X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka a co robi teraz polozna na badaniu? Kaze nadal sikac na pasek i mierzy brzuch metrem?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i smoczek biore. Koniecznie. I tetry 3

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymacie sie tego co jest napisane na stronie waszego szpitala? Bo ja wlasnie tzucilam okiem co do mojego trzeba to w sumie tyle co nic :P Dla dziecka pieluchy, kocyki z bawelny i ciuchy na powrot… a dla mnie to 2 biustonosze do karmienia, koszule, szlafrok, podpaski.. tyle.. oczywiscie jakies ciiuchy czy kosmetyki no ale to oczywiste. Nie za malo? Jesli chca tylko tyle zeby zabrac to znaczy, ze inne potrzebne rzeczy beda tam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 11:54

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwon/jedz/napisz tam i zapytaj. Tak najlepiej

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam 14.5 wizyte tam to sie spytam.. narazie daje sobie spokoj z dalszym pakowaniem.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    O kurcze to ja mam badanie 3trym 9.5 i to juz dosc pozno a niektore z was jescze pozniej :o Nie robi sie tego badania do 32tc?

    Czarna wow gratulacje :D

    Aaaa moj pepek troche wystaje ale nie boli i nie jest wrazliwy Hmmm a miejsca intymne Jezuuu jak czerwona bula :D
    Ja będę mieć wtedy 32t3d i facet mówił ze do końca 32 tyg robi.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówił, że do 30 tygodnia, ale lepiej wcześniej, bo lepiej widać.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle właśnie wyszłam sobie na balkon, żeby opalić moje białe nogi. 😄 Piękne delikatne słońce dziś jest. 🙂 Aż miło się wygrzać.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mi mówił, że do 30 tygodnia, ale lepiej wcześniej, bo lepiej widać.
    Lepiej widać dziecko i ładniejsze zdjęcia wychodzą ale problemy z łożyskiem mogą się pojawić po 30 tc wiec mi na tym bardziej zalezy

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Lepiej widać dziecko i ładniejsze zdjęcia wychodzą ale problemy z łożyskiem mogą się pojawić po 30 tc wiec mi na tym bardziej zalezy
    Nasz nie robi zdjęć, więc nie o to chodziło. 🙂 Lepiej widać organy, bo proces kostnienia kości nie jest jeszcze aż tak zaawansowany.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Trzymacie sie tego co jest napisane na stronie waszego szpitala? Bo ja wlasnie tzucilam okiem co do mojego trzeba to w sumie tyle co nic :P Dla dziecka pieluchy, kocyki z bawelny i ciuchy na powrot… a dla mnie to 2 biustonosze do karmienia, koszule, szlafrok, podpaski.. tyle.. oczywiscie jakies ciiuchy czy kosmetyki no ale to oczywiste. Nie za malo? Jesli chca tylko tyle zeby zabrac to znaczy, ze inne potrzebne rzeczy beda tam?
    W moim szpitalu chcieli strasznie dużo rzeczy. Położne na szkole rodzenia mówiły żeby wziąć nawet rogale do karmienia albo te poduchy do spania dla ciężarnych. Dla mnie to bez sensu bo mi te szpitalne zarazki potem w domu nie potrzebne.

    Ja się pakuję w dwie torby tym razem.
    Mała na salę porodową:
    -koszula do rodzenia
    -koszula po porodzie gdyby ta do rodzenia się zachlapała
    - dokumenty (dowód osobisty, karta ciąży, grupa krwi, gbs, przeciwciała, ostatnie usg, morfologia, mocz, hiv, hcv, wr plus mój cały segregator ze wszystkimi badaniami ciążowymi w aucie)
    - 2 wielgachne podpachy (chociaż położne po porodzie mnie myły i wkładały szpitalny)
    - klapki, krótkie spodenki, biała koszulka dla męża
    - ładowarka do tel
    - telefony (aparatu nie uzywam)
    -jeden ręcznik
    -woda termalna do chłodzenia ryja
    - skarpety
    -wazelinka do ust
    -gumkę będę już miała na głowie :D
    -klapki dla mnie
    -orzechy/suchary/herbatniki
    -jedne majtki
    - butelka wody z dziubkiem (potem w niej rozrabiam tantum rosa)
    -strunowa torebka z zestawem dla Rysia (pieluchy tetrax2, pieluszka, czapka, pajac albo body i półśpiochy)
    -rożek.
    Duża torba na sale poporodowa, mąż przyniesie z auta po wszystkim:
    -tantum rosa
    -octenisept
    -moje stałe leki np euthyrox
    -koszula i pizama
    -szlafrok
    -kapcie
    -żel do higieny intymnej z rossmanna bo używam go i jako zel pod prysznic i szampon, szczoteczka do zębów, pasta, szczotka do włosów
    - 2 paczki wielgachnych podpasek
    -3 podkłady na łóżko
    -ubranka dla Rysia x2 zestawy
    -woda
    - kubek, sztućce
    -słód jęczmienny
    -ze 4 sztuki wkładek laktacyjnych
    -pampersy
    -2 tetry
    -linomag zielony
    -chusteczki nawilżane
    -dla mnie papier nawilżany
    -majtki siateczkowe
    -ręcznik
    -ręczniki papierowe do osuszania krocza.
    Chyba tyle. Nie wiem jak często mąż będzie do mnie przyjeżdzał, nie wiem kto mu pomoże z młodą a pamiętam, że wzięłam za mało chusteczek nawilżanych i koleżanka mi pożyczała. Nie myślalam, że ta pierwsza kupa jest taka trudna do wytarcia a bałam się pod kranem myć. Sobie też wzięłam za mało podpasek i pamiętam jak się stresowałam czy mąż zdąży dowieźć.

    Emma_ lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eluska wrote:
    Ja będę mieć wtedy 32t3d i facet mówił ze do końca 32 tyg robi.
    Ja idę 31+4 :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola glownie tak, pewnie jeszcze detektorem poslucha malej i tyle. I pozycje pewnie sprawdzi, ale tu nie wierze. Znajoma w pracy wczoraj mowila, ze polozna jej 2 razy mowila, ze mlody jej jest glowkowo, poszla na usg, a tu posladkowo ;p

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Ja idę 31+4 :)
    Ja tez :D

    Jejku glowa mnie boli od tych wszystkich rzeczy, ktore potrzeba … Ide na spacer i cos zjesc a potem mam wizyte u psychologa :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie mojego szpitala nie ma listy, co to trzeba wziąć. I biorę wszystko dla siebie i dla Małego, bo nawet jak teoretycznie coś zapewniają pacjentce, to może być taki ruch, że zabraknie. A że ja sobie takie pory wybieram, że szpitale oblężone, więc nawet nie liczę, że coś się dla mnie znajdzie 😂

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Na stronie mojego szpitala nie ma listy, co to trzeba wziąć. I biorę wszystko dla siebie i dla Małego, bo nawet jak teoretycznie coś zapewniają pacjentce, to może być taki ruch, że zabraknie. A że ja sobie takie pory wybieram, że szpitale oblężone, więc nawet nie liczę, że coś się dla mnie znajdzie 😂
    Prawda! I dzięki Tobie sobie o papierze toaletowym przypomniałam 🤣 albo go nie było albo był taki wstrętny szorstki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 12:43

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂 Tak, srajtaśme lepiej mieć ze sobą 😂 i trzymajcie kciuki, żebym tym razem leżała na położnictwie, a nie na jakimś innym oddziale, zapomniana przez położne 😋

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja do tej listy dopisałabym jeszcze nakładki toaletowe, bo po porodzie może być problem z sikaniem na małysza. 😄

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, a po co CI słód jęczmienny? :>
    Na wysokie pH to chyba dobrze dużo wody z cytryną :)
    Dzięki za podpowiedź z BigMilkiem, wczoraj zjadłam na "podwieczorek" razem z zupą i cukier 90 ;-)

    Jeśli chodzi o wizytację to ja takie 3 trymestru USG mam 7.05, w skończonym 29 tygodniu, lekarka mi powiedziała, że taki 29-30 tc jest najoptymalnijesyz, bo jeszcze nie ma skostnień(?) czy coś.

    Ja dzisiaj czuje się jakbym miała urodzić normlanie, pogoda mnie jakoś irytuje ;/ I wszyscy pytają, kiedy rodze, kiedy termin i kiedy maja brać urlopy, zeby w razie draki wspierać samochodowo - a ja mam ochotę zacząć krzyczeć w niebogłosy ;-P Byłoby cudownie, gdybyśmy znały dzien i godzinę, nie?;p

    Jejkuuuu, burdel w domu a mi się nic nie chce robić tylko leżeć, aż jestem tym niechceniem zmęczona ;O

    Na poprawę humoru:

    https://www.youtube.com/watch?v=cm4siVebfWM

    Polecam ten kanał w ogole ;-)

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Hope, a po co CI słód jęczmienny? :>
    Na wysokie pH to chyba dobrze dużo wody z cytryną :)
    Dzięki za podpowiedź z BigMilkiem, wczoraj zjadłam na "podwieczorek" razem z zupą i cukier 90 ;-)

    Jeśli chodzi o wizytację to ja takie 3 trymestru USG mam 7.05, w skończonym 29 tygodniu, lekarka mi powiedziała, że taki 29-30 tc jest najoptymalnijesyz, bo jeszcze nie ma skostnień(?) czy coś.

    Ja dzisiaj czuje się jakbym miała urodzić normlanie, pogoda mnie jakoś irytuje ;/ I wszyscy pytają, kiedy rodze, kiedy termin i kiedy maja brać urlopy, zeby w razie draki wspierać samochodowo - a ja mam ochotę zacząć krzyczeć w niebogłosy ;-P Byłoby cudownie, gdybyśmy znały dzien i godzinę, nie?;p

    Jejkuuuu, burdel w domu a mi się nic nie chce robić tylko leżeć, aż jestem tym niechceniem zmęczona ;O

    Na poprawę humoru:

    https://www.youtube.com/watch?v=cm4siVebfWM

    Polecam ten kanał w ogole ;-)
    Zjadłaś takiego gołego big milka czy w czekoladzie? 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 913 914 915 916 917 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ