X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziewczyny, ja do tej listy dopisałabym jeszcze nakładki toaletowe, bo po porodzie może być problem z sikaniem na małysza. 😄
    Jestem hardkorem i siadam na deskę w sali poporodowej 😉 liczę że jest porządnie czyszczona i proszę przemilczcie jesli wiecie że jest inaczej 🤣

    Femaltiker i piwo bezalkoholowe działają na laktacje bo zawierają odrobinę słodu. Dziewczyny z grupy kpi odkryły że lepiej działa czysty słód A do tego wychodzi taniej.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, wow to ciekawostka. Szkoda, że nie zalecają alkoholowego piwka ;D

    Emma, gołego, mimo, że normalnie za nim nie przepadam to był jeden z lepszych lodó, które jadłam ;p
    Koleżanka mi poleciła, żeby kupić sobie do dezynfekowania deski toaletowej jakieś psikadło spirytusowe, chyba w Rossmanie.

    Podobno też fajnym pomysłem jest maść z czystej lanoliny na sutki, własnie do szpitala ( Ziaja ma taką?)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślałyście o wzięciu ze sobą na wszelki wypadek mleka modyfikowanego?

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka, spróbuję w takim razie 😄

    tka_aa lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A myślałyście o wzięciu ze sobą na wszelki wypadek mleka modyfikowanego?
    Szpital dawal u mnie. Tzn położne z tajniaka dokarmialy dzieci jak je brały na badania 😜

    Tak! Maść ziai to must have! Nie trzeba jej zmywac do karmienia bo to czysta lanolina i jest super na spierzchniete usta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 13:17

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w szpitalu wygląda to tak, ale przed chwilą skończyłam robić listę co spakuje do tej torby i wyszło dużo więcej
    M.in. Ubranka dla małego chcę mieć swoje + wezmę taką dużą pieluszke muślinowa do owijania/przykrywania i chyba rożek
    No i też rzeczy dla siebie, a ja w tej kwestii jestem taka że wolę mieć wszystko ze sobą 😂

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/92d96c0d1b4b.jpg

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    A myślałyście o wzięciu ze sobą na wszelki wypadek mleka modyfikowanego?
    Ja o mm nie myślę przynajmniej na czas w szpitalu, będę próbować karmić piersią i bardziej się zastanawiam właśnie czy targać ze sobą laktator i małą butelkę w razie co ale nie wiem czy ma to sens 🤔czuję że będę miała problem z karmieniem..

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnieca mnie myśl o rodzeniu Rysia 😁 myślenie o tym wszystkim mnie nakręca A to jeszcze tyle tygodni 🙄

    anngelikamarta, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Podnieca mnie myśl o rodzeniu Rysia 😁 myślenie o tym wszystkim mnie nakręca A to jeszcze tyle tygodni 🙄
    Haha wez daj troche tego nastawienia :p

    Ja chyba wezme tylko najpotrzebniejsze rzeczy i bede liczyc na szczescie, ze mi wystarczy. Jak cos to maz niech dokupi. Teraz sie malo interesuje, wszystko ja zalatwiam to sie bedzie mogl wykazac jak bede lezec w szpitalu.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope ja tez siadadałam i tym razem nie zamierzam inaczej - jak sikalam ze skurczem na oksy, to mialam w dupie, czy deska czysta :D Tak bolalo :D

    Tka_aa ja mm biore - po ostatnim razie mam uraz i biore na pewno. Mam 3 butelki gotowego hippa. Jednak nie wiem, czy bede podawala butelka, czy moze lyzeczka albo strzykawka, zeby malej do butli nie przyzwyczaic. Zobaczymy w trakcie.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jesli chodzi o masc na sutki, uzywalam Lansinoh i teraz tez pewnie ja kupie, bo Ziaji nie mam na miejscu chyba :)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POdobno warto mieć ze sobą lakator w szpitalu, pomaga w razie nawału mleka (które można pomrozić na zaś) lub w rozbudzeniu laktacji. Niby niektóre szpitale wypożyczają laktatory, ale jest mozliwość zarażenia się jakimś grzybem, który się zagnieżdża w silniku ;-)
    Ja też się obawiam problemu z karmieniem, ze względu na problemy hormonalne przed ciążą i podejrzenia w kierunku PCOS, ponoć kobiety mogą mieć wtedy problem z pokarmem :(

    Hope, a ja mam mieszane uczucia co do porodu: ogromny lęk, niepewność, strach i chce mi się płakać jak o tym pomyśle, generalnie ogarnia mnie przerażenie, a poźniej włąsnie przychodzi taka fala "podjarania", że już nie mogę się doczekac ;p

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Haha wez daj troche tego nastawienia :p

    Ja chyba wezme tylko najpotrzebniejsze rzeczy i bede liczyc na szczescie, ze mi wystarczy. Jak cos to maz niech dokupi. Teraz sie malo interesuje, wszystko ja zalatwiam to sie bedzie mogl wykazac jak bede lezec w szpitalu.


    Z tym wykazywaniem to bym uwazala, bo jak bedziesz obolala po porodzie, to Cie moze wkurzyc nie ten bodziak! :D Ja tak mialam, z emi maz przywiozl cos zlego i bylam troche zirytowana, ale tez nie spalam 3 noce wiec no :D Nerwow nie mialam, padnieta bylam :D

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja, dobry pomysł z tą strzykawką. A jakie to mleko modyfikowane? to można już kupić jakieś gotowe?;p

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz bym chciala ten 37 tydzien skonczony, bo zaczyna mi sie nudzic :P A tez ostatnio chyba mi psychika troche siada, bo zaczynam jakies czarne mysli w glowie miec.

    Eh. Lecę do położnej stracić trochę czasu po nic ;p
    Strasznie mi się dziś spać chce... kimnęło mi się 30 minut ('pracuję' z domu :P) i czuję sie po tym jeszcze gorzej :/

    Urlop mi zatwierdzili więc 24.05 ostatni dzien pracy!

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja postanowilam, ze nie bede sie katowac jesli chodzi o kp. Chce bardzo ale jak sie nie bedzie dalo to nie i juz.

    Mikaja moj da rade bo wie jaka jestem meczaca jak mi cos nie pasi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 13:45

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytalam kolezanki, ktora tam rodzila co ja bede co potrzebuje to Mi powiedziala, ze w sumie prawie nic. Maja ciuchy dla dzieci, rozki, pieluchy, chusteczki, dla kobiet podpaski, majtki jednorazowe itp itd. W sumie nic nie potrzebujemy. Tylko dla siebie ciuchy, kosmetyki itp. Juuhuuu

    mikaja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka_aa nie wiem szczerze czy w Pl jest takie gotowe w butelkach czy nie. Wiem na pewno ze są saszetki na jedna butelkę. Sama kupowałam w rossman na loty samolotem :) tylko z hipp’a bo innego mleka nie ogarniałam.

    Xgirl miałam takie samo podejście co do karmienia ale potem połóg i baby blues zrobił mi papkę z mózgu. Dowiedz się cokolwiek w kierunku kp bo potem może być płacz i zgrzytanie laktatora :p ja zawaliłam podejrzewam brakiem podstawowej wiedzy bo może i małego mogłam karmić więcej i dłużej. Nie wiem, nigdy się nie dowiem ale jeśli chcesz S ogóle próbować to garść podstawowych informacji się przyda.

    Co do laktatora w szpitalu to mi pamietam tu w szpitalu odradzali katować piersi kaltatorem skoro nawału nie ma. Ja nawał miałam w środę a wiec w 4. dobie po urodzeniu. W szpitalu ręcznie siarę ściągałam do strzykawki wlasnie

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam kupiony słód.
    Ja jiz po. Maly 1670 gr,rozwarcie sie robi na palec,szyjka nadal 25 mm.
    Mam skierowanie i jutro z rana pojade na oddzial. Porobia badania, ktg i spadam na chate za pare dni

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podstawie Mala pod cyc i niech robi swoje. Nie uda sie to bede polozne pytac o rady.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
‹‹ 914 915 916 917 918 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ