X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 5 października 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Leksa, z jednej strony zazdroszcze, z drugiej chyba bym budzila gdzies po 8...

    Megsi, nie o wszystko da sie zadbac, ale warto wiedzieć. Ja np wiedzialam ze dziecko lepiej spi na spacerze niz w domu, ale ze lepiej isc rano na spacer albo ze to wplywa na druga polowe snu to juz nie wiedzilam. A z tymi aktywnosciami to niekoniecznie chodzilo o atrakcje, bardziej o ruch, w przypadku malego dziecka leżenie na brzuchu, pewnie tez obroty czy pełzanie jesli potrafi. U nas nie wiem kiedy ta ciężką pupine podniesie :/
    Pediatrzy mam wrazenie ze w ogóle nie czają tematu. Z drugiej strony slaby sen to nie choroba...

    Soleil lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 5 października 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie u Nas bylo juz lepiej, dlatego zrezygnowalam z probiotyków:/ a teraz ona porządnie pospac nie może przez te kupska.
    I wlasnie obawiam sie ze przy RD nie bedzie kolorowo.... biedna mała

    Oczywiście że jem czekolade... 😬😬😬 może nie codziennie, ale jem 😬 może faktycznie powinnam jeść tylko swoje dyniowe, czy szarlotkowe wypieki... ale czekolada to czekolada...

    Ja też dziś już po godzinnym spacerze - od razu mi lepiej. Na końcu jak mala juzwstala chodzilam z jia po ogrodzie i przy kolorowych krzaczkach smiala sie w głos 🙈

    Leksa wcale ci sir nie dziwie... i tak zle i tak nie dobrze... 🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 13:31

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 5 października 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, uspokoilyscie mnie. Zwłaszcza Ty Zosiek 😘

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 5 października 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos daj znać co lekarz powiedział.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Zosiek Autorytet
    Postów: 833 1498

    Wysłany: 5 października 2022, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa sprawdziłam jeszcze zapiski co mam ze starszej i spał smok 20-7.30 w wieku 5 miesięcy. Na mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 14:18

    Merci92, Kasjanna, Ana.Ta, Malinka2021, Leksa lubią tę wiadomość

    Nasz mały cud 15.05.22 🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bobas na spacerach tak śpi różnie, najlepiej śpi przytulony do mnie.
    Duzo ostatnio zdobył umiejętności ruchowych zobaczymy czy po chorobie pośpi lepiej.
    Duzo pełza, ciągle na brzuch się obraca, sporadycznie na plecy.
    Myślę, żeby 1 dzień chodzić na basen z nim dla urozmaicenia ruchu.
    Najgorsze jest to, że nie mam z nim jak ćwiczyć lapania za stopki, bo kopie tymi grami i ciągle na brzuch chce się obracać

    Ana.ta poczytaj o dyschezji niemowlęcej, bo twój przypadek brzmi jak to. Myślę, że warto pogadać z lekarzem.

    Ana.Ta, Merci92 lubią tę wiadomość

  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 5 października 2022, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i poszłam na spacer przed południem. Mały zasnął w wózku bo to jego pora. Ale zwykle śpi godzinę max 1.5. A dzisiaj po spacerze równo 3! 😲 To chyba nie wróży dobrze na noc?

    Dziewczyny, nasłuchujcie kaszlu. Mnie pediatra mówił że jak zamieni się w mokry to mam od razu przyjść. I faktycznie zaczęło się wtedy zapalenie oskrzeli. Mały wogole mi wtedy nie goraczkowal więc to nie jest wyznacznik ale miał wtedy 2.5 miesiąca. Teraz dzieciaki są już dużo większe i na pewno lepiej sobie poradzą z infekcjami. Poza tym mówił że dobrze że złapałam infekcje od niego bo mój organizm szybko sobie z tym poradzi a z mlekiem mały dostanie przeciwciała i dzięki temu jemu też szybciej przejdzie. Więc gdyby Was coś łamało to bez paniki 🙂 aczkolwiek wierzę że zaraz miną te katary i kaszle

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 5 października 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi dziekuje, faktycznie brzmi jak to. Pocieszające że mija...

    Lotos z tego co wiem dłuższy sen w dzień nie wplywa na sen nocny. Z reguly nawet wtedy lepiej idzie usypianie . Przynajmniej u mnie zaobserwowalam ze nie ma to wplywu ... :) nawet gorzej bywalo jak mało pospała w dzień..

    Dzisiaj spala 3x 30 min, mam nadzieje ze uśnie jeszcze na chwile bo sen mi potrzebny... drapie mnie w gardle... także wjechala herbata z miodem i sącze czarne hallsy... zawsze mi wczesniej pomagaly. A tak wgl u mnie tak wieje ze moge sobie oczy wydlubać- niestety wiatr mi nie sprzyja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 16:54

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, widzę że się bobaski Wam pochorowały, zdrówka dla nich i dla Was, oby jak najszybciej wróciło wszystko do normy.
    U nas wczoraj wizyta u osteo i dziś u fizjo, obie wizyty prawie całe przeplakane. Mała widać ma już dość, bo ciągle coś trzeba ingerować w jej ciałko, a to masaże buźki non stop w domu, a to ćwiczenia...kiedy to się skończy. Jeszcze oczko na dodatek wczoraj całe zaropiale aż żal było patrzeć, dziś po masażu kanalików już lepiej, chociaż tyle🙂
    Buziaki!

    Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 5 października 2022, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monja, napisz cos o wizycie u osteopaty. Ide jutro a nigdy nie bylam i nie wiem czego sie spodziewac.
    Mloda nie potrzebuje pelzac, dotrze gdzie chce bo turla sie bez opamietania (ale wcale nie ze szczęśliwą miną).

    Malinka2021, Zosiek lubią tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Ana.Ta Autorytet
    Postów: 1666 1792

    Wysłany: 5 października 2022, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna to zaczelo sie z tym turlaniem🙈 u mnie dzis jak stała na rekach spadla na bok i nie wiem co to bylo czy wypadek czy wlasnie probuje sie turlac 🤔🙈

    Ja sie dzis zbuntowałam o 17:00, odlozylam mala do bujaka obok męża i zamknęlam sie w sypialni tak mnie glowa boli. Ale gdzie tam ani nie usnelam, ani mloda nie zostala ululana na chwile, bo nikt sie nie podjął a jak probowalam nie dzialalo... nie mialam sily isc na ten wiatr na spacer... jak nie uśnie teraz przy jedzeniu to ja niewiem jak to ogarne bo zwyczajnie brak sił. Ech

    Myślicie ze mozna zjesc czosnek? Mi zawsze pomagal prZy przeziebieniu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 19:08

    16.05.2022 urodziny Oliwki 😘 Więcej szczęścia o 7 dni😍
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 5 października 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak na szybko. Wróciliśmy od pediatry i jestem trochę przerażona. Powiedział że to alergia ale się nadkazila i uwaga, kazał kąpać dziecko w nadmanganianem potasu do odkażania. Myślałam że tylko buzie będę tym myć ale kazał całe dziecko 😲 jestem w szoku. Przecież skóra się wyjalowi i dopiero będą problemy. Co Wy o tym sądzicie? Bo ja jestem w szoku!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2022, 20:02

  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 5 października 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana.Ta czosnek chyba tak jak cebula, można ale w małych ilościach bo zmienia smak mleka

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos, mi też to poleciła lekarka i położna, jak młoda miała po antybiotyku okropne odparzenie. To ma na celu pod suszenie rany.

    Leksa, moja starsza w podobnym wieku na mm spała od 18 do 6.

    Malinka2021, Lotos, Leksa, Ana.Ta, Zosiek lubią tę wiadomość

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 5 października 2022, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz kąpałam w nadmanganianie potasu z racji potówek. Pomogło, nic się nie wysuszyło, ale to tylko raz był.
    Jem i cebule i czosnek i mój maluszek nie protestuje, także musisz spróbować jak Twoja mała zareaguje 🙂
    U nas dzisiaj tatuś pierwszy raz sam wykąpał małego. Siedziałam i patrzyłam i przez te kilka minut odpoczęłam jakbym zaliczyła porządną drzemke, po prostu ze to nie ja musiałam zrobić 🤩 Czuje ze tatuś częściej będzie kąpał sam 😄

    Lotos, Leksa, Ana.Ta, Zosiek lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 5 października 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamuśki. My jeszcze jutro wakacje i powrót do rzeczywistości. Bede strasznie tęsknić za drzemkami w wózku. Zero noszenia, pieluszka i smok ewentualnie Tylko raz mieliśmy drzemke w hotelu. Nawet myśli miałam czy nie kupić drugiego wózka, ktory bedzie służył do usypiania w domu 😂 ale nie, jakoś damy radę. Jeszcze nie wiem z jakim skutkiem ale będziemy powoli uczyć się zasypiania w łóżeczku.

    Kasjanna daj znać jak jutro po wizycie u osteopaty, jestem bardzo ciekawa. Co do turlania, chytra ta Twoja córcia :)

    Dziewczyny mam nadzieję, że wasze chore dzieciaczki już mają się coraz lepiej. My na szczęście jeszcze się trzymamy.

    Powiem Wam ze szczerze nie spodziewałam się że narobimy tyle kilometrów. Wzięliśmy nosidło tula i ani razu nie użyliśmy. Nie powiem ze zawsze z uśmiechem go zapinalismy do spacerówki ale to już byla kwestia ruszenia z miejsca i przestawał zazwyczaj grymasić. A jak płakał to po prostu był głodny, robiliśmy przystanek i dalej w trase. Jestem ciekawa jak beda wyglądały spacery w Polsce. Macie jakieś śpiworki czy wkladki w spacerówkach? Bo my póki co maly tylko kocyk

    Leksa może wybudzaj mała tylko na karmienie troche wcześniej. Albo np przed Twoim pojsciem spać, albo jak się kładziesz? Ogólnie myślę że nie ma co się martwić i ona tak ma po prostu :) tylko sie cieszyć. Ile bym dała za taka jedna nocke. Chociaż pewnie nie dałabym rady spać, zastanawiałabym się o co chodzi 😜

    Zosiek a te ciasto dyniowe brzmi tak zdrowo..nie powinno leżeć 😀😀

    Lotos daj znać jak nocka. U nas nieważne czy przed czy po poludniu zawsze ostatnio te drzemki jak w zegarku max 40 min. Przestaje sie łudzić ze sie wydłużą

    Ana.ta ja jem duuuzo czosnku. Także śmiało. Zdrówka!



    Leksa, Ana.Ta, Zosiek, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 5 października 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętacie jak rozmawiałyśmy o temperamentach dzieci w naszych brzuchach? To u nas raczej sie sprawdza, jakim był szogunem w brzuchu to jest taki sam już na świecie. Już powoli sama się zastanawiam czy ja chce zeby on juz zaczynał raczkować. Bo nie nadążę 🙈

    Kasjanna, Leksa, Ana.Ta, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 5 października 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa zapomniałam Wam napisać. Wiecie że chyba faktycznie po tym moim kryzysie laktacyjnym jakoś zmieniło się mleko. Wcześniej w nocy mały jadł co 2 godziny a teraz 4-5 godzin przerwy mamy. Tak jak Wasze dzieciaki budzi się cały czas na przytulania, ponoszenie, włożenie smoczka więc noce się ciężkie ale cyca nie chce. Mam nadzieję że jak minie ten skok czy co to jest teraz to nasze drzemki znacznie się wydłuża. Ciekawe czy u Was wkrótce będzie podobnie czy tylko jak każdy kryzys laktacyjny zaliczyłam

    Soleil, Ana.Ta lubią tę wiadomość

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 5 października 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lotos, nie wiem czy to mozna nazwac kryzysem laktacyjnym, ale ja przez ostatnie tygodnie mialam nadmiar mleka. Smialam sie ze blizniaki bym wykarmila. Piers z ktorej w danym momencie nie karmilam robila sie taka az nabrzmiala i ciagle mialam wrazenie ze juz jest pora karmienia.
    A teraz to minelo. Mleka chyba jest wystarczająco, ale juz nie leci tak mocno, wkladki suche. Cos jest na rzeczy...

    Soleil lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 5 października 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj mamy 8 karmien jak do tej pory. ..hmm pierwszy raz od 26 sierpnia😆zapamiętam ta datę hah od tego momentu moje dziecko się popsuło w nocy😏
    Od wczoraj mała je rzadziej ale możliwe że to przez to chorubsko ale łudzę się ze po prostu się jej odmienia powoli i dorasta😃
    Ana.ta pewnie ze wcinaj Czosnek. Jie zaszkodzi ale smak mleka pojoc faktycznie moze zmienic🙂obyś noc miala dobra i bol głowy minal🙂
    Lotos ja slyszalam że kapie się w tym fzieciaczki ale też nie wiem jakie są efekty🤔
    Kasjanna mi też się zwiększyła ilość pokarmu ale to przez to ciągłe przystawianie w nocy😏teraz właśnie karmie małą po prawie 4 h przerwy i myslalam ze piers mi wybuchnie już. Druga też się już twarda robi I nie wiem czy nie powinnam laktatora odpalić ale mi się nie chce😏idę spac🙂
    Dobrej nocki🙃

    Ana.Ta lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
‹‹ 677 678 679 680 681 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ