X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi i Michał się podoba, ale znowu mojemu mężowi nie. I jak tak sobie gadaliśmy o imiomach to ostatecznie doszliśmy do wniosku, że jedyne imię, które nam się wspólnie w miarę podoba to właśnie Mikołaj. Ja byłam otwarta na różne opcje, a mój tylko chciał Tadeusza. Niestety nie była to jedna z tych opcji, na które byłam otwarta 😂

    anngelikamarta lubi tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, moi dziadkowie mieli wczoraj 62. rocznicę ślubu. Czyż to nie jest niesamowite? ❤️

    xgirl, ines., 33Sylwia, Lolla, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kwestii pomocy rodziny to u nas teściowie by na pewno pomagali, wielokrotnie z resztą się oferowali, jednak ja nie godze się na dyktature teścia, poza tym ich sposób wychowania jest tak drastycznie inny od mojego, że mówiąc wprost nie chciałbym, żeby mi "zepsuli" dzieci.
    Moja mama z kolei dużo pracuje, do tego dochodzi opieka nad niepełnosprawnym synem, więc ciężko by było ją jeszcze angażować do wnuków. Aczkolwiek pomimo to nie powiem, jak jesteśmy w d... to zawsze staje na wysokości zadania. A tak to stara się przyjechać na jakieś 4 godz w sob albo nd i wtedy wprawdzie przyjeżdża dopiero koło 16, ale kąpie mi małą i usypia, a to przecież też jest duża pomoc :) Ojciec z żoną mieszkają za daleko na cokolwiek, ale np młoda na zajączka dostała boski plac zabaw z bali, więc nie ma co narzekać 😋
    Z resztą ja raczej z tych co niechętnie zostawiają dziecko z kimkolwiek. Żłobek mi starcza w zupełności.

  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    Mi i Michał się podoba, ale znowu mojemu mężowi nie. I jak tak sobie gadaliśmy o imiomach to ostatecznie doszliśmy do wniosku, że jedyne imię, które nam się wspólnie w miarę podoba to właśnie Mikołaj. Ja byłam otwarta na różne opcje, a mój tylko chciał Tadeusza. Niestety nie była to jedna z tych opcji, na które byłam otwarta 😂
    Miałam dokładnie to samo, podałam mu chyba z 8 imion żeby tylko się dogadać ale każde było na nie bo uparl się na Grzegorza😂🤦‍♀️więc ja z tych nerwów wybrałam właśnie Antosia bo z nikim nam się nie kojarzy i zaczęłam tak się zwracać i on z czasem też 😂
    Co do dziadków to coś niesamowitego ❤️w tych czasach to już rzadkość żeby tak długo ludzie byli ze sobą

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie lubiłam imienia Michal ale tak sie złożyło ze moj stary ma Michał 😏
    Ejjj mama takie głupie pytanie ,bolą Was wystajace pępki? I sa wrażliwe tak ze az przewrazliwione? Ja sie wsciekam,wystaje mi od gory i jak dotyka ubrania to az mnie telepie z obrzydzenia

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    62 lata, wow

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pepek mnie nie boli ale nie mowie tego glosno bo uslyszy i zacznie :D :D

    Casjopea lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ja nie lubiłam imienia Michal ale tak sie złożyło ze moj stary ma Michał 😏
    Ejjj mama takie głupie pytanie ,bolą Was wystajace pępki? I sa wrażliwe tak ze az przewrazliwione? Ja sie wsciekam,wystaje mi od gory i jak dotyka ubrania to az mnie telepie z obrzydzenia
    Mój, chwała niebiosom, nadal nie wystaje 😋

  • 33Sylwia Autorytet
    Postów: 2069 1400

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow to jest wspólne życie 😁 ja ostatnio miałam w rodzinie "wesele po 50 latach" najlepsze w tym jest to, że mój wujek z ciocią mieli trudne życie ale mega, mega się kochali i kochają. Dla mnie to coś cudownego 😍 i dowód na to, że cholera MOŻNA 😁!

    Mój pępek jeszcze schowany ale dziura coraz, coraz większa 😂

    A z Leonem to wymyśliłam sobie ze to będzie taki Leon zawodowiec 😂 raz tak powiedziałam i zostało. Kiedyś bardzo chciałam mieć Szymona ale brat męża ma, potem chodził nam po głowie Ignacy, ale coś mi nie pasowało. Aaa mega mi się podoba Olaf! (ale mojej siostry syn tak ma) 🤣 i chyba już zostanie ten Leon 😍
    Jestem najmłodsza w rodzinie od strony mamy i tak się składa, że rodzeństwo i kuzynki "wykradli" nam dużo imion, utrzymujemy stałe kontakty i raczej nie powtarzają się imiona dzieciaków stąd musiałam szukać długo 😂 zawsze mówiłam że najmłodsi maja najgorzej 😂


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 23:13

    relgupjy0emg7fv2.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pępek nie jest wypukły, ale jakiś rozciągnięty i też mam wrażliwy środek - nie wiem, czy to przez stosunkowo świeżą bliznę po laparo czy po prostu przez rośnięcie.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pępek jeszcze nie wystaje ale już jest na granicy więc pewnie niedługo zacznie,nie dotykam go , też jestem z tych które takie rzeczy strasznie obrzydzają 🤮, tak samo jak opuchnięte wary sromowe w dziwnym sinawym kolorze czy wielkie brązowe brodawki z których czasami zeskrobuje paznokciem zaschniętą siarę bo całym dniu chodzenia w staniku, fuuu 🤢🤮

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    Wizyty się zatrzymały bo przestalyscie podawać ;)



    A mi się znowu zaczynaja jazdy z cukrem. Przed chwila miałam taki zjazd.... a oczywiście jestem sama z małym. Coś czuje ze początek ciąży był w przyjaźni z glukometrem i końcówka powtórka z rozrywki.

    słodkie mamy jaka jest dolna granica normy ?

    Ja mam info od diabetologa, że na czczo 70-90 , po posiłkach do 120.

    A apropo wizyty, możesz mnie zapisać na 1 maja (jutro), 18:30, usg 3 trymestru 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 08:26

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe czy ja będę miała dzisiaj USG 3 trymestru 🤔 nic mi moja gin nie powiedziała na ostatniej wizycie

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikka86 wrote:
    Mój pępek jeszcze nie wystaje ale już jest na granicy więc pewnie niedługo zacznie,nie dotykam go , też jestem z tych które takie rzeczy strasznie obrzydzają 🤮, tak samo jak opuchnięte wary sromowe w dziwnym sinawym kolorze czy wielkie brązowe brodawki z których czasami zeskrobuje paznokciem zaschniętą siarę bo całym dniu chodzenia w staniku, fuuu 🤢🤮
    Mikka mam to samo😂Pewne rzeczy mnie brzydza i juz

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się bardzo podoba imię Leon ale moj mąż się na to imię nie zgodził 😉 mi tylko w jednym miejscu odstaje pepek i faktycznie jest wrazliwy szczególnie jak stoje. Badania 3 trymestru mam 24 maja,ale to szybko minęło jakos w drugiej ciąży czas szybciej leci 😉

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b5a4f308da4c.jpg

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wystaje ta skóra nad pępkiem . I to mnie wkur**wia.

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj dzien wizyt😶😶😶Dawajcie znac po

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizytach! Ja idę w czwartek na 15:40 🙂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Czarna_kawa Autorytet
    Postów: 1227 1347

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tematu pomocy, to ja mam złotą teściową, ale to mega wyjątek od reguły i jak jest w Polsce to pomaga jak umie. Przylatuje pod koniec maja specjalnie, żeby mi pomóc już do porodu i po.
    Jeśli chodzi o wizyty to też dzisiaj mam, o 16.15 i dowiem się co z tą szyjką i pessarem...
    Aaa i hit z ostatniej chwili... Wczoraj na spontanie byliśmy w urzędzie i wyznaczylismy datę ślubu na 1.06 😋 ja, żebym się tylko dotoczyła w dwupaku to będzie git😎będą tylko świadkowie, moja babcia i rodzice.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 08:56

    Alisia, xgirl, Eluska, Casjopea, Drobinka91, mikaja, Sylka135, ines., Panna_Justyna lubią tę wiadomość

    201907041556.png
    201802112272.png
    02.2017 aniołek 7tyg[*]
    02.2018 córeczka<3
‹‹ 909 910 911 912 913 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ