X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines donbrze to ujelas. Mi oczywiscie nigdy nie chodzilo o to, zeby tesciowa nas wyreczala w wychowywaniu dziecka ale milo by bylo widziec, ze sie cieszy, interesuje, ze szuka kontaktu, itp. Ciezko z tym u niej ale Karola tez ma racje, ze i to trzeba zaakceptowac.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Zgadzam się, kolejna ciąza naprawdę jest inna, moge nawet pokusić sie o sformułowanie, że lepsza. Tak psychicznie, jeśli nie ma większych komplikacji oczywiscie. A i glowe ma czlowiek wiekszosc dnia zajeta czyms innym - w bardziej aktywne dni nie pamietam kompletnie, ze jestem w ciazy. W sensie - nie mysle o tym calymi dniami.
    To ja się absolutnie nie zgadzam 🤣 no ale wiadomo dlaczego 😉 bez mojego wywiadu który przez 3 lata był łaskaw się maksymalnie obciążyć pewnie bym się zgodziła 😉

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl ja cos czuje ze ta Twoja tesciowa to sie zmieni na lepsze

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a jak u eas pogoda?:)

    Vo do imion u nas chyba tez Hania :p chociaz jeszcze w gre wchodzi Aniela, Łucja ;)
    Chyba wraca jakas Haniowa faza, bo powiem, ze ostatnio malo Hanek na swojej drodze spotykalam, raczej tak sokolo 8 lat temu ;)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak rodzilam to na sali na 4 dziewczynki byly 3 Oliwie i jedna moja Marta. W klasie na 4 Oliwki. Rok przed jej urodzeniem byly Julki i Wiktorie. Ale to serio zatrzesienie bylo.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Xgirl ja cos czuje ze ta Twoja tesciowa to sie zmieni na lepsze
    Oby :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kompletnie nie przeszkadza popularne imię - sama byłam jedną z 5 Kasiek w klasie w podstawówce i miałam na to wywalone :P

    Z tą pomoca dziadków, to mam takie przykłady w rodzinie, gdzie babcia jest wożona przez pół Polski, bo kuzynka sobie z mężem chce jechać na sylwestra w góry itp.
    Albo opłacili dziadkom święta na mazurach, żeby właśnie potem na sylwestra im dzieci przywieźc itp. Takie to hmm.. Zależy od rodziny, od człowieka itd.
    Dziś mi akurat mama mówiła, że jedna moja ciotka to nie może przyjechać do niej bo uwiązana - no uwiązana, bo chce pomóc, a nie, że ją ktoś zmusza.

    Jednak, jak są takie sytuacje, jak ma teraz Ines, to ja sobie nie wyobrażam kiedyś nie pomóc swojemu dziecku i tyle. Kwestia wychowania pewnie też.

    Matko, ale mam gazy dziś :/

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Mnie kompletnie nie przeszkadza popularne imię - sama byłam jedną z 5 Kasiek w klasie w podstawówce i miałam na to wywalone :P

    A mnie zawsze moje moje imię przeszkadzało, nienawidziłam być 5tą Moniką w klasie i na podwórku też zawsze było kilka, zazdrościłam dziewczynką które miały niespotykane imiona,jak bawiłam się w dom to zawsze sobie wymyślałam jakieś orginalne imię, dlatego nie chce by mój synek był Antosiem, Bartkiem czy Frankiem, chociaż i tak dla dziewczynki moja wyobraźnia szalała bardziej :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem skąd sie to bierze w sumie.
    Czy to kwestia wychowania, tego, co mama/tata w domu mówi do dziecka czy co. Może kwestia zaczepki ze strony innych dzieci - jak wiemy, dzieciaki potrafią być okrutne wobec siebie :P A może też kwestia naszego charakteru po prostu.

    Ja pamiętam jedynie, że moja mama mi zawsze mówiła, że mam imie po jej babci i że ta jej babcia była bardzo dobrą kobietą - stąd pewnie moje pozytywne nacechowanie względem mojego imienia, bo do dziś mi się podoba i chętnie bym mała swoim imieniem nazwała - a jest już rzadziej nadawane ;p

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za dużo nie myślę o pomocy dziadków bo moi rodzice mieszkaja 300 km ode mnie a teściowa pracuje za granicą więc przyzwyczaiłam się ze z mężem musimy liczyć tylko na siebie. Póki jestem w domu to wiem że ze wszystkim sobie poradzę bardziej przeraza mnie znalezienie pracy i utrzymanie jej bo obawiam się ciaglego chorowania dzieci a co za tym idzie brania opieki na dzieci. Teraz moja Alicja choruje regularnie raz w miesiącu...

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylka może swoje odchoruje i na przyszła jesien będzie juz lepiej :) U nas poprzedniej zimy było to samo - młody zaczal zlobek w wieku 15 miesiecy i sie zaczela masakra. Ale przyszla wiosna, lato, gdzie juz sie uspokoiło - dodatkowo mial ta probiotykoterapie celowana i tej zimy mial kilka katarow co najwyzej, ale ani jednej goraczki i przechodzil cala jesien i zime :) Sprobuj malej jakies probiotyki z bifidobacterium podawac w lecie wlasnie :)
    W sobote teraz nam sie zaziebil, ale to chyba moja wina, bo wialo i bylo 5 stopni i chyba go gdzies podwialo.

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ciekawa jestem skąd sie to bierze w sumie.
    Czy to kwestia wychowania, tego, co mama/tata w domu mówi do dziecka czy co. Może kwestia zaczepki ze strony innych dzieci - jak wiemy, dzieciaki potrafią być okrutne wobec siebie :P A może też kwestia naszego charakteru po prostu.

    Ja pamiętam jedynie, że moja mama mi zawsze mówiła, że mam imie po jej babci i że ta jej babcia była bardzo dobrą kobietą - stąd pewnie moje pozytywne nacechowanie względem mojego imienia, bo do dziś mi się podoba i chętnie bym mała swoim imieniem nazwała - a jest już rzadziej nadawane ;p
    Nie wiem, jak się pytałam mamy dlaczego dała mi tak na imię a nie np Roksana ( jak byłam dzieckiem bardzo mi się to imię podobało) mi też zawsze moja mama tłumaczyła ,że mam piękne imię i skoro tyle dziewczynek je nosi to znaczy właśnie ,że jest na prawdę ładne , ale jakoś mnie to nie przekonywało, tymbardziej,że mojej mamy siostra rodzona też dała na imię Monika swojej córce, a nie lubiłyśmy się za bardzo.

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylka No właśnie u mnie przez to wzięły się problemy w pracy mimo ze miałam tam ugruntowana pozycje, umowę na stałe, 4letni staż w firmie etc. Mały poszedł do żłobka, zaczął chorować, korzystałam ze swoich praw, urlop, opieka, łatalismy z mężem jak się dało a i tak zostało zle odebrane i byłam do zwolnienia. No tylko - ciąża nieplanowana mnie uratowała ;)

    Niestety pracodawca chce mieć pracownika, nie matke. Przy małych dzieciach Najlepiej sprawdzają sie panstwowki No ale nie każdy ma możliwość.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Nie wiem, jak się pytałam mamy dlaczego dała mi tak na imię a nie np Roksana ( jak byłam dzieckiem bardzo mi się to imię podobało) mi też zawsze moja mama tłumaczyła ,że mam piękne imię i skoro tyle dziewczynek je nosi to znaczy właśnie ,że jest na prawdę ładne , ale jakoś mnie to nie przekonywało, tymbardziej,że mojej mamy siostra rodzona też dała na imię Monika swojej córce, a nie lubiłyśmy się za bardzo.

    Może to zatem stąd :D To jest tak, jak z tym powiedzeniem, że nie dowiesz się, ilu ludzi nie lubisz, dopóki nie musisz wybrać imienia dla swojego dziecka :P
    Wiecznie jest - a może Wacek? Nieee... znam Wacka i on jest taki siaki i owaki :P

    Mój synek ma na imię Mikołaj i to też niby popularne ostatnimi laty, ale ja osobiście nie znam :D Pewnie poznam, jak pójdzie w Pl do przedszkola :D
    Wśród bliższych i dalszych znajomych i rodziny nie ma ani jednego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 16:57

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fakt, ze mały chórowa od października do lutego, a teraz odpukać jest już spokoj. Z tym ze cały czas dostaje probiotyki, witaminę D, dha i leki na alergie.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma na imie Filip i tez niby popularne, a w żłobku jest jedyny i tez w najbliższym otoczeniu nie mamy Filipow mimo ze ciagle się to imie gdzieś słyszy. Zawsze mówiłam ze będzie Aleksander, ale każdy miał Olka wiec zrezygnowałam.

    Ja mam ten problem ze pozornie mi się wiele imion podoba a jak przychodzi co do czego ze mam zdecydowac jak będzie miało na imie moje dziecko to żadne imie nie podoba mi się wystarczająco :D

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Może to zatem stąd :D To jest tak, jak z tym powiedzeniem, że nie dowiesz się, ilu ludzi nie lubisz, dopóki nie musisz wybrać imienia dla swojego dziecka :P
    Wiecznie jest - a może Wacek? Nieee... znam Wacka i on jest taki siaki i owaki :P

    Mój synek ma na imię Mikołaj i to też niby popularne ostatnimi laty, ale ja osobiście nie znam :D Pewnie poznam, jak pójdzie w Pl do przedszkola :D
    Wśród bliższych i dalszych znajomych i rodziny nie ma ani jednego.
    Tylko,że ja jej chyba nie lubiłam właśnie za to,że ona też nosi to imię :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Ja mam ten problem ze pozornie mi się wiele imion podoba a jak przychodzi co do czego ze mam zdecydowac jak będzie miało na imie moje dziecko to żadne imie nie podoba mi się wystarczająco :D
    Mam to samo :)

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu są styczniowki 2020 😁

    Kamsza, Czarna_kawa, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widze widze, masakra :) Jeszcze chwila i bede wam truc co 5 minut, ze chodze obsrana przed porodem :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 18:23

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 907 908 909 910 911 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ