X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ala tez ma ciemieniuche i myje poki co w zwykłym płynie co do tej pory i co reszte ciałka 🙂

    Ana.ta powodzenia jutro! Oby malutka była grzeczna i nie robila żadnych awanturek😉

    Dziewczyny macie jakieś porady na kąpiel maluszka? Osrstnio coś ewidentnie mała nie lubi się kąpać i drze się w nieboglosy😐

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak ciemieniucha byla bardzo widoczna dawalam oliwke na godzine przed kąpaniem, kąpie z kilkoma kroplami plynu sylveco który tez ma olej z migdałów, po kąpieli czesalam. I rano kremowalam i tez czesalam.

    Spanko z przerwami do 11 marzenie. Moja zawsze ma przed poludniem zly humor bo coś jej idzie nie idzie:/ dziś mi marudzi caly dzień, dobrze ze spala pozniej godzine to zdarzylam uprasowac ciuchy na chrzest... jak jutro humor sie powieli to bedzie bArdzo ciekawie 😂😂😂

    Jutro chyba wstane juz 5-6, jak sie uda ze corka jeszcze uśnie bede na speedzie sie szykowac. Ma byc 30 stopni- powodZenia 😂 tylko kok mnie uratuje



    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka u mnie tez cos ostatnio sie darla ale podejrzewam ze to jednak to pora kąpania. Blizej 19:00 jest spoko, blizej 20:00 darcie. No i wczesniej zawsze je, na glodniaka jest masakra. Ale nie zawsze chce zjesc wiec konczy sie jak kończy...

    No i u mnie zawsze ssie kostke w palcu męża, jak jej bierze też sie drze 🤷‍♀️

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, spróbuj zmienić porę kąpieli. U nas wieczorem jest trudniej bo ma ogólnie gorszy humor na cokolwiek. A jak polubi kąpiel to moze wtedy uda wam się przenieść na pore w ktorej wam pasuje.

    Ana.Ta, Asiulka87 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Merci92 Autorytet
    Postów: 624 929

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami też może chodzić o ilość wody w wanience albo temperaturę 🤔

    Zosiek lubi tę wiadomość

    6056198c02.png
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merci to u mnie rok po pierwszej ciąży było S/M a przed tamtą ciążą miałam L, ruch dużo robi, więc mam nadzieję że i tym razem zrzucę bo źle się ze sobą czuję. Ahh ta moja słabość do czekolady 🙃

    Asiulka no właśnie niektóre dzieci wolą ciut cieplejsza wodę. U nas kąpanie to taki rytuał codzienny, bo w faldkach jej się zbierają różne rzeczy i nie da mi jej nie wykąpać. 😉 I tak moczymy się, brzuszek chlapiemy żeby nie marzł, cały czas do niej gadam i jest ok.

    Marmis ja używam derma baby płyn i szampon w jednym nakładam jej na główkę i masuje. Zapobiegawczo robiłam oliwkę z derma też i czesanko. Ale już z miesiąc odpuściłam. Nas odpukać ciemieniucha nie łapie.

    Kasjanna współczuję choróbska synka, mam nadzieję że Wam przejdzie i Nysia nie złapie. 😘 Co do nocek trzymam kciuki, żeby były wreszcie znośne.

    Ana.Ta trzymam kciuki za jutro, ważny dzień Oliwki 😁

    Moje dziecię polubiło się bardzo z matą, mimo że dalej mamy turbodrzemki to idzie coś po trochę ogarnąć w domu bo się gimnastykuje na macie. Chyba jednak polubimy się tez z grzybkiem mombella.

    Megsi dzięki za polecajke maty wodnej do ćwiczenia leżenia na brzuchu rewelacja 🥰

    Soleil skusiłam się też na książkę natuli co czytasz, co prawda przeczytałam dopiero 1/4 ale podoba mi się. Tak sobie myślę ile błędów popełniłam z 1 córa. 🤷

    Merci92, Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek, czlowiek sie uczy na bledach. Ale z drugiej strony nie tak dawno polecali w mądrych ksiazkach np. zeby nie podnosic dziecka z lozeczka zeby sie wyplakalo. Albo jak sie zmienia podejście do rozszerzania diety. Także mysle ze za kilka lat tez niejeden błąd znajdziemy w tym co robimy teraz, mimo ze się edukujemy i staramy.

    Zosiek lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj oglądałam zdjęcia moje i maluszka i się załamałam. Jak ja staro wyglądam, jakie zmarszczki mi się porobiły i taka szaro bura cera, podkrążone oczy...trochę się załamałam bo na co dzien tego nie dostrzegam. Jakie polecacie kremy do twarzy? Rozświetlające albo odmładzające? Może stosujecie jakieś kremy po oczy? Ja nigdy nie używałam takich rzeczy ale chyba najwyższa pora zacząć

    Edit: przeczytałam że kremów przeciwzmarszczkowych nie powinno się stosować w ciąży i przy karmieniu piersią więc to odpada. Może macie jakiś bezpieczny produkt do polecenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 19:35

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos, nawet mi nie przyszlo do glowy sprawdzic czy kremy ktorych uzywam mozna stosowac przy karmieniu. Jakie mam takie stosuje :/
    Ja mam metode - nie patrze w lustro i problem z glowy 😄

    Merci92, Zosiek, Lotos, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm mysle ze będę musiala zmienić godziny kapania poki co bo woda jest raczej ok i tez zawsze powolitku ja kladziemy i delikatnie polewamy i gadamy i czasem sie uda ze jie placze a czasem jest ryk taki ze nie idzie jej uspokoic😏

    A polecacie jakas konkretna mate wodna? Hmm nie wiem gdzie bym ją pomieściła już w tym naszym mieszkaniu hah a mała za długo na tym brzuszkunlezec nie lubi to może by to pomoglo🤔

    Nom zasady pielęgnacji maluszka się cały czas zmieniają wiec pewnie jak masze dzieci będą mieć dzieci to juz inaczej będą o nie dbac☺️

    Co do kremów to ja też jie sprawdzałam które można stosować podczas karmienia🤔 a stosuje rozne, nie mam jakichs sprawdzonych 🙂

    Kasjanna dzis mi przyszly tabletki vitapil mama - oby cokolwiek pomogly🙃

    Lotos lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna wrote:
    Zosiek, czlowiek sie uczy na bledach. Ale z drugiej strony nie tak dawno polecali w mądrych ksiazkach np. zeby nie podnosic dziecka z lozeczka zeby sie wyplakalo. Albo jak sie zmienia podejście do rozszerzania diety. Także mysle ze za kilka lat tez niejeden błąd znajdziemy w tym co robimy teraz, mimo ze się edukujemy i staramy.

    Tak co do podnoszenia też jest fajnie to opisane w tej natuli. Czemu nie powinno się tak robić i jaki to ma wpływ na psychikę małych dzieci.. Kiedyś myślałam żeby próbować tak swoje dziecko nauczyć zasypiania ale po tej lekturze nie chce go uczyć bezradności jednak. Mam nadzieję że te przytulaski zostaną w przyszłości wynagrodzone. Ale faktycznie. Takich złotych rad można się nsczytac w wielu książkach. I nie ma co myśleć se coś robiłyśmy źle. Zawsze się staramy robić jak najlepiej dla maluchów

    Wiecie że i u nas wróciła ciemieniucha 🤔 nawet mamy jakiś pryszczyk ropny na glowie

    U nas dzień super. Mało placzu, drzemki po 1 i 2 godziny, dziecię teraz już przesypia.. Tato w domu to jest kultura à potem mi nie wierzy jak maly potrafi dać popalić przez cały dzień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 21:08

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos ja też używam kremów ciągiem.. jakoś nie wpadlam żeby krem sprawdzać... teraz mam jakiś z AA. 30+, całkiem spoko:) ale ja często stosuje kremy naturalne z Sylveco na dzień. Skóra po nich jest super. :)

    Trochę jestem w szoku, bo dawałam małej espumisan na smoczku (który wypluwa). No i wyplula, ale nie zdąrzylam go zabrać, a że dawalam na lezaco został obok niej. ZAnim go wzielam ona go „capnela”. Przekrecila sie z nim na brzuch, pare razy wstała i padła. I po 10 min śpi...

    Asiulka a o ktorej kąpiecie? U mnie zmiana godziny okazala sie strzalem w 10. Dziś znów wykąpalismy wczesniej o 19:00, o 18:30 byla karmiona, po kąpieli nie chciala jesc, ewidentnie marzylo sie jej spanko. Spala 30 min od 20-20:30. Bylam pewna ze sie obudzi na ukochane mleczko. No i teraz po karmieniu śpi po tym smoku...

    Chcialam lulać ale byla zlosc... chyba te nasze dzieci doroślejĄ i potrzebują przestrzeni.... 🙈

    Soleil, Lotos lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil moja tez przy tatusiu grzeczniejsza... czuje ze te dzieci nas juz wykorzystują😂

    Też macie obawy jak dzieci zasypiaja na brzuchu? Moja tak teraz non stop. A ja ją po czasie przekręcam. Nie wiem czy dobrze... :/

    Hahaha ja też coraz rzadziej patrze w lustro 😂 ostatnio pod koniec dnia zczailam sie ze milam ubrane dwa rozne kolczyki. Jedną kulke bialą / drugą srebrną. I bylam tak u dentysty i w kilku sklepach 😂😂😂
    Ale rzęsy raczej zawsze pociągne i troche pomaziam sie szminką. Jakoś tam mi z tym lepiej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 21:23

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.ta kąpiemy kolo 19 ale faktycznie czasem o tej godzinie to mała jest już marudna hmm🤔musimy to przyspieszyć chociaz kurde jakiś czas temu cieszylq sie podczas kąpieli jedynie byl problem z osuszaniem i ubieraniem po kąpiel ale kilka ostatnich kąpieli to była taka biwgusiem bo się tak darła🤔

    Soleil ja teraz słucham audiobooka o wychowaniu. Tyle zenonawiamnsie ze teoria teorią a może być gorzej z realizacją u mnie😋 ale Tonie widzę że mega ta książka przypadła do gustu i już ją wcielasz w zycie☺️

    A co do spania na brzuszku to hmm w ponad trzymiesięcznym życiu mojej córki RAZ się jej zdarzyło niechcący przysnac na brzuszku haha ale jakby mi tak usypiala to też bym chyba przekręcała chociaz nie wiem czy się powinno🤔

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka staram się wcielać. Bo tam nie ma takich złotych rad co trzeba robić żeby było dobrze a raczej wytłumaczenie zachowań naszych dzieci właśnie. Uczy mnie spokoju, cierpliwości i zrozumienia dla mojego maluszka, bardzo przypadł mi język jakim jest pisana. Wcześniej szukałam złotych rad jak uspac żeby nie nosić a teraz.. Po prostu noszę i tule :) a potem placze że bolą mnie plecy 😂

    Moje dziecię dalej ani razu nie spało na brzuszku. Chyba że na mnie.

    Dobrej nocki dziewczyny ❤️

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7429

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mały w dzień na brzuchu śpi czasami w nocy nie pozwalam, pediatra mi powiedziala zeby na noc wlasnie nie pozwalac w razie cofniecia sie pokarmu..wiec tak robie :) byla u Was jakas burza ? U mnie jest pogodowa masakra

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 20 sierpnia 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropo mężczyzn - moj juz spi, a ja jeszcze lece w myślach czy wszystko spakowane... tacy to pożyją. Już nie czepiam się mleka, ale na naszej glowie coraz więcej 😂

    Wlasnie też slyszalam ze lepiej przekrecac, tymbardziej ze z tej pozycji za bardzo nie umie „wrocic”. Dobrej nocki ❣️

    Co do pogody ja czekam na deszcz.. u mnie nadal 30 stopni i slonce.... w domu mam 28....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2022, 23:03

    Soleil lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 21 sierpnia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej babeczki :) jak tam minela noc? U nas bez tragedii, zaraz się będziemy usypiac juz na drzemke.

    Wymyslilam w nocy jak sie bedziemy chustonosic jesienia. Dostalam jakis czas temu kocyk z kapturkiem, tak na środku naszyty, nie w rogu jak mają ręczniki. I za bardzi nie znalazłam dla niego zastosowania, a na jesien bedxie idealny, bo kapturek na glowe, boki koca po chuste i nawet fajnie to wygląda (juz przymierzylam). Bo cos czuje ze sie z gondola juz nie przeprosimy, czekam na spacerówkę.

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 21 sierpnia 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna super pomysl 😊też dostalam wlasnie taki kocyk olśnilaś mnie ze moze byc na spacery, albo posiadowki na tarasie w jesieni. Moze niedlugo bedzie chciala siedziec na kolanach😇

    U mnie na szczęście noc ok. Kręcila sie przed 12:00 ale sie nie obidzila, ja jakos usnelam. Karmienie o 3:30 i pozniej dluzsze o 6:30 + juz dwie kupy od rana, ale spokojnie wiercila sie na lozku takze ogarnelam wlosy i twarz uffff . Teraz ululalam ja na pilce i tak z nia siedze bo msza o 11 i chce zeby nie byla marudna. Oby sie udalo karmienie ok 10:00 i w droge....

    😇 maz mi zrobil rano śniadanie i meliske. Ciekawe czemu hihi

    Milego dnia Wam zycze! Mam nadzieje, że jakos podolam 💛

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2022, 09:11

    Merci92, Leksa, Zosiek lubią tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 21 sierpnia 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Ana.Ta. Jak sie nie bedziesz stresowac to wieksza szansa ze i Oliwka bedzie spokojna, także pij tę meliske :)

    Vende, a jak u was z chustą? Odpuscilas?

    Leksa, Ana.Ta lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
‹‹ 589 590 591 592 593 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ