X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy - o matko - ja też sie panicznie boje odry, jedna dawka szczepienia którą miałam to już nic nie chroni :(
    Oby Was nie zaraził - obserwuj !!!! :( u nas jest ognisko też - i to Ukraińcy roznoszą ...

    Szczęśliwa - my mamy już teraz 10 imion wspólnych :) to połączenie naszych list.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy Nie pomogę może z lekarzem ginem o tym porozmawiaj ja to na odrę byłam szczepiona jak byłam mała i nie zachorowałam , jedynie co miałam to świnkę i ospę wietrzną ja się modlę aby Ania nie złapała teraz nie daj Boże ospy , jeszcze nie miała szczepionki gdyż ma jeszcze katar a wiadomo jak to jest w przedszkolu i szkole .

    Ciasteczko To macie ciężki orzech do zryzienia .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:00

  • mumoftwo Przyjaciółka
    Postów: 82 143

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odry chyba nie przechodziłam, ale chyba byłam szczepiona. W każdym razie dzwoń do lekarza. Ja przechodziłam w pierwszej ciąży ospę i miesiąc walczyłam, ale wszystko ok się skończyło. Byłam w drugim trymestrze i ponoć to już taka strefa ochronna dla dziecka. Chociaż nigdy nie wiesz czy to wpłynie na dziecko. Póki co moja córka ma już 3,5 lat i wszystko ok z nią. Współczuję sytuacji. Ludzie nieodpowiedzialni są. Mógł gościu powiedzieć że ma podejrzenie odry i jedźcie np. inną windą.

    f2w3vfxm2ace54m7.png

    l22nvcqgnwwqjptj.png

    l22ndf9h0baemvap.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Chusy Nie pomogę może z lekarzem ginem o tym porozmawiaj ja to na odrę byłam szczepiona jak byłam mała i nie zachorowałam , jedynie co miałam to świnkę i ospę wietrzną ja się modlę aby Ania nie złapała teraz nie daj Boże ospy , jeszcze nie miała szczepionki gdyż ma jeszcze katar a wiadomo jak to jest w przedszkolu i szkole .

    Ciasteczko To macie ciężki orzech do zryzienia .
    Ja byłam szczepiona tylko jedną dawką która (jak czytałam) teraz już guzik chroni :( a nie wolno w ciąży się na to szczepić ... i klops .... ospę i różyczkę miałam... nawet tzw bostonkę ;)

    Oj Szczęśliwa - tak. Miałam swoje ulubione imię ale M odrzucił ;)

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ospa to standard w dzieciństwie :) chyba każdy z nas przechodził, ale odra... niby nie jest groźna ale w ciąży może skonczyc się tragedią!
    Wkurza mnie że w przychodniach nie izolują dzieci chorych zakaźnie, mąż był świadkiem w Medicover jak tata dziecka przyszedł poinformować, że ma dziecko chore na ospę w aucie i co ma zrobić, kazano mu przyjsć do ogólnej przychodni.
    A tam często dzieci na kontrolę tylko po chorobie

  • MaryJane Autorytet
    Postów: 790 776

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata, te ostatnie 2 faktycznie jak z telenoweli haha. Mia jest piękne, Lena też spoko, Ale od lat Len jest tyle że w dorosłym życiu będzie z nimi tak jak za naszych czasów z Kasia, Magda itd hehe

    Mój mąż też chciał strasznie dziewczynkę, imię było wybrane, chyba trochę zawiedziony jest że chłopiec będzie ale twardo próbuje wymyślać ze mną imiona chociaż nic nam się w ogóle nie podoba :o

    Chusy, odra to paskuda ale może nie mieliście takiego pecha żeby zarazić się po minucie w windzie, może nie dotkneliscie tych samych elementów ani nie psikal na Ciebie. Trzymam kciuki żeby dobrze było, ale na spokojnie, nie będzie może źle. A my to już chyba odry nie przechodzilismY, nie wiem czy były szczepienia ale na pewno nikt mi bliski nie miał ani żadnej epidemii nie było.

    Agata :) lubi tę wiadomość

    gann3e3k0unlohxb.png

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze nie, ale odra jest jedna z najbardziej zakaznych chorob dlatego odrazu alarm podniesli w calym budynku. Wlasnie Pantera tak jak mowisz, ospa standardowo byla ale z odra nie wiadomo.. Dzwonilam do mamy i tez mi mowi ze nie ma pojecia czy przechodzilam ze juz nie pamieta. Mowi ze jeszcze swinki nie przechodzilam takze tez super :P

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas w poradni dziecięcej wchodzi się tymi samymi drzwiami ale jest taki przedsionek że tam jest gabinet dla dzieci zakażenie chorych i trzeba tam podejść i lekarz przychodzi do ciebie. Także dzieci np z ospą nie mają kontaktu z innymi chyba że spotkają się w drzwiach
    A zdrowe dzieci mają zupełnie w innej części budynku gabinety

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:34

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety przed odra chronią dwie dawki szczepienia. U nas w przychodni zdrowe i chore dzieci mają osobne godziny przyjęć, a wiadomo rodzic wybiera przychodnie i lekarza.
    Pantera Przecież Odra jest bardzo poważna choroba zakaźna, tzn jej powikłania są bardzo poważne.
    Powikłania po odrze dotyczą zazwyczaj najmłodszych pacjentów, szczególnie nieszczepionych! Wówczas może pojawić się bakteryjne zapalenie płuc, ucha środkowego i krtani. Najgroźniejsze są jednak powikłania neurologiczne:

    zapalenie mózgu, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
    zapalenie rdzenia kręgowego, zapalenia wielonerwowe czy nerwów czaszkowych,
    podostre stwardniające zapalenie mózgu (LESS), rozwijające się po wielu latach od przechorowania odry (średnio 5–8 lat), a kończące się śmiercią.
    W ciąży niestety wszystkie choroby stanowią dodatkowe zagrożenie dla dziecka.


    Chusy spokojnie, może nie doszło do zarażenia. U nas kalendarz szczepien Odrę przewiduje na 14 miesięcy, nie wiem jak u Wam. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 13:34

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszku czyli jesli moja corka byla zaszczepiona niedawno ale poraz pierwszy to i tak istnieje ryzyko zarazenia?

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    Puszku czyli jesli moja corka byla zaszczepiona niedawno ale poraz pierwszy to i tak istnieje ryzyko zarazenia?
    Jest dużo mniejsze ryzyko, szczególnie, że na świeże przeciwciała. U nas celowo od 2019 druga dawkę robią na 6r,z żeby takiej przerwy nie było. Nie wiem jak Ty byłaś szczepiona. Natomiast nawet gdy odpukać osoba szczepiona zachoruje to łagodniej przejdzie.
    Nie wiesz czy to na pewno odra, oni muszą go wysłać na badania trzeba to potwierdzić, może to tylko tak wyglądało.

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzieli ze poinformuja nas jak beda wiedzieli na 100%, spisali nasze dane kontaktowe itd.
    Ja bylam szczepiona dwukrotnie ale zdaje sie ze samej choroby nie przechodzilam.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy to bardzo dobrze, że dwukrotnie, podają, że takie szczepienie chroni przed odra na całe życie. Trzymam kciuki, żeby było dobrze, sprawdź czy mała też miała to szczepienie mmr albo priorix, a jak mąż?

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Ja byłam szczepiona tylko jedną dawką która (jak czytałam) teraz już guzik chroni :( a nie wolno w ciąży się na to szczepić ... i klops .... ospę i różyczkę miałam... nawet tzw bostonkę ;) .



    Oj Szczęśliwa - tak. Miałam swoje ulubione imię ale M odrzucił ;)


    Może macie jeszcze inne jakieś swoje ulubione ;-), dobrze że nie jest tak jak kiedyś było za czasów kiedy żyli rodzice mojej babci to imiona wybierane były z kalendarza , a moja prababcia miała baaaardzo orginalne imię Filipina od Filipa gdyż nie było żadnego żeńskiego imienia :O . Nawet podobno było tak że uwaga ksiądz wybierał imię dla dziecka :O :O :O :O :O , dobrze że my jako rodzice sami możemy tą decyzję podjąć .


    A u nas tak nie ma że jak dziecko chore to wchodzi się do innego pokoju itp kiedyś poszłam z Anią do lekarza to była tam dziewczynka co misja właśnie ospę wietrzną siedziała z mamą o trzy krzesła od nas , ja nie wiedziałam że ma tą ospę przez drzwi od gabinetu usłyszałam że jest chora , jakie potem cyrki były ta dziewczynka z 5/6 lat normalnie jak opętana darła się u tej Pani lekarz nawet wybiegła na ulicę :O no w szoku wszyscy byli . Na szczęście Ania nic nie złapała ja wolę rano chodzić jak jest oczywiście taka potrzeba , akurat nasza Pani pediatra wtedy przyjmuje najwięcej to na południe jest zapisów .

  • MaMaMi83 Autorytet
    Postów: 1792 1371

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Moł wrote:
    MaMaMi, rozumiem doskonale. Ja jadę w sumie na jajkach, pomidorach z cebulką, kapustą kiszoną jako wegebigosik albo w formie surówki, na pieczonej cukinii z serem i warzywami albo jako pasztet (upiekłam w sob.pasztet z cukinii, brokuła i soczewicy - mniam!), i jabłek i pomaranczy jem sporo. Do ciemnego chleba hummus albo pasztet z fasoli (taki ze sklepu ale sklad ma mega), no a na obiad jak nie poeczone warzywa to pęczak na 100 sposobow albo ze 2x w tygodniu gryczany makaron z sosem. Tzeba się nagimnastykowac trochę.
    Ale za to jestem na 6 jednostkach nocnej insuliny i od 3 dni mam cukry w normie :) jak mam cisnienie na przekąski to garść nerkowców zagryzam kostką gorzkiej czekolady i nie jest zle.

    Pasztet z cukinii to dla mnie żaden pasztet sory. Wiem że ludzie zjadają się takimi smakami ale dla mnie cukinia zjadliwa jest tylko w postaci smażonych placów. Brokuły wogole są fuuu. Ja nie lubię takich wynalazków dlatego tak trudno mi w tej diecie. Mój organizm jest taki że jak czegoś nie lubię to nie jestem w stanie się nawet zmusić do zjedzenia tego bo wymiotuję. Taki ze mnie dziwny egzemplarz heheh. Próbowałam jeść ciemny makaron czy ryż brązowy kończyło się to w toalecie. Jedynie kuskus i kasza jęczmień oprócz ziemniaków wchodzi w grę. Ja jestem na 3 j insuliny nocnej. Od tygodnia cukry na czczo w normie. Zobaczymy jak długo się to utrzyma.

    2009 Córeczka
    2017 [*] Aniolek 11tc
    3jgx0tc7fuc3nree.png
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze że szczeoionka moze nie ochronić... moja córa zachorowała na świnkę i to z powikłaniem w postaci zapalenia płuc pomimo szczepienia odra-świnka-rózyczka, co wiecej - możliwe ze złapała w przedszkolu od szczepionego na mmr dziecka, ponieważ nikt nie zglosił świnki oprócz mnie.
    A to byl czas 3 dni miedzy świetami, kiedy miała jakąkolwiek stycznosć z dziecmi i to właśnie w przedszkolu.

  • Menka888 Autorytet
    Postów: 987 1166

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Kciuki za wizyty (Samari) i Gratulki Agata :)

    U mnie wizyty układają sie beznadziejne - NFZ mam 18 a po 2 dniach prv - szlag ze to sie tak pokrywa i w dodatku z połówkowymi - za dużo usg i teraz mam film ze to zaszkodzi :( a nie ja wybieram przecież daty wizyt ...

    Dziewczyny - macie swoje ostateczne typy na imiona? My dalej nie wybraliśmy i jest tylko lista :(
    Ja mam dokładnie tak samo... 18.12 wizyta prywatna a 20.12 na nfz, dziś dzwoniłam, żeby przełożyć i niestety się nie dało :(

    3jvzbd3mxm57un6k.png
    5dpo - 189
    17dpo - 575
    19dpo - 1598
    22dpo - 5652
    25dpo - 17570
    03.2010 - córeczka
    11.2016 - 6tc (*)
    05.2017 - 11tc (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Menka888 wrote:
    Ja mam dokładnie tak samo... 18.12 wizyta prywatna a 20.12 na nfz, dziś dzwoniłam, żeby przełożyć i niestety się nie dało :(
    Ja jeszcze 20 rano połówkowe na NFZ :( czy te usg częste nie szkodzi - bardzo mnie to martwi ... ewentualnie nie zrobię usg 18 (ma słaby sprzęt) i zrobię tylko połówkowe usg ? Tylko ten dr guzik mówi ...

  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 8tc mialam 3 usg dopochwowe w 1 dzień z tego wzgledu ze dostalam skierowanie od gin na pobyt w szpitalu na nawadnianie z powodu wymiotow i tak bylam na dwoch ip na każdej mnie badali a potem odsylali dalej i w sumie nawet nie myślałam ze to moze szkodzic...w kazdym razie od tego czasu mialam potem juz przez brzuch i jest wszystko dobrze

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na wizycie wszystko super ;) synek pozostał synkiem duży zdrowy rośnie pomiary serduszko wszystko okej. Łożysko szyjka blizna po cc prawidłowo same super wieści. Dzidzia waży 202 g A wasze ile na tym etapie ?? :)

    Polowkowe będę mieć w 22+1 wpisz Chusy proszę na 7.01.19

    Ale jestem szczęśliwa że wszystko dobrze ;)

    Chusy, Szczesliwa ledwo zywa, puszek369, iwwk, Ciasteczko777, Oleander, Szczęśliwa Mamusia, PatkaPP, Milka1991, Agata :), KateKum, 4me, maderdin lubią tę wiadomość

‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ