyć głowę. Może Ci to pomoże https://mamafizjoterapeuta.pl/2017/11/13/lezenie-na-brzuszku-jest-super/
    Dziekuje!

    Lotos lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende u mnie libido tez 0. Poza tym mała jest tak absorbujaca, ze jedyne o czym marzę to chwila spokojnego snu😉 My mamy rok przerwy - bo od samego poczatku ciaza była zagrożona i mieliśmy całkowity zakaz. Teraz ciężko wrócić jakoś. I poza tym ja to w ogole chyba nie mogę wyluzować jak mała obok- nawet jak w innym pokoju. Głupie to - ale jakies skrepowanie czuje na sama mysl.

    Marmis
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos to mnie pocieszyłaś z tymi nogami, że nie tylko ja. Może to przejdzie 🙃

    Merci to jest właśnie ten cudny moment rodzicielstwa, że cieszą nas drobne rzeczy 🥰 ja mam rowerek stacjonarny, muszę go chyba odkurzyć. U mnie z M zrobiło się XL😔 a na spacery nie mam siły chodzić w upały, na szczęście już niedługo 😁

    Co do libido u mnie też szału nie ma, na dzień dzisiejszy mogłabym się obyć 🤣 ale u mnie mąż skutecznie zachęca 😊

    Lotos, Merci92 lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam 😁
    Dziewczyny super ta grupa😀 nawet jak czlowiek ma gorszy dzień ale przeczyta tu ze nie on jeden to już się lepiej na sercu robi😂
    Te lepsze i gorsze dni u nas to chyba normalne🙂zmieniło sir nam życie o 180%🙂 cieszą nas postępy jakie wykonują nasze dzieciaczki , cieszą nas lepsze spokojniejsze chwile, dni, noce ale są też niestety i gorsze chwile, dni, noce...a my nie jesteśmy robotami 🙃

    Leksa, Monja, Ana.Ta, Zosiek lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak mam gorszy dzień to tylko mąż mnie wtedy podwójnie denerwuje bo on oprócz tego że mega pomaga przy kąpielach których najczęściej mała jednak nie lubi wrrr to oprócz tego to trochę do niej zagasa, trochę ją ponosi czasem ale tak żeby się np położył z nią na macie, czy na brzuszku to tego nie ma😐
    Robi tak naprawdę to co robił przed Narodzeniem dziecka a ja jak chce iść raz na ruski rok gdzies to muszę się pytac i kombinowac zeby jemu pasowało wrrrr strasznie mnie to wkurza😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil glowa do gory🙂dzieciaki zmieniają się nam z dnia na dzien🙂także i do Ciebie przyjdą lepsza dni☺️
    Moja malutka jakiś czas temu była bardziej zadowolona niż w te ostatnie dni...Teraz zaczęła coś częściej marudzić i uspokajalaby się najlepiej tylko na rękach a ja nie mam siły jej nosić wiec kombinuje a jak nic nie pomaga to przychodzi mąż z drugiego pokoju i ją chwile nosi to się uspokaja ale po jakimś czasie okazuje się że to marudzenie to z głodu było i ląduje na cycu. I jak wcześniej jadła 8 razy na dobę to teraz je 9 razy😏

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do przytulanek to u nas też kiepsko sprawa wyglada😏 ja musze przyznać że większa ochotę mialam zaraz po połogu niż teraz😳ale to chyba dlatego że ten mąż mnie tak denerwuje znaczy się nie tylko on mnie denerwuje jak to że tak normalnie sobie funkcjonuje a jak dzwonią jego koledzy czy jak rozmawia z kimś z pracy to strasznie mowi jak to totalnie mu się życie zmieniło i ile to on teraz ma obowiazkow😳 dziad jeden🤦‍♀️

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzień trzeci- aferka. Normalnie to nie moja Olga 🥺🫣

    Asiulka Ci nasi mężczyźni to maja „tyle” obowiązków przy dzieciach, ze normalnie im współczuje :/
    Mój tez mnie dzisiaj bardzo zdenerwował. Planowałam miły wieczor. Syna nie ma, córka szwagra pojechała, Olga śpi, wiec wieczor nasz, ale już mi się wszystkiego odechciało. Powiedziałam mu, ze śpię dziś w pokoju syna. Niech spada.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porobiło się z tymi naszymi dzieciakami. Ale ja dziś cały dzień do głowy sobie wbijam że 'to chwilowe' dalej usypiamy małego..

    Asiulka twojemu to się życie zmieniło a mój chodzi i gada że każdy mówił że tak się zmienia że dziecko tyle placze à wcale tak nie jest ze jest spoko :| à ja stoję obok i jak to słyszę to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Żałuję bo pewnie nie nastąpi dzień że na dniach będzie musiał zostać z nim od rana do nocy żeby się przekonać.

    U nas chęci są ale sił brak, zawsze jak sobie 'zaplanujemy' to nasz synek ma inne plany

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Wam za pocieszenie, że nie tylko ja mam problem z tym upiornym odczuwaniem gorąca zawsze i wszędzie, bez względu na temperatury na zewnątrz. Mocno liczę, że to sobie minie za jakiś czas.

    Jeśli chodzi o leżenie na brzuszku, to pytałam fizjo ostatnio, czy jeśli mała po przekręceniu na brzuszek nie układa zawsze prawidłowo rączek to jej pomagać i ustawiać jak trzeba, czy zostawić jak się ułoży i niech sobie radzi. Jej rada była taka, żeby zawsze pomagać jak tylko maluch leży nieprawidlowo, bo jeśli się pozwoli na to, to utrwala sobie zle nawyki. Może jednorazowo to nie stworzy problemu, ale jeśli częściej to rzeczywiście ma to sens.

    Kasjanna, bo kojarzę że Ty masz problem z ciągłymi pobudkami córci, właśnie gdzieś wyczytałam że jeśli maluszek tak się budzi często, nawet co 30-40 min to dlatego że ma problem z przejściem z jednej fazy snu do drugiej i potrzebuje pomocy rodzica. Także niekoniecznie jest tak często głodny, potrzebuje przytulenia, pogłaskania, pokolysania itd. Niby zbyt częste karmienie też powoduje że w takiej sytuacji maluch się przejada i tym bardziej budzi i tak w kółko. Wiadomo, że to tylko teoria a życie to co innego, ale może akurat coś spróbujesz wdrożyć u siebie 🙂

    Kasjanna lubi tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja, dzieki, wiem ze to nie glod ale ide troche na łatwiznę, bo mała daje mi znaki. To znaczy dzis juz sie budzila z 5 razy, i za kazdym razem wystarczyl przytulas, ale za jednym nie, od razu zaczela mnie drapać jakby chciala rozebrac, i wtedy wiem ze jak nie dam cyca to bedzie dluzsza afera. Nie zeby nie dalo sie jej wtedy uspokoic - da sie, ale dluzej potrwa i pobudzi caly dom. Co wiecej, jak mi się w nocy uda jej nie karmic, a czasem sie udaje, to pospi 10 minut i jest powtorka z rozrywki. Ale zdaje sobie sprawe ze to nie potrzeba jedzenia, nikt nie jada co godzine...

    Z tymi facetami... Moj najbardziej mnie wkurza jak przyjdzie w ciagu dnia i mowi ze jest taki zmeczony i chyba zrobi sobie drzemke... A rob juz co chcesz czlowieku, ale musisz mi o tym mowic? Oczywiscie wychodne ma kiedy chce. Ja tez, tyle ze z dziecmi 😁

    Zosiek, Monja lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi o tak bolesniść piersi przy kp nie pomaga. Czy cyc pełen mleka😂

    Merci92 wooow z tym usypianiem. Zaczynam zalowac ze nie mam karuzeli😂

    Wgl zła jestem bo zgubilam dziecku dzis na spcerze gryzak ośmiornice. A tak go lubiła wkladac do buzi :( chyba wypdł jak musialam ją dwa razy uspokoić... ale lidl zaliczony. Buły były. Zapasy slodyczy są. 😂

    Tak to jest z tymi chlopami. Moj dzień przed chrzcinami jedzie sobie do teściow. Niby przy okazji biznesu ale pare godzin tam posiedzi:/ także nie odciąży, ja nie wypoczne i pewnie paznokcie u nóg pomaluje w biegu wrrrr (Asiulka robie jak Ty😂).
    Jakby posiedzieli cały dzień z bobasami to by sie im perspektywa zmienila... no ale... karmienie nas nie ominie... Także tak.
    Ale jeszcze troche... jak nie bedzie mlekczka mamusi będziemy „wolniejsze”. Ja mam przynajmniej taką nadzieję.

    Kasjanna bardzo spodobał mi sie Twoj tekst z tym wychodnym 😂 no tak. Zabrac dziecko i w droge 😂😆🙈
    U mnie z brzuchem nawet ok, ale wyglada jakbym sie kapusty najadla. Musze do fizjo skonsultować przepuklinę, ale jeszcze chwile odczekam :)

    Kasjanna lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Moja się na rekach podpiera, ma je z przodu, a nogi tez unosi. Daje jej między stopy taką pileczke do masazu, to sobie trzyma i masuje stopy :)

    Oo super pomysl z tymi pileczkami wtedy.

    A u Mnie tak samo, tylko tych nóg troche ogarnąćnie moze

    Kasjanna lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis mala przechodzi samą siebie, spi gdzies od 8, wiec 3.5h,a budzila sie juz kilkanaście razy. Jadla raz i o wiecej sie nie upomina, ale musze wyjac z łóżeczka i polulac. Trwa to minute, moze dwie i tak w kółko.
    Monja, a nie pisalo jak szybko dziecko ma te fazy ogarnąć albo jak jej pomoc? Szumis nic nie daje...

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 587 588 589 590 591 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ