X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka niewiele mi brakuje ;) aktualnie 85 ;) przy 158cm. I to moja najwyzsza waga w zyciu - w poprzedniej ciazy na takiej wadze stanelam. Teraz pewnie jeszcze do tych 90 dobije, ale licze, ze znowu zejdzie w 3-6miesiacy - bede cisnela z kp lub kpi bo to u mnie zrobilo robote.
    Zaczynalam z 78,5kg tym razem, poprzednim razem mialam 72 na poczatku.
    a pierwsza ciaza startowala z 67 w ogole. Takze no...3 ciaze (w zasadzie 2 i 1/3) i mam 20kg.
    Po powrocie do Pl chce zejsc do mojej wagi z dnia slubu 65kg :P Nadal to nadwaga niby przy moim wzroscie ale wygladalam i czulam sie super ;)

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    Też uważam, że przesadzasz 😁 wyglądasz ślicznie 🙂
    Kiedy w ogóle wybierasz się na zwolnienie?


    Eluśka, tak sobie myślę, że nie potrzebna mi chyba będzie szkoła rodzenia, jesteś Ty 😂

    Pracuje do konca maja.

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    właśnie Mikaja z twoich opisów samej siebie też sobie Ciebie wyobrażałam duuuużo większą,jakbyś z 90 kg conajmniej miała ważyć
    "jakbyś z 90 kg conajmniej miała ważyć" - waga nie zawsze oddaje wygląd
    Ja ważę obecnie 88 kg...

    https://naforum.zapodaj.net/b5c2d6ef2bdc.jpg.html

    Eluska, xgirl, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ale nadal uwazam ze przedstawiałas sie jako orka a nią nie jesteś!

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    "jakbyś z 90 kg conajmniej miała ważyć" - waga nie zawsze oddaje wygląd
    Ja ważę obecnie 88 kg...

    https://naforum.zapodaj.net/b5c2d6ef2bdc.jpg.html

    Ja na swoje 85 na pewno wygladam :D

    Ty ewidentnie jestes wyzsza :) Bo ja to knypek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 15:23

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mikaja ale nadal uwazam ze przedstawiałas sie jako orka a nią nie jesteś!

    Fakt faktem, że mnie sie tkanka tluszczowa rozklada rownomiernie wszedzie - moze stad to. Nie mam tak, ze tylko brzuch albo tylko uda mi rosna - wszystko po rowno - cycki niestety tez.

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Pracuje do konca maja.
    No to jeszcze troszeczkę 🙂 A jak się czujesz, dajesz radę pracować?

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    No to jeszcze troszeczkę 🙂 A jak się czujesz, dajesz radę pracować?

    Ja mam pracę siedzącą, przed komputerem więc spokojnie - raczej mi ruchu brakuje - stąd chodze na spacery codziennie w przerwie 30-45 minut + po pracy z malym teraz czesto na plac i ogolnie no mlody trzyma mnie w formie, nie powiem :D

    Drobinka91 lubi tę wiadomość

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra ,macie 😌 https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ae21b4e1eca9.jpg

    Emma_, Drobinka91, Eluska, xgirl, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JaSzczurek wrote:
    "jakbyś z 90 kg conajmniej miała ważyć" - waga nie zawsze oddaje wygląd
    Ja ważę obecnie 88 kg...

    https://naforum.zapodaj.net/b5c2d6ef2bdc.jpg.html
    165 cm :P

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, tak sobie myślę, że ile każda by nie ważyła to i tak będzie miała jakieś "ale" co do swojej wagi. Ja np zawsze chciałam ważyć troszkę więcej, bo uważałam że jestem za szczupła, ale niestety/stety mam takie geny, których nie oszukam. I teraz cieszę się jak głupia jak widzę jak mi waga rośnie 😉 Ale ciąża jest takim czasem, że na to się nie patrzy i trzeba się cieszyć tym stanem tak jak pisałyście, niezależnie od wagi. 🙂

    JaSzczurek, mikaja lubią tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dla ciekawostki - tak wygladalam w 36 tygodniu poprzednim razem :D figure z przodu mialam super :D z boku za to masakra haha :D jesli teraz bede miala wiekszy brzuch to albo mi kregoslup strzeli albo skora :D

    https://zapodaj.net/images/dc4de9a894b0d.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 15:32

    mikka86, Drobinka91, xgirl, kinga27.30 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Karmienie piersią u nas po porodzie naturalnym od razu a po cc po 6 godzinach i wtedy wybierasz czy chcesz nakarmić czy wolisz żeby dostało mm. Dlaczego 6 godzin ? Bo przez ten czas wyplukuja się wszystkie substancje podawane podczas operacji.
    -Pierwsze karmienia siara czyli 1 i 2 doba to co 1,5h przynajmniej po pół godziny.
    -Żelazną zasadą jest że nie karmimy dziecka gdy zanosi się płaczem. Najpierw go uspakajamy nosząc i kołysząc. I nie karmimy kiedy same jesteśmy zdenerwowane. Dziecko czuje wszystko gdyż nie ma własnej świadomości i patrząc na nas odzwierciedla nasze zachowanie. Aha i gdy jesteśmy zdenerwowane to nasze mleko zmienia smak i jest bardziej słone i gorzkie.
    - mleko zmienia się z porą dnia (np w nocy jest najbardziej kaloryczne) i porą roku.
    - przede wszystkim nasza wygoda. Najpierw my musimy się wygodnie usadowic i dopiero przystawic dziecko a nie że dziecko ułożymy wygodnie a potem my bedxiemy cierpieć i dretwiec przy karmieniu. najlepiej załatwić sobie fotel bujant i stoleczek pod noge.
    - żeby piersi ładnie wyglądały to raz dziennie musimy przystawic dziecko do obu piersi spod pachy.
    - Karmienie z ułożeniem brzuszek nasz do brzuszka dziecka. Musimy być przytulone bo inaczej dziecko za bardzo nadwyreza szyję i po tygodniu nie będzie chciało jeść.
    - gdy już mamy mleko a nie siare to zasada jest 8 karmień z czego 2 muszą być w nocy jeśli chcemy żeby dziecko ładnie przybierało na wadze.
    - gdy mrozimy pokarm to potem rozmrażamy w temp pokojowej i nie przegrzewamy aha i jeśli wtedy damy ten pokarm z butelki to nic nie szkodzi. Dziecko nie przyzwyczai się do butelki gdy w środku jest nasz pokarm.
    - femaltiker, ekobocianek, humana na poprawę lub rozkręcenie laktacji.
    - jeśli jesteśmy chore to możemy karmić. Tylko jak msmy temp powyżej 38 stopni to obniżamy temp bo się mleko waży
    -aha żeby nie mieć problemu w szpitalu z pokarmem to w 3 i 4 dobie przed KAŻDYM karmieniem rozgrzewamy pierś prysznicem lub ciepłym ręcznikiem. Potem przystawiany dziecko i jak ono skończy a nam dalej leci mleko to odciagamy ręką lub laktatorem dopóki lecą tylko kropelki a potem chłodny prysznic. Ewentualnie ciepły prysznic po karmieniu dziecka i reszta tak jak napisałam.
    - jeśli mamy zapalenie piersi to musimy brać leki np apap przez 3 dni po 3x dziennie i wtedy chlodzimy piersi , kładziemy kapustę itd
    - hartowanie brodawek można zacząć w ciazy przy użyciu np maści maltan. Tylko nie pocierac bo mogą wystapić skurcze
    - gdy zrobia nam się bezbarwne pecherzyki na piersiach to stosujemy bepanten.
    - ogólnie mleko mrozic możemy przez 6 mcy.
    - aha jeszcze do tego ze nasze mleko się zmienia to Oczywiście dzoecko otrzymuje nasze przeciwciala, witaminy, minerały itd a nie jak przy mm. Pomyślcie sobie ze przez 6 mcy wasze dziecko wtedy ciągle dostaje to samo. Mm się w ogóle nie zmienia. Czyli tak jakbyśmy my przez 6 msc my jadły kanapkę z serem żółtym na śniadanie obiad i kolację !
    - do 6 msc nie trzeba dziecku nic dawać do picia poza mlekiem matki. Nawet w lato. Oczywiście woda nie zaszkodzi ale w zupełności powinno mu wystaczyć mleko.
    Jak mi się coś jeszcze przypomni to dam znać. Chyba napisałam wszystko co miałam na kartce 😕😕

    Ogólnie moim zdaniem warto powalczyć 😀😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 15:41

    Emma_, Panna_Justyna lubią tę wiadomość

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wyglądacie wszystkie bardzo ładnie. 🙂 Mikaja, polubiłam za śliczny brzuszek, nie za komentarz do zdjęcia! Ty się doedukuj jak wyglądają wieloryby, bo widzę spore braki.

    JaSzczurek, mikaja lubią tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma dziekuje! Aczkolwiek ja sie czuje zle w tym ciele ;) Przed ciaza udalo mi sie zrzucic 7kg, mialam w planach wiecej, ale no zloty strzal padl :D
    Tym razem mysle, ze juz to zalatwie :)
    Dla wlasnego zdrowia musze :)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja dobra,w tym 36 faktycznie Cie wywaliło ,ale to glównie brzuch wiec w normie.
    Mikka 86 Ty chyba tyle co w brzuch idziesz,w ogole wszystkie poszly w brzuch a nie po całości wiec kazda moze sie cieszyć z linii😁

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluśka dzięki, na pewno nam się to przyda! 😘Tak strasznie boję się że nie będę umiała nakarmić synka, że nie będę miała mleka i podadzą Mu mm..

    Eluska lubi tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska co do kp,jest jeszcze dobry patent na to zeby płaczące i niecierpliwe dziecko podkarmic przed ...karmieniem. Sa dzieci tak głodne i rozdarte ze pluja piersią z głodu i nerwów,wtedy trzeba podkarmic troche z butelki/kubeczka/strzykawki i jak troszke zapełni żoładek to dac pierś.

    Eluska lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drobinka91 wrote:
    Eluśka dzięki, na pewno nam się to przyda! 😘Tak strasznie boję się że nie będę umiała nakarmić synka, że nie będę miała mleka i podadzą Mu mm..

    Chyba każda z nas ma takie obawy. Ale babka mówiła ze nie ma takiej opcji żeby mleka nie było. Nawet jak mamy cycki a albo ich w ogóle nie mamy. Wiesz co jest najważniejsze ?! Nastawienie. Bo informacja żeby mleko się produkowalo jest wysyłana z naszej głowy i wtedy może powstać blokada. Musimy wierzyć że będzie dobrze i wierzyć w nasze siły. Co to znaczy ze nie będziesz umiała !? Będziesz na oddziale prosisz babkę i ona tłumaczy. W prawie każdym szpitalu jest poradnia laktacyjna a jak nie to się o nią upomnij :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i raz albo więcej w miesiacu może się zdarzyć ze tego mleka będziemy mieć mniej to znaczy obudzimy się rano i ledwo co będzie kapac to znaczy wtedy tylko tyle że musimy się rozluźnić! Zostawiamy dziecko i idziemy na 3 godziny w miacho - zakupy lub fryzjer. Nam też się coś należy od życia. I wtedy nie panikujemy bo to jest normalne. Organizm nam wysyła info czy chcemy karmić dalej czy nie i jeśli się wtedy nie poddamy to dalej będziemy produkowac :)

‹‹ 754 755 756 757 758 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ