X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem juz co robic.. tak mnie mrowilo w lewej nodze (w udzie na gorze) a teraz boli do tego Jak cholera. Jak chodze czy stoje to jest OK ale jak sie na tej nodze poloze to boli jak diabli. To taki klujacy piekacy bol. Nic nie jest spuchniete, zaczerwienione, boli w sumie na malym konkretnym obszarze gdzie sie na gorze kosc udowa konczy. Z zakrzepica nie ma to nic wspolnego, bylam przedwczoraj z tym u lekarza od tych spraw. Powiedziano mi, ze to moze byc ucisk macicy na nerw. Ale az tak cholernie to moze bolec?! Do jakiego lekarza z tym isc? Rodzinnego? Ortopedy? Gin? Jezuuuu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2019, 06:33

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    X, od krazenia i nerwow to nie wiem hakis neurolog? Albo ktos kto Cie ugniecie dobrze. Kiedy masz wizyte u gina? Sproboj moze spac czy lezec na drugiej stronie. Wczoraj mamie kupowalam w aptece masc z kasztanowcami na polepszenie krazenia, ale nie wiem czy mozna w ciazy.

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mhsle tez, ze taku ucisk moze bolec. Ja np mam okropny bol plecow, czasami bola biodra. Niektore dziewxzyny narzekaja na spojenie. Wyobraz sobie, ze przeciez dzicko rosnie, rozpycha sie, uciska. Zaczelysmy je odczuwac jak wazylo oko 300-500 gr, teraz wazy prawie 3 razy tyle ;p to tak jakby ktos nam wcisnal do naszej malej macicy dwa melony :p Jak to ma nie bolec i nie uciskac? Mi teraz żoładek uciska, czuje jakbym miala zwrocic watrobe, trzustke i wlasnie zoladek bo wszystko podchodzi mi do gardla ;d

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Kinga, co to za przylepiec u ciebie na liście? 🙂 Hej, bez paniki, wszystkie zdążymy. 😀

    Plaster na rolce :) taki do cięcia. Nie wiem czy kikuta się nie osłania kompresem przy ubieraniu, a jakoś chciałabym go przyleić :P
    Ten kikut pepowinowy chyba przeraża mnie najbardziej 🙈

    tka_aa lubi tę wiadomość

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zobaczyłam że pojawiły mi się żylaki na nogach 😩😤😤

    Dużo nie przytyłam , chodzę na długie spacery i mnie dopadło 😢😢😢


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2019, 08:28

    a31il5w.png

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Dziewczyny nie wiem juz co robic.. tak mnie mrowilo w lewej nodze (w udzie na gorze) a teraz boli do tego Jak cholera. Jak chodze czy stoje to jest OK ale jak sie na tej nodze poloze to boli jak diabli. To taki klujacy piekacy bol. Nic nie jest spuchniete, zaczerwienione, boli w sumie na malym konkretnym obszarze gdzie sie na gorze kosc udowa konczy. Z zakrzepica nie ma to nic wspolnego, bylam przedwczoraj z tym u lekarza od tych spraw. Powiedziano mi, ze to moze byc ucisk macicy na nerw. Ale az tak cholernie to moze bolec?! Do jakiego lekarza z tym isc? Rodzinnego? Ortopedy? Gin? Jezuuuu


    Może idź do fizjoterapeuty żeby zlecił Ci jakieś ćwiczenia odciążające ..........



    a31il5w.png

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Właśnie zobaczyłam że pojawiły mi się żylaki na nogach 😩😤😤

    Dużo nie przytyłam , chodzę na długie spacery i mnie dopadło 😢😢😢

    Koniecznie powiedz o tym ginekologowi lub skonsultuj z kimś od naczyń krwionośnych, szczególnie jeśli u Ciebie w rodzinie są żylaki.
    Pewnie nic niepokojącego, żylaki to częsta dolegliwość. Jednak ja nauczona doświadczeniem koleżanki, skonsultowałąbym. Koleżanka męczyła się z żylakami, lekarz stwierdził, że to nic - po ciązy może pójść na ich usunięcie. Nie dostała profilaktycznie nic na krążenie i w ostatnim miesiącu ciąży miała zakrzepicę w nodze. Mi lekarz powiedział, że żylaki to jedno ze wskazań do stosowania heparyny.

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Koniecznie powiedz o tym ginekologowi lub skonsultuj z kimś od naczyń krwionośnych, szczególnie jeśli u Ciebie w rodzinie są żylaki.
    Pewnie nic niepokojącego, żylaki to częsta dolegliwość. Jednak ja nauczona doświadczeniem koleżanki, skonsultowałąbym. Koleżanka męczyła się z żylakami, lekarz stwierdził, że to nic - po ciązy może pójść na ich usunięcie. Nie dostała profilaktycznie nic na krążenie i w ostatnim miesiącu ciąży miała zakrzepicę w nodze. Mi lekarz powiedział, że żylaki to jedno ze wskazań do stosowania heparyny.


    W Polsce może by była jakaś reakcja ale w Norwegii to niestety oleją 😩😩😩

    Do Polski nie mogę lecieć że względu na przodujące łożysko a podróż samochodem tym bardziej odpada 🙈🙈🙈
    I tym sposobem mam dodatkowy STRES 😤😤😤





    a31il5w.png

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Plaster na rolce :) taki do cięcia. Nie wiem czy kikuta się nie osłania kompresem przy ubieraniu, a jakoś chciałabym go przyleić :P
    Ten kikut pepowinowy chyba przeraża mnie najbardziej 🙈
    Na kikuta sie uwaza,niczym nie wolno go zaklejac. On ma schnąć a nie sie kisić😁 Lato bedzie to bedzie łatwiej,wspomne tutaj znowu moich pępuszkowych kaftanikach😉

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sr mam fizjoterapie na plecy to sie przy okazji o te noge spytam..

    Kurde mi pajaczki powylazily na prawej nodze, rano sa jasniejsze i ciensze, wieczorem ciemniejsze i grubsze. Jasna cholera mnie trafi, jak mi to wszystko po ciazy nie przejdzie to ja nie wiem. Czuje sie jak stara baba :[

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia moze kup sobie skarpety/ ponczochy uciskowe?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LidziA89 wrote:
    Nie sprawdziłam ale sprawdzę. Dzięki.
    Jeśli dobrze widzę, to jest to d-vitum. Srokao poleca, więc dobrze wybrałaś. 🙂 Ja też mam w koszyku, ale w formie kropel.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikuta pępowiny się niczym nie zakleja. W szpitalu zakładają na niego klamerkę i przed wyjściem do domu powinni ją ściągnąć. Potem sposobów na pielęgnację jest mnóstwo (Octenisept, rozcieńczony spirytus, nic nie robić, zależnie od szkoły). Ogólnie czekamy aż wyschnie i odpadnie. Też go nie cierpię i wszelką higienę przy kikucie robi mąż, bo mi się ręce trzęsły zawsze 😂. Jak znowu będę czekać prawie miesiąc aż odpadnie, to mnie trafi 😑 jak teraz jest zalecane robić przy tym kikucie? Można moczyć/nie można? Można kłaść na brzuszku/nie można? Psikać i czyścić wokół patyczkiem czy nie? Macie aktualne info?

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Właśnie zobaczyłam że pojawiły mi się żylaki na nogach 😩😤😤

    Dużo nie przytyłam , chodzę na długie spacery i mnie dopadło 😢😢😢

    Ja też mam 😞 zwłaszcza na prawej nodze... u mnie od zawsze były tendencje do pajączków, spodziewałam sie, że w ciąży będę miała prawie fioletowe nogi... niestety się sprawdziło... 😞 po ciąży pójdę na skleroterapie...

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Na kikuta sie uwaza,niczym nie wolno go zaklejac. On ma schnąć a nie sie kisić😁 Lato bedzie to bedzie łatwiej,wspomne tutaj znowu moich pępuszkowych kaftanikach😉

    Patrz, dobrze, że mówisz... zakleiłabym go na cztery spusty 😂 i jeszcze dziecku krzywdę bym zrobiła... no nic, plaster przyda sie w domu 😂

    Edit: a można go moczyć podczas kąpieli?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2019, 11:18

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale macie tylko widoczne ciemne zyly czy sa one juz wypukle?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Patrz, dobrze, że mówisz... zakleiłabym go na cztery spusty 😂 i jeszcze dziecku krzywdę bym zrobiła... no nic, plaster przyda sie w domu 😂
    O Boze to ja wiedzialam, ze tego zakrywac nie wolno. Hahaha choc jedna rzecz wiem!!111 *duma*

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, moczyć też nie można, bo to opóźnia jego obsychanie.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga27.30 wrote:
    Patrz, dobrze, że mówisz... zakleiłabym go na cztery spusty 😂 i jeszcze dziecku krzywdę bym zrobiła... no nic, plaster przyda sie w domu 😂

    Edit: a można go moczyć podczas kąpieli?
    Powinno unikac sie moczenia ale jak troszke zamoknie to sie nic nie stanie. Ogólnie trzeba z nim uwazac ale bez paniki. To nie otwara rana. Tak jak pisalam wczesniej,aktualnie nie psika sie go niczym. Ja osobiscie psikne go raz na dzien kodanem

    Aska1994 lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 20 kwietnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kodan? Co to?
    Nam też mówili, żeby raczej nie moczyć, a jak się zmoczy, to nie panikować tylko dokładnie osuszyć.

    A jakie są aktualne zalecenia odnośnie uszu? Bo mi przy dwójce wpajali, że można spokojnie je dziecku w kąpieli zamoczyć i nic się nie dzieje (i faktycznie moim nic się nie działo), ale niektórzy wystawiali wielkie oczy, że absolutnie nie wolno, bo zapalenie itd.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
‹‹ 859 860 861 862 863 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ