X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 16 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, z tego co się orientuję to świadek chrztu nie musi mieć bierzmowania, nie musi być wierzący. Podpisuje tylko papierek, że był świadkiem takiego wydarzenia.

    Oesu, u Ciebie mole, u mnie myszy. Po co takie dziadostwo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 18:28

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 16 września 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam odpowiedz: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2009/Przewodnik-Katolicki-20-2009/Poradnik-duchowy/Chrzestny-czy-swiadek-chrztu

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a najlepiej to sobie niektore nawyki wyrobic i juz zawsze sie ich trzymac. A ja naiwna myslalam, te wystarczy kilka cwiczen przez kilka tyg i juz😂😂 Co chwile cos. Jak nie plecy, to reka, to pizda, bozeeee a co befzie Jak bede stara. Nawet nie chce o tym myslec🤦🏻‍♀️

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 16 września 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odkryłam że mojemu dziecku jak ciężko zasnąć wystarczy włączyć odkurzacz 😁 próbowałam na samym początku i niepomagalo więc odpuscilam. A dzisiaj mała marudna więc stwierdziłam że włączę i odkurze szybko póki nie płacze aż tak i co zasnęła zanim skończyłam. 😁😊 Ale oczywiście głupi sąsiad musiał psa wywalić na ogródek bo mu chyba za głośno szczekal w domu i tak mała pospala 30min. Ale zawsze coś 😊😁

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 16 września 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, to teraz zgłupiałam, czy świadek chrztu potrzebuje jakieś zaświadczenie mieć ze sobą?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 16 września 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia, też miałam mole w starym mieszkaniu. Przynosi się je niestety ze sklepów... U mnie nie pomogło wyczyszczenie szafek i wywalenie wszystkiego, w czym mogły być. Pojawiały się co jakiś czas, pamiętam, że chyba systematycznie przemywałam szafki octem, bo je ponoć ten zapach odstrasza. W końcu sobie poszły, ale strasznie długo to trwało.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 16 września 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia wrote:
    Aśka a świadkiem chrztu może być osoba bez bierzmowania? Bardzo bym chciała, żeby to u mnie była moja siostra, a ona nie ma bierzmowania.

    A mnie wczoraj na ścianie w kuchni pojawił się mól. Stary zabił, ale zaczełam coś podejrzewać. Dzisiaj zrobiłam przegląd a tam w szafce z makaronami, ryżem, przyprawami i całym tym spożywczym dziadowstwem masa larw moli spożywczych. No kurwa! Pożygałam się. Na pierwszy rzut oka nie było tego widać, dopiero jak zaczełam wnikliwie przeglądać. Wszystko wywaliłam. Były nawet w fabrycznie zamknietych makaronach. Teraz brzydzę się na maksa wszystkiego. Nie wiem co mam jeść. Na obiad warzywa na patelenie i chyba przez jakiś czas nie ruszę nic innego. Ochyda!!!
    Znam ten ból.. Tylko było gorzej, bo ugotowalam kaszę, rozkładam na talerze, a a tam ugotowana larwa 🤢🤢🤮
    Powiem Ci, że pomogło jak kupowałam tylko na bieżące potrzeby, a jak został chociażby woreczek ryżu to chowałam go do lodówki. I odpukać moli nie ma.

    Kurcze biedna nóżka Julki.. Współczuję i trzymam kciuki, żeby było dobrze jak najszybciej 😚

    Xgirl dwa lata?? To pewnie dlatego moja piątka nie wytrzymała presji 😂 I pewnie dlatego jeszcze trochę wisi mi brzuch, podczas gdy po Izie byłam już laska. Tzn laska.. Jak na swoje skromne możliwości wizualne 😂

    Iza jest szatanem. I to przebiegłym! Bije słabszych, robi aja silniejszym 😜 Ale już nie targa dzieci za włosy, to duży plus. Ma teraz ewidentnie czas próby sił. Cioci też przyłożyła, ciekawe czy i na mnie się zamierzy ;)

  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff jestem 😪w wolnych chwilach czytałam ale już zapomniałam co chciałam pisać 😒
    Byłam na mieszkaniowce rano, przyszli hudraulicy, 2h meczyli się z przepchaniem rury najpierw metalową spirala potem elektryczna i nie mogli tego czegoś przepchac, potem okazało się ze to nie my mamy zatkane tylko to wina sąsiada z góry bo coś musiało mu wpaść jakiś plastik duży czy coś takiego(oczywiście się nie przyznał) i jak próbowali tą spirala to przepchac to sasiadke z dołu zalało taK jak u mnie woda z kibla i kabiny +u niej jeszcze zlewem 😆ale to coś co tam było spadło i jest ok
    Mam ok 6 pralek do puszczenia z ręcznikami itp😪

    Co do moli to u mnie na szczęście nigdy nie było 🤮🤮ta kasza.. 🤮

    Ile trwają te 'nauki' w kościele przed chrztem i co tam mówią? 😪

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 16 września 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Kasia, to teraz zgłupiałam, czy świadek chrztu potrzebuje jakieś zaświadczenie mieć ze sobą?

    Kurcze nie mam pojecia. Myslalam, ze ich (chrzestnych lub swiadkow) sie zgłasza gdzies wcześniej? I ksiadz sie wypowiada w temacie. Jak fajny to puszcza, a jak wredna menda to robi problemy. Ale nie mam pojecia, jestem zielona w tym temacie.

    Angelika sa jeszcze jakies nauki przed chrztem? Ja pitole. Coraz ciekawiej sie robi. :)))

    Emma u nas tez coraz wieksze parcie na chrzest. Tylko ze u nas naciska teść. :) Pyta za kazdym razem i nie słucha odpowiedzi. Ostatnio juz mnie zirytowal wiec przypomnialam, ze jestem niewierzaca i ze chrzest bedzie jak jego syn pojdzie do kosciola i zalatwi, bo ja się tym z oczywistych względów nie zajmę. Oczywiście powiedzialam to bardzo uprzejmie. I... zapadla grobowa cisza. Okazalo sie, ze nie wiedział, ze jego syn ma dziecko z niewierzaca baba! :))) A mówiliśmy o tym sto razy, wyszlo ze nigdy nas nie sluchal. Jak wyszlam do kibla to zapytal mojego z przerazeniem "a kasia to w ogole jest chrzczona?" :)

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaLukasia u mnie są, nie wiem czy tak jest wszędzie czy nie 🤷‍♀️ponoć się jeździ z 3 razy do kościoła z chrzestnymi🤔

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4829 3979

    Wysłany: 16 września 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzień przed chrztem nauki 45min.trwały :) Po prostu mówi ksiądz co i jak bedzie podczas mszy-nic wielkiego ;)

    Kinga27_30 biedna Julka:/ Trzymam kciuki by na podejrzeniach się skończyło...

    Kładziecie dzieci na macie? Moja Zośka chyba jest przebodźcowana tą matą-ryczy wnieboglosy i zasnąć nie potrafi :/

    Anngelikamarta 3x? Śmieszne bo niby po co ? Widać co parafia to inne zasady.Nam ksiądz wyjaśnił co i jak wsio po kolei i to było tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 21:50

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nauki? Wizyty w kosciele przed chrzestem? Oja🙈

    Co do zabawek to ja wam powiem, ze nic nie kupilam, nie mamy ich duzo. Kilka rzeczy dostalismy a reszta ,,zabawek" znajduje sie w mieszkaniu - reklamowki, chusteczki, tik taki, lyzka, wachlarz, itp itd. A hitem sa wycieczki po chacie i ogladanie lamp i obrazow. No i oczywiscie spacery i gapienie sie na drzewa. Nie wiem no, ja mam wrazenie, ze toniemy w tych wszystkich zabawkach bez sensu...
    Moglabym przytaczac mnostwo przykladow gdzie Mala olala prezenty a wpatrywala sie z podziwem np w paprotke. Albo miala gdzies ksiazke kontrastowa ale za to uporczywie wpatrywala sie w poduszke na fotelu. Tzn jest kilka zabawek, ktore lubi ale wiekszosc malo ja interesuje albo mozna je z powodzeniem zastapic czyms co ma sie juz w domu.

    A jakie wy macie przemyslenia na ten temat? Moze u waszych dzieci jest inaczej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 21:56

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4829 3979

    Wysłany: 16 września 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl u mnie jest bardzo podobnie ;) Zosia chyba najbardziej to na lampy reaguje-pamiętam u fotografa,miał ostre światło z sufitu i Zosia zamiast na fotografa to na światło patrzyła-musiał się facet nagimnastykować by ją przekonać ze by to na niego spojrzala 😂 Lubi też inhalacje z soli-liże tą maskę jak jej przyłożę do buzi 🤣

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha😂 Co te dzieci z tymi lampami maja🙈 Ja sie smieje, ze moja zostanie ekektrykiem😂

    Lizu lizu❤️😂😂😂

    Lady_Dior lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • anngelikamartaa Autorytet
    Postów: 1635 851

    Wysłany: 16 września 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy książeczki kontrastowe, szelescika itp mały bardzo je lubi
    Reszta to misiek który dostał po porodzie w szpitalu, miś od dziadków bo byli nad morzem, miś z projektorem i kolysankami (puszczalam mu jak był w brzuszku i zawsze wariowal przy nim a później zasypial❣️) i jakieś tam małe grzechotki. Generalnie uważam że te misie póki co to taka ozdoba i większość zabawek. Jedyne co go tak bardzo interesuje na ten moment to wszystkie kontrasty, szelesty itp no i tak samo otoczenie ale ma dopiero 3 miesiące, na resztę zabawek przyjdzie czas jak będzie większy :)

    dqpr20mmc4opiown.png
    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 16 września 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to widze, ze nie tylko ja mam takie przemyslenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 22:10

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Jak długo Alicja miała zielone kupy ? Samo przeszło ? Byłaś na diecie ?
    Nie byłam na diecie bo Alicja od początku byla dokarmiana mm. Według lekarza problemem nie był kolor kupy ale to że był w niej śluz więc zmieniliśmy mleko na ha i zaczęła brać vivomix.kolor zielony towarzyszył nam prawie do 7 miesiąca.

    Kinga żal mi Twojej Julki 😪 mam nadzieję że obędzie się bez operacji.

    My na szczęście mamy jedno spotkanie takie jak Lady omawiające przebieg mszy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ja miałam mole przez orzechy włoskie . Strasznie długo z nimi walczyłam coś okropnego 😫
    Xgirl Alicja jak dostała prezent na święta Bożego Narodzenia to największa frajdę sprawiło jej opakowanie 😁 strasznie się rozpłakała jak moja babcia chciala je wyrzucić 😂

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 16 września 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola o ja! Nie słyszałam o tym ale mam nadzieję że to tylko dziś, choć Leo nie tak płakał jak się wtulal i narzekał ♥️

    Xgril bo to są małe lampiarze 😁

    Ja lubię zabawki 🤣 i właśnie szukam jakiejś maty 😁

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Lullaby Autorytet
    Postów: 1562 1354

    Wysłany: 16 września 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 pytałaś czy Mikołajek przesłał całą noc. Przespał ale z nami w łóżku. Obudził się o północy i nie chciał wracać do pokoju to chłop go wziął koło siebie i spali razem. Rano okazało się że ugryzł go komar w policzek i to dlatego nie chciał spać u siebie. Dzisiaj też poszedł spać o 21 ;) na razie śpi zobaczymy jak będzie.

    Czytam w przelocie co piszecie. Teraz mam jakiś strasznie zabiegany tydzień więc mogę się mniej udzielać.

    Xgirl ja też jestem zwolenniczką ograniczonej liczby zabawek szczególnie do 3 miesiąca życia. Nie ma co przestymulowywać dziecka ;)

    33 Sylwia fajnie, że już po chrzcie, my chrzcimy 29.U nas się mówi na odwrót - jak dziecko ochrzczony to grzeczne i lepiej śpi 🤷

    Casjo ja też jestem w gorszej formie po 2 ciąży. Po Mikołaju wyglądałam jak sarenka z płaskim brzuchem. Teraz niestety nie ma tak dobrze i będę musiała się trochę powysilac. Pytanie tylko kiedy😆🙈 Mikołaj na razie spasował z biciem innych. Ja oberwałam jak tylko Tymek się pojawił w domu, staremu też się oberwało więc pewnie i na Ciebie przyjdzie czas. 3,5 letni synek mojego brata ostatnio pierwszy raz przywalił mu z pięści prosto w oko. A taki był grzeczny także wiesz...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 września 2019, 23:25

    0FDyp1.png
    82bip1.png
‹‹ 1861 1862 1863 1864 1865 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ