X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Maj 2022
Odpowiedz

Maj 2022

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, dobre z tą więzią. Muszę się wybrać, dwa cc za mną:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megsi, zdrówka dla Was!

    Asiulka, Merci, jak Wasze dzieciaczki?

  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 6 października 2022, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym cc to nie chodzilo ze kazde zrywa wiezi, (chyba), tylko to konkretne z jakiegos powodu. I to mialo pomoc dziecku nie pamietam w czym, nie matce. A dziecko mialo już wtedy ze 3 lata. Generalnie wiadomo ze nie z tym poszli, to bylo przy okazji.
    Ale to było już ze 4 lata temu to wiecie, cos moge pokręcić, ale taka ciekawostka o szamanach :)

    Na ten moment raczej sen sie zepsul, bo jak drzemki w dzien sa mega regularne i trwaja ok. 40 min, tak o 13 trwala 20. I juz jest znowu wkurzona i się dosypiamy. Ale mowila babka ze pierwsze 24 godziny moze byc roznie, wiec przynajmniej widze ze cos sie zmienilo, a nie ze potrzymala sobie ręce na glowie malej i tyle 😆

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 6 października 2022, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna o kurcze. Jak przeczytałam „problem w głowie” to aż mnie ciarki przeszły. Oby to pomogło

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wracamy z kontrolnej morfologii. Po szpitalu mieliśmy zleconą do zrobienia. Przy okazji zrobiłam żelazo i ferrytynę, bo u nas też spanie się ostatnio popsuło. Zobaczymy, jak wyjdzie.

  • Leksa Autorytet
    Postów: 1027 1251

    Wysłany: 6 października 2022, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile razy powinno iść się z dzieckiem na usg bioder?
    Podczas pierwszego badania mieliśmy oznaczone oba biodra na 1B i zalecone szerokie pieluchowanie. Nie robiłam tego, skoro takie oznaczenie jest prawidłowe.
    Dziś mieliśmy drugie i mamy oznaczone lewe biodro 1A, a prawe 1B i znowu kontrola za trzy miesiące.

    Nasze małe wielkie szczęście 17.05.2022 ❤️
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 6 października 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, ja mialam oba 1a i tez zalecone szerokie pieluchowanie. Chyba dają wszystkim z rozpędu

    Leksa lubi tę wiadomość

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2022, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksa, ja byłam trzy razy. Szerokie pieluchowanie też miałam zlecone, nie pieluchowałam. Jest ok. Mam przyjść jeszcze raz, jak stanie na nóżki ale chyba się już nie wybiorę.

    Leksa lubi tę wiadomość

  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 6 października 2022, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiek wrote:
    Lotos śmiało kąp w nadmanganianie potasu.to jest stara metoda przy potowkach żeby wysuszyć trochę skórę ale nic złego nie robi. Lepiej tym na ranki niż sterydem jak nie doleczysz.moja starsza niestety miała ranki od alergii i już wchodziły sterydy 😔

    Soleil szkoda że tak szybko zleciało ale wspomnienia na pewno macie cudne 🥰 też zastanawiam się nad spacerówka do domu do usypiania może to nie jest głupi pomysł 😂

    Ana.Ta zdrowka 🥰
    Merci jak tam? Asiulka i Megsi?

    U nas noc szkoda gadać, nadgarstek tak mnie już boli... Zaczynam myśleć że to tak będzie trwać i trwać. Dzisiaj mamy ostatnia dawkę na rotawirusy i ważenie. Niech mi lekarka powie że jej zęby idą bo będę włosy rwać o co chodzi 🤣🤦


    Zaraz doczytam reszte...
    Zosiek jak byliśmy u pediatry w związku z ta choroba to też pytalam o zęby i mialam WIELKĄ nadzieję że powie ze tak m ze juz prawie wychodzą ale niestety mimo że mała slini się jak szalona, do ust pakuje dosłownie wszystko to jednak lekarz stwierdził że na pewno w najbliższym czasie się jeszcze nie pojawią 😆 dzis kupilam smoczek NUK i zobaczymy jak w nocy będzie no dzisiejszej nocy tez musialam 2 x karmić co godzinę bo nie dala się uspokoić w inny sposob😏

    A ze zdrówkiem lepiej. Ewidentnie w porę zareagowalismy🙂katar jest ale już trochę mniejszy i nic się nie pogarsza ☺️

    Soleil, Zosiek, Megsi lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 6 października 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaskanna trzymam kciuki żeby pomogło!
    Dawaj znać to jak coś i my się zapiszemy😃
    Póki co przeniosłam wizytę u fizjo ale ta raczej nie pomoże że spaniem😏
    Do tych osteopatow to też jestem tak średnio nastawiona ale mam koleżanki których dzieciom niby pomogli hmm pieron wie🤔

    Mi się dziś udało małej inhalacje zrobic przy włączonym tv😆 siedziala jak zahipnotyzowana😋

    Klara_1985, Kasjanna, Leksa, Zosiek lubią tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Lotos Autorytet
    Postów: 258 227

    Wysłany: 6 października 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam...hmm no ciekawa jestem czy osteopata pomoże. Jakoś w to nie wierzę ale nie dziwię się że korzystacie z takich usług bo czlowiek próbuje wszystkiego.
    U nas wczoraj był spacer koło 10, dużo leżenia na brzuchu a noc była straszna pobudki co godzinę, max 1.5. Dzisiaj mąż zaczął 3 dniowy urlop wiec ja jeżdżę od rana na szmacie. Wzięłam się za mycie okien bo w sumie w ciąży nie mogłam takich rzeczy robić, i ponad rok nie myte 🤦‍♀️ ale już jest pięknie. Jutro jeszcze pranie firanek, zasłon i gotowe. Ale nie wiem jak dam rady w nocy po takim aktywnym dniu. Liczę na męża. Wkoncu niech chociaż na urlopie wstaje 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 20:10

  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 6 października 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chwilę mnie nie było, ostatnio duzo wychodze z Mala, spędzamy pol dnia poza domem a przy moim badziewnym wozku nie da sie jechac i pisac.
    U nas w porządku. Jest piekna jesien, trzaskam kilometey wozkiem, przeszlam na 4 sesje wiec czasem naprawdę spacery trwają u nas po 5h (biore malej oczywiście butle na droge). Tu zajrze do tesciowej tu do kolezanki. Nie chce mi sie siedziec samej w domu a maz pracuje ten tydzień codziennie po 12h...
    W nadmanganianie ja tez kapalam mala jak miala uczulenie. Nie ma co sie tego bac.
    Mam nadzieję ze nocki Wam sie polepsza po tym Kasjanna, chociaz ja tez jakos patrze na to z przymrużeniem oka bo dla mnie to jest trochę szarlataństwo ;) Ale moze skuteczne kto wie. Oby.
    Na tych spacerach jakos odżywam ale poza to po prostu jestem ciagle zmeczona, mimo ze przeciez śpię w nocy... Musze chyba zbadac hormony.

    Zosiek lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 6 października 2022, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok smoczek NUK został przetestowany- nie dziala😏 wlansie karmie po 1h 40 min od poprzedniego karmienia😪
    Zdrówka dla wszystkich, dobranoc🙃

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 6 października 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vende a masz jakiś termos na butelkę na spacer?
    Muszę się zaopatrzyć w coś takiego chyba🙂

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 6 października 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka ja mam tylko opakowanie termiczne z canpola. Poki co sie sprawdza. Ale nosze tez kubek taki troche większy od butelki i termos z wrzatkiem zeby jakby co wrzucic na chwile tam mleko. Termos mam taki zwykly z pepco za chyba 25 zl. Daje rade. Ale jeszcze nie musialam bo to opakowanie dawalo rade, a Mala nie lubi cieplego mleka. Ostatnio robila afere jak mleko bylo ciepłe i nie zjadla dopóki nie ostyglo :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 21:15

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 6 października 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ze sie odezwalas Vende. Zastanawialam sie co tak po tym wyjezdzie przepadlas.
    My tez teraz więcej chodzimy, odkad mala polubila wozek. Problem jest taki ze na spacerach śpi, więc w domu juz nie chce, a odkąd sie obraca to lezec sama tez nie chce, wiec coraz trudniej mi cokolwiek w domu ogarnąć.

    Widze ze w wiekszosci jestescie sceptyczne co do osteopaty. Na razie musze powiedziec ze nie widzę rezultatu. Juz mielismy pierwsza pobudkę. No nic, najwyzej kasa w błoto.

    A mowil moze ktorejs z was pediatra albo ktos ze ciemiączko sie szybko zrasta? Macie takie przypadki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 21:43

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Asiulka87 Autorytet
    Postów: 947 1117

    Wysłany: 6 października 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjanna u nas mamy małe ciemiączko. Mieliśmy z tego powodu wykonywane niedawno usg przezciemiączkowe. Pediatra troche nas z tym nastraszyła na początku. Usg ciezko bylo wykonać ale tyle na ile było to możliwe to wszystko wyszło ok. Ważne że obwód głowy prawidłowo się zwiększa i tego mamy pilnować właśnie.

    Kurde mialam isc spac a ja siedzę na tel ale fajne są takie chwile gdzie mała spi a ja nie muszę nic robić😄

    Kasjanna lubi tę wiadomość

    oar89n73njsm8gcn.png
  • Vende Autorytet
    Postów: 1144 1480

    Wysłany: 6 października 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w domu masakrę, w sumie ogarniam tylko obiad i pranie wieczorami. Cala reszta czeka az mąż bedzie mial wolne ;) trudno. Szkoda mi tej pogody, jeszcze chwila i bedzie listopad zimo, ciemno i deszczowo...
    Ja Kasjanna bardziej wierze fizjo, na tym tez sama się opieram. Ale niestety mysle tez ze dzieci po prostu sa rozne, a do tego niestety wierze ze dziecko które je z butelki i ma konkretne ilości na raz będzie lepiej spalo niz takie które ma pierś na zawołanie... Nie zazdroszczę Wam tej sytuacji. Nie wiem co bym zrobila na Waszym miejscu. Na pewno jednorazowe podanie butli to chwilowe rozwiązanie bo tu raczej mamy do czynienia z jakims przyzwyczajeniem juz dziecka...
    Powiem Wam ze przeklinałam to moje kpi a teraz na 4 sesjach jest elegancko... Mam litr mleka z doby, Malej starcza, aktualnie je mi 6x dziennie po 150ml. Czasem jakies dodatkowe ilosci na czkawke. Naprawde jest dobrze.

    Asiulka87 lubi tę wiadomość

    17.05.2022 - urodziła się moja córeczka Alicja :)
  • Kasjanna Autorytet
    Postów: 1509 2086

    Wysłany: 6 października 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulka, a jak często macie mierzyc injak szybko ma przyrastac?
    U mnie pediatra o tym wspomniala, i teraz i wczesniej, ale tylko informacja ze jest małe ale nic nie kazala zadna z nich robić i traktowałam to bardziej jak wiadomosc a nie cos nieprawidłowego.
    Z kolei ta osteopatka powiedziała wlasnie żeby mierzyc raz w tygodniu obwod główki. Google mowi ze to najczesciej nie problem i moze byc wynikiem nadmiaru witaminy D i zastanawiam sie czy suplementowac, szczegolnie wtedy kiedy jest slonecznie.

    Vende, sie nie znam, ale czytalam ze osteopata to wlasnie fizjo tylko level wyżej...
    Super ze wam się tak układa, wreszcie coś dobrego z tego kpi wyszlo :)
    U mnie z kolei maz wyjezdza niedlugo na miesiąc, wiec jakos probuje sie ogarnac przed tym...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 22:06

    29.04 - moja kochana córeczka :)
  • Soleil Autorytet
    Postów: 1025 1575

    Wysłany: 7 października 2022, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, my dotarliśmy do domu mały spi. Cały lot praktycznie nie spał a był mega zmęczony, to było dla mnie mocno stresujące ale nie płakał. Jeden wielki minus całej wyprawy to przewóz wózka. Jak wyjelismy przed wyjazdem nowa spacerówke z kartonu, tak teraz po powrocie jest tak zajechana, że wstyd byłoby ją sprzedawać. Jest porysowany wszędzie gdzie się da. Ciesze się że nie kupowaliśmy wózka za miliony bo bym się zapłakała.

    Kasjanna my byliśmy u osteopaty równo na 4 tydzień syna i ponoć wszystko było ok. Wybrałabym się ponownie ale sproboje wpierw dowiedzieć się coś od tutejszego fizjo

    Megsi dużo Zdrówka!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2022, 00:54

    Lotos, Kasjanna, Leksa lubią tę wiadomość

‹‹ 679 680 681 682 683 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ