X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Angie1212 Ekspertka
    Postów: 189 78

    Wysłany: 4 września 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maćka wrote:
    Cześć dziewczyny jak samopoczucie ? ja mam wizytę dopiero 10 września to będzie połowa 7 tygodnia. Już się nie mogę doczekać :) samopoczucie wiadomo różne :) najgorzej dokuczają mi wzdęcia, czasem wyglądam jak w 6 miesiącu ciąży, a może to ciąża spożywcza ? haha no i ból brzucha i prawego jajnika, przeważnie wieczorem, w pierwszej ciąży też tak miałam.


    Ponoć takie bóle są normalne, bo więzadła się rozciągają. Weź nospę mi pomaga w takiej sytuacji.

    h4zpyx8di03rzb31.png

    Aniołek 22.03.2018r. 9tc [*]

    zem3df9hktjtbque.png
  • Maćka Koleżanka
    Postów: 50 23

    Wysłany: 4 września 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie1212 wrote:
    Ponoć takie bóle są normalne, bo więzadła się rozciągają. Weź nospę mi pomaga w takiej sytuacji.

    Tak wiem :) coś tam z tej pierwszej ciąży pamiętam :D

    n59yj44jw8byd09a.png

    3jgxyx8dbqo9jekb.png
  • Maćka Koleżanka
    Postów: 50 23

    Wysłany: 4 września 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama dwojki wrote:
    Część ja to mam różnie wczoraj odrzuciło mnie od kawy dziś już pije druga hehe
    Z objawów mam tylko tkliwe i większe piersi nie dużo ale widać różnicę. Wczoraj starsza przytuliła się do mnie i głowę wcisnęła w pierś to aż krzyknęłam takie wrażliwe są :)
    Wizytę mam za rowne 7dni o 16:40 to bd 5t3d :)
    Mam problem ze snem zasypiam o 22 wstaje o 4:30 i tak chodzę cały dzień bo praca i dom do ogarnięcia i dziewczynki do przedszkola więc jest co robić :) od października ide na L4 to się chyba wyspie :)


    Nic nie mów o piersiach...w domu jest zakaz dotykania ! haha
    Ja za dnia jestem bardzo śpiąca, wieczorem padam a w nocy budzę się po kilka razy, przynajmniej syn na tym korzysta bo idę go przykryć, zawsze się rozkopie :)))

    Mama dwojki, milamila lubią tę wiadomość

    n59yj44jw8byd09a.png

    3jgxyx8dbqo9jekb.png
  • KasiaH Przyjaciółka
    Postów: 103 67

    Wysłany: 4 września 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w nocy budzę się kilka razy. W poprzedniej tak nie było. Idę siusiu i padam dalej. W dzień chce mi się spać ale nie mogę bo muszę się uczyć...

    relg9vvjrlg8wjvj.png

    f2w3gox1tsz18tmf.png
  • Nowa0289 Ekspertka
    Postów: 157 69

    Wysłany: 4 września 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie pisałam w innym wątku, że się martwię, bo czuję się świetnie. Piersi bolą troszeczkę, ale chyba mniej niż przed okresem :P Biorę Duphaston i nie mam już skurczy, więc brzuch nie boli :) Zmęczenie zauważyłam na jodze - trudno mi wystać w pozycjach.

    26.08 - pozytywny test
    27.08 - bhcg 252
    30.08 - bhcg 1053
    31.08 - pęcherzyk 2mm
    14.09 - zarodek 5mm i bijące <3
    5.10 - Maleństwo ma 2,93cm, <3 170/min, jest bardzo aktywne podczas USG, wesoło podskakuje, kiedy się śmieję!
    19.10 USG genetyczne: Maleństwo ma 5cm, <3 170/min, niskie ryzyko wad
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 4 września 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b7d19710d190.png

    Nie wiem po coz Ci drugie konto. Nie moj interes, ale badzcie dziewczyny ostrozne w publikowaniu zdjec i informacji o sobie, bo rozne historie juz to forum widzialo.
    Mam to samo doświadczenie. Mialysmy na lipcowkach taka dziewczyne ktora co kilka tyg zmieniala konto, większość dziewczyn ja bronila. Przenioslysmy się na fb i po jakimś czasie wyszło szydło z worka, że wynosila informacje z tajnej grupy poza nią.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 4 września 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Hejka :)
    Ost beta 1216... ile razy mam ją jeszcze powtarzać ? Mam 5t5d.
    Zero objawów poza jadłowstrętem.. bóle i skurcze mam jak się denerwuje / stresuje...
    Mam bardzo niski prog -8.29 ng... lekarz milczy i nie wiem co robić :( a biorę już 3x 2 luteina i duphaston...
    z takim progiem to chyba bez szans,co?
    A - i mam niedobór żelaza, plus za wysoki fibrynogen (na to nie mam leków, a lekarz milczy..) więc się denerwuje :(
    Czy któraś z Was badała już żelazo ? Mi leci strasznie - z tyg na tydzień ..8) a najgorsze, że lekarz milczy
    Prog faktycznie moglby byc wyzszy. Jaka luteine bierzesz? 100 czy 50? Ja w ciazy z Mloda mialam chyba 8 razy po 100mg lutki plus dupek a prog maks w okolicy 25

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    COOKIEMONSTER ja nie jestem jakąś głupią by mieć dwa konta i udostępnianiac Informacje z forum na forum sorry nie odnoszą się człowieka po przejsciach! Sama miałam doświadczenie z bbf jako listopadowa mama 2015 że były takie dziewczyny które i tu i tu mieszały bo chcialy być dobre dla obu stron ale ja nie mam 2 lat i nie bawi mnie taka sytuacja kopiowania zdjęć czy coś innego!
    Po za tym nie mam czasu na głupoty w drodze mam ślub zostało tylko 25 dni i wiele spraw do załatwiania. Tutaj jestem by wspierać się wzajemnie w tych ciężkich dniach i pomagać sobie bo w grupie raźniej nie ukrywam tego drugiego konta nie ukrywam że pisałam do dziewczyn z kwietniowek chcecie poczytajcie o czym to ja pisałam nie boje sie bo oskarżenia kierowane w moją stronę nie są prawdziwe

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 4 września 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Dwojki, ja nie twierdzę, że coś kombinujesz, tylko, że podobnie jak Malgonia mam podobne doświadczenia.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • niedograna Autorytet
    Postów: 400 354

    Wysłany: 4 września 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama dwojki ciagle mi się kojarzy, raz pisze z jednego konta, potem z kolejnego. Ciekawe ile ich ma i ciagle zmienia informacje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niedograna wrote:
    mama dwojki ciagle mi się kojarzy, raz pisze z jednego konta, potem z kolejnego. Ciekawe ile ich ma i ciagle zmienia informacje.
    Mam jeszcze 5 szukaj może znajdziesz

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 września 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Mam pytanie o progesteron, gdyż mi trochę spada
    Pierwsze badanie 120 a po ponad tygodniu 100
    W innych jednostkach bo laboratoria maja różne, pierwsze badanie 37, drugie 31. Wiec ogólnie w normie tylko czemu spada...czy sprawdzacie przyrosty beta hcg ?

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    COOKIEMONSTER ja też mam ale nikogo bym nikogo nie podejrzewam o nic bo co się będzie miało stać to się stanie jestem tego zdania może już tu jest taka osoba wśród nas a może dopiero dołączy nie wiem tego ja nie mam zamiaru się w takie rzeczy bawić bo jak już mówiłam nie potrzebne mi to mam pracę dom dzieci i ślub na głowie i nie wchodzę tu by zbierać informacje i przenosic je gdzies indziej bo mi to nie potrzebne

  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 4 września 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-33 wrote:
    Cześć dziewczyny
    Mam pytanie o progesteron, gdyż mi trochę spada
    Pierwsze badanie 120 a po ponad tygodniu 100
    W innych jednostkach bo laboratoria maja różne, pierwsze badanie 37, drugie 31. Wiec ogólnie w normie tylko czemu spada...czy sprawdzacie przyrosty beta hcg ?
    A beta rośnie? To dalej są bardzo ok wartosci, a progesteron ulega wahaniom dobowym:)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • Nowa0289 Ekspertka
    Postów: 157 69

    Wysłany: 4 września 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a to lekarz Wam zalecił badanie progesteronu? Ja nie dostałam jeszcze żadnych badań.

    26.08 - pozytywny test
    27.08 - bhcg 252
    30.08 - bhcg 1053
    31.08 - pęcherzyk 2mm
    14.09 - zarodek 5mm i bijące <3
    5.10 - Maleństwo ma 2,93cm, <3 170/min, jest bardzo aktywne podczas USG, wesoło podskakuje, kiedy się śmieję!
    19.10 USG genetyczne: Maleństwo ma 5cm, <3 170/min, niskie ryzyko wad
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 września 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    A beta rośnie? To dalej są bardzo ok wartosci, a progesteron ulega wahaniom dobowym:)

    Ciasteczkowy potworze beta rośnie następująco
    23.09 180
    27.09 763
    28.09 1125
    30.09 2173
    04.09 7713
    2 ciąże straciłam, jestem przewrażliwiona na punkcie bety i progesteronu...
    Jak beta zaczynała zle przyrastać to już wiedziałam,ze jest coś nie tak...i było.

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 września 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa0289 wrote:
    Dziewczyny, a to lekarz Wam zalecił badanie progesteronu? Ja nie dostałam jeszcze żadnych badań.

    Mi nie zalecił
    Badam chyba po to żeby się czuć spokojnie. Chociaż uważam, ze powinien zlecić żeby chociażby przepisać luteinę.
    Lekarze, przynajmniej tu gdzie mieszkam, patrzą na ciąże poważnie dopiero ok 8 tygodnia. Na wcześniejszym etapie twierdzą, ze może być różnie, żeby się nie przyzwyczajać do ciąży.

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 4 września 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja-33 wrote:
    Ciasteczkowy potworze beta rośnie następująco
    23.09 180
    27.09 763
    28.09 1125
    30.09 2173
    04.09 7713
    2 ciąże straciłam, jestem przewrażliwiona na punkcie bety i progesteronu...
    Jak beta zaczynała zle przyrastać to już wiedziałam,ze jest coś nie tak...i było.
    Przyrosty ok! Progesteron również:) po przejściach niestety to potem siedzi w głowie:( a który masz dpo? albo na kiedy tp? Bo ja 3.09 miałam betę 7511 czyli zbliżona do Twojej, a moje cykle po porodzie były długie i za bardzo sama nie wiem który to etap:)

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam u was?? Ja dziś w pracy miałam masę pracy bo koleżanką sobie postanowila wyjść bez sprzątania i zostawiła mnie z bałaganem sama :( miałam masę ludzi wszystkie wbiegali po lody aż mi się odechciało pracy ale jakoś do 24.09 muszę wytrzymać potem zaczynam urlop przed ślubem i od 02.10 zwolnienie L4 :)
    Jadłam w biegu i mam jakieś dziwne wzdęcia napina mi się brzuch jakby były to ruchy dziecka w późniejszym etapie wiem że to dziwnie brzmi ale sama aż się wystraszyłam że może przez to bieganie w pracy i sprzątanie coś nie tak :( ale wiem że to jest przez jedzenie w biegu niestety nie miałam czasu zjeść a ostatni posiłek jadłam o 11:40 więc musiałam jakość zjeść nawet w biegu

  • Alicja-33 Autorytet
    Postów: 491 336

    Wysłany: 4 września 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Przyrosty ok! Progesteron również:) po przejściach niestety to potem siedzi w głowie:( a który masz dpo? albo na kiedy tp? Bo ja 3.09 miałam betę 7511 czyli zbliżona do Twojej, a moje cykle po porodzie były długie i za bardzo sama nie wiem który to etap:)

    Termin mam niby na 01.05 jednak jestem prawie pewna, ze przesunęła mi się owulacja o max 2-3dni.
    W dniu kalendarzykowej owulacji robiłam test owulacyjny i wyszedł negatywny, jakoś 2 dni później pozytywny, nie pamietam dokładnie gdyż ciaza nie do końca była planowana ;))

    Jeszcze jednej rzeczy nie mogę do końca rozszyfrować - dość prosta rzecz. Tydzien ciazy. Np. Przy wynikach bety skoro jestem Np. (tydzien i dzień podaje przykładowo) W 5 tygodniu i 1 dniu to mam patrzeć na normy z 6 tygodnia ciazy czy 5 ?

    ckaidqk3lo2zh8dt.png

    Aniołek 8tc 2016
    Aniołek 8tc 2017
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ