X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    a w którym tygodniu?;>

    38-39

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka__aa ja na tą chwilę 12 j na noc biorę, 10 j przed sniadaniem i 2 j przed kolacją. Bardzo musialam podniesc dawki.
    w ciagu 2 tygodni podwoilam ilość przyjmowanej insuliny. Bylam w poniedzialek u diabetologa z przerażeniem powiedziałam w jakim tempie muszę teraz zwiększać ilosc jednostek ale lekarz sie nie przejął. Powiedziała ze dziecko rośnie to i zapotrzebowanie większe.

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_Justyna wrote:
    Ja wstrzykuje heparynę w boki brzucha, tam gdzie uda mi się jeszcze troszkę tłuszczyku chwycić i mam nadzieje ze będzie się udawać do końca ciąży. Lekarz uspokajał ze dziecko jest tak głęboko ze nie ma szans by się do niego przebić ta mała igła ;)
    Haha jak pierwszy raz robilam sobie zastrzyk w brzuch to mialam schizy, ze wbije igle dziecku w glowe :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KasiaLukasia Autorytet
    Postów: 2991 2294

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    dziewczyny Polecali Wam może jakis szpital? W sensie referencyjności, lub konkretny. Pytam jeśli mówili coś o Warszawie, bo ciekawa jestem jakie szpitale wam wasi ginekolodzy/diabetolodzy?

    Mi mój ginekolog ciagle zachwala Karową, sceptycznie wypowiada się on i gin od prenatalnych o Żelaznej, Żelazną natomiast poleca diabetolog-ginekolog (sama tam pracuje), babka od prenatalnych pracuje w IMiDz i tez poleca, mówi nawet , że mimo cukrzycy i insuliny spokojnie mogłabym rodzić w szpitalu o niższym stopniu referencyjności, wspominała cos o Inflandzkiej.

    Wiem, że któraś z Was pisała o Bielańskim, że się na ten szpital zdecydowała :) ( Hope, chyba Ty?)

    Ja będę rodzić na Starynkiewicza. Chodzę tam przez całą ciążę na kontrole, miałam wykonywane wszystkie badania, zaliczyłam izbę przyjęć... Mam tam swojego lekarza prowadzącego, ale byłam przyjmowana również przez innych lekarzy i wszyscy zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Więc jestem zdecydowana rodzić właśnie tam.

    dqprdf9hqua5dnr5.png
    atdci09kha8ndghq.png
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Haha jak pierwszy raz robilam sobie zastrzyk w brzuch to mialam schizy, ze wbije igle dziecku w glowe :D
    No ja się bałam co się stanie jak dziecko np akurat kopnie i się nadzgnie na te igle 😱😱😱

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 8 maja 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymajcie kciuki żeby wizyta zakończyła się szybko i żeby obyło się bez żadnych anomali. Mój mąż zaprosił moja,, kochana" teściowa na kawę, herbatę 🙄🙄🙄 Zaraz będą. Doczytam Was wieczorem 😊

    tka_aa, xgirl, Sylka135, Casjopea lubią tę wiadomość

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 maja 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Dziewczyny trzymajcie kciuki żeby wizyta zakończyła się szybko i żeby obyło się bez żadnych anomali. Mój mąż zaprosił moja,, kochana" teściowa na kawę, herbatę 🙄🙄🙄 Zaraz będą. Doczytam Was wieczorem 😊
    Bądź silna 😗

    Kamsza lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby Cie nie denerwowala, i tak masz juz swoje zmartwienia. Trzymaj sie i zdaj relacje :)

    Kamsza lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza jak co to rozpalam stos za Twoim domem,spalimy wiedźme

    tka_aa, Kamsza, Sylka135, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂😂😂😂

    Kamsza lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza niech moc będzie z Tobą!!

    Kamsza lubi tę wiadomość

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe dzięki dziewczyny 😘😘Dałam radę i wizyta dobiegła końca. Skurcze były które ona sama widziała. Poszłam pod prysznic który i tak dużej ulgi nieprzyniosl. Na odchodne mówi do mnie,, pokaż ten brzuch. No rzeczywiście twardy" Co ona myśli że ja sciemniam no wkurzylam się mega 😠😠😠😠 Jeszcze oznajmiła że jak będzie ładna pogoda a robi się od przyszłego tyg prawdopodobnie to robimy grilla. A ja odrazu wprost że na mnie nieliczcie bo ja muszę wypoczywać. To oznajmiła że u Nas będzie grill czyli suma 14osob. Ale ja wprost że ja niemam zamiaru latać i chce odpoczywać to odpowiedź była krótka że każdy sam o siebie zadba. No już to widzę. Posiedzenie do nocy, wrzaski, krzyki 🙄🙄🙄Ludzie naprawdę nie rozumieją że ja walczę o każdy dzień żeby mała była w brzuszku. A ja na to wychodzi we własnym domu mam duże G do powiedzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 20:10

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Mi też ostatnio wywaliła błąd, już zaczynałam płakać, znalazłam nawet instrukcję obsługi, zawołałam męża i razem radziliśmy, co to może być, a okazało się, że nie domknęłam drzwiczek i dlatego nie chce ruszyć. 😂

    Też tak raz zrobiłam 😂
    Sylka135 wrote:
    Juz po szczepieniu. Bylo dużo placzu, ale dalysmy radę 😉 tak Mikaja miała szczepienie na wwr i pneumokoki.

    To super :) Pamiętaj, że po mmr w 8-12 dobie odraz zaczyna działać i wtedy może wystąpić gorączka - to dość powszechne, ale nie ma się co bać :)



    tka_aa ale lista :O Ja nawet nie próbuję tworzyć :D Jak widaćciążą jest stanem błogosławionym w tyyyyyle błogosławieństw 😂

    W UK przy cukrzycy jest indukcja w 38-39 tygodniu. Niezależnie, czy na insulinie się jest czy nie. Z tego, co czytałam to głównie przez ryzyko makrosomii, a jednak poród sn jest lepszy nawet przy cukrzycy. Więc pewnie dla maksymalizowania szans na sn się to tutaj robi. Ale moja gin mówiła, że w przypadku pierworódek te masaże szyjki i cała ta indukcja wcale dobra nie jest i zwiększa właśnie szanse na nieplanowaną cc albo inne komplikacje, jeśli ten poród sn się uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 20:17

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Hehe dzięki dziewczyny 😘😘Dałam radę i wizyta dobiegła końca. Skurcze były które ona sama widziała. Poszłam pod prysznic który i tak dużej ulgi nieprzyniosl. Na odchodne mówi do mnie,, pokaż ten brzuch. No rzeczywiście twardy" Co ona myśli że ja sciemniam no wkurzylam się mega 😠😠😠😠 Jeszcze oznajmiła że jak będzie ładna pogoda a robi się od przyszłego tyg prawdopodobnie to robimy grilla. A ja odrazu wprost że na mnie nieliczcie bo ja muszę wypoczywać. To oznajmiła że u Nas będzie grill czyli suma 14osob. Ale ja wprost że ja niemam zamiaru latać i chce odpoczywać to odpowiedź była krótka że każdy sam o siebie zadba. No już to widzę. Posiedzenie do nocy, wrzaski, krzyki 🙄🙄🙄Ludzie naprawdę nie rozumieją że ja walczę o każdy dzień żeby mała była w brzuszku. A ja na to wychodzi we własnym domu mam duże G do powiedzenia


    Co za babiszon - rozszarpałabym. Albo powiedziała wprost, że nie i koniec. A co mąż na to?

  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Co za babiszon - rozszarpałabym. Albo powiedziała wprost, że nie i koniec. A co mąż na to?

    Mój mąż cicho sza. Zresztą jak zawsze. Teraz przeprowadziła z nim rozmowę odnośnie gościny tak licznej grupy osób. To powiedział że teraz musi dużo robić w domu bo mała się spieszy i że mam się niedenerwowac na zapas bo może wogole do skutku niedojdzie ten grill. 🙄🙄🙄🙄🙄

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygrałam dziś 2 aukcje na 3-6 miesiecy :D Wychodzi po 60 pensów - 3 zł za rzecz :D jupiii :D

    Kamsza, Sylka135 lubią tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamsza wrote:
    Mój mąż cicho sza. Zresztą jak zawsze. Teraz przeprowadziła z nim rozmowę odnośnie gościny tak licznej grupy osób. To powiedział że teraz musi dużo robić w domu bo mała się spieszy i że mam się niedenerwowac na zapas bo może wogole do skutku niedojdzie ten grill. 🙄🙄🙄🙄🙄


    Ehh... szkoda, że liczy na to, a nie potrafi po prostu po męsku jej zatkać twarzy i powiedzieć, że nie i koniec. Współczuję Ci sytuacji, jesteś naprawdę hiper cierpliwa, bo ja z moim temperamentem już dawno bym to ustawiła.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moglaby sie choc na czas ciazy przymknac zeby Cie nie denerwowac. Nawet jesli nie pala do Ciebie miloscia to powinna choc pomyslec o swojej wnuczce i synu i dla nich to zrobic.

    A Twoj ojjj podnosi mi cisnienie, rozumiem, ze to jego mama ale trzeba tez sie umiec odezwac jak potrzeba🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 20:38

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe ja ja zapraszam na ten stos jednak. Powiedz ze to grill🙄

    xgirl lubi tę wiadomość

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 8 maja 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Hehe ja ja zapraszam na ten stos jednak. Powiedz ze to grill🙄

    😂😂😅Z miłą chęcią ja zaproszę do Ciebie 😁😁😁😁😁😁😁

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
‹‹ 966 967 968 969 970 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ