X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Tardyferon-Fol, 80mg + 0,35mg.
    Byleby do lipca się z tym uporać.
    No to to samo co ja. Myślę że potrzeba po prostu więcej czasu 🙂

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ja też miałam suche usta i teraz wiem że pomadke sobie wezmę :) no i oczywiście butelka wody również 😁😁😊

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAAaaa co do porodow.. mozna przed cc cos na uspokojenie dostac czy to sie raczej kloci ze znieczuleniem/narkoza? :P :P

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yeah, nadrobiłam Was!
    KarolaJJJ żyję, żyję, aczkolwiek dzisiaj ledwo 😋 Chyba ciśnienie coś nie teges.
    U nas spoko, małej wraz z wyjściem zębów cudownie minął katar, kaszel i wszelkie inne duperele. Pogoda, pomimo wiatru, jest zajebista, więc szalejemy dużo na dworze.
    Ja od czasu Łodzi mam nowe życie, włączył mi się normalny tryb ciążowy, więc i mniej czasu zostaje na forum ;)
    I wiecie co.. Wczoraj miałam orgazm 😁 Prawie straciłam przytomność z tej okazji.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narkoza Cie uspokoi :P Ale nie zycze porodu w narkozie - jednak fajnie zobaczyc takiego małego kluska jak sie rodzi :P
    Ja mam filmik z mojej cc, zaraz jak malego wyjeli i mi polozyli na piersi :)

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No wlasnie juz mi kilka osob mowilo i tez w necie czytalam, ze zelaza nie powinno sie brac podczas jedzenia czy popijac mlekiem bo sie zle wchlania wtedy. Mozna sokiem pomaranczowym popic bo witamina c sprzyja wchlanianiu zelaza. Do tego magnez i zelazo jakos nie dzialaja na siebie dobrze wzajemnie i nalezy zachowac odstep przy zazywaniu.

    Ja biore jedna tabletke Tardyferonu 80mg albo w nocy albo bardzo wczesnie rano jak sie przebudze bo nie dam rady wziac jak wstane np o 8 czy 9 i czekac godzine zanim cos bede mogla zjesc.. Niestety 3ci trymestr tuz tuz a ja mimo wszystko jak nie zjem czegos zaraz po wstaniu to rzygam.

    Dlatego ja biorę po jedzeniu, zazwyczaj po śniadaniu. Aczkowliek ogólnie wszelkie leki czy witaminy lepiej przyjmować na noc, lepiej się wyłaniają. 🙂
    Żelazo bierzesz na czczo? 😱 wow. Ja ostatnio wzięłam i potem 🤮..

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Dokładnie ja też miałam suche usta i teraz wiem że pomadke sobie wezmę :) no i oczywiście butelka wody również 😁😁😊
    Butelkę? Ja chyba wezmę cysterne 😆
    A pomadka zgadzam się, przydatna rzecz :)

    Kamsza lubi tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo zazdroszczę! :D

    Casjopea lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do picia to jeszcze opowiem Wam zabawną anegdotke. W tejże Łodzi pani na recepcji podczas rejestracji, jak już uraczyla mnie informacją, że opóźnienie wynosi ok 2 godziny,to kazała czekając dużo pić wody. Ok. Podchodzę do dystrybutora - nie ma wody. No ok. Idę do sklepiku, pani nie ma wydać. No ok. Byłam więc zmuszona kupić bardzo dużo wody 😋 Wychlalam wszystko i rozpoczęłam pielgrzymki do kibla. Z jednej z nich od razu zgarnął mnie lekarz, że teraz moja kolej. Poszłam, ogarnęłam się ja, ogarnął się on, wkłada głowicę wiadomo gdzie, gmera i gmera, aż w końcu mówi, że musi mnie poprosić o wizytę w WC 😆 Idę, wracam, bada dalej. Potem już przezbrzusznie wszystko, jest ładnie dzidzia, a tu podstępnie znowu wkrada się pęcherz.. No po badaniu to już ledwo dobiegłam 🤦‍♂️

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    AAAaaa co do porodow.. mozna przed cc cos na uspokojenie dostac czy to sie raczej kloci ze znieczuleniem/narkoza? :P :P
    Weź nie świruj x 😋 Masz w sobie dziecko i musi ono z Ciebie jakoś wylezc. To się stanie czy się tego boisz, czy nie. Więc po co się bać?

    KasiaLukasia lubi tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Narkoza Cie uspokoi :P Ale nie zycze porodu w narkozie - jednak fajnie zobaczyc takiego małego kluska jak sie rodzi :P
    Ja mam filmik z mojej cc, zaraz jak malego wyjeli i mi polozyli na piersi :)
    A widzisz mi na tym nie zalezy.. Ja bym chciala zamknac oczy i obudzic sie po.
    Film?! Oja :D Ale ze jak? Ojezuu

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Ines, co u Ciebie? Wszystko w porządku? Nie musisz nas nadrabiać, żeby z nami być. 🙂


    w porządku dziękuje :) mam straszny sajgon. Mały od zeszłego tygodnia jest ze mną w domu bo się przeziebil i nie dawalam go do żlobka -a to wulkan więc nie za bardzo mam kiedy przy nim zaglądac. teraz idą mu 5-tki i dalej siedzi ze mną w domu bo ma od nich mega katar i kaszel. mąż cały dzien na budowie no bo wykanczamy, zeby zdążyc sie w czerwcu przeprowadzic wiec po prostu jak wroci, polozymy młodego spac to ja padam. a jak nie padam to szukam, baterii, kibelkow, mebli, fugi etc. nie mam czasu zywcem na nic.

    jak kupilam 2 kocyki i kokon tak tyle. o co chwile jakies szmatki dorwe to kupiei koniec. jakas masakra. nie mam nawet kiedy się tą ciążą cieszyc :(



    a no i dzisiaj tak na dodatek rozwaliłam telefon. znalazłam super biurko do gabinetu, takie jak szukalam i to przecenione o 350 zł wiec mlody do babci a ja jazda na budowe zmierzyc czy wejdzie- mysle, zamówie od razu - zaoszczędze. jak sprawdzałam wymiary na telefonie z metrówką w ręce to nie wiem jak telefon wypadł. tylko było słychać trzask. ekranem do dołu o wylewkę. aż się odbił na kurzu. no. to nic ze wyswietlacz wymienilam 3 miesiace temu bo tez roztrzaskałam. w iphonie. nie będze nawet tego komentwoac bo sie nie chce wkurwiać. mam teraz trupa wiec nawet ciezko mi bedzie cokolwiek doczytac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2019, 22:24

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Fajna wanienka , jednak jak dla mnie strasznie droga , droższa niż łóżeczko z materacem,które zamierzam kupić ☺️


    poszukaj na allegro. ja kupowałam za 109 zł wanienkę ze stojakiem, termometrem w środku i odpływem ;)

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do opowieści poznawczych, to czy tylko ja mam męża z odzysku? 😁 7 lat starszy, był u moich sąsiadów na wizycie i sąsiadka pokazała mu mnie na fb. Przyszedł zagaic i wybadac teren, trafił na mój bardzo, ale to bardzo zły dzień (byłam po nocce i przed nocka, makijaż miałam ten sam od 3 dni, nie mogłam odespac, bo odwiedziła mnie rodzinka ze stolicy, zagotowala mi się woda w piecu i miałam w chacie ze 35 stopni, więc chodziłam w szortach, przy wyraźnie nieogolonych nogach, a że była późna jesień to gościa wyszłam powitać w podartej kurtce od pracy w terenie - czytaj osranej przez krowy), więc chciałam go bardzo szybko splawic, nie mówiąc o zaproszeniu na kawę. Gdy moja ciocia zobaczyła, że ktoś idzie wykrzyczala na całe gardło "ej, co to za wieśniak idzie?"
    Poza tym wkurzył mnie, że od razu walil do mnie na "Ty". A jak już na odchodnym stwierdził, że do mnie zadzwoni to prawie wyszłam z siebie skąd do chuja wacława ma mój nr tel. I tak oto, w ten piękny deszczowy dzień, zaczęła się nasza wielka miłosna przygoda 😂

    xgirl, Alrauna1987, mikaja lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, zapomniałam dodać, że ja wtedy kończyłam w sposób z lekka burzliwy moje nudne jak flaki z olejem 5-letnie narzeczenstwo, a on był jeszcze przed rozwodem. Także sytuacja iście bajkowa. Cała wieś huczala, czułam się prawie jak celebrytka 🤘

    Alrauna1987, xgirl lubią tę wiadomość

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze go ta kupa krowia oczarowalas <3 :D

    Casjopea lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea "gówniana" historia🤣 najlepiej poznaje sie kogos jak sie wyglada jak kupa gówna,pozniej jak sie kobieta ogarnie to faceta zatyka efekt wow. Jak poznaja sie jak jest zrobiona to po wspolnej nocy facet jest przerażony przez brak makijazu🤣

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Messy92 Autorytet
    Postów: 316 169

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam, że któraś z Was bierze 2 tabletki dziennie żelaza. Ten sam co i ja. Dużo, prawda? Ja mam zalecona jedna tabletkę. Po porodzie też miałam jedna.

    Widziałam, że ktoś pisał o bardzo ładnych wynikach z krzywej :) mam ostatnio kalafior zamiast mózgu więc nie pamiętam nawet nickow ze

    U mnie na czczo 100 , po 1h 183, po 2h 178 :(

    Dziewczyny już 3 trymestr. Boże. Toż to zaraz lipiec ! :D

    qskyyx8d10137q6y.png
    zem33e5e95i14u8v.png
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Casjopea "gówniana" historia🤣 najlepiej poznaje sie kogos jak sie wyglada jak kupa gówna,pozniej jak sie kobieta ogarnie to faceta zatyka efekt wow. Jak poznaja sie jak jest zrobiona to po wspolnej nocy facet jest przerażony przez brak makijazu🤣

    Masz rację, tak jest najlepiej 😁

    Mnie mój mąż pierwszy raz zobaczył w makijażu, drugi raz było ciemno więc można powiedzieć że nie widział, a za trzecim razem przyjechał do mnie rano na quadzie po imprezie i wyszłam do Niego w szlafroku, bez makijażu, niewyspana, potargana i skacowana i do dziś mi mówi, że tym Go ujęłam, że jestem taka "normalna, swojska" 😜 😁

    Dzień dobry ❤

    Casjopea lubi tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • Magdabg6 Ekspertka
    Postów: 207 126

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeżeli chodzi o żelazo to mi lekarz zalecił picie soku z pokrzywy taki bez cukru kupiony w aptece on ma dodatek soku z cytryny bo podobno wówczas lepiej żelazo sie przyswaja, codziennie 50 ml i po miesiącu hemoglobina u mnie wynosi 14, pol godziny przed posiłkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2019, 07:43

‹‹ 780 781 782 783 784 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ