X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Mikaja daj spokoj. Ale jest nawet ok, nie panikuje jak kiedys. Troche zla jestem ale co zrobic.. Najwazniejsze, ze nie mam goraczki i nic nie boli. Te 5 dni przezyje.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pij dużo itd. Sama wiesz z reszta jak tam przy zum dobrze postępować. :)

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mi lekarka powiedziala, ze jak dostane goraczki to mam niezwlocznie jechac do szpitala to az mi cisnienie skoczylo. Normalnie to sie leje na goraczke, do lozka i juz a w ciazy to padaka jakas. Byle co i lekarz.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Dziewczyny macie może jakies sprawdzone sposoby na zgagę? Tak mnie meczy wieczorem ,że herbatę nawet ciężko wypić.

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Dostałam zawału godzinę temu bo mi pralka wywaliła błąd i zgooglalam i wyszło ze coś tam z woda. Myślałam ze może wąż strzelił - w najlepszym wypadku ale na szczęście po prostu nie ma wody :D
    Uff...


    Akurat mi się gwarancja skończyła w lutym wiec akurat czas zeby się zepsuła :D
    Mi też ostatnio wywaliła błąd, już zaczynałam płakać, znalazłam nawet instrukcję obsługi, zawołałam męża i razem radziliśmy, co to może być, a okazało się, że nie domknęłam drzwiczek i dlatego nie chce ruszyć. 😂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    No ale te czapki bez wiazan pewnie spadaja ciagle nie? Poza tym przeciez nikt nie wiaze jakos mocno tylko delikatnie. Ja mam takie i takie, wyprobuje i zobacze co lepsze.

    Ja po wizycie u lekarza. Zapalenie pecherza jest, z nerka wszystko ok, wyniki antybiogramu w poniedzialek i wtedy kolejna wizyta. Narazie mi nic nie dala w ciemno bo nic nie boli, nie piecze, goraczki nie mam. W pon dostane antybiotyk jak beda wiedzieli co to za bakterie. Aaaaaa
    Spokojnie, do poniedziałku już niewiele czasu. To się zdarza. Pij dużo, to będziesz wypłukiwać bakterie z pęcherza - to dobry wstęp do leczenia. 🙂

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Czesc. Dziewczyny macie może jakies sprawdzone sposoby na zgagę? Tak mnie meczy wieczorem ,że herbatę nawet ciężko wypić.

    Mi bardzo Rennie pomaga. 🙂
    A w ogóle co tam u Ciebie? Bo mało Cię tu

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Czesc. Dziewczyny macie może jakies sprawdzone sposoby na zgagę? Tak mnie meczy wieczorem ,że herbatę nawet ciężko wypić.
    Mi farmaceuta polecił Rennie - podobno bezpieczny w ciąży. Do mnie jakoś nie przemawiają rady o piciu mleka, bo mam wrażenie, że właśnie po produktach mlecznych pojawia się u mnie zgaga. Kiedyś pomógł kisiel. 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2019, 13:51

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 8 maja 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio wrote:
    Czesc. Dziewczyny macie może jakies sprawdzone sposoby na zgagę? Tak mnie meczy wieczorem ,że herbatę nawet ciężko wypić.
    Herbaty to akurat nie pij, bo tylko pogarsza. Mi pomaga zimne mleko.


    Mam dylemat. Zamówiłam komplet "na wyjście" od mamyginekolog, rozmiar 52, ale teraz się zastanawiam czy nie powinnam może zamówić 56. Co prawda ciuchów w rozmiarze 56 mam dużo, takich mniejszych niezbyt. Jak na razie dziecię w okolicy 50 percentyla. Ja sama miałam 3100g przy urodzeniu w 42+1, oboje z partnerem jesteśmy też niscy...

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aska1994 wrote:
    Mi bardzo Rennie pomaga. 🙂
    A w ogóle co tam u Ciebie? Bo mało Cię tu

    Mało mnie bo nic się nie dzieje. Ciąża na szczęście jest dla mnie nudna i spokojna. Czuję sie jak narazie świetnie. Aż czasmi się boję że zadobrze, ale to pewnie do upałów i sie zacznie złe samopoczucie.
    Z wyprawki nkc nie mam poza ubrankami. Haha jakos mi sie nie spieszy. Chyba nie dociera do mnie że to już pora.... wlasnie składam zamowienie w aptece gemini. Zastanawiam sie ile podkladow poporodowych kupić. Chyba 2 opakowania na poczatek wezme jak będzie potrzeba to mąż dokupi w zwykłej aptece. Czy myslicie że to zamało?
    Jutro idę na usg 3d :) ciekawa jestem ile mały waży i czy pokaże buzię. Wogole ciąża mi sie bardzo skróci. Zaskoczył mnie lekarz, bo niby termin mam na 26 lipca a najprawdopodobniej w 37 tygodniu juz m ie położy do szpitala. Czyli wychodzi poczatek lipca od 6 lipca 37 tydzień zacznę. Wydaje mi się że to zawczesnie, ale medycyny nie konczylam więc muszę się słuchać lekarza. ;)

    W niedzielę idę na wesele, możliwe że zaliczymy ostatnią imprezę we dwoje i na luzie 😂

    Sylka135 lubi tę wiadomość

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio to super, ze sie dobrze czujesz, tylko zazdroscic :) A tak serio to won, nie denerwuj nas :D :D :D Nie no zartuje :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Danio to super, ze sie dobrze czujesz, tylko zazdroscic :) A tak serio to won, nie denerwuj nas :D :D :D Nie no zartuje :D


    Haha. No nie chcę drażnić Was moim dobrym samopoczuciem 😆😜

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany zycie bez wody to tragedia...chyba podjade z mlodym do tesco, jak go odbiore i kupie butelkowanej duzo, bo jak na zlosc mam 1 ostatnia :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz po szczepieniu. Bylo dużo placzu, ale dalysmy radę 😉 tak Mikaja miała szczepienie na wwr i pneumokoki.

    xgirl, mikaja, Czarna_kawa, Casjopea lubią tę wiadomość

  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktora z dziewczyn miala wczoraj skurcze a dziś na 20 wizyte u gina?

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 8 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. AAaaa wlasnie, jak tam?

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do samodzielnego spania to u mnie dzieci dopóki sa male nie maja wyjścia i beda musialy spac w swoich lozeczkach. Mam taki mocny sen ze bałabym się spac z takim Maleństwem ze go zgniote więc nawet jakby bardzo mu się nie podobalo łóżeczko to w nocy nie ma innej opcji. Zdarza się że Alicja nie chce spać w swoim pokoju i łóżeczku, ale wtedy siedzę przy niej tak długo az zasnie. Chciałam jej kupic już zwykle łóżko jednak obawialam się ze będzie do nas co chwilę przychodzic więc aktualnie spi w turystycznym bo w drewnianym jak nie chciałam jej wziąć na rece uderzala w szczebelki

    tka_aa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aśka mam nadzieję że tym razem uda Ci się zaszczepić Monie i bedziesz miala z głowy 😉 my jeszcze za 6 tygodni kolejne szczepienie i potem na kilka lat spokój. No i potem od nowa z Wiktorem...

  • tka_aa Autorytet
    Postów: 657 207

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danio, czemu tak wcześnie chcą Cię położyć do szpitala?
    Na zgagę Rennie mi pomaga, ginekolog i endokrynolog powiedzieli, że spokojnie można brać w ciąży. Ja niestety łykam to garściami. Moja ciąża nie jest dla mnie łaskawa i mam wszystkie możliwe dolegliwości po kolei, przynajmniej cieszę się, że większość mija i nie są groźne;)

    Nie omineły mnie:
    - mdłości
    - wymioty, które mam do dziś ( własnie od kilku dni powróciły po tygodniowej przerwie)
    - bóle głowy
    -bóle kręgosłupa - początkowo tylko na dole, teraz to już i na górze
    - bolesne wzdęcia,
    - zaparcia były przez chwile, nawet z krwawieniem ;/, przynajmniej nie męcza hemoroidy :D
    -zgaga, mega zgaga
    - brak apetytu,
    - bóle brzucha, ciągnięcia
    - okropny ból pachwin
    - zadyszki, ciągłe zmęczenie
    -bezsennsość
    - nadmierna senność ;p
    - trądzik,
    -afty na języku, ciągłe;
    - wzmożone bóle zębów ( ale nie dam rady pójśc do dentysty, bo jak coś wsadzi mi do buzi to zwymiotuję ;()
    -już nie wspomnę o ciągłej potrzebie siusiania, gdzie każde wstanie z łózka sprawia mi ból w pachwinach ;O
    - no i cukrzyca ciążowa!
    I wiele innych, które już wyparłam ;D

    Nie wierzę, że ciąża może być przyjemna i cudowna! Faktycznie czuje się 'wyjątkowo', czasami nawet promienieje, jednak mam nadzieje, że po ciąży to wszystko mi przejdzie ! ;-)Zniosę jednak wszystko, byleby małą przyszła na świat zdrowa i żeby się skońćzyło happy endem ;)

    Włąsnie przyszedł mi wózek, mąż skacze jak szalony na około i analizuje czy na pewno dobrą decyzję podjęliśmy, no uroczy jest! ;D

    Dziewczyny co do spania dziecka w łóżku z rodzicami - niestety z psychologicznego punktu widzenia to bardzo niekorzystne dla rozwoju emocjonalnego dziecka, im później też podejmiecie kroki, zeby wyprowadzić dziecko z waszego łóżka tym bedzie trudniej. Chodzi i wspieranie rozwoju poczucia własnej skuteczności, samodzielności i budowania własnej samooceny. Róbcie to jak najszybciej, jak z odrywaniem plastra ;-)

  • mikka86 Autorytet
    Postów: 6373 3077

    Wysłany: 8 maja 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie potrafię psa z łóżka w nocy wypędzić a co dopiero dziecko :)

    url=https://www.suwaczek.pl/]54661da9df.png[/url]
‹‹ 964 965 966 967 968 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ