X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaryJane moja też ma czasem leniwe dni i czuję ja słabiej, a w inne potrafi szaleć non stop, aż w szoku jestem ile to ma energii :D i oczywiście też niekiedy mnie to martwi hahah, czy nie jest nadpobudliwa :D


    Dzisiaj w nocy tak twardo spałam, że nawet jak kopała to nie była w stanie mnie wybudzić, nic mi wczoraj nie kołatało przed snem, wypiłam melise, włączyłam relaksacyjną muzykę i zasnęłam koło 21 :D

    Izka37 lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    iwwk to była zwykła wizyta :)
    Matko ale mała mi dała popalić w nocy, pierwszy raz mnie obudziła kopaniem i dłuugo nie dała spać. Miałam wrażenie, że gdzieś biegnie hahah :D
    Dostałam wczoraj ogromny worek z ciuszkami od bliskiej osoby, która likwiduje swój sklep. Kurtki i sukienki do roczku mam z głowy :D wysłałam męża po proszek bo trzeba to wszystko uprać i schować, dobrze że komoda już stoi

    Milka1991 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achh ja dziś wyspana i szczęśliwa od rana :D to mnie tak natchnęło, że jednak prosty ze mnie egzemplarz - jak wyspana i najedzona, to wiele więcej mi nie trzeba :D

    Ja mam wozek Adamex aspena, bialo-granatowy. Przy córce specjalnie wzięliśmy w barwach neutralnych, żeby dwójkę w nim obwozić, no i ponadto spacerówkę, która nam się sprawdzała czy to na wakacjach, jeżdżąc autem i pociągiem - quinny zapp, składa się do naprawdę małych wymiarów, rozkłada się w 3 ruchach:) ale za to tylko siedząca jest, jakoś od 8 miesiąca w nim wozimy, od tego czasu praktycznie nie używamy wozka 2w1... No i chustachustachusta. :D
    Teraz sobie myślę, że jak nam Gustaw wyrosnie z gondoli to dość szybko będę probowała sprzedac wozek 2w1, malo uzywany i w idealnym stanie powinien pojść. Sama spacerówkę kupiłam na olx i jest naprawdę okej w super cenie. :)

    Izka37 lubi tę wiadomość

  • Kruszynka91 Autorytet
    Postów: 511 558

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie teść złapał naszą suczke , platala się wzdłuż drogi :))

    Samari, Oleander, Pani Moł, iwwk, Szczesliwa ledwo zywa, Szczęśliwa Mamusia, puszek369, PatkaPP, Veri, Izka37, 4me lubią tę wiadomość

    km5sroeqzvrm7hel.png

    28.04.2019 Helenka przywitała świat 2800g, 53cm

    1.04 - 2260g
    4.03 - 1600g
    19.12 - 320g
    03.09.18 - pozytywny test!
    Beta 05.09.18: 462
    14 cykli starań
    Hashimoto - euthyrox 100
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri nie ma co się Teraz zamartwiac. Tutis ma tez sporo dobrych opinii i wiele dziewczyn je zachwala do tego są naprawdę ładne, mnie w nich bardzo przekonują żelowe koła, amortyzacja, super torba duża pojemna i normalnie zamontowana a nie dziwacznie jak w anex sport :D i dużym plusem jest właśnie jego lekkość, Pan w sklepie mówił że skrzypienie wynika też z niewłaściwego używania wózka i że należy o niego dbać, oliwic części itp. I często to wina klientek które potem składają reklamacje a o wózek nie dbaly. :)

    Ja wciąż się zastanawiam, ale u nas w razie czego będzie viva live :)

    A i najważniejsze spacerowka rozkłada się na płasko co jest duża zaleta w tutisie, w anex sport juz nie i to mnie razi. Każdy wózek ma swoje wady i zalety, niestety.

    Pan w sklepie za to bardzo polecal espiro next jednak mnie nie przekonuje, zwłaszcza wygląd, jakiś taki wielki i rozlazly :D ale mówił że ten wózek jest niezniszczalny i bezkonkurencyjny :D

    Veri lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie pytałam w jednym że sklepów o mój Tako wózek bo wcześniej w necie patrzyłam ale na żywo to widziałam u innej mamy i mogą 100 zł taniej zrobić jak na necie ;) więc kupię w sklepie bo w razie reklamacji będzie mniej problematyczne jak z wysyłką . To w sumie za 2500 zł kupię i super 3 tygodnie się czeka więc super :)

    A propo wagi w poprzednich ciazach przytylam mniej więcej 15 i 16 kg , i po pierwszej ciąży zostało mi 10 kg nadwagi wstyd się przyznać ale co z zrobić. Dziś się wazylam i mam na plusie 6.7 kg mam nadzieję że za dużo nie przypakuje bo mam chory kręgosłup i boli okropnie :(

  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka91 wrote:
    Właśnie teść złapał naszą suczke , platala się wzdłuż drogi :))

    Super że się znalazła, kamien z serca ,też mamy suczkę yorka i jakby mi uciekła do bym się chyba załamala, ona to jak drugie dziecko :D

    Kruszynka91 lubi tę wiadomość

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f113534cac4a.png

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/60f1ca78e92a.jpg

    Jako tako mi sie wstawilo ;)

    Super ze piesek się znalazł!! Znam ten stres, moj piechu tez kilka razy się pogubił i byly nerwy. Raz nawer ktos juz go zawinął do domu i ludzie byli mocno rozczarowani, jak dię po niego zglosilismy po otrzymaniu cynku, ze jest ulicę dalej u jakiejs rodzinki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 09:53

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wspaniała wiadomość Kruszynka :) ja na 12mam lekarza :p

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Szczesliwa ledwo zywa Autorytet
    Postów: 965 638

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) wczoraj ogolnie mialam okropny dzien 3 razy lala mi sie krew z nosa wolalam caly dzien przelezec w lozku bo strasznie bylam slaba.do tego doszly wymioty :( dzis narazie bez przygod, odpukac!:) ja mam ten spokoj ze mojego psa nikt by nie zwinal ma bardzo trudny charakter jest nie ufny chyba ze ktos go przekupi kielbasa:P ale nie jest rasowy wiec i tak by nikt sie nie pokusil. Jest u nas juz prawie 10 lat wiec nie wiem jakbym to przezyla

    o148o7es5xrrd9s8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka91 To wspaniale że piesek się znalazł ❤️.

    Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze wizyty ❤️❤️.

    Ale normalnie się raduje , dziś moja taka znajoma miała o 8.30 CC to jej drugi taki poród oczekiwali na córeczkę Alicję ❤️❤️ , od rana siedzę i czekam aż da znać że już tuli malutką Alę ❤️❤️ .

    A Ja witam się chora :-\ zabije tego mojego on mnie zaraził B-) mam katar , leje mi się jak woda z kranu , w nosie mnie zatyka no pięknie B-) , a jutro Gabrysia ma przedstawienie w przedszkolu a ja chora i zasmarkana :-\ . Byłam na zakupach i zapomniałam o chusteczkach do nosa no nic później będę szła to kupię .
    Wczoraj miałam takiego stracha jak nie wiem , idę jak zawsze po dziewczynki a tam najpierw z zakrętu wyjeżdża taka Pani a tuż za nią jedzie jakiś idiota i ja szybko wymija , a ja byłam tuż obok na przejściu tych samochodów aż strach pomyśleć co byłoby gdyby :-\ , normalnie aż boję się tamtędy iść teraz , mój mąż musisz uważać a niby z jakiej racja ja mam uważać to Ci kierowcy oni powinni uważać i zachować szczególną ostrożność , a nie jedzie i nawet nie patrzy czy ktoś na poboczu jest masakra normalnie .

  • mumoftwo Przyjaciółka
    Postów: 82 143

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w zeszłym tygodniu na krzywej cukrowej. i miałam 3 razy pobieraną krew (przed wypiciem, po 1h i po 2 h). Trzeba być na czczo, w trakcie badania nie wolno nic pić i jeść. To był mój trzeci raz i teraz też nie wolno mi było wychodzić z laboratorium. Polecam zabrać książkę lub odpalić serial na telefonie. Czas szybciej mija.

    Wczoraj miałam wizytę. Póki co wszystko ok, chociaż zaczynam miewać czasami takie bóle brzucha i napinanie się, więc zalecił mi więcej leżeć i mniej dźwigać. Trochę to będzie trudne bo młodsza co chwilę chce na ręce. Też się zastanawiam nad wózkiem. Obecnie mam baby jogger city mini gt i jakos spacerówka jest super, ale wersja z gondolą (ja miałam kompaktową) nie bardzo mi się sprawdziła. Mała i córka krótko w niej była - więcej w chuście. Do tego miałam dostawkę dla starszej z siedziskiem, ale przez to że ten wózek nie ma wysuwanej rączki trochę niewygodnie mi się wózek prowadziło. Teraz zastanawiam się nad wózkiem, który może być podwójny i pojedynczy. Koleżanka ma i jest zadowolona. Muszę go tylko pojechać obejrzeć na żywo czy faktycznie siedzisko mi jeszcze posłuży z rok dla mojej 2-latki.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    f2w3vfxm2ace54m7.png

    l22nvcqgnwwqjptj.png

    l22ndf9h0baemvap.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera wrote:
    Na jaki rozmiar kupiłaś ? Śliczne, Bardzo podoba mi się ten zamek co idzie w bok . Popatrzę u siebie może też taki będzie , tylko kupiła bym większy rozmiar jak już mały by siedział ,to wtedy kaptur nie będzie tak przeszkadzał . Wiesz może do jakich rozmiarów jest ten komplet ?

    Milka nie martw się, nie jesteś jedyną:D u mnie z synem pierwszym było plus 30, teraz narazie jest plus 7,5 ale po tamtej ciąży zostało 15 plus więc kolorowo nie ma..... :D Metabolizm tak mi się zepsuł po 1 ciąży, kiedyś nie miałam nigdy problemów z wagą wręcz zawsze niedowaga....
    Rozmiar jest od 50 do 74 ale trzeba się spieszyć bo jak jest na promocji to zaraz wykupią, ja wzięłam 62 bo myślałam o maju może być chłodno jeszcze a i promo jest tylko online

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:24

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veri wrote:
    Twoja korespondencja z Agatą znowu sprawiła, że zaczynam mieć wątpliwości co do wyboru wózka. Zamówiliśmy Tutis Aero, głównie ze względu na wagę i łatwość składania, bo ja jestem szczupła, rączki mam jak zapałki ;) i się martwiliśmy, że sama z innym sobie nie poradzę. Potem dopiero doczytaliśmy na forach to o tym skrzypieniu i słabo wykonanej gondoli - jakoś na żywo nie zwróciłam na to uwagi.
    Mój M twierdzi, ze niepotrzebnie panikuję i że co człowiek to inna opinia, ale jednak czułabym się lepiej gdyby ten sprzęt był lepiej oceniany...
    Ja jeszczze go nie skreslam ;)
    Wiesz to jest tak jak z opiniami u nas. Totalnie inne zdanie a kazda ze stron zadowolona ze swojego wyboru ;)

    Jeszcze nie wiem co wybiore. Musze sama pogrzebac w necie i zobaczyc je na zywo :)

    Veri lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mumoftwo Ja cały czas patrzę na wózki , a widzę że nasze córeczki Twoja ma rok i 8 miesięcy i moja Ania też na tyle więc szukam , aby była spacerówka i obok niej gondola lub za nią a ciężko na prawdę taki wózek i to w odpowiedniej cenie znaleźć . Ania już mi ze spacerówki wyrosła jak głowę ma już przy samym początku danego siedziska , a nogi ma już na takim podnóżku .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 11:25

    mumoftwo lubi tę wiadomość

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny te wozki sie az tak od siebie nie roznia :) Nie wydaje mi sie zeby jakis model byl szczegolnie "zlym wyborem", kazdy ma plusy i minusy jak juz tam ktos powiedzial wiec naprawde sie nie przejmujcie jak juz jakis zamowilyscie. Ja nawet sie nie przykladalam jakos specjalnie do wyboru wozka, mial byc tylko lekki i zwrotny. Mieszkalismy na 4 pietrze wtedy bez windy wiec wynoszenie wozka to by byla masakra. A amortyzacji jakiejs szczegolnej tez nie potrzebowalam bo do poruszania sie po miescie i w kraju bez sniegu to mi to do niczego nie potrzebne.
    W kazdym razie bez stresu, mysle ze kazdy wozek jest dobry byleby byl dopasowany do waszych warunkow.

    Kruszynka, dobrze ze sie piesa znalazla : )

    Milka ja przytylam juz 7 kilosow prawie i powiem wam ze sprawdzam obwody caly czas. Bardzo bym sie zasmucila jakby mi obwod ud albo ramion poszedl w gore bo sie nameczylam caly rok na silowni zeby wage i wymiary z poprzedniej ciazy zrzucic. Bylo mi mega ciezko sie pozbyc centymetrow z tylka i ud szczegolnie, katowalam sie dieta i silka caly czas. Z 66 cm w udzie spadlam do 57 i juz sie z tym czulam w miare ok a tu widze ze juz rosnie, teraz jest 58. Wiem ze to niedobrze popadac w paranoje ale wiem ile mi to nerwow i sily zezarlo przez caly rok i nie chce znowu dopuscic do sytuacji w ktorej bede miala +30 na liczniku.
    Z drugiej strony glodzic sie w ciazy to tez niemozliwe, a nie zawsze ma sie ochote jesc trawiaste :D

    Izka37, Szczęśliwa Mamusia, Milka1991, Veri lubią tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy miałaś jakąś dietę od dietetyka ? Trenera personalnego? Czy sama tak od siebie ?
    Mi już tyłek i uda poszły do góry i to dużo :(

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • Izka37 Autorytet
    Postów: 435 316

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytylam 5,7 kg ale startowałam z większa wagą bo musiałam na początku ciąży brac sterydy więc myślę że woda po sterydach schodzi i wyrównuje sie z waga. Jeszce nie mam doświadczenia jak poźniej sie schodzi z takiej wagi, pociesza mnie fakt że ktos napisał że wszytsko związane z porodem to około 10 kg.
    W głowie sobie szykuje już plan na "potem" tj. dieta pudełkowa, siłka i sauna, no i może jakiś basen(za basenem bardzo tęsknie ale za bardzo boję sie zakażeń pęcherza do których mam tenencje). Dziewczyny damy rade na lato byc znowu smuklutkie!

    Co do małej to rusza sie intensywnie, aż byłam w szoku jak było widac ruchy brzucha....a zaczęło sie u dentysty jak byłam na przeglądzie:).

    Kruszynka dobrze że psiak sie znalazł, w sumie psiak to członek rodziny(przynajmniej u mnie). Ja mojego trenowałam(wychowywałam) prawie 3 lata:kursy,szkolenia...nauczyłam sie przy nim większej asertywności.

    ug3773sblvjhwzbs.png
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja może dużo nie przytyłam, ale poszło mi w boki, jeansów już nie noszę, bo uciskają i się ciasne w biodrach zrobiły, jedynie legginsy normalnie mogę założyć. Już dwie osoby zwróciły uwagę, że biodra mi urosły. Ogólnie czuję, że w ciąży może strasznie nie przytyję, ale mam obawy, że po ciąży hormony zaczną szaleć i wtedy będzie problem. W sumie dobrze, że będzie ciepło to nie będzie wymówek przed wychodzeniem na długie spacery i ruchu dużo będziemy miały, jedzenie latem też sprzyja chudnięciu :D

    Też Was dzisiaj głowa strasznie boli? Mam wrażenie, że znowu jakieś zmiany pogodowe nadchodzą, bo łeb mnie okropnie boli, aż mi niedobrze się robi :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 11:35

    Izka37 lubi tę wiadomość

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk Mnie odpukać głowa nie boli ale rozumiem co to znaczy mieć ból głowy , oby szybko przeszło .

    Ja tam wagą się nie przejmuję , najważniejsze aby dziecko rosło i było zdrowe nie wiem ile przed ciążą ważyłam , a ostatnio jak ważyłam się u gina to wyszło 73 kg i nic mi nie mówił że np za mało czy coś takiego .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 11:44

‹‹ 621 622 623 624 625 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ