X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikka, może być trudno, ale lepiej moze w ogóle nie dopuszczać do tego, żeby dziecię spało z wami/tobą, to wtedy nie będzie problemu z wypędzaniem ;D
    Poza tym, każdy robi jak uważa i to jego dziecko, więc decyzja jak je wychowamy, co będzie jadło, jak spało na szczeście nalezy do nas samych ;D

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS. Tylko musicie mieć duże łóżko jak w nim będziesz Ty, tatuś, dziecko i psiak :D

  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka__aa biedna jesteś z taką dluuugą listą. Na pocieszenie pomyśl, że już niedługo. :)
    No dobra żeby nie było że tak gładko mam to latam do kibelka ok 4- 5 razy w nocy no i chyba mam syndrom niespokojnych nóg (w którego istnienie nigdy nie wierzyłam), aha i ta piekielna zgaga.
    Przez cukrzycę chce tak wcześnie do szpitala mnie położyć. Ale kurde 37 tydzień to jakieś jajki wg mnie. Co najmniej tydzien zawczesnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 15:39

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio, dziwne z tą cukrzycą. Mi mówiła diabetolog-ginekolog, że w 39 tc. Koleżanka z cukrzycą urodziła w 41 tc i zostala przyjęta w dniu porodu. A masz insulinę? jest to cukrzyca ciążowa? W jakim mieście rodzisz? ;O Też jestem w szoku, bo może i mnie to czeka ;p Ale masz leżec w szpitalu czy masz mieć wywoływany poród już? A może małe rośnie szybko i w kierunku makrosomi?

    Co do moich dolegliwości, to generalnie spełniam się, bo lubię narzekać, a teraz przynajmniej mam na co :D ;-)

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kiedys psycholog zapytal czy corka ze mna śpi, ja na to ze tak a ona,ze to zaburza hierarchię dziecku i porównała to do spania z psem 🙄A Młoda nie chciala spac sama bo najpierw bylam z nia sama w miejscu bez warunków do tego a później juz widziała różne rzeczy i sie bała a,ze mojego czesto nie bylo na noc wiec ze mna spała

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Mnie kiedys psycholog zapytal czy corka ze mna śpi, ja na to ze tak a ona,ze to zaburza hierarchię dziecku i porównała to do spania z psem 🙄A Młoda nie chciala spac sama bo najpierw bylam z nia sama w miejscu bez warunków do tego a później juz widziała różne rzeczy i sie bała a,ze mojego czesto nie bylo na noc wiec ze mna spała


    Echh , właśnie to wszystko zależy od sytuacji, historii dziecka i rodziny. Wcale nie jest takie proste do rozwikłania, czasami jest to długi proces.
    Ogólnie literatura i badania psychologiczne mówią o tym, że dziecko, które samodzielnie spi jest pewniejsze siebie, ma większe poczucie własnej skuteczności, wie że samodzielnie potrafi spać i pokonać trud nocy ;-) to jest dla niego taka informacja zwrotna. Jak śpi z rodzicem to jest utwierdzane w przekonaniu, że nie potrafi przez to przejśc samodzielnie i jak ma lęki nocne to potwierdza się jego obawa, że jest się czego bać ;p Dlatego warto próbowac i nie dopuszczać do spania razem z dzieckiem, jednak historia historii nie jest równa i jak niczego nie można uogólniać. Szkoda tylko, że psycholodzy czasem walą takie brednie i robią niezły piar ;p

  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tka__aa ja jestem cukrzykiem na stałe niestety. W ciąży na insulinę przeszłam. Jak.narazie nie wiem ile dziecko waży bo w marcu miałam ostatnie usg. Dopiero jutro się dowiem. Właśnie też mnie strasznie dziwi ten pośpiech z rozwiazaniem ciąży. Narazie powiedział mi ogólnie że przez tp że mam cukrzycę musimy uważać żeby nie przetrzymać ciazy.

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Tka__aa ja jestem cukrzykiem na stałe niestety. W ciąży na insulinę przeszłam. Jak.narazie nie wiem ile dziecko waży bo w marcu miałam ostatnie usg. Dopiero jutro się dowiem. Właśnie też mnie strasznie dziwi ten pośpiech z rozwiazaniem ciąży. Narazie powiedział mi ogólnie że przez tp że mam cukrzycę musimy uważać żeby nie przetrzymać ciazy.

    W sumie lepiej dmuchać na zimne i być w szpitalu za wcześnie niż za późno. Pewnie chcą obserwować przepływy i łożysko, to duży plus :) Z ciekawości zapytam gdzie dajesz zastrzyki z insuliny? Bo zastanawiam się nad tym czy mozna w brzuch, jesli w brzuch daję heparynę ;O

    dziewczyny Polecali Wam może jakis szpital? W sensie referencyjności, lub konkretny. Pytam jeśli mówili coś o Warszawie, bo ciekawa jestem jakie szpitale wam wasi ginekolodzy/diabetolodzy?

    Mi mój ginekolog ciagle zachwala Karową, sceptycznie wypowiada się on i gin od prenatalnych o Żelaznej, Żelazną natomiast poleca diabetolog-ginekolog (sama tam pracuje), babka od prenatalnych pracuje w IMiDz i tez poleca, mówi nawet , że mimo cukrzycy i insuliny spokojnie mogłabym rodzić w szpitalu o niższym stopniu referencyjności, wspominała cos o Inflandzkiej.

    Wiem, że któraś z Was pisała o Bielańskim, że się na ten szpital zdecydowała :) ( Hope, chyba Ty?)

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ wrote:
    Ktora z dziewczyn miala wczoraj skurcze a dziś na 20 wizyte u gina?

    Taak, to ja. Odpuściłam wizytę, wzięłam prysznic, 2 nospy i zaległam. Przespałam cale popołudnie. Dzisiaj w miarę możliwości leżę ile się da. Jak wstanę to faktycznie skurcze są, ale jak leżę jest okej więc staram się nic nie robić. Tylko cholera mega remont mam i chwilami ciężko leżeć :( przynajmniej jest telefon i Internet, można część załatwić zdalnie...

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Mikka, może być trudno, ale lepiej moze w ogóle nie dopuszczać do tego, żeby dziecię spało z wami/tobą, to wtedy nie będzie problemu z wypędzaniem ;D
    Poza tym, każdy robi jak uważa i to jego dziecko, więc decyzja jak je wychowamy, co będzie jadło, jak spało na szczeście nalezy do nas samych ;D
    Postaram się od początku nie przyzwyczajać synka do spania ze mną , a jak będzie życie pokaże :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    W sumie lepiej dmuchać na zimne i być w szpitalu za wcześnie niż za późno. Pewnie chcą obserwować przepływy i łożysko, to duży plus :) Z ciekawości zapytam gdzie dajesz zastrzyki z insuliny? Bo zastanawiam się nad tym czy mozna w brzuch, jesli w brzuch daję heparynę ;O

    W udo robie zastrzyki. Do któregos tygodnia moglam robic w brzuch ( chyba do 12 ale nie pamietam) a potem juz tylko udo lub przedramie dozwolone.


    Z tym spaniem dziecka to moze byc ciezko za kazdym razem odkladac do łóżeczka. Po kazdym karmieniu. Kurcze wyzwanie niezłe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 16:35

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A heparyne mozna cala ciaze w brzuch nie?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    A heparyne mozna cala ciaze w brzuch nie?

    Nie mam pojęcia. Pytanie czy heparyne mozna stosować w inne miejsca?

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kilka tygodni klulam sie w udo ale w ktoryms momencie bylam tam tak posiniaczona i obolala, ze musialam przeniesc sie na brzuch. Teraz robie tak, ze kilka tyg w udo, kilka w brzuch zeby obolale miejsca odpoczely chwile.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Ja kilka tygodni klulam sie w udo ale w ktoryms momencie bylam tam tak posiniaczona i obolala, ze musialam przeniesc sie na brzuch. Teraz robie tak, ze kilka tyg w udo, kilka w brzuch zeby obolale miejsca odpoczely chwile.


    Moze dopytaj jak bedziesz nastepnym razem.u lekarza albo zadzwon poprostu zapytaj. Mi kategorycznie zabronili zasyrzykow w.brzuch ale nie wiem czy chodzilo o miejsce czy o to ze to insulina. Z drugiej strony gdyby nie wolno bylo to chyba ktoś by powiedzial odrazu. Nie mam pojęcia. Moze Karola cos w tym temacie pomoże?

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałam spac z maluszkiem, ale polozna mowila żeby lepiej unikac bo roznie może być.

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • Hiszpaneczka Autorytet
    Postów: 1400 799

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tka_aa wrote:
    Danio, dziwne z tą cukrzycą. Mi mówiła diabetolog-ginekolog, że w 39 tc. Koleżanka z cukrzycą urodziła w 41 tc i zostala przyjęta w dniu porodu. A masz insulinę? jest to cukrzyca ciążowa? W jakim mieście rodzisz? ;O Też jestem w szoku, bo może i mnie to czeka ;p Ale masz leżec w szpitalu czy masz mieć wywoływany poród już? A może małe rośnie szybko i w kierunku makrosomi?

    Co do moich dolegliwości, to generalnie spełniam się, bo lubię narzekać, a teraz przynajmniej mam na co :D ;-)

    mi tez mowil lekarz ze z cukrzyca ciazowa rozwiazuja szybciej ciaze :)

    1usai09ki0pljcwv.png
    11dpt - 490, 13dpt-1124, 18dpt-8210, 22dpt-35444, 25dpt - 4mm i ❤️
  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi heparyne kazał w brzuch dawać sobie ginekolog, po tym jak zobaczył moje posiniaczone uda, ktore wygladaly tragicznie ;-p i to bylo 5 tygodni temu.
    Insuline tez daje w udo, tylko myslałam, ze moze wygodniej by było obydwa w brzuch, ale coś moze w tym jest, bo koleżanka ktora brała insuline, jak pytałam cczy daje w brzuch to powiedziała, ze chyba nie mozna. Zapytam sie w poniedziałek na wizycie u diabetologa po prostu :)
    Danio A ile jednostek już na noc bierzesz? Przypomniałam sobie, ze Ty też byłas na tabletkach przed ciążą ( ja miałam Glukophage ze względu na IO), i tez mi kategorycznie kazali odstawić w ciąży i póżniej jak dieta nie dawała rady przy cukrach na czczo to wprowadzona insulina nocna, zaczynałam od 6 teraz 16, na razie wystarcza. Zobaczymy co będzie dalej ;-) Jednak diablo mówi, że martwiłoby ją, gdyby nie było potrzeby zwiększania, bo to by mogło świadczyć o tym, ze dziecko mniej potrzebuje i mniej rośnie - jakoś tak ;-)

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiszpaneczka wrote:
    mi tez mowil lekarz ze z cukrzyca ciazowa rozwiazuja szybciej ciaze :)

    a w którym tygodniu?;>

  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 8 maja 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wstrzykuje heparynę w boki brzucha, tam gdzie uda mi się jeszcze troszkę tłuszczyku chwycić i mam nadzieje ze będzie się udawać do końca ciąży. Lekarz uspokajał ze dziecko jest tak głęboko ze nie ma szans by się do niego przebić ta mała igła ;)

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
‹‹ 965 966 967 968 969 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ