X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines masakra, macie zapierdziel, ale mam nadzieje, ze juz blizej konca. Dobrze, ze istnieja zlobki :D Mnie jest smutno, ze maly nie bedzie od 1. czerwca juz chodzil nie tylko ze wzgledu na jego kontakty ale i to ze ja mam wolne wtedy :D Matka Polka jestem jak nic ;p Ale bedzie moja mama, to sie nim zajmie - ja bede z doskoku, a babci sie ruch przyda :D Taka steskniona - od sierpnia go nie widziala - to bedzie mogla sie wykazac :D

    Teciowej nie skomentuje... przykro by mi bylo na miejscu Twojego meza przede wszystkim. Co on na to?

    Stawiam, ze wybierzecie Ewke :D

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja wg mnie to jak się dziecko zaczyna rozwijać i mieć własne zdanie to to się nigdy nie kończy 🤣 nie zaobserwowalam konca buntu 2 latka jeszcze 😂 młoda ma lepsze dni, takie że da się z nią pogadać i jej coś wytłumaczyć i takie że tylko ją widlami na taczke i do lasu wywieźć 😂

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ines masakra, macie zapierdziel, ale mam nadzieje, ze juz blizej konca. Dobrze, ze istnieja zlobki :D Mnie jest smutno, ze maly nie bedzie od 1. czerwca juz chodzil nie tylko ze wzgledu na jego kontakty ale i to ze ja mam wolne wtedy :D Matka Polka jestem jak nic ;p Ale bedzie moja mama, to sie nim zajmie - ja bede z doskoku, a babci sie ruch przyda :D Taka steskniona - od sierpnia go nie widziala - to bedzie mogla sie wykazac :D

    Teciowej nie skomentuje... przykro by mi bylo na miejscu Twojego meza przede wszystkim. Co on na to?

    Stawiam, ze wybierzecie Ewke :D


    ja jednak jestem bliższa Polci :) tak jakoś fajnie brzmi mała Polcia, nastoletnia Pola i dorosła pani Apolonia ;)

    a Ewka to no po prostu Ewka, jakoś bez wow i charakteru.

    mąż niestety w zachowaniu swojej mamy nic złęgo nie widzi, bo on zawsze ją tłumaczy... mama się źle czuje i koniec. swoją drogą chciałbym, żeby mój syn miał kiedyś do mnie taki szacunek i taki kontakt.

    ja ze żłobka nie rezygnuje, ale na szczęście nie musze, u nas gmina sporo dopłaca, więc płacimy za mało, żeby to miało sens ;) . no i szkoda byłoby mi rezygnować bo mały naprawde lubi tam chodzić, ma swoich kolegów i koleżanki, lubi ciocie, zawsze wychodzi zadowolony i mówi "fajnie było w żobku" :D . poza tym jest żywiołem, jak choruje i siedzi w domu dłużej niz 3 dni to go roznosi a ja wiem, że z noworodkiem na rękach nie będę w stanie poświecić mu tyle uwagi i zapewnić atrakcji których potrzebuje.

    do tego praca męża, nie ma go 7-19 albo 19-7 więc no po prostu będę mieć hardcore tak czy tak.

    już i tak dość mnie sierpień przeraża. żłobek ma wakacje, mąż wróci do pracy na pełnych obrotach. jak ogarnąc 2-kę przez cały dzien i jeszce położyć ich spać? aaaaaaaa

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines zobaczycie Malenka to samo imię wpadnie 😍 współczuję Ci tej gonitwy twarda babka z Ciebie i świetnie dajesz radę 😘 podziwiam 😁
    Zresztą podziwiam każda z Was, która już ma dziecko w domu i raczej ma słaba pomoc.
    Ja dziś ugotowalam rosół 😂 taka opóźniona niedziela. Mąż dzwonił że musi zostać dłużej w pracy więc ja zjem i biorę się za prasowanie. Pogoda nie chce mi się poprawić!

    relgupjy0emg7fv2.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope w sumie :D Nie no ja zaobserwowalam koniec tego 'buntu' dwulatka, ale no jak mlody sie nie wyspi, ma gorszy dzien, to klekajcie narody ;p
    Obawiam sie jednak nasilenia tego po urodzeniu mlodej :D Niby juz jest rozumny i kuma i da sie z nim negocjowac, ale no :D

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ines mnie tez zal ze wzgledu na to, ze mlody juz polubil sie z dziecmi, od kilku dni opowiada, ze lubi bawic się z Tonią, Jordanem i 'Deboja' i mi tego zal bardzo. No i ten jego angielski. Fajnie mu idzie, super juz pelnymi zdaniami mowi - akcent ma 100x lepszy niz ja :D A tu wszystko przepadnie eh. Ale co poradze. Nas to niestety duzo kosztuje, bo z doplata (jest taki program rzadowy, ze nam zwracaja 20%) wychodzi ok 670 funtow za miesiac, a ja tyle nawet macierzynskiego nie bede miec :D No i chcemy to odlozyc poza tym juz na powrot.

    W Polsce tez od razu do przedszkola go nie zapisze, bo mysle, ze za duzo by tego bylo na raz dla niego - przeprowadzka - czekaja nas 2 bo do mamy, a potem od mamy do naszego mieszkania juz, jak kupimy. Takze mysle, ze moze od lutego/marca dopiero, o ile w ogole znajde przedszkole, gdzie go w takim miesiacu przyjma. Nie znam tych polskich procedur.

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    33Sylwia wrote:
    Ines zobaczycie Malenka to samo imię wpadnie 😍 współczuję Ci tej gonitwy twarda babka z Ciebie i świetnie dajesz radę 😘 podziwiam 😁
    Zresztą podziwiam każda z Was, która już ma dziecko w domu i raczej ma słaba pomoc.
    Ja dziś ugotowalam rosół 😂 taka opóźniona niedziela. Mąż dzwonił że musi zostać dłużej w pracy więc ja zjem i biorę się za prasowanie. Pogoda nie chce mi się poprawić!


    Sylwia druga ciąża jest po prostu zupełnie inna :) naprawde ;) nawet gin się smiał ostatnio na wizycie że chyba nie mam czasu teraz zbytnio rozkminiać, czytac interentów a jak zapytałam czy w szpitalu się coś przez 2 lata zmienilo jesli chodzi o rzeczy ktorych potrzebuje to sie zasmial: to wyprawka jescze nie kupiona? torba niespakowana? ciuszki nie wyprasowane? jak to tak, w pierwszej dawno bylo zrobione :D

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się, kolejna ciąza naprawdę jest inna, moge nawet pokusić sie o sformułowanie, że lepsza. Tak psychicznie, jeśli nie ma większych komplikacji oczywiscie. A i glowe ma czlowiek wiekszosc dnia zajeta czyms innym - w bardziej aktywne dni nie pamietam kompletnie, ze jestem w ciazy. W sensie - nie mysle o tym calymi dniami.

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze przedszkole ma wolne w lipcu, jeśli ich dobrze zrozumiałam. Więc na początku Cypiś będzie w domu, a od sierpnia wróci do przedszkola. Już widzę zebranie się z 3 dzieci na autobus... 😂 A z drugiej strony z nim się prędzej dogadam niż z Moniką, bo ona ma taki charakter, że ohoho! Uparta bestia. Jestem ciekawa, jak zareaguje na braciszka.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Młoda byla mala to poszlam do pracy jak skonczyla 5 mięsiecy. Moglam pracować tylko na nocki bo innej opieki nie mialam. Niestety do żłobków pierszeństwo miała zawsze patologia i nie bylo miejsc dla mojej. Jak sobie przypomnę ten sajgon....W dzien max 4 h snu i znowu na nocke. To byl dramat. Do przedszkola poszla jak miala 2,5 roku i musialam ja sama odprowadzac i odbierac ale to juz byl luksus bo mialam zmiany na 7.35 h wiec z dojazdami 20 km w jedna strone i tak dawalam rade i o 15 byłyśmy w domu. Nigdy nie mialam pomocy dziadkow ale jakos jestem z tych ktorzy uwazaja ze dziadkowoe moga ale nie musza pomagac. Ich sprawa. Swoje dzieci odchowali.
    Teraz troszke obawiam sie ze Maly nie dostanie sie do żłobka i utkne z nim w domu bez swoich pieniędzy. Ja tam lubie miec swój budżet...Na dziadkow nie ma co liczyc.jedni wolą %%% a druga babcia mieszka w Uk wiec jesteśmy zdani na siebie co ma swoje plusy ale tez minusy. Nie wyobrazam sobie za to miec kolejnego dziecka zanim to nie pojdzie do przedszkola bo dwojka maluchów w domu caly dzien to za duzo.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdyby nie to, ze moja mama przeszla na emeryture, nie zdecydowalabym sie na drugie dziecko.
    Wczesniej mowila w kwestiach zajmowania sie tylko mlodym, w miedzyczasie dojdzie mala ;p
    Ale zgadzam sie z tym, ze nie jest to obowiazek dziadkow, a jedynie dobra wola.
    Aczkolwiek sa sytuacje takie podbramkowe, ze no mogliby sie poswiecic i pomoc ;)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam was wszystkie zajmujace sie dziecmi w domu i majace chate na glowie, do tego jescze czesto prace!!! Czasem czytam w necie przesmiewcze teksty o matkach, ze to nic takiego, ze kazdy potrafi ale to pisza chyba ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia. Ostatnio nbardzo zmienilam podejscie do kobiet z dziecmi, to jest mega ciezka praca.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mogliby ale nie muszą, moja niedoszla tesciowa zawsze sie zle czula i chocby sie palilo nie pomogła ale nie mialam do niej żalu, to jej zycie i jej czas. To sa nasze dzieci. Oczywiscie super miec kogos kto pomoze,bez dwoch zdań.
    U nas w rodzinie jest przyklad zrobienia z baci niewolnika do opieki i prowadzenia domu. Babcia musi ugotowac,zajac sie dzieckiem,posprzatac a młodzi wiecznie zmęczeni kij wie czym.Do tego wszedzie ja zabieraja ze sobą jako nianie. Szkoda gadac

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    No mogliby ale nie muszą, moja niedoszla tesciowa zawsze sie zle czula i chocby sie palilo nie pomogła ale nie mialam do niej żalu, to jej zycie i jej czas. To sa nasze dzieci. Oczywiscie super miec kogos kto pomoze,bez dwoch zdań.
    U nas w rodzinie jest przyklad zrobienia z baci niewolnika do opieki i prowadzenia domu. Babcia musi ugotowac,zajac sie dzieckiem,posprzatac a młodzi wiecznie zmęczeni kij wie czym.Do tego wszedzie ja zabieraja ze sobą jako nianie. Szkoda gadac
    Ja sobie musze wlasnie powtarzac, ze moja tesciowa nic nie musi, ze to nie jej dziecko bedzie, ze ja jestem za nie odpowiedzialna i moj maz a nie pol miasta. No ale czasem troche przykro mimo wszystko. Ja jakbym miala zostac babcia to bym chciala czesto spedzac czas z wnukiem i w ogoletroche moja corke odciazyc.. tak mi sie przynajmniej wydaje.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie demonizujecie małą różnice wieku między dziećmi, gdy nie ma się za bardzo pomocy 😂 naprawdę da się wszystko ogarnąć 😉

    Casjopea lubi tę wiadomość

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xgirl czasem jest tak ze na stare lata czlowiek chce miec spokój. Swoja kanape,swoj tv i kota na kolanach. Albo druga opcja:znajomych,teatr,kino itp. To tak jakby ktos nas twraz zmuszal do opieki nad swoim dzieckiem,np siostra. Bo siedzisz w domu to masz czas....Nie wazne ze samopoczucie nie to,ochoty brak. Masz sie zajac bo tak.
    Ludzie na emetyturze maja prawo do swojego zycia. Jedni maja misje zycia w pomaganiu a inni lubia spotkac sie z wnukami raz na miesiąc i tyle im wystarczy. Albo wpasc co weekend na kawe, pobawic sie z maluchem. To tez jest bycie dziadkiem. Ja mam dwie skrajnosci w otoczeniu i zadna nie jest fajna niestety,ani niewolnictwo ani wyjebka.
    Fajnie np jak babcia/dziadek moze wnuka zaprowadzic i przedszkola odebrac,na obiad zabrac do siebie i "oddac" takie dziecko jak rodzic z pracy wraca. Albo wpasc do mlodej mamy zeby mogla sie przespać,cos zalatwic albo sie wykąpać w spokojj.

    mikaja lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Strasznie demonizujecie małą różnice wieku między dziećmi, gdy nie ma się za bardzo pomocy 😂 naprawdę da się wszystko ogarnąć 😉
    Akurat ja lubie spokój😂Nie lubie zamieszania jakie robią male dzieci w ilosci powyzej jednej sztuki😁Zamoqalam sie kuzynostwem rok po roku i rozłazili sie jak szczeniaki po chacie. Oczy w dupie razy 3. Ja siebie znam i wiem ze to dla mnie za duzo ale wiem ze kobiety ogarniają takie tsunami

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola masz racje :)
    Choc ostatnio tesciowa mnie zaskoczyla bo kazala psu zejsc z kanapy bo chcialam sie polozyc. Normalnie szalenstwo.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie chodzi o zmuszanie. Nikogo nie zmuszam do pomocy ani jej nie oczekuje bo radzimy sobie jakoś ze wsyzstkim sami. Chodzi o ludzki odruch. Nie wyobrażam sobie nie pomoc swoim dzieciom, kiedy są w trudnej sytuacji niewazne ile lat by mieli widząc przy tym tylko własne ja. Ale oczywiście nikt tego robić nie musi, i nikt się na nikogo z tego powodu nie obraza.

    Jest mi czasem zwyczajnie przykro widząc inne angażujące się babcie i łykacie do swoich wnuków a u nas to hmmm poprosisz to owszem są. Ale żeby same z siebie to jakoś zero inicjatywy.

    xgirl, mikaja lubią tę wiadomość

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama za to dwa dni temu się przyznała, że robi wszystko co w jej mocy, żeby mi tego dziecka nie porwać. "Ja sobie mogę wracać do Norwegii, ona się dzieckiem zajmie." :D Zawsze chciała mieć więcej dzieci. :P

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
‹‹ 906 907 908 909 910 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ