X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamunie LIPIEC 2019
Odpowiedz

Mamunie LIPIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola ja mam zboczenie, ze moje rzeczy musza byc nowe.. Nie lubie niczego po kims. Sasiedzi mi dali mnostwo rzeczy dla dziecka, nawet ok ale ja nie chce..

    Mikaja tez chodze ciagle w jednym i tym samym. Juz nie ma sensu wydziwiac i kupowac na kilka tyg nowych ciuchow.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja ze sklepowych to tunika ktora sie jaram jak dziecko słodyczami 29 zl i 2 pary legginsow z lidla o łacznej wartosci 50 zł

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dojdzie fotelik ale to babcia chce zasponsorowac wiec tego chyba nie wypada wyliczać w nasze koszty i łozeczko ale to z 200 zl,materac dostalismy z fabryki od chrzestnej

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak z nowymi rzeczami mialam przy malym ,a teraz uwazam, ze to strata kasy - jesli chodzi o ubranka. Te pierwsze rozmiary to nieraz dziecko zalozy 2 razy i tyle. Tym razem kupilam moze z 10 rzeczy nowych, a reszta uzywki i sa o wiele lepszej jakosci niz te nowe, bo te nowe to kupilam jakies bodziaki z primarka, ktore wiem, ze sie wyciagna i beda mnie wkurzac itd. A te uzywki mam z nexta, h&m, gap - rewelacyjna jakosc, gduba bawelna a jeszcze je potem sama w pl odsprzedam o :P jak na zaradnego Polaka przystalo :P

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie myślę ile ja wydałam.. Ze 300 zł? 😋 Tylko kosz Mojżesza dojdzie. Kolejny plus posiadania dziecka po dziecku 👍

    mikaja, Sylka135, Kamsza, Czarna_kawa lubią tę wiadomość

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wózki z reszta tez mam uzywane. Wlasnie... musze gondole oprac. I przescieradelka do lozeczka i reczniki.

  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikaja ja ubranka dla dziecka kupowalam wlasnie w Primarku, Tesco itp bo wiem, ze ubiore kilka razy i tyle. Lubie nowe rzeczy ale nie powalilo mnie zeby kupowac jednego bodziaka za 30 euro :D

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgilr pytalas o te dwujezycznosc - jaki Wy macie plan? zamierzasz mowic do malej po niemiecku czy stosowac OPOL? Czy przy mezu po niemiecku, a jak go nie ma to po polsku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 10:23

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Mikaja ja ubranka dla dziecka kupowalam wlasnie w Primarku, Tesco itp bo wiem, ze ubiore kilka razy i tyle. Lubie nowe rzeczy ale nie powalilo mnie zeby kupowac jednego bodziaka za 30 euro :D

    Tylko te z primarka w tych wielopakach serio po 2 praniach sa jak szmaty - wg mnie :P Ja juz je przepralam i juz po pierwszym praniu widzialam, ze je wyciagnelo.
    Z tesco to zalezy - mialam i fajne i mniej fajne.

  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaJJJ o której decydująca wizyta?

  • Aska1994 Autorytet
    Postów: 2978 1896

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kosztami myślę, że zamknę spokojnie w 500zl 😛

    Założyliśmy rodzinę 31.01.2015 ❤️
    Cypisek urodził się 3.08.2015 💕
    Monia urodziła się 16.03.2017r💕
    Jacuś urodził się 08.07.2019 💕
    Tak się spełnia marzenia!
    Zawsze będzie tysiące powodów na "nie" i zawsze znajdzie się jeden powód na "tak". I to jedno "tak" jest najważniejsze 💥
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    xgilr pytalas o te dwujezycznosc - jaki Wy macie plan? zamierzasz mowic do malej po niemiecku czy stosowac OPOL? Czy przy mezu po niemiecku, a jak go nie ma to po polsku?
    A wlasnie bo zapomnialam o temacie :D

    No plan jest taki, ze maz bedzie mowic po niemiecku a ja po polsku. Tak sie robi, jeden rodzic-jeden jezyk. Nie wiem tylko jak do tego podejsc jesli bedziemy gadac we 3? Nie moge po polsku wtedy bo maz nie bedzie jarzyc :P No i chce poslac Mala do przedzskola polsko niemieckiego, mamy 5 min spacerkiem od nas wiec super :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 10:29

    tka_aa lubi tę wiadomość

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mikaja wrote:
    Tylko te z primarka w tych wielopakach serio po 2 praniach sa jak szmaty - wg mnie :P Ja juz je przepralam i juz po pierwszym praniu widzialam, ze je wyciagnelo.
    Z tesco to zalezy - mialam i fajne i mniej fajne.
    Powiem Ci, ze czasem kupie cos dla siebie w primarku i jestem nawet zadowolona. Takie niskie ceny a trzymaja sie ciuchy dosc dlugo.
    Ale wiesz, nawet jak sie po 2 praniach wyciagnie to i tak spoko bo dzieci szybko rosna.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 3 sztuki 7paków z primarka i pralam te bodziaki juz 3 razy i sa super ale tylko te up 0,3-pak pajaców up 3 sie zeszmacił,pieluchy sa w miare po 3 praniach

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • KarolaJJJ Autorytet
    Postów: 2135 994

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Casjopea wrote:
    KarolaJJJ o której decydująca wizyta?
    Juz jade

    p19uqqmzs3gk4a7x.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    A wlasnie bo zapomnialam o temacie :D

    No plan jest taki, ze maz bedzie mowic po niemiecku a ja po polsku. Tak sie robi, jeden rodzic-jeden jezyk. Nie wiem tylko jak do tego podejsc jesli bedziemy gadac we 3? Nie moge po polsku wtedy bo maz nie bedzie jarzyc :P No i chce poslac Mala do przedzskola polsko niemieckiego, mamy 5 min spacerkiem od nas wiec super :D

    Jeśli męzowi nie przeszkadza polski, to myśle, ze spokojnie opol i przy nim przejdzie. Choc moze to byc dziwne. Moz ei on sie nauczy zatem :D

    Karola moze ja zatem mam jakies wygorowane oczekiwania :D Dla mnie to byly najgorsze body, jakie mialam przy mlodym, a mialam ich troche z roznych firm. no najlepsze sa z next, ale tu znowu nie oplaca sie moim zdaniem na poczatek, bo wlasnie krotko sie je nosi :D Te powyzej roku spoko, bo juz dzieciak tak szybko nie rosnie :P

    Ale fajny art na temat porodu, planowania porodu i szacunku do kobiety i jej decyzji.
    https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/royal-baby-meghan-markle-son-home-birth-privacy-rebecca-schiller-a8904341.html

    Podoba mi sie ostatni akapit:
    "We should stop picking over the details of Meghan’s birth and accept that in this most private of moments there is no right or wrong way to do things. A change of plan is not a failure just as making a plan is not naive. A woman who dares to do things her own way should receive only our quiet gratitude and support."

  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xgirl wrote:
    Powiem Ci, ze czasem kupie cos dla siebie w primarku i jestem nawet zadowolona. Takie niskie ceny a trzymaja sie ciuchy dosc dlugo.
    Ale wiesz, nawet jak sie po 2 praniach wyciagnie to i tak spoko bo dzieci szybko rosna.

    Ja dla siebie tez kupuje, ale to po dotyku wiadomo, co i jak. Dla mlodego np mam kurtke zimowa teraz primarka i jest genialna - zostanie dla mlodej, bo jest czerwona wiec akurat bedzie miala za 3 lata :P Takie ciuszki dla starszych dzieci sa fajne, te pierwsze akurat mi nie pasuja.
    Dla siebie lubie bardzo te zwykle bluzki najtansze na ramiaczkach czy koszulki, legginsy tez spoko ale teraz wole te ciaozwe z lidla akurat. Spodni juz nie kupuje, bo smierdza. Kardigany mam z primarka i wszelkie narzutki ogolnie maja swietne.

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, dziewczyny, też bym chciała tak się ogarnąć, żeby okroić koszty. Wiadomo, że przy drugim dziecku też są inne niż przy pierwszym, ale ja mam czasem wrażenie, że muszę kupić wszystko, co się da. 🙂

    tka_aa lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • mikaja Autorytet
    Postów: 3675 1195

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma to juz tez kwestia jakiegos tam doswiadczenia :)

    dla mnie taki duzy koszt - okolo 200 funtow to jeszcze wielopieluchy, bo caly czas chodzi mi to po glowie. Ale to dopiero od 3-6 miesiaca mysle, na pewno nie na poczatku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2019, 10:46

  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 10 maja 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, powodzenia!

    Poliś, mam coś podobnego. Niezależnie od tego, na którym boku leżę (na wznak już mi się nie zdarza), mam codziennie takie dziwne duszności i kołatania serca. Czasami pojawiają się kilka razy dziennie, ale trwają nie dłużej niż minutę i potem wszystko wraca do normy. Czuję, że to nie są żadne nerwicowe dolegliwości, bo nerwica "dusi" inaczej i kojarzę to po prostu z większym obciążeniem serca w ciąży - w końcu musi pompować więcej krwi.

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
‹‹ 980 981 982 983 984 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ