X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np przypadkowo odkrylam jak Tata podkladal nam prezenty pod poduszke. Nie bylam juz taka mala jedynie smutno mi sie zrobilo ze to widzialam. Haha takie dzieciece myślenie. Zachowalam fason i udawalam ze spie i nic nie widzialam

    Oleander lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ago91 wrote:
    Witam się w kolejnym tygodniu :) Boziu jak ten czas leci <3


    Oj leci leci czasami , aż za szybko szczególnie widzę to po moich dzieciach .

    Oleander U mnie w domu nie było takich tradycji , ale co dom to tradycja . Kiedyś w przedszkolu była taka sytuacja że przyjechał " Święty Mikołaj " i tam każde z dzieci siadało dawał im paczuszkę ze słodyczami i jeden tam chłopczyk czy tam dziewczynka pociągnęła za brodę i w płacz sama byłam świadkiem tego wydarzenia , nawet w ubiegłym roku moja Gabrysia tak że to nie jest prawdziwy Mikołaj , a taka Pani ci ci cicho bo jeszcze inne dzieci usłyszą i będą płakać B-) .

    ago91 lubi tę wiadomość

  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane!

    ja już po wizycie, dziewczynka potwierdzona na 100%, widziałam nóżki, pupkę i nic tam nie było <3, jeszcze ostatecznie potwierdzi prywatny na połówkowych 18.12 i będę powoli się przymierzać do szykowania wyprawki :D

    dzidzia już dorodna, szyjka długa zamknięta, łożysko na tylnej ściance wysoko, wszystko w porządku, to chyba jedyna wizyta NFZ z której jestem zadowolona :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 11:44

    Szczęśliwa Mamusia, Szczesliwa ledwo zywa, Oleander, PatkaPP, maderdin, Milka1991, skarb15, iwwk, Chusy, 4me lubią tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata :) Ogromne gratulacje moja droga ❤️❤️❤️ , imię macie już wybrane ;-) .

    Która jeszcze z Was oprócz mnie nie zna płci , jej tak Wam zazdroszczę pozytywnie że znacie już płeć , jak byłam w tą Sobotę na wizycie pytam się znów o płeć a mój Pan gin jak ze zdartej płyty że za wcześnie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 11:47

    Agata :) lubi tę wiadomość

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusiu ja tez nie znam. Czekam cierpliwie do polowkowych:)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana jeszcze są duże spory o imię :p Narzeczony uparł się na Lenę i nie odpuszcza, mi natomiast Lena się nie widzi, ładne imię, ale mam inne faworyty (Melania lub Mia) :)

    nie martw się! jeszcze chwilka i na pewno się dowiesz! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 11:54

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 2godziny spóźnienia u lekarza 4 pacjentki przede mną więc pewnie o 13 wejdę dam znać po wizycie bo narazie muszę czekać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata gratuluję!! Super wiadomości :)

    Ja też nie znam płci, może przed świętami będziemy wiedzieć bo 19 wizyta :)

    Agata :), Szczęśliwa Mamusia lubią tę wiadomość

  • mumoftwo Przyjaciółka
    Postów: 82 143

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia ja jeszcze nie wiem. Mam połówkowe 12.12 to może coś się już wyjaśni :)

    Mnie w ciążach przepuszczano nie raz, ale bywały sytuacje, że stałam w kasie dla kobiet w ciąży np. w Auchan i jak chciałam z niej skorzystać to ludzie udawali że nie widzą. Dopiero mąż jakiejś kobiety za mną, która też była w ciąży fuknął na tych ludzi, że to kasa dla uprzewilejowanych i Pani kasjerka też zareagowała. Teraz na razie nie czuję się źle i nie mam potrzeby korzystania z tego przywileju. Ostatnio mnie Pani w biedronce przepuściła, bo stwierdziłam że z dzieckiem jestem to niech będę przed nią.

    Jeśli chodzi o tradycje ja to jestem w Poznania i tam zawsze 6-tego Mikołaj przynosił słodkości do butów (trzeba je było czyścić dzień wcześniej), a we wigilię odwiedzał nas Gwiazdor. Jadło się kalendarze z czekoladkami. W tym roku zrobiłam po raz pierwszy kalendarz adwentowy dla dziewczyn z drobnymi upominkami i słodyczami. Mieszkamy teraz we Wrocławiu i mąż jest z innego miasta i w obu przypadkach Mikołaj jest dwa razy w grudniu, więc ciężko mi wytłumaczyć dziewczynom kim jest gwiazdor jak wszędzie jest tylko o Mikołaju :)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    f2w3vfxm2ace54m7.png

    l22nvcqgnwwqjptj.png

    l22ndf9h0baemvap.png
  • PatkaPP Autorytet
    Postów: 372 459

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja nie znam jeszcze płci.. Czekam cierpliwie, może na początku stycznia na polowkowych się dowiemy.
    Co do Mikołaja to u mnie w domu było tak jak mumoftwo pisze, buty umyć i na parapet w nocy przychodził Mikołaj i było coś słodkiego a na gwiazdkę Gwiazdor.
    Z kolei teraz mieszkam na Śląsku i od męża strony jest tradycja że 6-tego przychodzi Mikołaj, a 24-tego Dzieciątko przynosi prezenty

    Szczęśliwa Mamusia, mumoftwo lubią tę wiadomość

    3jgxskjopx38dbpv.png
    07.2020 - 16tc👼💔
    05.2019 - Zosia ❤️
  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mumoftwo ja też z Poznania ;) potwierdzam, 6 grudnia Mikołaj slodkosci, a na wigilię Gwazdor. Ale w tym roku dajemy prezenty juz na Mokołaja, bo córka jezie na swieta z tatą do jego rodziny na Mazury :(

    Witam się po weekendzie. Można powiedzieć, że zmartwychwstałam. Od piątku męczą mnie aury migrenowe, jedna za drugą. Nie wspominam już o katarze takim, że juz nie pamiętam, jak to jest oddychać przez nos. Z resztą możliwe, że miogrena z katarem połączona, już sama nie wiem i nie wiem co mam robić. Mąż przerażony, nawet moja mama, ktora zazwyczaj ma wywalone, bo nie dość, że mam okropne zaburzenia wzroku przez to, to mam też zaburzenia świadomości i pamięci- nie pamietam o czym rozmawialam dzien wczesniej, albo co ustalilam z mezem, nie moge znaleźć słow, bełkocze... dzis juz jest lepiej o tyle, z ejestem w stanie cokolwiek napisac. Oby przezło już to cholerstwo.

    Agata gratulacje.

    Ja jeszcze nie znam płci, bo nie wierzę w tak wczesne typowania ;)

    Więcej nie nadrobię,miłego dnia :)

    Szczęśliwa Mamusia, mumoftwo lubią tę wiadomość

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki za wizyty (Samari) i Gratulki Agata :)

    U mnie wizyty układają sie beznadziejne - NFZ mam 18 a po 2 dniach prv - szlag ze to sie tak pokrywa i w dodatku z połówkowymi - za dużo usg i teraz mam film ze to zaszkodzi :( a nie ja wybieram przecież daty wizyt ...

    Dziewczyny - macie swoje ostateczne typy na imiona? My dalej nie wybraliśmy i jest tylko lista :(

    Agata :) lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka P , mumoftwo , Oleander , Dobrze że nie jestem sama ;-) .

    Agata :) Mam taką nadzieję moja droga ;-) .

    Samari Matko kochana Twój Pan gin lepszy od mojego 2 godziny opóźnienia nie no jaja sobie robi czy co , rozumiem że jedna Pani posiedzi dłużej inna krócej itp itd ale żeby tyle było opóźnienia , u mojego Pana gina to góra godzina zawsze jest jest tak jest to bardzo wręcz znakomity gin ale tymi opóźnieniami to tylko odstrasza a raczej zniechęca .

    mumoftwo lubi tę wiadomość

  • aktyde85 Autorytet
    Postów: 1655 915

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że piszecie o pierwszeństwie w kolejce i ustępowaniu miejsca ciężarnym... w poprzedniej ciąży RAZ mi ustąpiono miejsca w tramwaju, a co dzien do 8 miesiąca jezdziłam do pracy. Jednak wiem, ze wynikało to głownie z tego, że u mnie w ogóle bardzo długo nic nie było widać, a jak już brzuch troche wyszedl, to i tak w kurtce jezdzilam. Głupio bylo mowic 'jestem w ciąży, czy moglbys mnie wpuscic? Jednak myslę, że gdyby byla bardziej widoczna ciąża i np lato to pewnie czesciej by wpuyszczali w kolejce, czy tramwaju. Teraz szybciej mi rosnie brzuch, wiec jest nadzieja haha

    f2w33e3kzy7745ry.png
    Karolinka <3
    l22np07wclwsxogu.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko u mnie top Melania i Mia u narzeczonego Lena :D i jest kłótnia
    moje typy to jeszcze Gabriela, Melisa, Łucja, Samanta, Zoja:D za trzy ostatnie narzeczony mnie wyśmiał dosłownie haha :D ale co poradzę, mi się podobają, ostatecznie kłótnia rozstrzyga się między Lena, a Melania :D

    dla chłopca chcieliśmy Oskar, Filip, Igor lub Norbert :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:34

    Ciasteczko777, Szczęśliwa Mamusia, Szczesliwa ledwo zywa lubią tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Kciuki za wizyty (Samari) i Gratulki Agata :)

    U mnie wizyty układają sie beznadziejne - NFZ mam 18 a po 2 dniach prv - szlag ze to sie tak pokrywa i w dodatku z połówkowymi - za dużo usg i teraz mam film ze to zaszkodzi :( a nie ja wybieram przecież daty wizyt ...

    Dziewczyny - macie swoje ostateczne typy na imiona? My dalej nie wybraliśmy i jest tylko lista :(


    A masz możliwość aby jakoś później np prywatnie chodzić , nie jestem specjalistą tu nie ma co porównywać np 16 tc , a koniec ciąży ja pod koniec ciąży miałam co tydzień USG że względu na złe ułożenie dziecka .

    Może zróbcie losowanie na kartkach napiszcie swoje typy zawinąć i wylosować , i jakie się wylosuje takie będzie ale jest też jedno ale np wypadnie na imię które np Tobie się może nie podobać , a jakie macie wspólnie swoje typy może chociaż jest jedno wspólne ;-) .

    U nas bez zmian numer 1 dla córeczki Madzia tematem tabu jest imię dla synka nawet jestem że tak powiem smutna , jak tylko mówię mężowi a jak będzie synek to on że nie ma mowy :-( i że będzie córeczka i mi bardzo przykro z tego powodu przecież razem wychowaliśmy Grzesia i jest bardzo za nim , nie wiem dlaczego ma takie nastawienie , mówię że Łukaszek a mój mąż że nie ma mowy a jak wspominam inne imiona to podobnie reaguje a sam nie ma zdania na ten temat .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:38

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja cora mimo że ma 9 lat nadal wierzy w w Mikołaja. A ja lubię patrzeć jak przejęta rano rozpakowuje prezenty. U nas w domu wygląda to tak - Mikołaj przychodzi raz tzn nie ma żadnych dodatkowych prezentów z tej okazji od babć i dziadków czy od chrzestnych czy innych osób. Prezent Mikolajowy dostaje w domu. Zazwyczaj podkladamy w nocy z 5 na 6 grudnia bo młoda zostawia na oknie mandarynke dla Mikołaja i marchewkę dla renifer. Jest to spory prezent zazwyczaj większość trgo co napisze w liście dlatego prezenty zaczynam kupować już od października żeby mój portfel bardzo nie ucierpiał w grudniu. Natomiast pod choinkę dostaje drobiazgi i wtedy już babcie i reszta maja pole do popisu. Moja córka w grudniu obchodzi też urodziny także jak dla niej grudzień to mega fajny miesiąc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:41

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mamy wspólnego typu i tu jest problem, kiedyś oboje chcieliśmy imię Mia, ale narzeczony zmienił zdanie, ja również się zaczęłam zastanawiać bo będzie wszędzie kłopot z pisownią i odmianą, więc odpuszczamy chyba. On się upiera na tą Lenę i u niego nie ma już żadnego typu innego. Chyba zrobimy losowanie między Melanią a Leną i już :D

    u nas też każde dziecko wierzy w Mikołaja (oczywiście do czasu) i dla mnie to jest piękne, będziemy kontynuować tę tradycję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:41

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny mam ogromny problem.. bylam dzis u lekarza bo mnie pluca mecza, podejrzewalam ze zlapalam zapalenie oskrzeli znowu. Byl ze mna akurat maz i corka. I wsiadamy do windy wszystko elegancko, jakis gosciu z nami jechal z malym dzieckiem. Na gorze u lekarza jeszcze kolo nas siedzial. Potem wszedl do srodka i go lekarka w masce wykopala na balkon. Potem do nas przyszla pielegniarka i mowi czy z malym dzieckiem jestesmy. Maz mowi ze tak i ze ja jeszcze w ciazy jestem, a ona na to ze ten gosciu z dzieckiem odre przywlekli i ze musimy sprawdzic za kilka dni czy nie jestesmy zainfekowani. Teraz nawet nie wiem czy mala juz byla szczepiona na ta odre czy nie, a po drugie nie wiem czy ja odre przechodzilam w ogole w dziecinstwie chociaz szczepiona na pewno bylam. A to dranstwo sie rozprzestrzenia z predkoscia swiatla, jeszcze jechalismy w tej samej windzie. Ogolnie wesolo :/ Ktos cos wie na ten temat?

    Przepraszam ze mnie nie bylo kilka dni, musicie mi jeszcze napisac raz komu wizyty zapisac i na liste wrzucic bo nie mam teraz czasu przekopywac postow do tylu.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata :) wrote:
    Ciasteczko u mnie top Melania i Mia u narzeczonego Lena :D i jest kłótnia
    moje typy to jeszcze Gabriela, Melisa, Łucja, Samanta, Zoja:D za trzy ostatnie narzeczony mnie wyśmiał dosłownie haha :D ale co poradzę, mi się podobają, ostatecznie kłótnia rozstrzyga się między Lena, a Melania :D

    dla chłopca chcieliśmy Oskar, Filip, Igor lub Norbert :)
    Mia ❤️ Tak tak !! Koleżanka w innym wątku na córkę Mie :) śliczne imię :) a Siwiec chyba też? :D
    U nas jest impas ... i jakoś żadnego nie czuję na maxa... :( i łapie doła...

    w ogóle dalej mnie łeb cmi - kolejny weekend z migrena ...
    aaa piszecie o przepuszczaniu - ja w przychodniach nieśmiało próbuję ... mowię i probuje korzystać bo nie chce wdychać zarazków stojąc do lab czy rejestracji ...a widzę ze inne kobiety w ciąży cały czas korzystają (i nie pieszczą się) to czemu mam być łosiem ? :) ostatnio jedna ciężarna do mnie z pretensja czy ja też jestem w ciąży- pffff bezczelna ... nie tłumaczyłam sie tylko zbyłam ją wzrokiem ;) mam szczęście że w tej prv przychodni wszystkie pielęgniarki mnie znają więc też „pomagają” z uprzejmością innych pacjentów ... ale ciśnienie podnoszą. Przykre ... kobieta kobiecie ....

    Agata :) lubi tę wiadomość

‹‹ 414 415 416 417 418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ