X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja corka miala przeboje ze skórą i alergią na wszystko wiec ja uzywałam tylko jednego mydła,tolerowala tylko jeden krem na skóre i jeden proszek. Później zaczełam zaopatrywac sie w rossmannie właśnie. Teraz nie ma problemów wiec używa byle czego i jest ok. Wiadomo ze taki wiek ma ze musi pachnieć itp wiec juz jej nie nadzoruje. Tym bardziej ze ciesze sie ze w ogole chce się kąpać. Ale dla dziecka musze pogłebić wiedze chociaz widze ze nie musze bo sa dobre i tanie kosmetyki w rosku

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli chodzi o bloga z porównywaniem składów tabletek to polecam " pan tabletka " :)

    Aska1994 lubi tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o zmniejszenie ilości kosmetyków w torbie to polecam żel do higieny intymnej facelle. Ja nim umylam się cała łącznie z włosami ;)
    I do pierwszego porodu spakowalam się w 2 torby czyli w jednej moje rzeczy w drugiej córki. Teraz na bank spakuje w jedną rzeczy na porodowke, w druga rzeczy po porodzie.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    A jeśli chodzi o bloga z porównywaniem składów tabletek to polecam " pan tabletka " :)
    Wpędził mnie w depresje jak zjechał prenatalen a ja głupia miałam nadzieje ze pomoże,nie mialam nawet efektu placebo :p

    Eluska lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Jeśli chodzi o zmniejszenie ilości kosmetyków w torbie to polecam żel do higieny intymnej facelle. Ja nim umylam się cała łącznie z włosami ;)
    I do pierwszego porodu spakowalam się w 2 torby czyli w jednej moje rzeczy w drugiej córki. Teraz na bank spakuje w jedną rzeczy na porodowke, w druga rzeczy po porodzie.

    Prawda - albo wlasnie zel dla dziecka. Ja sobie ten babydream wezme zapewne przelej do buteleckzi - takie, jak sa do samolotu i tyle :) Wszystko tym mozna myc, wlosy tez nieraz mylam swoje :D

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny słyszałam jeszcze o Emolium dla dziecka od 1dnia życia do mycia i balsam. Słyszała która dobre opinie o nim? Bo ja słyszałam tylko od znajomej bo jej córeczka właśnie miała duże problemy ze skórą.

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Hej dziewczyny słyszałam jeszcze o Emolium dla dziecka od 1dnia życia do mycia i balsam. Słyszała która dobre opinie o nim? Bo ja słyszałam tylko od znajomej bo jej córeczka właśnie miała duże problemy ze skórą.
    Takich rzeczy się wg mnie używa jak jest problem że skóra. Jak nie ma to po co? Skóra się przyzwyczai i jak się coś zadzieje to trzeba będzie jeszcze mocniejszych kosmetyków używać.

    mikaja, Eluska, Kamsza lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Hej dziewczyny słyszałam jeszcze o Emolium dla dziecka od 1dnia życia do mycia i balsam. Słyszała która dobre opinie o nim? Bo ja słyszałam tylko od znajomej bo jej córeczka właśnie miała duże problemy ze skórą.
    Dlo noworodka używaj najprostrszych kosmetyków. Nie ma sensu natłuszczać zdrowej skóry. Chyba że bedzie miało problemy to wtedy ok. Im prościej tym lepiej

    Kamsza lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z tym co mówi Hope. Tak samo nie powinno sie uzywać kremu na odparzenia, kiedy ich nie ma - to sa cremy typu sudocrem. Mozna stosowac masci przeciw odparzeniom - takie bardziej zabezpieczajace/pielęgnujace skore dziecka. Np bepanthen.

    Ale też warto dziecku pupke wietrzyc jak najczesciej po prostu - zwlaszcza, ze mamy terminy letnie i bedzie cieplo :)

    Kamsza, Aska1994, Drobinka91 lubią tę wiadomość

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope dlatego pytam :) Wiem że właśnie przy podzraznieniach się sprawdzał u niej. Ale zawsze warto zapytać :)

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam wietrzenie tyłka. Moja młoda jak tylko bylo cieplo to lezala bez pieluchy a jak juz chodzila to latala po ogrodzie z gołym tyłkiem w samej sukience co by tyłkiem sąsiadom nie świecić. Teraz bedzie to samo z tym ze przy chłopaku to gorzej bo anatomia robi swoje :D

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dziewczyny,ale Wy już daleko wybiegacie , kosmetyki dla dziecka, rzeczy do szpitala,temat paznokci do porodu ....ja wiem ,że czas szybko leci,ale ja to się cały czas jeszcze boje myśleć o takich odległych rzeczach :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    A jeśli chodzi o bloga z porównywaniem składów tabletek to polecam " pan tabletka " :)

    Wrzucałam tu kiedyś linka właśnie z analizą składów suplementów dla ciężarnych :)

    Eluska lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak jak Hope spakowalam się w dwie torby do porodu,jedna dla malucha,druga moja,było łatwiej wszystko znaleźć.Ale tez to nie były walizy ogromne tylko poręczne rzeczy.Zabieram na pewno duoze podpaski,bo ze mnie leciało strasznie wiec te były wygodniejsze i biore większe majtki siateczkowe,tak,żeby nic nie uciskało,dla mnie wygoda. Laktator tez wezmę,mała nie chciała jesc cyca,wyła jak opętana,ściągnęłam mleko,podałam i nareszcie dziecko zasnelo,a tak nie spałam przez dwa dni,bo się nie najadała.Moje dziecko niecycowe totalnie,ściągałam potem pokarm,bo nie dało rady inaczej z nią,taki typ,także teraz nastawiam się na kp,ale i tak wezmę laktator.
    P.S.dzisiaj wizyta o 11.20

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:02

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już kupiłam kosmetyki dla malutkiej ;-) Nie będę już w Polsce , wysłać się nie opłaca - cło :-(
    Też postawiłam na Babydream skład fajny a cena jeszcze lepsza ;-)

    Ja używam kremu babydrem do rąk ;-) sprawdza się rewelacyjnie ;-) resztę serii też używam ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:05

    a31il5w.png

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Jejku dziewczyny,ale Wy już daleko wybiegacie , kosmetyki dla dziecka, rzeczy do szpitala,temat paznokci do porodu ....ja wiem ,że czas szybko leci,ale ja to się cały czas jeszcze boje myśleć o takich odległych rzeczach :)
    Ja sie juz staram informowac bo zielona jestem az wstyd. Zapisuje sobie w specjalnym dokumencie na pulpicie wazne informacje, kosmetyki, rady, ktore tu przeczytam itp bo czlowiek nie da rady tego zapamietac :P A kupowac wszystko i tak bede pozniej.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja sie juz staram informowac bo zielona jestem az wstyd. Zapisuje sobie w specjalnym dokumencie na pulpicie wazne informacje, kosmetyki, rady, ktore tu przeczytam itp bo czlowiek nie da rady tego zapamietac :P A kupowac wszystko i tak bede pozniej.
    Bez stresu,nawet jak czegoś ważnego nie weźmiesz to przecież w szpitalu powiedzą co jest potrzebne i zawsze ktoś ci chyba dowiezie, wszystko i tak nie jest potrzebne w jednej chwili, jak moja siostra rodziła,to co chwilę jej coś dowoziliśmy ,przecież i tak codziennie ktoś do niej jechał ,a to są tylko 3 dni :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziemy przypominać jak zacznie się gromadzenie wyprawek na poważnie :)

    Co do majtek poporodowych to dla mnie te jednorazowe tez porazka za to te wielorazowe super. Żałowałam ze mam tylko 2 pary wiec sobie prałam w szpitalu.

    Wlasciwie to kosmetyków nie muszę kupować bo syn używa ciagle tego samego co od urodzenia.


    Co do emolientow to podzielam zdanie dziewczyn. Emolienty tylko jeśli jest poważniejszy problem. Do codziennego użytku zwykle proste kremy wystarczają. Sama mam AZS i niestety to działa tak ze jak od początku bez potrzeby wchodzą emolienty to potem kiedy rzeczywiście jest problem efektu po nich nie będzie tylko trzeba ładować sterydy. Wiec moim zdaniem to niepotrzebne.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Patrycja28 Autorytet
    Postów: 392 206

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_kawa wrote:
    Ja tak jak Hope spakowalam się w dwie torby do porodu,jedna dla malucha,druga moja,było łatwiej wszystko znaleźć.Ale tez to nie były walizy ogromne tylko poręczne rzeczy.Zabieram na pewno duoze podpaski,bo ze mnie leciało strasznie wiec te były wygodniejsze i biore większe majtki siateczkowe,tak,żeby nic nie uciskało,dla mnie wygoda. Laktator tez wezmę,mała nie chciała jesc cyca,wyła jak opętana,ściągnęłam mleko,podałam i nareszcie dziecko zasnelo,a tak nie spałam przez dwa dni,bo się nie najadała.Moje dziecko niecycowe totalnie,ściągałam potem pokarm,bo nie dało rady inaczej z nią,taki typ,także teraz nastawiam się na kp,ale i tak wezmę laktator.
    P.S.dzisiaj wizyta o 11.20

    Powodzenia na wizycie :) ja też dziś, ale po południu :)

    co do tych emolientów, to zbędna rzecz naprawdę. Nie ma co stosować, jeżeli dziecko nie ma większych problemów. proste rzeczy na początek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 10:12

    Czarna_kawa lubi tę wiadomość

    w4sqgzu3rgmh9m7f.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Bez stresu,nawet jak czegoś ważnego nie weźmiesz to przecież w szpitalu powiedzą co jest potrzebne i zawsze ktoś ci chyba dowiezie, wszystko i tak nie jest potrzebne w jednej chwili, jak moja siostra rodziła,to co chwilę jej coś dowoziliśmy ,przecież i tak codziennie ktoś do niej jechał ,a to są tylko 3 dni :)
    Ale to nie dotyczy tylko porodu tylko ogolnie wszystkiego :D Pozniej wszystko pozapominam wiec zapisuje.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ