X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, będzie dobrze! Każdy zabieg wiąże się z możliwością powikłań, jak szłam na głupią laparoskopię, to dostałam całą listę nieprawidłowości, które mogą wystąpić po zabiegu. Oni muszą cię o tym poinformować. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Xgirl, będzie dobrze! Każdy zabieg wiąże się z możliwością powikłań, jak szłam na głupią laparoskopię, to dostałam całą listę nieprawidłowości, które mogą wystąpić po zabiegu. Oni muszą cię o tym poinformować. 🙂

    Dokładnie tak.

    Dziewoje udało się ! :D nawet się obyłoby bez szalonej gimnastyki :p czuje się jak mała dziewczynka haha :D

    W ogóle w Pl są jakieś zalecenia jeśli chodzi o depilacje przed cc? Tutaj mówią żeby się nie golić mniej niż 48h przed bo to zwiększa ryzyko infekcji. Żeby albo właśnie te 2 dni przed albo zostawić topersonwlowi i oni wtedy pęseta usuwają.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PESETA?!?!?!? Jezuuuu

    Mi nic nie powiedziano o goleniu przed cc.. tylko zeby 6h przed nic nie jesc. W ogole mi powiedziano tez dzis, ze po cc mozna wstac od razu jak znieczulenie zejdzie, nie lezy sie nie wiadomo ile. Ciekawe, co szpital to inaczej.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    PESETA?!?!?!? Jezuuuu

    Mi nic nie powiedziano o goleniu przed cc.. tylko zeby 6h przed nic nie jesc. W ogole mi powiedziano tez dzis, ze po cc mozna wstac od razu jak znieczulenie zejdzie, nie lezy sie nie wiadomo ile. Ciekawe, co szpital to inaczej.

    Wydaje mi sie, ze na calym swiecie juz to wprowadzaja. Pionizacja jak najszybciej, zeby wlasnie uniknac problemow z krazeniem. Ja wstalam jak wlasnie wrocilo mi czucie w nogach - najpierw kazali usiasc na brzegu lozka, a potem powoli wstac. Gorzej bylo usiasc, jak wstac :D

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba sie ogolic do cc,jak najwyzej tez zeby pole do ciecia bylo czyste. Do porodu zaleca sie chociaz przyciać krzaki ze wzgledu na lepsze pole widzenia.
    W to wyrywanie pęsetą to jakis kosmos,przeciez ta skora po takim czyms aż chłonie drobnoustroje.
    Xgirl jak cc zrobią w narkozie to lezysz bite 12 godzin ,po podpajenczynówkowym i po 6 pionizuja ale spacerowac nie bedziesz. Dlatego zakrzepica nie idzie w parze z unieruchimieniem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 13:23

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pesety - probowalam ostatnio sobie 1 wlosek wyrwac ale nie ma mowy :P Wole isc z bobrem i niech mi to zrobia pod znieczuleniem, jak juz :D Aczkolwiek ogole sie te 2 dni przed, wiadomo :D

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Trzeba sie ogolic do cc,jak najwyzej tez zeby pole do ciecia bylo czyste.

    No widzisz, zatem co kraj to obyczaj znowu, bo tu wlasnie zalecaja ta przerwe 48h bo przy goleniu maszynka skora jest podrazniona, nieraz zdarzy sie przeciez zaciac (przynajmniej mnie :P) i niby zwieksza to ryzyko infekcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 13:26

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówili, żeby się nie golić tuż przed. Jak mam się stawić rano, to dzień wcześniej od 18 nic nie jeść, od 22 nie pić. Mnie pionizowali po 8h i było znośnie. A im więcej chodziłam, tym szybciej wracałam do formy. I żeby od razu chodzić wyprostowanym. A jak mi Małego na pooperacyjną nie przyniosą do 2h to sama wstanę i sobie go wezmę 😂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Xgirl jak cc zrobią w narkozie to lezysz bite 12 godzin ,po podpajenczynówkowym i po 6 pionizuja ale spacerowac nie bedziesz. Dlatego zakrzepica nie idzie w parze z unieruchimieniem.
    No ja wiem. Ja ogolnie mam zalecenie zeby sie ruszac. Problem jest tez taki, ze jak zdecyduje sie na sn a bedzie trzea ciac w trakcie to pod narkoza bo ja biore zastrzyki z heparyna a one sie nie lubia ze znieczuleniem. A wlasnie po narkozie dluzej sie do siebie wraca jak mowisz.I to tez jest taki punkt, zeby juz od razu wybrac mniejsze zlo czyli cc ze znieczuleniem i zastrzyk wziac dopiero po.
    No i podczas sn o znieczuleniu bede mogla zapomniec :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 13:40

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w szoku jestem ze penseta wyrywają wlosy :D masakra! wole się sama ogolic albo dam im maszynke :D i ogola mnie w szpitalu 2 dni przed zabiegiem

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka ja nie wiem, jak jest w Pl - dlatego pytalam jakie tam zalecenia co do depilacji sa :D

    Zirytowalam sie bo popralam te ubranka i teraz je wieszalam i jedna bluza jest taka misiowata wiec wyglada ok, ale wywrocilam do suszenia na lewa strone, a tam caly rekaw uwalony marchewka ewidentnie. Napisze tej babce, ze mialo byc 'no stains'. Niby nie widac tego od wierzchu w ogole wlasnie, ale no nie zaloze takiego dziecku, chocbym to i 10x wyprala :P Do kosza. Szkoda, bo taka slodka bluza <3

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez w ogole te ubranka przychodza takie mega twarde, jakby je ktos upral w mega twardej wodzie a potem suszyl w suszarce, co jest wysoce prawdopodobne ;p Upralam z plynem i na ogrod i juz czuc, ze sa mieciutkie i slodkie :P

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam napisać że kto rozbije 1000 stronę pierwszy rodzi ale zaczelam prasowac I o! Już po zawodach 🤣

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Chciałam napisać że kto rozbije 1000 stronę pierwszy rodzi ale zaczelam prasowac I o! Już po zawodach 🤣
    Ej spoko moge isc jako pierwsza. Niech ruszy nagle i totalne z dupy, ze nawet nie bede miec czasu zeby myslec, o 😆

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie - dziwne, bo twierdza, ze mala glowa w dol. W czwartek na usg sie okaze. Wg metra troche wyszla powyzej 50 centyla i wychodzi im okolo 2400gram, gdzie 2 tygodnie temu niby wychodzilo 1700 :P Zobaczymy na usg no, nie wierze tym im pomiarom jak wiadomo ;p

    Kamsza, Sylka135 lubią tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    No widzisz, zatem co kraj to obyczaj znowu, bo tu wlasnie zalecaja ta przerwe 48h bo przy goleniu maszynka skora jest podrazniona, nieraz zdarzy sie przeciez zaciac (przynajmniej mnie :P) i niby zwieksza to ryzyko infekcji.
    Tutaj tez zaleca sie min 24 h wcześniej bo podraznienia ale oeawda jesr taka ze przed cc całe pole jest i tak zdezynfekowane wiec na cholere przejmowac sie zacieciem z maszynki jak jest obok rozchlastany brzuch. Tak na chłopski rozum. Wlosy to świetne srodowisko do rozwoju wszelik syfów wiec lepiej sie ich pozbyc. Do tego Uk nie słynie z higieny i aseptyki wiec ich wytyczne sa dla mnie w tej kwestii gorsze od naszych.
    Ja osobiście gole sie co 2 dni, mam maszynki ktorych uzywam od lat i sie nimi nie zacinam wiec mysle ze przed porodem tez nagle sie nie potne, polecam poszukac takich ktore Wam pasują,czesto meskie mach 3 sa uzywane przez kobiety bo sa delikatne.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 14 maja 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja po wizycie - dziwne, bo twierdza, ze mala glowa w dol. W czwartek na usg sie okaze. Wg metra troche wyszla powyzej 50 centyla i wychodzi im okolo 2400gram, gdzie 2 tygodnie temu niby wychodzilo 1700 :P Zobaczymy na usg no, nie wierze tym im pomiarom jak wiadomo ;p
    Matko jaki klocek😱

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ja po wizycie - dziwne, bo twierdza, ze mala glowa w dol. W czwartek na usg sie okaze. Wg metra troche wyszla powyzej 50 centyla i wychodzi im okolo 2400gram, gdzie 2 tygodnie temu niby wychodzilo 1700 :P Zobaczymy na usg no, nie wierze tym im pomiarom jak wiadomo ;p

    A kiedy masz USG? Ale mała przybrała przez te 2 tyg😁😊

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nie wierze w te ich pomiary - ostatnio mnie mierzyly i one tam na dole szukaja kosci i jedna w jednym miejscu przykladala, a druga w drugim - dzis to samo - jednej wyszlo 31cm a drugiej 33cm wiec to jest roznica, bo na tych siatkach centylowych przy 31cm wychodzi waga 2100 i to jest 25 centyl, a te 2 cm wyzej to juz ok 75 centyla :P Zobaczymy na usg w czwartek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2019, 15:11

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 14 maja 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też po wizycie, Ksawery waży 1,5 kg i podobno będzie raczej średniaczkiem max 3.5 kg ( chociaż nie wiem skąd ona może to wiedzieć ) wszystko w porządku, szyjka trochę miękka ale podobno to nic złego już na tym etapie (???) Nadal mogę pacowac , żyć jak zwykle bez jakiś przeciwwskazań , więc super 👍

    xgirl, Hiszpaneczka, Kamsza, Emma_, 33Sylwia, Sylka135, Casjopea lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
‹‹ 999 1000 1001 1002 1003 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ