X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 9 maja 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam o 12:30 badanie 3trym i do tej pory sie cieszylam a teraz robie w gacie. Poza tym wstalam ze zgaga i od razu rzyg, ble. Super dzien :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 07:22

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na wizytach 😀

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj ide na oglądanie wózków i w sobotę też bo są dni otwarte bebetto
    Mam nadzieję że zdecyduje jaki bo już najwyższa pora a do końca maja chce mieć spokój z wyprawka i torbą do szpitala😏

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • anngelikamarta Autorytet
    Postów: 497 440

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i oczywiście jak mam już wyjść z domu to leje deszcz 😤😤tak to słoneczko +20😤😤

    3jvzi09ky700q2oc.png

    12.06.2019r.~05:45 SN 36+6 Antoś 👶🏼💗❤️
    20 luty - 424g💗
    13 marzec - 760g ❣️
    3 kwiecień - 1060g💓
    2 maj - 1650g🍼
    27 maj - 2550g🙆‍♀️
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja mam o 12:30 badanie 3trym i do tej pory sie cieszylam a teraz robie w gacie. Poza tym wstalam ze zgaga i od razu rzyg, ble. Super dzien :P
    Też sralam po gaciach więc rozumiem. Ja się bałam tych torbieli w mozgu że coś będzie źle.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Tk_aa ja mam opis "w normie", nic wiecej

    Myślę, że powinni to obowiązkowo w Pl wprowadzić, bo potem ludzie siedzą i analizują swoje wyniki w internatach :P Naprawdę widzę tego sens w UK :P Człowiek usłszy, że 'normal' i nara :P

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hoo - mała mi się wgniata w żebro - dobrze chociaż, że mogę siedzieć dziś, bo w robocie jestem :P Wczoraj w domu mnie torturowała i musiałam się kłaśc, bo w przeciwnym wypadku głowa w przeponie i nie ma oddychania matka :P Także też musiałam się wyciągać na maksa :P

    Nudzi mnie ta praca już. Zostało mi 12 dni roboczych z dzisiaj włącznie. 2 tygodnie zatem i bye bye :D

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Też sralam po gaciach więc rozumiem. Ja się bałam tych torbieli w mozgu że coś będzie źle.
    Daj spokoj ryczec mi sie chce i czuje sie jak kupa.

    I co z tymi torbielami wyszlo?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Myślę, że powinni to obowiązkowo w Pl wprowadzić, bo potem ludzie siedzą i analizują swoje wyniki w internatach :P Naprawdę widzę tego sens w UK :P Człowiek usłszy, że 'normal' i nara :P
    Weź,bys widziała mine dziewczyn z sali jak miały na wypisie normotrophia i normohydramion i do tego w rozpoznaniu "poród fałszywy przed 37 hbd". Kazdej tłumacz ze to okej a one po rodzinach dzwonią ze po łacinie napisali i to chyba coś złego. A wszystkie mialyśmy to samo z szablonu powpisywane🤣
    Ja tam uwazam ze jak lekarz mowi ze jest okej albo jak nic nie mówi to jest dobrze i tyle. Jakbym miala analizowac kazde badanie to bym ocipiała. Nawet te 2 tyg rozjazdu miedzy głową a udem zlewam bo to moze tak być i tyle.

    W nocy spac nie moglam bo truteń mi gdzieś uciskał i miałam wrazenie sparaliżowanych nóg i grzebania w pochwie. Lezałam od 6 z nogami do góry i księciuniu się przesunął i mam w końcu spokój bo tak się nie dało ani chodzic ani leżec. Juz sie naprawiłam.
    Angelikamarta pochwal sie jak coś upolujesz😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 09:45

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Weź,bys widziała mine dziewczyn z sali jak miały na wypisie normotrophia i normohydramion i do tego w rozpoznaniu "poród fałszywy przed 37 hbd". Kazdej tłumacz ze to okej a one po rodzinach dzwonią ze po łacinie napisali i to chyba coś złego. A wszystkie mialyśmy to samo z szablonu powpisywane🤣
    Ja tam uwazam ze jak lekarz mowi ze jest okej albo jak nic nie mówi to jest dobrze i tyle. Jakbym miala analizowac kazde badanie to bym ocipiała. Nawet te 2 tyg rozjazdu miedzy głową a udem zlewam bo to moze tak być i tyle.

    Ale to takie polskie nasze typowe :P analizowanie itd.. w genach to mamy, z mlekiem matki wysysamy :P Nie powiem, moze niejednemu to pomoglo nieraz, ale uwazam, ze czasem to juz popadanie w paranoje - po co zatem chodzi do lekarzy, skoro potem sie podwaza ich slowa? Robta SE badania sami i sami sie leczcie w takim razie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 09:57

  • Alisia Autorytet
    Postów: 1007 497

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Ale to takie polskie nasze typowe :P analizowanie itd.. w genach to mamy, z mlekiem matki wysysamy :P Nie powiem, moze niejednemu to pomoglo nieraz, ale uwazam, ze czasem to juz popadanie w paranoje - po co zatem chodzi do lekarzy, skoro potem sie podwaza ich slowa? Robta SE badania sami i sami sie leczcie w takim razie :P


    Mi pomogło :P Starałam się o dziecko 7 lat w tym 3 lata IVF po 2 latach IVF miałam dość czytałam różne publikacje naukowe. Na ostatnią sytymulację poszłam z własnym planem :P chce taki protokół, takie leki, taką dawkę tyle dni stymulacji , zarodki mają być 5 dniowe i się udało 🤣🤣🤣🤣🤣


    xgirl, mikaja, Casjopea, Czarna_kawa, Kamsza, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    a31il5w.png

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisia wrote:
    Mi pomogło :P Starałam się o dziecko 7 lat w tym 3 lata IVF po 2 latach IVF miałam dość czytałam różne publikacje naukowe. Na ostatnią sytymulację poszłam z własnym planem :P chce taki protokół, takie leki, taką dawkę tyle dni stymulacji , zarodki mają być 5 dniowe i się udało 🤣🤣🤣🤣🤣

    Dlatego zaznczylam, ze niejednemu to pewnie pomoglo, bo wiem tez, ze lekarze bywaja opieszali, popadaja w rutyne i nawet im sie nie chce szukac.
    Trzeba znalezc jakis zloty srodek.

    Sama wiem, ze w UK np. nie stosuja normy TSH w ciazy do 2,5 wiec zawsze jak dzwonie i pytam o wynik, to pytam o konkretne wartosci.

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas troszeczke zbyt sie czepiają tej tarczycy.Jak troche podwyższone normy nie wpływają na zapłodnienie i poronienia to nie powinno sie z ta tarczyca nic robic,a u nas w Pl bardzo sie ingeruje w organizm. Czesem jes tak ze nasze cialo ma swoje normy na ktorych dobrze mu sie funkcjonuje.Ja osobiście tak.mam i nie daje sobie wpychać leków i zaburzać rytmu mojego organizmu. Wiecznie mi np mi chca leczyc tarczyce bo mam utajoną nadczynność. Widac tak mam i tyle. Ja mam kilka anomalii ktore są i niech będą.
    U nas tak jak mówisz strasznie sie rozpleniło analizowanie ale ciezko komus wytlumaczyc ze zwyczajnien"tak ma i tyle" ,wiele ludzi chce leki na to czy tamto. Mysle ze to sie zmieni w końcu z czasem.
    Ja wiem ze sa momenty ze trzeba walczyc o swoje bo tez sie nawalczyłam ale czasem to tylko cyferki no. Noc takiego nie znacza

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Daj spokoj ryczec mi sie chce i czuje sie jak kupa.

    I co z tymi torbielami wyszlo?
    O której masz wizytę? Trzymam kciuki 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    U nas troszeczke zbyt sie czepiają tej tarczycy.Jak troche podwyższone normy nie wpływają na zapłodnienie i poronienia to nie powinno sie z ta tarczyca nic robic,a u nas w Pl bardzo sie ingeruje w organizm. Czesem jes tak ze nasze cialo ma swoje normy na ktorych dobrze mu sie funkcjonuje.Ja osobiście tak.mam i nie daje sobie wpychać leków i zaburzać rytmu mojego organizmu. Wiecznie mi np mi chca leczyc tarczyce bo mam utajoną nadczynność. Widac tak mam i tyle. Ja mam kilka anomalii ktore są i niech będą.
    U nas tak jak mówisz strasznie sie rozpleniło analizowanie ale ciezko komus wytlumaczyc ze zwyczajnien"tak ma i tyle", wiele ludzi chce leki na to czy tamto. Mysle ze to sie zmieni w końcu z czasem.
    Ja wiem ze sa momenty ze trzeba walczyc o swoje bo tez sie nawalczyłam ale czasem to tylko cyferki no. Noc takiego nie znacza


    Z ta tarczyca sie zgodze. U mnie jest ewidentna niedoczynnosc (zaczynalam z TSH ponad 10), ale staram sie jakos zejsc na minimalne dawki jak to tylko mozliwe. Nieraz wpadalam w farmakologiczna nadczynnosc (wartosci TSH po 0.0012 np) - w ciązy tez, ale mam na tyle ogarniętą endo w Polsce, ze ona zawsze sie mnie pyta, jak sie czuje przy takich wynikach i dopoki sie czuje ok i FT4 mam w normie, a zawsze mam, to nie zaleca mi zmian lekow i ogolnie wlasnie odradza kombinowanie.
    W poprzedniej ciazy tez raz mi skoczylo TSH na 3 pod koniec pierwszego trymestru i tez bez jakiejs histerii spokojnie powiedziala, zeby po porstu troszke dawke podwyzszyc i juz. Z reszta...ja sobie sama juz po tylu latach dawki reguluje, jesli juz :P
    Tu mieli zonk, bo w poprzedniej ciazy mialam 82,5 a oni maja tu tylko 25 i 50 :D i jak to tak :D

    Tarczyca ma to do siebie ze nawet pora roku ma na nia wplyw, bo naturalnie bedzie wolniej pracowala w zimie itd. Ja bym duzo dala, zeby z tych lekow kiedys wyjsc, ale szanse mam marne.

    Pewnie, ze lepiej miec te poziomy jakos tam uregulowane, ale ciezko trafic w punkt.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, wczoraj dostałam tel, że dzisiaj na 17:40 mam wizytę u mojego położnika (miała być najprawdopodobniej w poniedziałek). Aa i o 16 mam zadzwonić jak idzie, bo ostatnio jest średnio godzina opóźnienia. Jest to zajebisty dzień i zajebista godzina, bo o 18 to ja już kąpię moje dziecko, daję jej kolację i o 19 śpi. Do tego mąż wyjechał i wraca w niedzielę wieczorem. No naprawdę, on jeździ tak na 4 dni 2x w roku i oczywiście wypadło teraz.. Do tego wczoraj wieczorem walnela nam woda u koni, a od rana młoda kaszle. Moja mama do 20 w pracy. Wprawdzie załatwiłam sobie panią ze żłobka do opieki u niej w domu, ale jak wrócę o 21 to młoda tam jej padnie albo będzie płakała ze zmęczenia. O ile oczywiście się nie rozłoży, bo wtedy to już w ogóle nie wiem co z nią zrobię. Niestety jechać muszę, bo następny termin za sto lat, a trzeba powoli układać jakiś plan porodu, zobaczyć to łożysko itd.
    Jeszcze jutro miałam jechać na 8:45 na szczepienie na pneumokoki, ale nie pojadę skoro coś jej się kluje 🙄 Na 11:30 jutro trzygodzinny przegląd auta, auto zastępcze.. No ja pierdole. I do banku muszę jechać z papierami, żeby kolejną transze kredytu wypłacili.. Naprawdę super.

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjo niezłe combo.. współczuję. Oby mała jakoś zniosła wieczór dziś. I wszystko poszło w miarę bezproblemowo.
    Jak ja bym chciała, żeby mój zasypiał o 19 :D a tu wczoraj 21:45 :/ Jeszcze wojna była, nie lubimy sie od wczoraj :P Mikolaj zdecydowanie NIE lubi mamusi :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2019, 10:36

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuźwa jeszcze ten mój położnik przeniósł swój gabinet i mam do niego lekko z 70km

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierdylam ale masz jazde😳Trzymam kciuki zebys nie oszalała🤪

    Casjopea lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 9 maja 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,hej podzieli się ktoś energią? Ja czuję, że jak dzisiaj do wieczora nie umrę, nie urodzę albo nie zasnę, to będzie cud 🙄 Cypiś się budził co chwila, bo nie chciał sam spać. Monika budziła się co chwila z histerią nie do uspokojenia. Nosiłam ją pòł nocy, było nieco lepiej jak dostała Nurofen, ale szału też nie było. I teraz to noszenie i niespanie daje się ostro we znaki. Jeszcze Jacek próbuje wyjść bokiem.

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
‹‹ 968 969 970 971 972 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ