X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Majóweczki 2019
Odpowiedz

Majóweczki 2019

Oceń ten wątek:
  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy, bo najlepiej dobrać wszystko pod siebie i słuchać się swojego organizmu :) Dla mnie największym wyzwaniem jest zawsze rezygnacja ze słodyczy :D Jak cukier dla mnie może nie istnieć, ciasta mogę piec na miodzie, zwracam uwagę na skład tego co kupuję, wszystko musi być bez zbędnych dodatków, tak jak w domu pojawi się jakaś czekolada albo batonik to tracę zdrowy rozsądek i pochłaniam od razu :D Słodycze w moim domu mają krótką żywotność, masło orzechowe też :D

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk wlasnie ja tez mam ogromna slabosc do slodyczy, szczegolnie do czekolady :P Tak jak mowisz, najlepiej sie w siebie wsluchac i nie rzucac sie na gleboka wode bo latwo o slomiany zapal. Wytrzymasz na rygorystycznej diecie miesiac a potem nie ma opcji. Lepiej sobie opracowac cos w zgodzie z samym soba ;)

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • Pantera Autorytet
    Postów: 626 358

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    MaryJane o właśnie i o najważniejszych zapomniałam. Sprawdziłam tylko, że jest polecany, a zapomniałam, że przecież musi w wózek wejść :D Kaszka z mózgu.
    Nie musi :) to zależy jaki będziecie mieć patent :)
    My nigdy nie wypinaliśmy fotelika z auta, zapinanie jest dosć żmudne (maxi cosi). Nawet mieliśmy 2 foteliki do każdego auta.
    Wózek do bagażnika, a nawet zawsze sobie w aucie spacerówka maclarena jeździła.
    Myślę ze prędzej czy później każdy kupuje składany wózek parasolkę dodatkowo (do auta, na wakacje).
    My wybraliśmy Maclaren XR, który rozkłada się zupełnie płasko, co ma znaczenie przy noworodku.
    Jako głowny model wózka mielismy i nadal mamy iCandy

  • Nistera Autorytet
    Postów: 585 549

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwwk dlatego właśnie mi ta dieta od dietetyka podpasowała, nie ma kalorii. Trzeba np na śniadanie jeść 200g węglowodanów i 50 g białka warzywa w dowolnej ilości i już miałam obcykane że to np jest jedną bułkę grahamka i 3 plastry wędliny drobiowej. Świnki nie można było jeść. Pamiętam że na początku jak żołądek był wielki to ratowalam się tymi warzywami bo można było je podjadac w międzyczasie więc jakieś sałatki itd. Z czasem to już nawet tych przepisowych porcji nie mogłem zjeść. I tak jak mówisz zwracałam uwagę na jakość, zostało mi po tej diecie parę fajnych nawyków np. makaron mamy tylko ciemny, wędliny jemy tylko drobiowe , świnke to już naprawdę od wielkiego dzwonu, mielone np smażę bez panienki na papierze do pieczenia i tylko wolowe. Także takie niby drobnostki ale coś tam jednak zostało po diecie . Żeby tylko te pory na jedzenie były ruchowe A tu człowiek musiał alarm ustawiać na każdy posiłek i czy głodna czy nie trzeba było jeść....

    zrz6wn15ye2e98l6.png
    qb3ch371t1ljmt43.png
  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nistera - to u mnie by to z kolei nie przeszlo ze trzeba jesc na okreslona godzine i pewnie kilka posilkow. U mnie to jest mega problem zeby zjesc wiecej niz 3 posilki dziennie a juz o okreslonych porach to w ogole nie ma mowy.

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • ago91 Autorytet
    Postów: 708 931

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam z mamą na zakupach, nogi mnie bolą nie mam już siły długo nie mogę już chodzić bo i podbrzusze mnie ciągnie. W Reserved są duże przeceny na kurtki zimowe jakby któraś chciała kupować, kupiłam w mohito rozmiar 34 ma taki fason że jest dobra teraz i będzie później bo mam dużo miejsca na brzuszek jeszcze :) no i przecena duża z 299 na 99.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    8599w1d3a8mup6qh.png
    ibm23e5elf55d37i.png
    6 maja 2019, 3300g 54cm 10/10pkt SN 40+4 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agao91 Moja droga pomyśl że ja tak dzień w dzień chodzę , i nóg już nie czuję odliczam dni i tygodnie do 11 Lutego dzieci będą mieć ferie zimowe więc spokój , tylko potem się człowiek odzwyczai od tego chodzenia :-P .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie przełomem w odchudzaniu była rezygnacja z cukru, cellulit prawie zniknął, woda zeszła, czułam się wtedy lekka jak piórko hehe :D no i też będę ćwiczyć po porodzie oczywiście dopiero jak dostanę pozwolenie na to od lekarza, uwielbiam bieganie i treningi z Mel B

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia

    A nie myślałaś żeby zrobić.prawi jazdy dla własnej wygody i oszczędności czasu ?

  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u nas wszystko Oki serduszko bije, tydzień temu miałam dokładne usg, więc teraz już tak tylko podejrzelismy. Na następną wizyte muszę zrobić test tolerancji glukozy, mam nadzieję, że wyjdzie dobrze :) kupiłam dwie sukienki i leginsy w cocodrillo bo promki :)

    Szczęśliwa Mamusia, Oleander, ago91, iwwk, MaMaMi83, Milka1991, PatkaPP, didi123, 4me, Veri lubią tę wiadomość

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek


    Haha te promocje to zrujnuja.nasz budżet xD

    ago91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Mamusia

    A nie myślałaś żeby zrobić.prawi jazdy dla własnej wygody i oszczędności czasu ?


    Już kiedyś może wspomniałam jak nie to odpowiem że to nie dla mnie to zbyt duża odpowiedzialność , już tak z mężem ćwiczyłam i to parę razy nic nie wchodziło mi do głowy , w dodatku mam paniczny wręcz lęk że zginę podczas wypadku , kiedyś jechaliśmy do takiej cioci mojego męża i wyjeżdżał bardzo szybko taki Pan , i myślałam że zaraz w nas w moją stronę uderzy gdyż tak szybko jechał , i od tego czasu minęło kupę lat i do dziś się boję nawet jak samochód wyjeżdża z posesji .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:49

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia

    A to faktycznie teraz kojarzę że.cos wspominalas A widzisz człowiek pamięć w ciąży ma jak by Alzheimera się miało masakra

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dziś ksiądz po kolędzie chodzi od 15.30mam nadzieję że tutaj do nas najpierw przyjdzie bo nie lubię długo czekać haha :D córkę już z przedszkola odebrałam idę teraz obrus wyprasowac żeby coś na stół zarzucić eleganckiego

  • iwwk Autorytet
    Postów: 1836 1290

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o 13 jadłam owsiankę z jogurtem i nie wiem, ale chyba za dużo zjadłam i taka pełna się poczułam, a teraz okropna zgaga jeszcze zaczęła męczyć, eh. Idę robić obiad, dla męża, bo ja nie wiem kiedy będę w stanie coś przełknąć heh :D

    Do nas coś ten ksiądz dotrzeć nie może, rok temu był przed sylwestrem, a teraz chyba końcem stycznia zajdzie dopiero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:05

    atdcjw4ziax1my6y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samari wrote:
    Mamusia

    A to faktycznie teraz kojarzę że.cos wspominalas A widzisz człowiek pamięć w ciąży ma jak by Alzheimera się miało masakra


    Ażebyś wiedziała :-P .

    U nas już przedwczoraj był po kolędzie posiedział pogadał złożyłam ofiarę na kościół i poszedł , nasz proboszcz jest od dwóch miesięcy w szpitalu pytam się co mu się stało a on że nie wie trochę mi go szkoda niby trochę taki " srogi " ale bardzo pomocny życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia .

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

  • didi123 Autorytet
    Postów: 1715 710

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Już kiedyś może wspomniałam jak nie to odpowiem że to nie dla mnie to zbyt duża odpowiedzialność , już tak z mężem ćwiczyłam i to parę razy nic nie wchodziło mi do głowy , w dodatku mam paniczny wręcz lęk że zginę podczas wypadku , kiedyś jechaliśmy do takiej cioci mojego męża i wyjeżdżał bardzo szybko taki Pan , i myślałam że zaraz w nas w moją stronę uderzy gdyż tak szybko jechał , i od tego czasu minęło kupę lat i do dziś się boję nawet jak samochód wyjeżdża z posesji .

    Też tak miałam, da się to pokonać, ale to codzienna walką z samym sobą i każda przerwa w jeździe (taka jak teraz, bo nie pracuje) powoduje nawroty. Bardzo przydatne, ale nic na siłę. Doskonale rozumiem!

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    Moje szczęście <3
    Filip 20.05.2019, godz. 11:45
    3500 g i 53 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że jak ktoś nie ma drygu do jeżdżenia i się nie czuje to.faktycznie bez sensu jak ma.robic na siłę A potem zagrożeniem na drodze być dla siebie i innych. Wszystko się da ale samochód trzeba czuć nie ma co ukrywać.


    Ja czekam nadal na księdza widzę za oknem że u sąsiadów jest może się zaraz zjawi bo chce to z głowy mieć i do sklepu skoczyć

  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izka37 wrote:
    Ja przytylam 5,7 kg ale startowałam z większa wagą bo musiałam na początku ciąży brac sterydy więc myślę że woda po sterydach schodzi i wyrównuje sie z waga. Jeszce nie mam doświadczenia jak poźniej sie schodzi z takiej wagi, pociesza mnie fakt że ktos napisał że wszytsko związane z porodem to około 10 kg.
    W głowie sobie szykuje już plan na "potem" tj. dieta pudełkowa, siłka i sauna, no i może jakiś basen(za basenem bardzo tęsknie ale za bardzo boję sie zakażeń pęcherza do których mam tenencje). Dziewczyny damy rade na lato byc znowu smuklutkie!

    Co do małej to rusza sie intensywnie, aż byłam w szoku jak było widac ruchy brzucha....a zaczęło sie u dentysty jak byłam na przeglądzie:).

    Kruszynka dobrze że psiak sie znalazł, w sumie psiak to członek rodziny(przynajmniej u mnie). Ja mojego trenowałam(wychowywałam) prawie 3 lata:kursy,szkolenia...nauczyłam sie przy nim większej asertywności.
    Ja tak mialam. 9kg to zdaniem mojego lekarza byla macica i cala zawartosc. No i by sie zgadzalo bo przytylam 13kg a tydzien po porodzie jak wychodzilam ze szpitala mialam tylko 3 kg na plusie. Ale! To bylo 3 lata temu, bylam mlodsza mialam lepszy metabolizm i przed ciąża ćwiczyłam wiec byly miesnie. Teraz juz lata nie te, metabolizm wolniejszy i przed ciaza to raczej ćwiczyłam umieranie z przemeczenia od zycia ;)

    Ja do lata nie zdaze :/mam termin na ostatni dzien maja. Nie zdziwie sie jak przenoszę, 6 tygodni pologu-no way. Bede sflaczala na plazy na pewno :/

    A co do diety to powiem Ci, ze ja teraz od 1,5 miesiaca jestem na cateringu pudelkowym i odkad zaczelam dzieki temu jesc zdrowo to przytylam przez 1,5 miesiac tylko 1 ok 1 kg a wczesniej szly te kg szybko a przecież w 1 trymestrze to nic to dziecko nie waży jeszcze. Taka dieta to fajna sprawa. Niestety mi sie konczy w styczniu i juz szkoda mi kasy na kolejne wiec sie kg posypia :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 17:25

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwwk wrote:
    Dziewczyny, a co sądzicie o takim foteliku?

    https://osiemgwiazdek.pl/axkid-babyfix-baza-0-13kg-grupa-0,3,723,165

    Wzięłam z Was przykład i zaczęłam przeglądać żeby nie być taką zieloną jak już się będę zabierać do kupowania :D
    Ja rozmawialam z Panem 8 gwiazdek. Oni bardzo polecaja axkida minikida jako nastepny fotelik wiec bylam przekonana, ze ten pierwszy tez wezme z tej firmy. Bardzo sie zdziwililam ale powiedzial mi, ze tak jak ten następny axkid minikid nie ma sobie rownych to w lupinkach sa zupelnie przecietni. Powiedzial, ze wziąłby maxi cosy pebble plus lub aviator (nie pamiętam nazwy modelu, jak będziesz chciala moge pozniej sprawdzic)

    iwwk, Veri lubią tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
‹‹ 623 624 625 626 627 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ