Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarejestrowała sie do diabetologa na 30.01 wiec za dwa tyg. Do tego czasu mam mierzyć cukier i jeść regularnie. Dostałam glukometr o do boju. Poczytam dziś trochę co mogę jeść itp.

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Zarejestrowała sie do diabetologa na 30.01 wiec za dwa tyg. Do tego czasu mam mierzyć cukier i jeść regularnie. Dostałam glukometr o do boju. Poczytam dziś trochę co mogę jeść itp.
    Super! Ja polecam stronę słodkie mamy :) gdybyś chciała o cis pytać to wal śmiało na priv, jak chcesz mogę Ci swojego fb podac.

    LidziA89 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Zarejestrowała sie do diabetologa na 30.01 wiec za dwa tyg. Do tego czasu mam mierzyć cukier i jeść regularnie. Dostałam glukometr o do boju. Poczytam dziś trochę co mogę jeść itp.
    Z pieczywa niestety nawet często po 100% zytnim cukier skacze w kosmos, A przy cukrzycy super jest chleb probody :) na internecie możesz sprawdzić gdzie jest dostępny w jakich piekarniach :)

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lidzia czytaj :)
    Ja od razu polecam śniadania białkowo-tłuszczowe a na kolację - ok 2h przed pojsciem spac - węglowodany zlozone. Grunt to znalezc cos, co Tobie spasuje - w sensie, że cukry będą w normie.
    Ja przy cukrzycy jadlam duzo dobrych rzeczy, tylko po prostu malo i czesto i to byl u mnie strzal w dziesiatke :)

    LidziA89 lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa133 wrote:
    Z pieczywa niestety nawet często po 100% zytnim cukier skacze w kosmos, A przy cukrzycy super jest chleb probody :) na internecie możesz sprawdzić gdzie jest dostępny w jakich piekarniach :)

    Mnie nie skakał - to wszystko zależy od organizmu. Tez warto czytać składy chlebów - chleb chlebowi nierówny :) Czasem jest sporo zbędnych, dodatkowych skladnikow.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://nowiny24.pl/jestes-w-ciazy-do-lekarza-dostaniesz-sie-bez-kolejki/ar/11843095

    Lidzia z tego co ja rozumiem w przepisach to wcale nie powinnas miec wizyty za 2 tygodnie a najblizszy termin kiedy przyjmuje, jesli sie myle to mnie poprawcie.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • LidziA89 Autorytet
    Postów: 1691 1138

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Super! Ja polecam stronę słodkie mamy :) gdybyś chciała o cis pytać to wal śmiało na priv, jak chcesz mogę Ci swojego fb podac.

    Dziękuję bardzo. Jak będę miała jakieś pytania to na pewno napiszę :)

    klz9h3715pahxfmg.png
    Córa <3 4mm <3 ->16mm->30mm->69mm->238g->497g->992g->1417g->2569g->3400g <3 02.07.2019 53 cm 3520 g <3
    _____________________________
    12.2015 Ciąża Biochemiczna
    05.2017 Aniołek (7 tc)
  • PannaEvans Autorytet
    Postów: 585 210

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie M był u lekarza. Wyszło, ze ma celiaklie. On uwielbia pizze i burgery, mieszkamy w okolicy gdzie NIE MA ani jednej gluten free restauracji.
    Ma ktoś partnera z celiaklia? Jak sobie radzicie? Jak już będziemy mieć swoją kuchnie to potrzebuje oddzielnych szafek dla niego itp? Jestem załamana, strasznie mi go szkoda, on to już całkiem przeżywa, a ja w uk nie mogę go pocieszyć.

    PCOS, endometrioza, tylozgiecie, a jednak można wpasc :p
    Niespodzianka ciąża, niespodzianka poród.
    16/06 w 37+2 przyszła na świat Margaretka ważąca 2730g.
    Margaret, o uroczym zdrobnieniu Daisy <3
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Super! Ja polecam stronę słodkie mamy :) gdybyś chciała o cis pytać to wal śmiało na priv, jak chcesz mogę Ci swojego fb podac.

    dalej bierzesz metformax czy już odstawilas?

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem mega zadowolona. Babka bardzo fajna. Siedziala prawie 1,5h i odpowiadala na moje pytania, sama tez troche opowiedziala od siebie bo ja zielona. Ogolnie moge do niej dzwonic i pisac kiedy chce, jak bede miec potrzebe to przyjedzie. Wszystko bedzie podpasowane pode mnie w zaleznosci ile pomocy, rozmow potrzebuje. No super! Powiedzialam jej zeby sie przygotowala na sporo roboty ze mna :D

    Kamsza, ines. lubią tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    dalej bierzesz metformax czy już odstawilas?
    Będę brała do końca ciazy. Po 22tc cukry się pewnie posypia więc w pierwszym kroku zwiększymy dawkę mety A jak to nie pomoże dodamy insulinę. Na ta chwilę jestem super dzielny pacjent i diabetolog mnie chwali :D

    Hiszpaneczka lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Lidzia czytaj :)
    Ja od razu polecam śniadania białkowo-tłuszczowe a na kolację - ok 2h przed pojsciem spac - węglowodany zlozone. Grunt to znalezc cos, co Tobie spasuje - w sensie, że cukry będą w normie.
    Ja przy cukrzycy jadlam duzo dobrych rzeczy, tylko po prostu malo i czesto i to byl u mnie strzal w dziesiatke :)
    A u mnie odwrotnie ;) rano jem dużo wegli i owoce i cukier Max 110 A potem się muszę coraz bardziej pilnować i dzień kończę na białku i tłuszczu.
    Z ta cukrzyca to jest tak że są jakies ogólne zasady pierwsze każdy musi przetestować na sobie bo każdemu służy co innego.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostalam prezent od kolegi. Książkę. "W oczekiwaniu na dziecko"- poradników dla rodziców.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie żeby coś, ale mam 2 dzieci już, a to dla początkujących :D

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7458 3584

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Dostalam prezent od kolegi. Książkę. "W oczekiwaniu na dziecko"- poradników dla rodziców.
    Mam tę książkę! Jest świetna!

    <a href="https://www.tickerfactory.com"><img src="https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20729;104/st/20250730/e//dt/6/k/5ffd/preg.png"></a>
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Będę brała do końca ciazy. Po 22tc cukry się pewnie posypia więc w pierwszym kroku zwiększymy dawkę mety A jak to nie pomoże dodamy insulinę. Na ta chwilę jestem super dzielny pacjent i diabetolog mnie chwali :D

    a można brac w ogole do końca ciąży mete? nie jest to jakos zakazane?

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7458 3584

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po badaniach. Wygląda na to, że mój guz przestał być już aż takim zagrożeniem. Wszystkie parametry w normie, maleństwo ruchliwe i bardzo uparte, bo nie chciało dać sobie zmierzyć przezierności karkowej. Musiałam przewracać się z boku na bok, żeby zachęcić malucha do zmiany pozycji, a lekarz przez jakieś dwadzieścia minut stukał głowicą w mój brzuch. Najlepsze jest to, że każde stuknięcie wiązało się z reakcją dziecka i raz nawet zaczęło wygrażać piąstką. Będzie najprawdopodobniej dziewczynka, więc możemy wpisać Emilkę. :)

    xgirl, Aska1994, Drobinka91, nick nieaktualny, Kamsza, nick nieaktualny, nick nieaktualny, mikaja, ines., Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    <a href="https://www.tickerfactory.com"><img src="https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20729;104/st/20250730/e//dt/6/k/5ffd/preg.png"></a>
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej książce. Przeczytam, chociaż nie wiem, czy coś mnie zaskoczy :)
    Emma gratulacje! Kolejna dziewczynka :)

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    a można brac w ogole do końca ciąży mete? nie jest to jakos zakazane?
    Generalnie metą jest zabroniona w ciazy w Polsce. Ja będę ja odstawiac tak z 10 dni przed terminem bo trzeba ja odstawić przed ewentualnym cc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 19:06

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to ta meta i na co jest?

    Ogolilam sie dzis!!! Waze 3kg mniej :D

    mikaja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 348 349 350 351 352 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ