X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Serio siedze w metrze i rycze Po co Mi to wszystko bylo. Wezcie mnie walnijcie w leb...
    Ja Cię zaraz palnę ,oesuuuuu

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wiedziałam, że jak to napisze, to może się to tak skończyć, ale nie będę owijała w bawełnę, bo takie są realia po cc. Każdy rodzaj porodu jest bolesny i tyle. Spróbuj się z tym oswoić. Może będzie Ci lepiej, przegadaj to na terapii. Wyrycz się też, bo to też dobry sposób na ujście emocji. Przeżyjesz, jakoś mała już wyjść musi.
    Pierwsze dni i tygodnie lecą szybko, zagoisz się i będzie już tylko lepiej ;)

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Emma jedne moze i by usuneli, ale nie wiem, czy kolejne nie powstaną. Podobno sa jakies masci przeciw zrostom, ale tu w UK na bank tego nie uzywaja eh.

    W ogole przy ew cc zaznacze, zeby od razu mi ten jajnik po potworniaku obejrzeli, bo mam nadzieje, ze mi ten gnojek nie odrasta.

    Jakby odrósł, to tym razem usuwam cały jajnik. Najgorzej, że przy cc mi tego nie zrobią, co oznacza kolejną albo laparoskopię albo laparotomię - o ironio...

    No i poki co nie zaplanowalam nic - tym razem świadomiej jestem otwarta na wszytkie opcje. Może własnie fiknie jeszcze, kto wie...

    Lolla super!
    W Polsce nawet po zwykłej laparoskopii dają ten żel, żeby uniknąć zrostów... Szkoda, uniknęłabyś bólu w przyszłości. 😔

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Jacek non stop mam wrażenie jest poprzecznie. Chociaż jak zaczyna szaleć, to ma taki rozrzut, że czuję go jednocześnie z lewej, z prawej, nad pępkiem i na linii majtek 😂
    Mikołaj też głównie w poprzek. Ale kręci się konkretnie, także i główką w dół i w górę.. Potwór mały 😋

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .....i dlatego nie chce miec cc

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl, rośnie w tobie nowe życie, jak możesz pytać, po co ci to było? Każda z nas będzie cierpieć, ale wtedy będzie liczyć się tylko to, że nasze dzieciaczki są już z nami. 🙂 Na pewno sobie poradzisz.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Najbardziej wredne są yorki!!!! I Beagle. To tak Wam powiem z mojego doświadczenia w hotelu dla zwierząt 😂
    York to nie pies - york to styl życia 😂
    Najgorsze są te wszystkie małe cholerstwa rozwydrzone i bez rodowodów - jako człowiek i weterynarz jestem absolutnie przeciwko pseudohodowli. Potem to wszystkie wrdne, chorowite, kanciaste.. Porażka.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl jeśli chcesz pocieszenia to mogę Ci pokazać jak zajebiscie wyglądałam po porodzie 😁 Serio, każdy się śmieje, że wyglądam jakby mi ktoś tylko na chwilę położył dziecko na piersi dla potrzeb zdjęcia. Przy okazji zobaczysz jak strasznie wygląda nowonarodzone dziecko 👍

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea ja sto lat temu kupiłam amstaffa za pińcet,"ostatni z miotu".... Wtedy jeszcze nie wiedziałam nic o pseudohodowlach. Ale ciesze sie ze ten pies trafił na nas. Chorowała non stop ale bardzo o nia dbaliśmy,kto inny by ja dawno uśpił...Jak sobie pomysle o tych psach ktore nie maja tyle szczescia...

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inna sprawa - nie wiem, ile kobiet myśli o dziecku w trakcie porodu - dla dziecka poród też jest i bolesny i traumatyczny. Ale musimy to przeżyć i my i dzieci. Na szczęście, mamy takie mechanizmy obronne w organizmie, że dziecko tego nie pamięta, a kobieta też pod ogromnym wpływem hormonów dość szybko zapomina - inaczej mało która decydowałaby się na to znowu.

    Ja bardziej ten ból pamiętam po laparo - to bolało o wiele bardziej, a niby mniej tych powłok ciętych. Ale wyszłam z 4 dziurami w brzuchu do domu (miałam laparoskopię i laparotomię w jednym, 4h operacja). A w domu przez 2 dni po wyjściu miałam mamę w domu do pomocy, a potem zostałam sama z 10-miesięcznym dzieckiem, które miało fazę 'na rączki', zaczynało chodzić i trzeba było za nim ganiać.
    O wiele dłużej po tym dochodziłam do siebie.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w porodzie sn przeraża to :D

    56226100_401839320372548_4296999777603682304_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-lht6-1.xx&oh=c815e536a91e38ba602c420d3fc342a2&oe=5D2DE0A1 :D

    JaSzczurek, Casjopea, tka_aa lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Casjopea ja sto lat temu kupiłam amstaffa za pińcet,"ostatni z miotu".... Wtedy jeszcze nie wiedziałam nic o pseudohodowlach. Ale ciesze sie ze ten pies trafił na nas. Chorowała non stop ale bardzo o nia dbaliśmy,kto inny by ja dawno uśpił...Jak sobie pomysle o tych psach ktore nie maja tyle szczescia...
    Ja bym się cieszyła, gdyby takie psy w ogóle nie przychodziły planowanie na świat. Schroniska są pełne psich i kocich nieszczęść przez takie i tym podobne akcje. Ludzie mają zerową świadomość nt sterylizacji. "Bo moja suczka jest taka słodka, chciałabym żeby miała szczeniaki i przekazała swoją slodkosc światu". Przykładowo suczka ma 5 szczeniąt, 3 suczki i 2 pieski. Jedna suczka i jeden piesek trafiają dobrze, wiodą sielskie życie. Druga suczka trafia do pseudo, rodzi co rok małe, psie kaleki, a ostatecznie kończy w rowie znaleziona, bądź nie, przez ludzi dobrej woli ze swierzbem, wypadnieta macica, cycami do ziemi i smierdzacym, pęknietym guzem. Trzecia suczka trafia do pańci, która koniecznie chce mieć od niej miot, bo sąsiadka chce taką samą suczke. No.. Może zdecyduje się na dwa mioty. W efekcie suka nigdy nie jest sterylizowana i po dwóch operacjach guzów listwy mlecznej, zdycha na ropomacicze w cichym rytmie lamentow jej pani, która już nie ma kasy na kolejne operacje. Drugi piesek zaś okazał się nietrafionym prezentem, wisi na łańcuchu, z którego gdy tylko się zerwie, zapladnia okoliczne suki akurat będące w cieczce. I spróbujcie policzyć ile z tej jednej słodkiej suczki i jej jednego słodkiego miotu porodzilo się psów..
    A schroniska pękają od niechcianych słodkich psów.
    Amen.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2019, 13:56

    Emma_ lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Mnie w porodzie sn przeraża to :D

    56226100_401839320372548_4296999777603682304_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-lht6-1.xx&oh=c815e536a91e38ba602c420d3fc342a2&oe=5D2DE0A1 :D
    Haha mikaja jakież to obrazowe 😂😂 Ja bardzo długo glaskalam główkę mojej nowonarodzonej córki myśląc sobie "niemożliwe.. No po prostu kurwa niemożliwe" 😂😂

    tka_aa lubi tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj z tymi zwierzakami to sie serce kraje...Ostatnio nawet czytalam o fundacjach i schroniskach ktore rozmnazaja rasowe psy i koty....Dramat

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea, dokładnie! Sporo się tych bied naoglądałam, bo bo często byłam domem tymczasowym dla różnych h znajd, w Przytulisku też pomagałam. Wkurza mnie brak świadomości o sterylizacji/ kastracji. I myślenie, że jest to tylko okaleczenie zwierzaka. Cholera, ja mam psa wykastrowanego, sukę wysterylizowaną i cieszę się, że to zrobiliśmy.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny cukrzycowe, pozwalacie sobie na jakies lody? Mam ogromna ochote od poczatku ciazy, a teraz jak ten upal to juz w ogole :( Robione samemu to nie to... Poza tym nie chce sie ;p
    Moze macie cos sprawdzonego?

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Haha mikaja jakież to obrazowe 😂😂 Ja bardzo długo glaskalam główkę mojej nowonarodzonej córki myśląc sobie "niemożliwe.. No po prostu kurwa niemożliwe" 😂😂


    :D:D:D:D Dla mnie nadal to abstrakcja - przez moją szyjkę jeszcze nic nigdy takiego nie przeszło :D

    Tak samo szokiem dla mnie byla dlugosc blizny po cc na macicy juz po 3 miesiacach po porodzie :D Nie wiem czemu mialam myslenie, ze to bedzie jakies 5-10 cm skoro przeciez macica sie wlasnie obkurcza :P Jak mi gin taka mala kreske na ekranie pokazal to mialam wtf :D

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jak mi ciężko w taką pogodę 😬😳, a co będzie dalej 😰😖😩, dlaczego ja w tą ciążę nie zaszłam trzy miesiące wcześniej 😪😪

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz mi troche przeszlo...

    Mikka a co dokladnie Ci jest?

    Fajne Foto .. jezuuuu:D Jak to mozliwe? Oo :d

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka zapraszam do UK - 12 stopni :D

‹‹ 893 894 895 896 897 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ